Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ για εμβρυομεταφορα 2η όλες τις φορές.

       

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 49 λεπτά , alina80 είπε:

Καλέ το κατάλαβα πως το λες. Με αφορμή αυτό έκανα το δικό μου σχόλιο. ΓΠαντως σε ότι αφορά τις αλλαγές εμένα με φοβίζουν οι μετά τη γέννα αλλαγές. Από τα πρακτικά της φροντίδας του μωρού (θα το πω, η αλλαγή πάνας με τρομοκρατεί) και τα της ανατροφής μέχρι το πώς θα αλλάξει η ζωή μου, ποια θα είναι η συμμετοχή του άντρα μου ακόμα και η μεταξύ μας σχέση. Για αυτό το τελευταίο μπορεί να φταίει που είμαστε σχεδόν 8 χρόνια οι δύο μας. Είμαι και μεγαλη κοπέλα και οι περισσότεροι φίλοι μου έχουν ήδη παιδιά. Βλέπω διάφορα. Βέβαια θα μου πείτε "ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον είπαμε"... Μας λείπουν πολλά ενδιάμεσα στάδια μέχρι να φτάσουμε εκεί. Ορίστε με έπιασε και η φλυαρία μου πρωί πρωί και μια καλημέρα δεν είπα. 

Καλημέρα όμορφες! Καλό σαββατοκύριακο να έχουμε!

Καλημερα!!!  Και εμεις μια 7ετια ειμαστε μαζι..  Για καποιο λογο εγω δε φοβαμαι το μετα στη σχεση με τον δικο μου... (η κουλη)...  Ειδικα τη φροντίδα του μωρου δε τη φοβαμαι καθολου (δουλευα χρονια σε παιδιατρικο νοσοκομειο)  αρα δεν με τρομαζουν αυτα.  Ουτε οι ιωσουλες!  Χιχι

Να κανω κι αλλη ασχετη ερωτηση??  (ολο εμπνευση ειμαι η ατιμη!!!)...  Εχετε σκεφτει αν θα θελατε να μπει ο συζυγος/συντροφος μαζι σας στον τοκετο??  Οσες εχετε ηδη παιδακι,  τον ειχατε μαζι??  Εγω του το εθεσα ως προαπαιτουμενο πριν καν ξεκινήσουμε συζητήσεις για παιδάκι (δεν θα το περασω μονη μου αυτο με την καμια! Χιχι θα υποφέρει μαζί μου :P )  

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 7 λεπτά , ath_gal1 είπε:

καλημερα σε ολες!!

για κιλα ειπα...αυτο που βλεπω γενικοτερα ειναι οτι οι αδυνατες...60...65 κιλα ...παιρνουν 15..20..γιατι εχουν....περιθωρια κ λενε θα χασω...οι πιο ..ΧΟΝΤΡΕΣ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ...τελικα προσεχουν περισσοτερο!!!χαχαχα

ενα θσ σας πω κ πιο σοβαρο!!!ΟΡΟΣΕΞΤΕ ΤΙ ΤΡΩΤΕ!ΚΡΕΑΣ ΚΑΛΟΨΗΜΕΝΟ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΜΕ ΧΛΩΡΙΝΗ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ!

εμενα μου βρεθηκε τοξοπλασμα...κ δεν ηξερα μεχρι 5ο μηνα που εκανα αμνιο...αν θα κρατησω το παιδι...

αν ειχε νοσησει ....θα πρεπε να βγει!!!

τελικα ηταν ΛΑΘΟΣ ΑΠΟ EUROMEDICA...

παρολα αυτα.εσκαγα καθε μηνα 100αρες στο παστερ για εξετασεις...

λενε απο γατα αλλα σπανιο...μην κολλατε εκει οσες εχετε ζωακια.

για το ζαχαρο...επαθα υπογλυκαιμια μετα..κ ηταν λιγοτερο κ απ την πρωτη πρωτη μετρηση χωρισ καν τη γλυκοζη...

παντωσ ζαχαρο δεν προκειται να παθεις στην εγκυμ. 

ετσι μου πε η μικροβ.

γενικοτερα προσεξτε..

καλοψημενα καλοπλυμενα κ οχι πολλα γλυκα...

Εχεις απολυτο δικιο...μη σου τυχει αυτο που περασες και εσυ!

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλημερα!!!  Και εμεις μια 7ετια ειμαστε μαζι..  Για καποιο λογο εγω δε φοβαμαι το μετα στη σχεση με τον δικο μου... (η κουλη)...  Ειδικα τη φροντίδα του μωρου δε τη φοβαμαι καθολου (δουλευα χρονια σε παιδιατρικο νοσοκομειο)  αρα δεν με τρομαζουν αυτα.  Ουτε οι ιωσουλες!  Χιχι

Να κανω κι αλλη ασχετη ερωτηση??  (ολο εμπνευση ειμαι η ατιμη!!!)...  Εχετε σκεφτει αν θα θελατε να μπει ο συζυγος/συντροφος μαζι σας στον τοκετο??  Οσες εχετε ηδη παιδακι,  τον ειχατε μαζι??  Εγω του το εθεσα ως προαπαιτουμενο πριν καν ξεκινήσουμε συζητήσεις για παιδάκι (δεν θα το περασω μονη μου αυτο με την καμια! Χιχι θα υποφέρει μαζί μου :P )  

Εγω παντως δεν τον θελω μαζι μου!!! Ουτε να βλεπει ολο αυτο που θα συμβαινει ουτε τιποτα.. μαλλον ειναι στο μυαλο της καθεμιας μας πως το εχει φανταστει

9 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Εμενα κοριτσια τα φυσιολογικα μου ηταν περιπου 63 με 64 κιλα για πολλα χρονια και πηρα κιλα πριν την εγκυμοσυνη πηγα 69 η χαζη!! Στην εγκυμοσυνη πηρα 10 κιλα και τωρα ειμαι 70 με 72 αναλογως τι χλαπακιαζω την βδομαδα!!

Ενταξει δεν ειναι κατι υπερβολικο..πιστευω χανονται αν θες με λιγη προσπαθεια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια μου!!!Δρόσισε ο καιρός!!!Να έχουμε ένα ωραίο soukou!!

@anemoni1989Eμένα ο άντρας μου δε παίζει να μπεί!!Και α πω την αλήθεια αν κάποιος έπρεπε να μπει θα διάλεγα τη μαμά μου που είναι δυνατή χαχχαχα!!!Γενικά δεν δέχονται οι γιατροί εύκολα την ώρα της γέννας άλλο άτομο!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

Kαλημέρα κορίτσια μου!!!Δρόσισε ο καιρός!!!Να έχουμε ένα ωραίο soukou!!

@anemoni1989Eμένα ο άντρας μου δε παίζει να μπεί!!Και α πω την αλήθεια αν κάποιος έπρεπε να μπει θα διάλεγα τη μαμά μου που είναι δυνατή χαχχαχα!!!Γενικά δεν δέχονται οι γιατροί εύκολα την ώρα της γέννας άλλο άτομο!!!

Το εχω ψαξει!  Στο Ελενας αφηνουν αν παρακολουθησει καποια σεμινάρια και παρει μια βεβαίωση!  Δεν τον θελω να μου περιγραφει τη δραση (:P)  να μου κραταει το χερι και να τον νιωθω κοντα!  (σε αυτα ειμαι λιγο γκεσταπο,  του ειπα αμα τυχει,  θα το αντεξεις! Ευτυχως ο καλος μου εχει αντοχες και δεν μ χαλαει χατηρια!!  Χιχι)...  Μα δεν ειμαι πολυ δημοκρατική??? :P

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Το εχω ψαξει!  Στο Ελενας αφηνουν αν παρακολουθησει καποια σεμινάρια και παρει μια βεβαίωση!  Δεν τον θελω να μου περιγραφει τη δραση (:P)  να μου κραταει το χερι και να τον νιωθω κοντα!  (σε αυτα ειμαι λιγο γκεσταπο,  του ειπα αμα τυχει,  θα το αντεξεις! Ευτυχως ο καλος μου εχει αντοχες και δεν μ χαλαει χατηρια!!  Χιχι)...  Μα δεν ειμαι πολυ δημοκρατική???

χαχαχχαα!!!!Εμένα δε αντέχει και γενικά θα με κοιτάει με λύπηση και δεν μπορώ!!!Είναι ικανός να λιποθυμήσει όπως βλέπουμε στις ταινίες!!!Ασε με το καλό που θα γεννήσουμε νομίζω τον γιατρό μας θα θέλουμε μόνο!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Το εχω ψαξει!  Στο Ελενας αφηνουν αν παρακολουθησει καποια σεμινάρια και παρει μια βεβαίωση!  Δεν τον θελω να μου περιγραφει τη δραση (:P)  να μου κραταει το χερι και να τον νιωθω κοντα!  (σε αυτα ειμαι λιγο γκεσταπο,  του ειπα αμα τυχει,  θα το αντεξεις! Ευτυχως ο καλος μου εχει αντοχες και δεν μ χαλαει χατηρια!!  Χιχι)...  Μα δεν ειμαι πολυ δημοκρατική??? :P

δεν αφηνουν σε ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚ.

οποιος στο πε παπαρια σου πε..

ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ

αυτο ειναι μεγαλο θεμα που εθιξε η κοπελα!

δεν εχει καμια δουλεια κανενας.περαν των γιατρων κ βοηθων στη γεννα!!!

ολοι επειδη πανε κ τα σκανε τους βαζουν οι  γιατροι μεσα!

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΟΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟΥ...

ειμαι καθετη σ αυτο!

τυχαιο που δεν αφηνουν σε δημοσια??

αν ω μη γενητω γινει κατι...κ χρειαστει καισαρικη...

κυριε μου περαστε εξω τωρα θα κανουμε καισαρικη....

ανεπιτρεπτο αυτο απο γιατρους που αφηνουν...

θα το δει μετα!που θα το φερουν κ θα το παρει μονο ο μπαμπας αγκαλια!

πωπωω τα πηρα τωραααα!!!!

γκρρρρρρ:mad:

και ακριβως επειδη οι αντρες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΡΑΙΜΟΙ...δεν μπορει οι γιατροι να εχουν την γεννα...να προσεχουν κ τον αντρα μην τους ταβλιαστει.....

ολοι μπορει να εχουν την διαθεση κ την δηθεν ψυχραιμια...οταν ομωσ το δουν...να φρικαρουν....

  • Μου αρέσει 2

...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Καλημερα!!!  Και εμεις μια 7ετια ειμαστε μαζι..  Για καποιο λογο εγω δε φοβαμαι το μετα στη σχεση με τον δικο μου... (η κουλη)...  Ειδικα τη φροντίδα του μωρου δε τη φοβαμαι καθολου (δουλευα χρονια σε παιδιατρικο νοσοκομειο)  αρα δεν με τρομαζουν αυτα.  Ουτε οι ιωσουλες!  Χιχι

Να κανω κι αλλη ασχετη ερωτηση??  (ολο εμπνευση ειμαι η ατιμη!!!)...  Εχετε σκεφτει αν θα θελατε να μπει ο συζυγος/συντροφος μαζι σας στον τοκετο??  Οσες εχετε ηδη παιδακι,  τον ειχατε μαζι??  Εγω του το εθεσα ως προαπαιτουμενο πριν καν ξεκινήσουμε συζητήσεις για παιδάκι (δεν θα το περασω μονη μου αυτο με την καμια! Χιχι θα υποφέρει μαζί μου :P )  

Ακριβώς το ίδιο και εγώ. Απο πριν τα έχουμε συμφωνήσει  αυτά. Εννοείται δεν θα το περάσω μόνη μου. Τον θέλω δίπλα μου, δυνατό και ψύχραιμο. Νομίζω ότι εκτός από το θέμα της συμπαράστασης, είναι ωραίο και για εκείνον να το νιώσει από όσο πιο κοντά γίνεται. Και δεν θα ξεχάσω ποτέ όταν γέννησε η κολλητή μου (ο άντρας της ήταν μέσα. Έχουμε και τον ίδιο γιατρό οπότε ξέρω ότι το δέχεται) το ύφος του και το δέος με το οποίο μιλούσε για τη γυναίκα του. Και γενικά αυτός είναι και λίγο μ@#€&κας (συγνώμη για την έκφραση). 

Γενικά τον άντρα μου τον θέλω διπλα μου σε όλα. Μαζί θα το κάνουμε το παιδί, όσο πιο πολύ γίνεται μαζί θα το περάσουμε. Εξού και το κάπνισμα που θα κόψει και εκείνος (χαχα!). Και ότι δεν μπορεί να βιώσει εκ των πραγμάτων θα τον κάνω εγώ να το "ζήσει" με άλλους τρόπους -χαχαχα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πολλοί άντρες μετά παθαίνουν σοκ!!Βάλτε τους από τώρα κανένα βιντεάκι στο youtube να προσαρμόζονται!!!Δεν ξέρουν τι θα αντικρίσουν:-D!!!Εγώ δε θα ξεχάσω όταν έκανα απόξεση μετά ήρθε ο άντρας μου να με σηκώσει από το κρεβάτι και έτρεξε  αρκετό αίμα πάνω στο κρεββάτι!!Τον είδα δαγκώθηκε!!Εννοείτε έρχεσαι πιο κοντά όταν είστε μαζί!!Αλλά αν δε μπορούν να είναι στη διαδικασία για χ λόγους μη τους πιέζεται να είναι!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ηθελα με τιποτα τον αντρα μου μεσα μαζι μου!!!ουτε αυτος ηθελε να ειναι, προτιμουσε να καθεται εξω με την οικογενεια να περιμενει!! Και να φανταστειτε ειναι χειρουργος, δεν τιθεται θεμα αηδιας η λιποθυμιας! Ειναι καθαρα θεμα πως αισθανεσαι!!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ani ani είπε:

Εχεις απολυτο δικιο...μη σου τυχει αυτο που περασες και εσυ!

Εγω παντως δεν τον θελω μαζι μου!!! Ουτε να βλεπει ολο αυτο που θα συμβαινει ουτε τιποτα.. μαλλον ειναι στο μυαλο της καθεμιας μας πως το εχει φανταστει

Ενταξει δεν ειναι κατι υπερβολικο..πιστευω χανονται αν θες με λιγη προσπαθεια

Ναι ξεκιναω να κανω και μετα τα παραταω.αλλα ενταξει δεν σκαω.

Εμενα σε ιδιωτικο κοριτσια οταν μπηκα  επειδη εκατσα καμμια 20αρια ωρες ερχοταν και με εβλεπε.εμπαινε καθοταν καμμια ωρα επιανε χερακι οταν ερχοντουσαν οι πονοι και ψυχολογικη υποστηριη και μετα ξαναεβγαινε καπως ετσι.αλλα δεν υπηρχε περιπτωση να κατσει στην γεννα θα ειχε λιποθυμησει και θα τον ειχα στο μυαλο μου μετα.δεν νομιζω να τον αφηναν ομως να κατσει.

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Nati85 είπε:

Εμενα σε ιδιωτικο κοριτσια οταν μπηκα  επειδη εκατσα καμμια 20αρια ωρες ερχοταν και με εβλεπε.εμπαινε καθοταν καμμια ωρα επιανε χερακι οταν ερχοντουσαν οι πονοι και ψυχολογικη υποστηριη και μετα ξαναεβγαινε καπως ετσι.αλλα δεν υπηρχε περιπτωση να κατσει στην γεννα θα ειχε λιποθυμησει και θα τον ειχα στο μυαλο μου μετα.δεν νομιζω να τον αφηναν ομως να κατσει.

Γλυκούλααα!!Είδες??Γεννάμε έχουμε και το νού μας στους αντρούληδες!!Τι κάνει το κουτσουνάκι σου σήμερα?Θα πάτε βολτίτσα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι ξεκιναω να κανω και μετα τα παραταω.αλλα ενταξει δεν σκαω.

Εμενα σε ιδιωτικο κοριτσια οταν μπηκα  επειδη εκατσα καμμια 20αρια ωρες ερχοταν και με εβλεπε.εμπαινε καθοταν καμμια ωρα επιανε χερακι οταν ερχοντουσαν οι πονοι και ψυχολογικη υποστηριη και μετα ξαναεβγαινε καπως ετσι.αλλα δεν υπηρχε περιπτωση να κατσει στην γεννα θα ειχε λιποθυμησει και θα τον ειχα στο μυαλο μου μετα.δεν νομιζω να τον αφηναν ομως να κατσει.

Η εκδοχη η δικια σου μου αρεσει περισσοτερο απο ολες..το μονο που με απασχολει ειναι τα μικροβια οταν ο συζυγος μπαινοβγαινει..χωρις να ειμαι κ ειδικος εννοειται..

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Γλυκούλααα!!Είδες??Γεννάμε έχουμε και το νού μας στους αντρούληδες!!Τι κάνει το κουτσουνάκι σου σήμερα?Θα πάτε βολτίτσα?

Ναι αφου του ελεγα ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις!χαχαχχα!

μια χαρα ειναι το ζουζουνι.περα δωθε συνεχεια! Θα παμε το απογευμα να δουμε τους γονεις μου.και θα παμε εξω βολτα ολοι μαζι να παιξει και ο μικρος.εσυ τι κανεις καλη μου?

πρίν από 1 λεπτό , Ani ani είπε:

Η εκδοχη η δικια σου μου αρεσει περισσοτερο απο ολες..το μονο που με απασχολει ειναι τα μικροβια οταν ο συζυγος μπαινοβγαινει..χωρις να ειμαι κ ειδικος εννοειται..

Τους φορανε ξερεις αυτα τα αραχνουφαντα τα πρασινα και εχει αντισηπτικα για τα χερια.:wink:


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nati85 είπε:

Ναι αφου του ελεγα ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις!χαχαχχα!

μια χαρα ειναι το ζουζουνι.περα δωθε συνεχεια! Θα παμε το απογευμα να δουμε τους γονεις μου.και θα παμε εξω βολτα ολοι μαζι να παιξει και ο μικρος.εσυ τι κανεις καλη μου?

Χαχαχα μ αρέσειςς!!Εγώ σήμερα έχω πολύ πόνους περιόδου!!Τελικά δε έκανα χτες φασίνα και θα κάνω σε λίγο!!Θα είναι φουλ μέρα!!Θέλω α βγάλω και τα νυχία!!Τα χω από το γάμο της φίλης μου και είμαι σαν δράκουλας χαχαχχ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια.... εγω χθες τελειωσα περιοδο, σημερα εχω ισα ισα ενα ελαχιστο μπεζ στο σκουπισμα, πηγε πολυ καλα αυτη την φορα μακαρι και την επομενη και να μην ηταν τυχαι ;)

όσο για την γεννα, δεν το εχω σκεφτει τοσο καλα για να αποφασισω την μια θελω, την αλλη οχι , ας στρωσει η περιοδος και να μεινω εγκυος και μετα θα το σκεφτω και αυτο :P 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...