Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, ath_gal1 είπε:

δεν αφηνουν σε ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚ.

οποιος στο πε παπαρια σου πε..

ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ

αυτο ειναι μεγαλο θεμα που εθιξε η κοπελα!

δεν εχει καμια δουλεια κανενας.περαν των γιατρων κ βοηθων στη γεννα!!!

ολοι επειδη πανε κ τα σκανε τους βαζουν οι  γιατροι μεσα!

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΟΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟΥ...

ειμαι καθετη σ αυτο!

τυχαιο που δεν αφηνουν σε δημοσια??

αν ω μη γενητω γινει κατι...κ χρειαστει καισαρικη...

κυριε μου περαστε εξω τωρα θα κανουμε καισαρικη....

ανεπιτρεπτο αυτο απο γιατρους που αφηνουν...

θα το δει μετα!που θα το φερουν κ θα το παρει μονο ο μπαμπας αγκαλια!

πωπωω τα πηρα τωραααα!!!!

γκρρρρρρ:mad:

και ακριβως επειδη οι αντρες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΡΑΙΜΟΙ...δεν μπορει οι γιατροι να εχουν την γεννα...να προσεχουν κ τον αντρα μην τους ταβλιαστει.....

ολοι μπορει να εχουν την διαθεση κ την δηθεν ψυχραιμια...οταν ομωσ το δουν...να φρικαρουν....

Βασικα αφηνουν.. Και στο Ελενας και στο Αττικο και στο Αλεξάνδρα και το ξερω με σιγουριά,  αρκει να εχουν παρακολουθησει τα μαθηματα δημοσιου νοσοκομειου.. Οσο για την αντισηψια,  η αιθουσα φ.τ. δεν ειναι στειρων συνθηκων βρε... Αν χρειαστεί καισαρικη σε πανε χ/ο... Δε ρισκαρουν και αυτοι ετσι απλα... Χαζοι ειναι να χασουν την αδεια τους?  Και μην ξεχνας,  στο εξωτερικό ειναι πολυ συνηθες να μπαινει και ο μπαμπας στον τοκετο (θεωρείται δεδομενο πλεον),  ενω ας μην ξεχναμε πως πολλες γυναικες σημερα επιλεγουν τοκετο στο σπιτι ή στο νερο,  όπου οι χωροι αποκλειεται να ναι αποστειρωμενοι!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 45 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι αφου του ελεγα ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις!χαχαχχα!

μια χαρα ειναι το ζουζουνι.περα δωθε συνεχεια! Θα παμε το απογευμα να δουμε τους γονεις μου.και θα παμε εξω βολτα ολοι μαζι να παιξει και ο μικρος.εσυ τι κανεις καλη μου?

Τους φορανε ξερεις αυτα τα αραχνουφαντα τα πρασινα και εχει αντισηπτικα για τα χερια.:wink:

Ε κομπλε τοτε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , marillia είπε:

Χαχαχα μ αρέσειςς!!Εγώ σήμερα έχω πολύ πόνους περιόδου!!Τελικά δε έκανα χτες φασίνα και θα κάνω σε λίγο!!Θα είναι φουλ μέρα!!Θέλω α βγάλω και τα νυχία!!Τα χω από το γάμο της φίλης μου και είμαι σαν δράκουλας χαχαχχ!!!

Χαχαχχα πολυ γελασα με το δρακουλας!τους πονους περιοδου τους περναω γρηγορα για να μην σε αναστατωνω!:D σημερα δεν εχω ορεξη για δουλειες καθολου τα απολυτως απαραιτητα θα κανω!καλη φασινααα!!!

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια..Εγω στο πρωτο μου παιδι δεν το σκεφτηκα καν να ναι μαζι κ ο αντρας μου στον τοκετό..ασε κ τωρα που το σκεφτομαι δεν θελω να ναι μεσα..ο αντρας μου ειχε ηδη πανικοβληθεί στον πρωτο μας επειδη κ μονο ειχα πονους πριν γεννησω και μαλωνε με τις νοσοκομες γιατι δεν εβρισκαν την γιατρο(δημ.νοσοκομειο),κ αυτες δεν μ εβρισκαν φλεβα για τον ορο κ με ενοχλουσαν και τον εβλεπα που καθοταν σε αναμμενα καρβουνα:-D Κατα τα αλλα μου το παιζει σκληρος χαχαχαχ!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Nati85 είπε:

Χαχαχχα πολυ γελασα με το δρακουλας!τους πονους περιοδου τους περναω γρηγορα για να μην σε αναστατωνω!:D σημερα δεν εχω ορεξη για δουλειες καθολου τα απολυτως απαραιτητα θα κανω!καλη φασινααα!!!

Eκανα μπαλκόνια και τζάμιαα!!Συνεχίζω!!!Ευχαριστώ και σεις καλή βολτίτσα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, caramel_83 είπε:

καλημερα κοριτσακια.... εγω χθες τελειωσα περιοδο, σημερα εχω ισα ισα ενα ελαχιστο μπεζ στο σκουπισμα, πηγε πολυ καλα αυτη την φορα μακαρι και την επομενη και να μην ηταν τυχαι ;)

όσο για την γεννα, δεν το εχω σκεφτει τοσο καλα για να αποφασισω την μια θελω, την αλλη οχι , ας στρωσει η περιοδος και να μεινω εγκυος και μετα θα το σκεφτω και αυτο :P 

Καλημερααα....εγω δεν χρειαστηκε να τον ρωτησω αν θελεινα ειναι μεσα στην γεννα..το θελει απο μονος του...εδω ξυπναει το βραδυ και μου χαιδευει την κοιλια...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμας!  Σημερα σαβατο μερα ξεκούρασης.... Ηρθαμε σε παιδότοπο να πιω και εγω ενα καφε σαν ανθρωπος αλλα που τετοια τύχη!!!!  Χθες περασα μια περίεργη μερα με πολλες συσπάσεις μιας και δεν ειχα στα αλλα μου παιδια ψιλοτρομοκρατηθηκα η κακομοίρα.... Τελικα με πολυ ξάπλα σταμάτησαν.... 

Δεν θα ηθελα με τίποτ: τον αντρα μου μεσα γιατι σιγουρα θα μου ξεφύγει κανενα γαλλικό και ποιος με μαζεύει!!!!  Στη κορη μου που πήγαινα για φτ μπαινόβγαινε αλλα μεχρι εκει! 

Τωρα για τα κιλα στη πρωτη εβαλα 18 στη δευτερη 15...τωρα μονο μια μικρη κοιλίτσα βλεπεις και τιποτα αλλο!!! Πλησιάζουν οι μερες μου και ενα ψιλοχοντρο πανικο τον εχω πιο πολυ οταν θα πρεπει να επιστρέψω σπιτι για να ξαναμπώ στο προγραμμα των παιδιβν με τα σχολεια!!! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!δεν με εχει απασχολήσει η φροντιδα του μωρου...ο ανδρας μου γενικα ειναι πολυ στοργικος οποτε πιστευω οτι θα βοηθαει πολυ...εμεις δεν εχει τυχει να συζητησουμε αν θα ειναι μεσα η οχι γτ θεωρει δεδομενο οτι θα ειναι χαχα...δεν εχει θεμα με κοψιματα κ τετοια(δυστυχως στη δουλεια του εχει δει πολλα )οποτε δε το βλεπει οτι ειναι χειρουργειο...αν τωρα μας πουν οτι δε γινεται ενταξει δε πειραζει..οσο για τα κιλα εγω ξεκινησα 60 πριν πάμε διακοπες στην Κρητη(στη κρητη τρεχαμε στα νοσοκομεία)ημουν ακομα 60 αλλα θα εχω παρει γτ τρώγαμε ολο εξω...η αλήθεια ειναι οτι δε θελω να παρω κιλα κ θα ξεκινησουμε παλι τη διατροφη κ τη γυμνστικη...φυσικα δε εχω προβλημα με οσες ειναι παραπανω κιλα (η ξαδελφη μου ειναι 150)απλα για μενα δε μπορω με πιανει ψυχολογικό οποτε αφου με ενοχλει πρεπει να προσεχω για να εχω...καλος η κακως γυμναστικη δε μπορω να κανω οσο αλλες στη θεση μου καθως ο τραχηλος μου δεν ειναι κ τέλειος κ ενω στην αρχή μου ειπε ναι να ξεκινησω βαρη(ειχαμε πει απο 3ο που δουλευει ο πλακουντας μπορω)οταν μετρησε τον τραχηλο μου ειπε οτι πρεπει να ειμαι λιγο πιο προσεκτική...θα κανω ασκησεις κ στα ποδια απλα η με ελαχιστα κιλα η ισομετρικες...σιγουρα με ισομετρικες θα αρχισω κ βλεπουμε...εννοειται πως αν μου πει οτι πρεπει να σταματήσω ια το κανω απλα δε βρισκω λογο αφου μπορω κ με αφηνει να καθομαι κ απλα να λεω ειμαι εγκυος δε πειραζει ας κατσω...πιστευω οτι η καθε μια κανει οτι καλυτερο για τον ευατο της..κ εγβ αν δεν το επαιρνα κατακαρδα ουτε που θα με ενοιαζε απλα ειναι σαν μια κοπελα με παραπανω κιλα να λεει θελω να χασω αλλα να μην κανει διατροφη ε δε γινεται να χασεις...η μανα μ ετσι εχει παρει λιγα κιλα που δεν φαινονται καθολου αλλα αυτη νιώθει ασχημα κ ολη μερα μου λεει πως θελει να αδυνατησει κ ολο τρωει πιτογυρα ε δε γινεται ετσι...της λεω η αγαπα το σωμα σου οπως ειναι για να νιωθεις καλα η κανε διαιτα... γενικα

@Ani ani εμενα ακομα δε μου κανει ορεξη για καφε...κ γενικα το πρωι δε τρωω ευκολα κατι...απο πριν το ειχα αυτο...κ ειχα βρει πριν τις διακοπες τι να τρωω τωρα πρεπει παλι να το επεξεργαστώ...ξερεις τι παθαινω ε?αν δεν ξερω απο την προηγουμενη μερα τι φαγητο εχουμε μπορει να μην φαω η να φαω με δυσκολια...στην Κρήτη μου η πεθερα μου κουνέλι το λατρευα...2 φορες το ηξερα οτι θα το εφτιαχνε κ ξυπνουσα με ανυπομονησία να φαω την 3η φορα δε μ το ειπε κ το εφαγα με το ζορι...ασε εχω θεμα με τα φαγητα ακομα..

 

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλημερα κοριτσια!!!!δεν με εχει απασχολήσει η φροντιδα του μωρου...ο ανδρας μου γενικα ειναι πολυ στοργικος οποτε πιστευω οτι θα βοηθαει πολυ...εμεις δεν εχει τυχει να συζητησουμε αν θα ειναι μεσα η οχι γτ θεωρει δεδομενο οτι θα ειναι χαχα...δεν εχει θεμα με κοψιματα κ τετοια(δυστυχως στη δουλεια του εχει δει πολλα )οποτε δε το βλεπει οτι ειναι χειρουργειο...αν τωρα μας πουν οτι δε γινεται ενταξει δε πειραζει..οσο για τα κιλα εγω ξεκινησα 60 πριν πάμε διακοπες στην Κρητη(στη κρητη τρεχαμε στα νοσοκομεία)ημουν ακομα 60 αλλα θα εχω παρει γτ τρώγαμε ολο εξω...η αλήθεια ειναι οτι δε θελω να παρω κιλα κ θα ξεκινησουμε παλι τη διατροφη κ τη γυμνστικη...φυσικα δε εχω προβλημα με οσες ειναι παραπανω κιλα (η ξαδελφη μου ειναι 150)απλα για μενα δε μπορω με πιανει ψυχολογικό οποτε αφου με ενοχλει πρεπει να προσεχω για να εχω...καλος η κακως γυμναστικη δε μπορω να κανω οσο αλλες στη θεση μου καθως ο τραχηλος μου δεν ειναι κ τέλειος κ ενω στην αρχή μου ειπε ναι να ξεκινησω βαρη(ειχαμε πει απο 3ο που δουλευει ο πλακουντας μπορω)οταν μετρησε τον τραχηλο μου ειπε οτι πρεπει να ειμαι λιγο πιο προσεκτική...θα κανω ασκησεις κ στα ποδια απλα η με ελαχιστα κιλα η ισομετρικες...σιγουρα με ισομετρικες θα αρχισω κ βλεπουμε...εννοειται πως αν μου πει οτι πρεπει να σταματήσω ια το κανω απλα δε βρισκω λογο αφου μπορω κ με αφηνει να καθομαι κ απλα να λεω ειμαι εγκυος δε πειραζει ας κατσω...πιστευω οτι η καθε μια κανει οτι καλυτερο για τον ευατο της..κ εγβ αν δεν το επαιρνα κατακαρδα ουτε που θα με ενοιαζε απλα ειναι σαν μια κοπελα με παραπανω κιλα να λεει θελω να χασω αλλα να μην κανει διατροφη ε δε γινεται να χασεις...η μανα μ ετσι εχει παρει λιγα κιλα που δεν φαινονται καθολου αλλα αυτη νιώθει ασχημα κ ολη μερα μου λεει πως θελει να αδυνατησει κ ολο τρωει πιτογυρα ε δε γινεται ετσι...της λεω η αγαπα το σωμα σου οπως ειναι για να νιωθεις καλα η κανε διαιτα... γενικα

@Ani ani εμενα ακομα δε μου κανει ορεξη για καφε...κ γενικα το πρωι δε τρωω ευκολα κατι...απο πριν το ειχα αυτο...κ ειχα βρει πριν τις διακοπες τι να τρωω τωρα πρεπει παλι να το επεξεργαστώ...ξερεις τι παθαινω ε?αν δεν ξερω απο την προηγουμενη μερα τι φαγητο εχουμε μπορει να μην φαω η να φαω με δυσκολια...στην Κρήτη μου η πεθερα μου κουνέλι το λατρευα...2 φορες το ηξερα οτι θα το εφτιαχνε κ ξυπνουσα με ανυπομονησία να φαω την 3η φορα δε μ το ειπε κ το εφαγα με το ζορι...ασε εχω θεμα με τα φαγητα ακομα..

 

Πολυ καλα τα λες Ελενακι.. εγω εχω καταληξει πια σε καποιες τροφες που μου κανουν καουρα κ τις αποφευγω και επισης δεν μπορω να τρωω τα βραδια σε ταβερνες εστιατορια κ τετοια γιατο μετα δεν τα χωνευω κ το μετανιωνω.. Απο κιλα σουπερ ακομα φτου φτου..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alekagala είπε:

Καλημέρα και απο εμας!  Σημερα σαβατο μερα ξεκούρασης.... Ηρθαμε σε παιδότοπο να πιω και εγω ενα καφε σαν ανθρωπος αλλα που τετοια τύχη!!!!  Χθες περασα μια περίεργη μερα με πολλες συσπάσεις μιας και δεν ειχα στα αλλα μου παιδια ψιλοτρομοκρατηθηκα η κακομοίρα.... Τελικα με πολυ ξάπλα σταμάτησαν.... 

Δεν θα ηθελα με τίποτ: τον αντρα μου μεσα γιατι σιγουρα θα μου ξεφύγει κανενα γαλλικό και ποιος με μαζεύει!!!!  Στη κορη μου που πήγαινα για φτ μπαινόβγαινε αλλα μεχρι εκει! 

Τωρα για τα κιλα στη πρωτη εβαλα 18 στη δευτερη 15...τωρα μονο μια μικρη κοιλίτσα βλεπεις και τιποτα αλλο!!! Πλησιάζουν οι μερες μου και ενα ψιλοχοντρο πανικο τον εχω πιο πολυ οταν θα πρεπει να επιστρέψω σπιτι για να ξαναμπώ στο προγραμμα των παιδιβν με τα σχολεια!!! 

Καλημερα!!!ναι να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις φανταζομαι με δυο παιδια ειναι λιγο δυσκολο μαλλον πολυ δυσκολο! Σε ποια βδομαδα εισαι τωρα?

Εμενα ο δικος μου χτυπησε σημερα καθως γυρνουσαμε απο την πλατεια και γδαρθηκε λιγο και το καναμε ολοκληρο θεμα να μου βαλεις τσιροτο και ποναει πολυ πολυ πολυ και εκλαιγε ευτυχως κοιμηθηκε τωρα!μπας και το ξεχασει οταν ξυπνησει.

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kalispera. Pigame spiti exi apo tin pempti. Niotho ptoma prospatho na mpo se rithmo. Eftixos erxete kai i mitera m kai m kani diafores doulies tou spitiou. Den ixa poli kalo toketo den xero an sas to anafera taleporithika arketa. Ixa poli dinatous ponous exasa tis dinamis m sto telos kai den mporousa na sproxo. I lekani m ine poli steni kai m ekane i giatros mia yalidia piiiii asta na pane. Den mporousa na katso kai na sikosto oxi apo tis rafes apo to kokalo piso xamila aforitos ponos.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Garifalia1 είπε:

Kalispera. Pigame spiti exi apo tin pempti. Niotho ptoma prospatho na mpo se rithmo. Eftixos erxete kai i mitera m kai m kani diafores doulies tou spitiou. Den ixa poli kalo toketo den xero an sas to anafera taleporithika arketa. Ixa poli dinatous ponous exasa tis dinamis m sto telos kai den mporousa na sproxo. I lekani m ine poli steni kai m ekane i giatros mia yalidia piiiii asta na pane. Den mporousa na katso kai na sikosto oxi apo tis rafes apo to kokalo piso xamila aforitos ponos.

Καλησπερα κοριτσακι μου! Σιγα σιγα θα μπεις σε ρυθμους και θα ξεπερασεις και την δυσκολία του τοκετου.τι τραβαμε και εμεις να φερουμε ενα μωρακι στον κοσμο!τωρα εισαι καλυτερα?

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τι κανετε? εγω σημερα εμαθα για δυο εγκυμοσυνες κ οι δυο 40 χρονων. με δυο μηνες προσπαθεια. για την μια ειμαι σιγουρη οτι ηταν οντως δυο μηνες γιατι ελειπε ο αντρας της. πρωτο παιδακι κ για τις δυο. χαρηκα αλλα απαγοητευτικα εγω τι γινετε ρε γαμωτο κ εγω παλευω κ δεν γινετε τιποτα με πιανει απελπισια που κ που.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Καλημερα!!!ναι να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις φανταζομαι με δυο παιδια ειναι λιγο δυσκολο μαλλον πολυ δυσκολο! Σε ποια βδομαδα εισαι τωρα?

Εμενα ο δικος μου χτυπησε σημερα καθως γυρνουσαμε απο την πλατεια και γδαρθηκε λιγο και το καναμε ολοκληρο θεμα να μου βαλεις τσιροτο και ποναει πολυ πολυ πολυ και εκλαιγε ευτυχως κοιμηθηκε τωρα!μπας και το ξεχασει οταν ξυπνησει.

Εμενα ο κοκοβιος και γρατσουνιά νάχει το τσιροτο μπαινει γιατί το κανει μεσανατολικό ζητημα! 

Ειμαι στις 36 βδομαδες και 16μερες γενναω! 

@Garifalia1 αντε αγαπη μου τώρα στο σπιτι θα βρειτε τους ρυθμούς σας....  Ειναι ευτυχια να εχεις βοήθεια στο σπιτι και το καλυτερο αν σε βοηθάει και ο συζυγος..... 

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.τι ωραία παρέα που είστε.και συμπαραστέκεστε η μια στην άλλη.εγω είμαι η ελενα,24 χρονών και με τον άντρα μου προσπαθούμε εδώ και 10 μήνες αλλά τίποτα.πάλι αδιαθέτησα.πριν 6 μήνες στη γυναικολόγο όλα καλά μου είπε και οι ωοθήκες και όλα.έχω όμως οπίσθια κάμψη μήτρας.ο σύζυγος 29 έκανε σπερματοδιάγραμμα και ο αριθμός είναι μικρός 12.000.000 νομίζω και του είπαν ότι θα δυσκολευτείς.δεν ξέρω κορίτσια,έχω απογοητευτεί.

συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...