Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ για εμβρυομεταφορα 2η όλες τις φορές.

       

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 52 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Τον ρωτησα και μου ειπε οτι το πρωτο τριμηνο επιτρεπεται εναε ντεκαφεινε την ημερα μετα επιτρεπεται ενας κανονικος...

Και ξερετε τι ωρα ξυπναω για δουλεια?5...

Αγαπη και εγώ 5 ξυπνάω 6 πιάνω δουλειά ως 3 το μεσημέρι 9 ώρες άστα...... 

πρίν από 17 λεπτά , linaa είπε:

Koritsia ti kanete? Xathika ligo alla fygame apo athina k den exo internet akoma! 

Που πήγατε κοριτσάκι μου?? 

Κορίτσια τι κάνετε?? Εγώ σήμερα έκανα δουλίτσες σπίτι μου και τώρα περιμένω μια φίλη για καφέ... Αχ τι ωραία να είσαι σπίτι και να μην δουλεύεις.... Αρκεί να υπάρχουν λεφτά.. Δυστυχώς εμείς έχουμε ενοίκιο οπότε τα έξοδα περισσότερα.... Τελικά ο μπαμπάς δεν ένιωθε καλά και δεν τον πήγα στον γιατρό για τα αυτιά του.... Δεν ξερω αν το καταλαβαίνετε αλλά είμαι πολύ χαλαρή και δεν το περίμενα...... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Αγαπη και εγώ 5 ξυπνάω 6 πιάνω δουλειά ως 3 το μεσημέρι 9 ώρες άστα...... 

Που πήγατε κοριτσάκι μου?? 

Κορίτσια τι κάνετε?? Εγώ σήμερα έκανα δουλίτσες σπίτι μου και τώρα περιμένω μια φίλη για καφέ... Αχ τι ωραία να είσαι σπίτι και να μην δουλεύεις.... Αρκεί να υπάρχουν λεφτά.. Δυστυχώς εμείς έχουμε ενοίκιο οπότε τα έξοδα περισσότερα.... Τελικά ο μπαμπάς δεν ένιωθε καλά και δεν τον πήγα στον γιατρό για τα αυτιά του.... Δεν ξερω αν το καταλαβαίνετε αλλά είμαι πολύ χαλαρή και δεν το περίμενα...... 

Εγω 5 ειμαι στην δουλεια ...το σπιτι μου ειναι ακριβως απεναντι απο την δουλεια μ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@caramel_83 δεν μου πε, αλλα δεν τον ρωτησα κιολας!!! Νομιζω περισσότερο τον εστειλα γιατι δεν ηξερα απαντησεις για βασικες εξετασεις (αλλα όπως του εξηγησα για αυτό ειχα κλεισει το ραντεβού, για να τις κανω...και μου πε και για το filicine.. Μου την ειπε και λίγο για το τσιγάρο... :P 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , anemoni1989 είπε:

@caramel_83 δεν μου πε, αλλα δεν τον ρωτησα κιολας!!! Νομιζω περισσότερο τον εστειλα γιατι δεν ηξερα απαντησεις για βασικες εξετασεις (αλλα όπως του εξηγησα για αυτό ειχα κλεισει το ραντεβού, για να τις κανω...και μου πε και για το filicine.. Μου την ειπε και λίγο για το τσιγάρο... :P 

Ενω έχει δίκιο για το τσιγάρο (κι εγώ καπνίζω) γενικά, εδώ που τα λέμε οι γιατροί και με σπασμένο πόδι να πας, για το τσιγάρο θα σου πουν. 

@linaa Καλώς την. Μετακομίσατε εκτός Αθηνών; Οπότε μπορείς περιμένουμε τα νέα σου.

@Μαρθα Κ καλά κάνεις και είσαι ήρεμη. Θα πας στο γιατρό και μετά βλέπεις. Μήπως και να αγχωνόμαστε βγαίνει τίποτα. Απόλαυσε το ρεπό σου! Και αχ αυτά τα ατιμα τα λεφτά! Καλή είναι και η δουλειά. Αν δεν δούλευες δεν θα εκτιμουσες το "κάθομαι σπίτι", θα το βαριόσουν. Εγώ που δουλεύω από το σπίτι είναι μέρες που τρελαινομαι, νιώθω κλεισμένη. 

@marillia τι κάνεις; Μερικές φορές διαβάζω πολύ γρήγορα και νομίζω σα να "σε έχω χάσει". Σε τι φάση είσαι; Πέρασε το θέμα με τη μέση, πόδι; (δεν θυμάμαι καλά, της ηλικίας είναι μην με παρεξηγείτε). 

@ath_gal1 εφόσον απέφυγες τα χειρότερα, όλα καλά. Ηρέμησε, χαλάρωσε, πάρε το χρόνο σου και ότι αποφασίσεις σωστό θα είναι. Ο μικρούλης συνήλθε; 

@Dimitr@17 μου μην ανησυχείς. Όσο μπορείς να προσέχεις. Και από βδομάδα τους το λες κιόλας να σε προσέχουν και εκείνοι. 

@caramel_83 Η ροή σου πως πάει; Ικανοποιημένη είσαι; Έτσι να ταχτοποιουνται τα πράγματα ένα ένα να έρθουν και τα καλύτερα!

Οι εγκυούλες πως τα πάνε; @orianna πού είσαι; Τα υπόλοιπα κορίτσια; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Ενω έχει δίκιο για το τσιγάρο (κι εγώ καπνίζω) γενικά, εδώ που τα λέμε οι γιατροί και με σπασμένο πόδι να πας, για το τσιγάρο θα σου πουν. 

Που να του χα πει ότι καπνιζω και πολύ δηλαδή!!! Μου λεει καλα, αφου κανεις 1 - 2 τη μερα, τι το θελεις? Κοψ'το!!!

Ρε φιλε ηθελα να του πω, μου αρεσει και για αυτό τα κανω με μετρο!!! Αμα ηθελα να το κόψω, δεν ηξερα??? αχαχχαχαχχαχα

Εχε χαρη που τον συμπαθησα, αλλιως σιγά μην ξαναπαταγα!!!! αχαχαχχαχχααχαχχα :P

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , alina80 είπε:

τι κάνεις; Μερικές φορές διαβάζω πολύ γρήγορα και νομίζω σα να "σε έχω χάσει". Σε τι φάση είσαι; Πέρασε το θέμα με τη μέση, πόδι; (δεν θυμάμαι καλά, της ηλικίας είναι μην με παρεξηγείτε). 

Χαχχαχ ναιιι!!Προσπαθώ να μη αναφέρω τίποτα από συμπτώματα γι αυτό!!!Το πόδι ευτυχώς μου πέρασεεεεε!!!Αααα για το τιγαράκι που λέμε!!!Εγώ το έκοψα μια μέραααα lol!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλα εινσι το μπουμπουκι μου....παω να τηγανισω κεφτεδες!!!

απ  το τσιγαρο φταινε ολα!!χαχαχα.

εγω ...καπνιζα στην εγκυμοσυνη....

δεν μπορουσα να το κοψω βεβαια το ελαττωσα..

μου πε ο γιατρος..εδυ δεν μπορεις να το κοψεις αλλα ελαττωσε το...

αν το κοψεις ...θα παθεις αλλσ...

τεσπα...ολα καλα πηγαν


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Εγω προσπαθω να μην πινω καφε και οταν πινω να ειναι ντεκαφεινε ...

εμενα με αφηνε εναν την ημερα απλα σταματησε να μου κάνει ορεξη..πηρα δυο φορες δεν τον ηπια κ σταματησα..τωρα στις διακοπες ηπια 3 φορες γαλλικο κ αυτον οχι απο τρέλα..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , elenakii22 είπε:

εμενα με αφηνε εναν την ημερα απλα σταματησε να μου κάνει ορεξη..πηρα δυο φορες δεν τον ηπια κ σταματησα..τωρα στις διακοπες ηπια 3 φορες γαλλικο κ αυτον οχι απο τρέλα..

Εμενα μου αρεσει παρα πολυ ο καφες. Πινω 2-3 ντεκαφεινε τωρα και μου λειπει πολυ η καφεινη! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, alina80 είπε:

Ενω έχει δίκιο για το τσιγάρο (κι εγώ καπνίζω) γενικά, εδώ που τα λέμε οι γιατροί και με σπασμένο πόδι να πας, για το τσιγάρο θα σου πουν. 

@linaa Καλώς την. Μετακομίσατε εκτός Αθηνών; Οπότε μπορείς περιμένουμε τα νέα σου.

@Μαρθα Κ καλά κάνεις και είσαι ήρεμη. Θα πας στο γιατρό και μετά βλέπεις. Μήπως και να αγχωνόμαστε βγαίνει τίποτα. Απόλαυσε το ρεπό σου! Και αχ αυτά τα ατιμα τα λεφτά! Καλή είναι και η δουλειά. Αν δεν δούλευες δεν θα εκτιμουσες το "κάθομαι σπίτι", θα το βαριόσουν. Εγώ που δουλεύω από το σπίτι είναι μέρες που τρελαινομαι, νιώθω κλεισμένη. 

@marillia τι κάνεις; Μερικές φορές διαβάζω πολύ γρήγορα και νομίζω σα να "σε έχω χάσει". Σε τι φάση είσαι; Πέρασε το θέμα με τη μέση, πόδι; (δεν θυμάμαι καλά, της ηλικίας είναι μην με παρεξηγείτε). 

@ath_gal1 εφόσον απέφυγες τα χειρότερα, όλα καλά. Ηρέμησε, χαλάρωσε, πάρε το χρόνο σου και ότι αποφασίσεις σωστό θα είναι. Ο μικρούλης συνήλθε; 

@Dimitr@17 μου μην ανησυχείς. Όσο μπορείς να προσέχεις. Και από βδομάδα τους το λες κιόλας να σε προσέχουν και εκείνοι. 

@caramel_83 Η ροή σου πως πάει; Ικανοποιημένη είσαι; Έτσι να ταχτοποιουνται τα πράγματα ένα ένα να έρθουν και τα καλύτερα!

Οι εγκυούλες πως τα πάνε; @orianna πού είσαι; Τα υπόλοιπα κορίτσια; 

Ναι ετσι λεω να κανω @alina80 μου...οσο για το τσιγαρο εγω δεν καπνιζω αλλα ο συντροφος μου εκανε 2 πακετα την μερα μπορει κ 3 και μια μερα ξυπνησε κ δεν ξανακαπνισε και το εκοψε μαχαιρι...και ειναι τωρα 3μηνες που δεν κανει?λετε να επαιξε ρολο στην εγκυμοσυνη?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Vana87 είπε:

Εμενα μου αρεσει παρα πολυ ο καφες. Πινω 2-3 ντεκαφεινε τωρα και μου λειπει πολυ η καφεινη! 

Πάντως, αν μείνω ποτε εγκυος, νομίζω πως τον καφε δεν θα μπορεσω να τον κόψω!!! Είμαι εθισμένη και μου αρεσει πολύ!!!!! Σας θαυμάζω εσάς που τον περιορίζετε!!!!!

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εμένα θα με επισκεφτεί η περίοδος οσονούπω.  Είχα καταλάβει τις γόνιμες μου. Ήταν νωρίτερα απ' ότι υπολόγιζα.  Τις εκμεταλλεύτηκα εκείνες τις μέρες,  αλλά.. . Πάλι τι πο τα! Αύριο είναι η 12η  ή 13η μέρα μετά από την ωορρηξία. 

Πιστεύω πως δεν θα τα καταφέρω ποτέ.  Δεν μπορώ να καταλάβω πως έμεινα με την 1η έγκυος στην κόρη μου και τώρα τιποτα. Πώς μένουν άλλες κοπέλες τόσο γρήγορα έγκυες και οπότε το θελήσουν κι εμείς εδώ ταλαιπωριομαστε. Σήμερα ήρθε στο φαρμακείο  κοπέλα που την ξέρω, έχει σοβαρό θέμα με συν. Πολυκυστικων (μπορει να εκανε να δει περιοδο και 6-8 μήνες) κι  έμεινε στο 2ο πανεύκολα. 

Ήμουν πολύ πιο χαλαρή αυτόν τον μήνα.  Δεν μπήκα καν στη διαδικασία να κοιτάξω για συμπτώματα ούτε τριβελιζαν  το μυαλό μου, οι σκέψεις αυτές. . .

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Πάντως, αν μείνω ποτε εγκυος, νομίζω πως τον καφε δεν θα μπορεσω να τον κόψω!!! Είμαι εθισμένη και μου αρεσει πολύ!!!!! Σας θαυμάζω εσάς που τον περιορίζετε!!!!!

Κι εγω ακριβως έτσι!!

πρίν από 3 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εμένα θα με επισκεφτεί η περίοδος οσονούπω.  Είχα καταλάβει τις γόνιμες μου. Ήταν νωρίτερα απ' ότι υπολόγιζα.  Τις εκμεταλλεύτηκα εκείνες τις μέρες,  αλλά.. . Πάλι τι πο τα! Αύριο είναι η 12η  ή 13η μέρα μετά από την ωορρηξία. 

Πιστεύω πως δεν θα τα καταφέρω ποτέ.  Δεν μπορώ να καταλάβω πως έμεινα με την 1η έγκυος στην κόρη μου και τώρα τιποτα. Πώς μένουν άλλες κοπέλες τόσο γρήγορα έγκυες και οπότε το θελήσουν κι εμείς εδώ ταλαιπωριομαστε. Σήμερα ήρθε στο φαρμακείο  κοπέλα που την ξέρω, έχει σοβαρό θέμα με συν. Πολυκυστικων (μπορει να εκανε να δει περιοδο και μήνες) κι έμεινε στο 2ο πανεύκολα. 

Ήμουν πολύ πιο χαλαρή αυτόν τον μήνα.  Δεν μπήκα καν στη διαδικασία να κοιτάξω για συμπτώματα ούτε τριβελιζαν  το μυαλό μου, οι σκέψεις αυτές. . .

Νομιζω ειμαι τρανταχτο παραδειγμα. Το μηνα που ειπα δεν θελω εμεινα. Κεραμιδα μου ηρθε. Απλα χαλαρωσε και σταματα να το σκεφτεσαι τελειως! Πες οτι θα κανεις σεξ οποτε τυχςι και θελετε και οταν ερθει ηρθε.. εμεινες μια φορα σιγουρα μπορεις να ξαναμεινεις! Τον προηγουμενο μηνα που ηθελα και ειχα ενα σωρο επαφες και εψαχνα συμπτωματα δεν εμεινα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@alina80 @Μαρθα Κ περιπου ναι μετακομισα εκτος αθηνων για μονιμα. βεβαια υπαρχει κ το σπιτι στην αθηνα. ειμαι σε νησακι ικαρια. εγω εδω στην προσπαθεια ειμαι 9 μερα κ συνεχιζω. αυτην την φορα το παω σερι ολες τις μερες επαφες ετυχε βεβαια αλλα ελπιζω να εχω καλητερα αποτελεσματα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...