Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Ungry girl είπε:

Καλησπερα και καλος ηρθες...

Εύχομαι γρηγορα μανουλα!!!

Εχω ακουσει οχι αυτο ακριβος αλλα οτι οταν γενικά κανεις ερωτα με προφύλαξη αργεις λίγο γιατι δεν εχει συνηθίσει το σωμα τις γυναικας το σπέρμα αλλα δεν ξερω κατα ποσο στέκει!!

Αλλα απλα επιση εισαι χρονια με καποιον σίγουρα νωμιζω δεν στέκει!!

τι εγινε κοριτσι εσυ?σε ποια μερα εισαι?δεν εχεις αδιαθετησει ακομα ετσι?


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

@orianna μου μακαρι να εχουμε γρηγορα ολες ενα καλο αποτελεσμα.δεν ξερω στην αρχη δεν πιστευα οτι θα μου ερθει τοσο βαρια η ολη προσπαθεια κ δεν πιστευα ποτε οτι θα νιωσω ποτε ετσι οταν μου ανακοινωνουν εγκυμοσυνη. @alina80 τι να πω αποτι βλεπω ολοι οι αλλοι ειναι τυχεροι κ εμας μας ξεχασε μαλλον. οταν θα μεινουμε ολες εγκυες θα σας καλεσω με τα μωρα στο νησι μακαρι να ειναι τοσο γουρικο.

 

@anemoni1989 αυτο το ανχος δεν ξερω πως να το αποβαλλω η αληθεια ειναι δεν φευγει ευκολα ειναι κ που συνεχεια ακουω κ αλλες εγκυμοσυνες κ σαν να ειμαι σε αγωνα δρομου τελευταια νιωθω. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, orianna είπε:

τι εγινε κοριτσι εσυ?σε ποια μερα εισαι?δεν εχεις αδιαθετησει ακομα ετσι?

Καλα ειμαι εσυ???

Ειμαι 23η μερα κ δεν εχω αδιαθετησει ακόμα και με εχει πεθανει και το στηθος μου και η κοιλια μου λίγο..

Ανηπομονω να περασουν.οι μερες να παω στο γιατρουκο!!!!

Link to comment
Share on other sites

@linaa νομιζω εκει χανεται η μπαλα... Πρεπει να καταλαβουμε οτι δεν κάνουμε αγωνα δρομου... Για καποιους ειναι πιο ευκολο για καποιους αλλους πιο δυσκολο...  Τωρα,  βεβαια,  μπορει να πεις οτι μιλαω εκ του ασφαλούς μιας και ακομα δεν εχω γευτει συνεχόμενες απογοητευσεις επι του θέματος... Αλλα και μεσα απο βιβλία ψυχολογιας που εχω διαβασει και απο τη διαδικασία της ψυχοθεραπείας που έκανα στο παρελθόν,  πλεον θεωρω πως το να θετουμε κατι ως αυτοσκοπο ειναι λανθασμενο... Απογοητευομαστε ευκολοτερα και στρεσαριζομαστε περισσότερο... Αν ειναι κατι να ερθει,  θα ερθει,  οτι κι αν κανουμε... Το συμπαν φροντιζει για τα παντα...  Βεβαια δεν μου ηταν καθολου ευκολο να μπω σε αυτη τη νοοτροπία,  αλλα πλεον πραγματικά δεν αγχωνομαι για τιποτα το οποίο μπορεί να "διορθωθει".. Το μονο που με αγχωνει ειναι πιθανη ασθενεια δικων μου ανθρωπων,  τους οποιους δεν θα μπορω να βοηθησω... 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Alekagala σε θαυμαζω που εχεις δυο παιδακια και περιμενεις αλλο ενα!!μπραβο σου! εισαι δραστηρια και για ολα τρεχεις κυριολεκτικα με την κοιλια στο στομα!με το καλο το καινουργιο μελος της οικογενειας εισαι στην τελικη ευθεια!

@linaa καινουργια αρχη!ευχομαι ειλικρινα τα καλυτερα και με ενα μωρακι στην αγκαλια σου!πως βλεπεις προσαρμοζεσαι ευκολα? Καταλαβαινω την απογοητευση σου.ξερεις τι πιστευω καλο ειναι μερικες φορες να βιωνουμε καλα την θλιψη μας και να μην την θαβουμε γιατι μετα μπορει να θεριεψει.θα μου πεις τωρα τι σου λεω να πεσεις σε καταθλιψη?οχι απλως νιωθουμε αυτο που νιωθουμε δεν χρειαζεται να απολογηθουμε η να αισθανομαστε ασχημα γι αυτο και αυτο πουθα λεμε ακομα και οταν δεν αισθανομαστε καλα ειναι οτι θα τα καταφερω.ειλικρινα πιστευω θα πραγματοποιησεις το ονειρο σου μην χανεις την ελπιδα σου.

τωρα η αληθεια ειναι ολες γυρω μας κανουν παιδια και εγω σημερα εμαθα για αλλη μια εγκυμοσυνη..και ακουσα για ακομη μια φορα απο γνωστο αντε μην μεινετε με ενα εσεις ε??κλασσικα εικονογραφημενα!;)


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, linaa είπε:

@orianna μου μακαρι να εχουμε γρηγορα ολες ενα καλο αποτελεσμα.δεν ξερω στην αρχη δεν πιστευα οτι θα μου ερθει τοσο βαρια η ολη προσπαθεια κ δεν πιστευα ποτε οτι θα νιωσω ποτε ετσι οταν μου ανακοινωνουν εγκυμοσυνη. @alina80 τι να πω αποτι βλεπω ολοι οι αλλοι ειναι τυχεροι κ εμας μας ξεχασε μαλλον. οταν θα μεινουμε ολες εγκυες θα σας καλεσω με τα μωρα στο νησι μακαρι να ειναι τοσο γουρικο.

 

@anemoni1989 αυτο το ανχος δεν ξερω πως να το αποβαλλω η αληθεια ειναι δεν φευγει ευκολα ειναι κ που συνεχεια ακουω κ αλλες εγκυμοσυνες κ σαν να ειμαι σε αγωνα δρομου τελευταια νιωθω. 

Εγώ θα έρθω να ξέρεις. Είναι μην μου τάξεις εμένα...

Ε και η τύχη κάποιες φορές δεν είναι καλή. Έχει και το ταξίδι τα καλά του. "Σαν βγεις στον πηγαιμό για την Ιθάκη, να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος Κυπλωπες και Λαιστρυγόνες..." δεν λέει ο ποιητής; Κάτι ξέρει κι αυτός. Θα το εκτιμήσουμε πιο πολύ το μωρό μας όταν ερθει, άσε που θα ξέρουμε ότι πραγματικά το θέλαμε και δεν έτυχε απλώς. Και αυτό σημαίνει καλύτερες βάσεις για το σωστό μεγάλωμά του. Εμείς κοντά στην ηλικία δεν είμαστε; Ξέρουμε πια ότι τίποτα δεν σου χαρίζεται άκοπα - και ότι αν καμιά φορά σου χαριστεί, συνήθως είναι με κάποιο τίμημα. 

Και δεν είναι αγώνας δρόμου που μείναμε τελευταίες. Άλλωστε δεν έχουν όλοι την ίδια αφετηρία. Και σε καμία περίπτωση κάποιοι τα "καταφέρνουν". Δεν είναι κατόρθωμα. Δεν κάνουμε εμείς κάτι λάθος και δεν τα "καταφέρνουμε" ή δεν "πετυχαίνουμε". Ναι σε κάποιους έρχεται πιο εύκολα και πιο γρήγορα (που και αυτό δεν το ξέρουμε πάντα αν όντως ισχύει) και σε κάποιους πιο αργά ή πιο δύσκολα. Δεν είναι ότι οι πρώτοι κάτι κάνουν σωστά. 

Σε αυτό παραδέχομαι τον άντρα μου. Δεν δέχεται καν σαν ενδεχόμενο ότι δεν θα έρθει το μωρό (που έχω και θεματάκια εγώ ε;). Δεν μπαίνει στη διαδικασία ούτε υποθετικά να το συζητήσει. Δεν είναι ότι πετάει στα σύννεφα, απλώς επιλέγει να πιστεύει, σκέφτεται και συζητάει μόνο το ότι κάποια στιγμή θα κάνουμε παιδί. 

Πω φλυαρία πάλι...άμα είναι να παραδώσω κείμενο κυνηγάω τις λεξεις, τώρα... 

Καλημέρα κορίτσια μου. Δύναμη, αισιοδοξία και προσπάθεια και σας το υπόσχομαι ότι δεν θα αργήσει η στιγμή να συναντιόμαστε στις παιδικες χαρές! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Να έχουμε μια όμορφη Κυριακή!!!

@Elena** καλώς ήρθες!! Εύχομαι να φτιάξει γρήγορα το θέμα σας και να έχουμε ευχάριστα νέα!

@lina μου καλή αρχή!! Ζηλεύω πολύ εσάς που είστε στα νησιά! Εγώ  εδώ που είμαι ούτε με κυάλια δε βλέπω θάλασσα δυστυχώς..

@alina80 μου αρέσει πολύ ο τρόπος που τα λες!! Μήπως να γράψεις βιβλίο!!

Αν σας πω ότι περίπου τον πρώτο καιρό που προσπαθούσαμε μέσα στον ίδιο μήνα είχα θετικα τέστ από 3 πολύ κοντινά μου πρόσωπα που κοντεύουν τώρα να γεννήσουν! Όταν βρισκόμαστε όλες μαζί σχεδόν 2-3 φορές την εβδομάδα τα συναισθήματα παλεύουν μέσα μου! Από τη μια χαίρομαι απίστευτα για τα κορίτσια μου αλλά από την άλλη λέω να είναι δυνατόν??? Και φανταστείτε ότι τα 2 από τα 3 ήταν τυχαία μόνο η μία προσπαθούσε καιρό!

Και εννοείται πως πάντα η κουβέντα γυρίζει σε εμένα και με μαλώνουν που δεν το παίρνω απόφαση να κάνω ακόμα παιδάκι..έτσι έχω πει.. τι να πω ότι παλεύουμε σχεδόν ένα χρόνο τώρα?


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τελικα εμένα η κυηση κατέληξε σε βιοχημική.. Απο 165 ,κατέβηκα στα 82 η χοριακη κ μετα 28 μαζί με αίμα σαν περίοδο... Πάμε για άλλη προσπάθεια Τώρα!

Να ρωτήσω κάποια κοπέλα που είχε βιοχημική , Μετά από ποσες μερες σ έρχεται περιοδος;


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημέρα τελικα εμένα η κυηση κατέληξε σε βιοχημική.. Απο 165 ,κατέβηκα στα 82 η χοριακη κ μετα 28 μαζί με αίμα σαν περίοδο... Πάμε για άλλη προσπάθεια Τώρα!

Να ρωτήσω κάποια κοπέλα που είχε βιοχημική , Μετά από ποσες μερες σ έρχεται περιοδος;

καλημερα κοριτσια, κοπελα μου μην το βαλεις κατω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vila είπε:

Και εννοείται πως πάντα η κουβέντα γυρίζει σε εμένα και με μαλώνουν που δεν το παίρνω απόφαση να κάνω ακόμα παιδάκι..έτσι έχω πει.. τι να πω ότι παλεύουμε σχεδόν ένα χρόνο τώρα?

Κορίτσι μου, μη νιώθεις άσχημα...ούτε ντροπή ουτε ταμπου είναι... Αλλωστε εισαι και μεσα στα αποδεκτα χρονικά όρια που δίνει η επιστήμη.. (1 - 1μιση χρόνο)... Δεν λέω να βγεις και να φωνάζεις δεξιά και αριστερά ότι προσπαθείτε, αλλά και η μυστικοπάθεια δε νομίζω ότι βοηθάει... Προσωπική μου άποψη φυσικά... Γνωστή μου μου που ταλαιπωρήθηκε αρκετά για το παιδάκι της (> από τρία χρόνια), σε παρόμοιες ερωτήσεις έλεγε "τα παιδιά δεν τα κάνεις παραγγελία και έρχονται...όταν είναι να 'ρθει, θα 'ρθει".... Είναι καλό να μοιραζόμαστε τους προβληματισμούς μας με φίλους...συνήθως μας παρέχουν καλύτερη στήριξη και από τους συγγενείς.. Εγώ προσωπικά μόνο στους φίλους μου στρέφομαι όταν έχω κάποιο πρόβλημα, με τους γονείς μου δεν μπορώ να συνεννοηθώ και με αγχώνουν (αν και η μαμα μου είναι πολύ νεα, μόλις 49 ετών, αλλα δεν υπάρχει επαφή) και με την αδερφή μου μιλάμε τελείως άλλη γλώσσα!!!!!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα τελικα εμένα η κυηση κατέληξε σε βιοχημική.. Απο 165 ,κατέβηκα στα 82 η χοριακη κ μετα 28 μαζί με αίμα σαν περίοδο... Πάμε για άλλη προσπάθεια Τώρα!

Να ρωτήσω κάποια κοπέλα που είχε βιοχημική , Μετά από ποσες μερες σ έρχεται περιοδος;

Καλημέρα κοριτσια συγνωμη που πεταγομαι κ εγω τελευταια προσπαθεια εξωσωματικης που εκανα ειχα βιοχημικη απο 42 σε 124 κ σε 4 μερες 0...χωρις αιμα χωρις τιποτα....Εμενα ηρθε αιμα σε 4 μερες λόγω φαρμακων αλλα κ παλι ατυπη περίοδος..αλλα δεν το βαζω κατω..πηγα αιματολογο εχω ενα κατεβατο επιπλεον εξετασεις κ ξεκουραζομαι για την επομενη!!

Υπομονή κ καλη επιτυχια σε ολες

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@ada32 τώρα το είδα κορίτσι μου... Λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου... 

Κορίτσια εμένα επιτέλους ήρθε η περίοδος (1 εβδομάδα νωρίτερα - επανήλθα σε ρυθμούς προ χαπιών) και ελπίζω να μην έχω πάλι στην επόμενη ωορρηξία μου τα ίδια χαϊρια... Αύριο έρχεται και το αγοράκι μου επιτέλους...Έχω 3 βδομάδες να τον δω λόγω της δουλειάς του.. :):)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα τελικα εμένα η κυηση κατέληξε σε βιοχημική.. Απο 165 ,κατέβηκα στα 82 η χοριακη κ μετα 28 μαζί με αίμα σαν περίοδο... Πάμε για άλλη προσπάθεια Τώρα!

Να ρωτήσω κάποια κοπέλα που είχε βιοχημική , Μετά από ποσες μερες σ έρχεται περιοδος;

Λυπαμαι κοπελα μου.Πατε δυναμικα τον επομενο μηνα!γερη και δυνατη πρωτα απ ολα!

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα τελικα εμένα η κυηση κατέληξε σε βιοχημική.. Απο 165 ,κατέβηκα στα 82 η χοριακη κ μετα 28 μαζί με αίμα σαν περίοδο... Πάμε για άλλη προσπάθεια Τώρα!

Να ρωτήσω κάποια κοπέλα που είχε βιοχημική , Μετά από ποσες μερες σ έρχεται περιοδος;

λυπαμαι κοριτσι μου...οπως ειπες ομως παμε για αλλη προσπαθεια!!ευχομαι η επομενη να ειναι κ η τυχερη!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

@ada32 γλυκό μου κοριτσάκι λυπάμαι πολύ. Δυστυχώς κι αυτά μέσα στο πρόγραμμα είναι. Και μάλιστα είναι για καλό, ο οργανισμός μας προστατεύει με αυτό τον τροπο. Δεν σε παρηγορεί αυτό το ξέρω. Αλλά δεν το βάζουμε κάτω. 

Εγώ πάντως κορίτσια στις κοντινές μου φίλες το έχω πει ότι προσπαθούμε. Με βοηθάει έστω κ που μπορώ να γκρινιάζω κάπου όταν πέφτω ψυχολογικά. 

@Vila κι εγώ το ίδιο. Μόλις αρχίσαμε προσπάθειες τρεις κοντινοί μας άνθρωποι ανακοίνωσαν τα ευχάριστα. Το τελευταίο από αυτά θα γεννηθεί όπου να ναι. Θα έρθει και η σειρά μας όμως, είμαι σίγουρη. Και σε ευχαριστώ για το κοπλιμέντο-κοκκινησα λίγο. Και όταν σε ρωτούν απαντά ανάλογα. Αν είναι από γνήσιο ενδιαφέρον, με ένα "Αυτά δεν γίνονται κατά παραγγελία" τους καλύπτει συνήθως. Αν είναι αγενείς αυτοί που ρωτάνε εγώ απαντάω ανάλογα και μπαίνουν στη θέση τους.

Θα το γράφω κάθε μέρα. Όλα στη ζωή αγώνας είναι. Κι αν πέφτουμε καμία φορά δεν πειράζει. Αρκεί να ξανασηκωθούμε. Με αισιοδοξία και χαμόγελο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...