Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Μανουλες Φεβρουαριου 2015


Greta

Recommended Posts

boulitsa μου τελεια τα νεα σου! με το καλο και η αυχενικη! οσο για αυτο που λες οτι νοιωθεις δεν το εχω νοιωσει απλως υπαρχουν στιγμες που εχω αισθανθει λιγο "καπως"...μακαρι να μην φταιει το γεγονος οτι περνω αγκαλια τον μικρο! προπσαθω οσο το δυνατον πιο λιγο αλλα καταλαβαινεις οτι αυτο δεν γινετε! :(

το κρεβατακι μας τωρα ειναι χαμηλο δεν πεφτει και το στρωμα ειναι πιο μεσα..θα βρω λινκ και θα σου το στειλω να καταλαβεις.οι παιδιατροι λενε οτι απ την στιγμη που αρχίζουν να σκαρφαλωνουν πρεπει να αφαιρεσεις το καγκελο.για αρχη αυτο εκανα.το αφαιρεσα και εβαλα ενα μικρο το οποιο αγορασαμε απ το jumbo..μετα μας χαρισαν το κρεβατακι αυτοκινητο και ετσι εβγαλα την κουνια αλλιως εκει θα ηταν ακομα.αυτο που λες για το co-sleeping το εχω δει και ειναι τελειο για τον πρωτο καιρο..

εγω παντως ετσι και αλλιως νομιζω καποια στιγμη θα παρω κουκετα.ειναι δεν ειναι ιδιο φυλο.δεν υπαρχει δυνατοτηρα για μεγαλύτερο σπιτι.και εγω μοιραζομουν το δωματιο με τον αδερφο μου..δεν νομιζω να ειναι κακο!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

τελειο είναι! Έχω δει και αντίστοιχα σε κοριτσίστικα, μπράβο Γκρέτα μου, μου έδωσες ιδέα.... Καλέ σ' αυτό ακόμα κι εγώ θα ήθελα να κοιμηθώ και ο δικός σ δεν θέλει?:D:D:D

Μια χαρά θα είναι με κουκέτα, θα παίζουν και μαζί, αφού θα έχουν το ίδιο δωμάτιο, μια χαρά.... Μέχρι τα 10 καλά θα είναι, μετά αν είναι άλλου φύλου, κάπως πρέπει το καθένα να έχει το χώρο του:roll:, αλλά μέχρι τότε.....

Κορίτσια, είδα ότι άνοιξε θέμα με μανούλες Μαρτίου 2015, σήμερα το σκεφτόμουν, λέω πού είναι, αργήσανε....:tongue:


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχχα ενα μεσημερι με πηρε ο υπνος εκει καμμια ωρα και το κατουλι επαιζε χαχχαχ! τελειο ειναι! συμφωνω οτι πρεπει να εχει το καθενα τον χωρο του αλλα εχουμε καιρο θα δειξει μεχρι να ερθει εκειμη η στιγμη! ανοιξε καφε αληθεια? δεν το ειδα!! τι ομορφα! εμεις ειμαστε το πιο ησυχο καφε που εψω δει!! εγω ημουμ και στις μανουλες αυγουστου 2012! αλλα εγιναν διαφορα που εγω δεν εμαθα ποτε βασικα και το αφησαμε το καφε!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πώς είσαι, βρε κοριτσάκι; Πόνους περιόδου δεν έχω, αλλά κάτι ψιλοπονάκια πότε πότε έχω...Και ένα βάρος χαμηλά όπως λες καμιά φορά επίσης. Αλλά δεν ξέρω αν φταίει το έντερό μου, γιατί κορίτσια, η αλήθεια είναι ότι υποφέρω με το θέμα αυτό. Και τα φρούτα και οι φυτικές ίνες δεν κάνουν τίποτα.:roll:


FEJKp3.png

zHIYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.και εγω εχω πονακια που και που ναι! και μαλιστα πριν λιγο μου συνεβη και τρομαξα.απιστευτο.μαλλον ειναι φυσιολογικο για να το εχουμε και οι 3! ακομα ειμαστε στο πρωτο τριμηνο εξαλλου!

εγω χθες τελειωσα την αντιβιωση.σημερα ξεκινησα και ασβεστιο.αυτο το απαισιο που το μασας!

νεα δεν εχω θα παμε για μπανιο σε λιγο....χθες δεν ημουν και πολυ καλα.ελπιζω σημερα να ειμαι καλυτερα! αντε να τελειωσουν τα συμπτωματα να χαρω λιγο την εγκυμοσυνη! εξ αλλου η τελευταια θα ειναι.....

σας φιλω!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δν σας κρύβω ότι ανακουφιζομαι που βλέπω ότι όλες έχουμε πάνω κατω τα ίδια συμπτώματα..... Κορίτσια απο κιλά πως πάτε? εγώ στεναχωριέμαι γιατί έχω χάσει ένα γιατί δεν έχω καθόλου όρεξη για φαγητο και ήδη είμαι αδύνατη... Απο κοιλιά? ακούω όλους να λένε ότι στη 2η κύηση η κοιλιά φαίνεται πιο γρήγορα.. Εγώ το μόνο π έχω ειναι κυρίως το βράδυ μια τεράστια μπυροκοιλια που το πρωί συνήθως γίνεται πλάκα- μάλλον τ έντερο θ ειναι... Γκρέτα εσύ μας έχεις πει ότι δν θες άλλο παιδάκι. Papagalia κι εσυ το ίδιο? όπως σας έχω πει εγώ θελω κ άλλο...:cool:


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω χθες τελειωσα την αντιβιωση.σημερα ξεκινησα και ασβεστιο.αυτο το απαισιο που το μασας!

Αυτό μ είχε δώσει κ εμένα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, αλλά δν το άντεχα... Τελικά πήρα το calc-vita. Ειναι αναβράζον, το βάζεις σε ποτήρι και έχει γεύση πορτοκαλί, σαν ν πίνεις πορτοκαλάδα με ανθρακικο, δεν αισθάνεσαι ότι πίνεις φάρμακο, ρωτά τη γιατρό σ μήπως σωθεις... Τώρα μ είπε να ξεκινήσω αυτό και σίδηρο μετα την αυχενικη...


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites

:D Χαίρομαι που είστε καλα!!!:D

Κι εγώ καλά είμαι, αν εξαιρέσουμε τα ψιλοπονάκια. ΠΟΙΑ ΚΟΙΛΙΑ;;;;:tongue:

Τίποτα δεν έχω κι εγώ, σε ανησυχητικό βαθμό!!! Μόνο όταν με ενοχλεί το έντερο πρήζεται και μετά πάλι τίποτα. Στα ρούχα μου βέβαια με ενοχλεί, δεν μπορώ να φορέσω τη βερμούδα που φορούσα πριν...Αλλά τα ίδια θυμάμαι είχαν γίνει και την πρώτη φορά. Ακόμα δεν έχω ψωνίσει ρούχα εγκυμοσύνης, τη βολεύω με κάτι φορεματάκια, αλλά από βδομάδα σκοπεύω να πάρω καμιά βερμουδίτσα με ελαστική κοιλίτσα, αν βρω βέβαια. Τίποτε άλλο δεν χρειάζομαι νομίζω, καλοκαίρι είναι, δεν πάω και στη δουλειά. Χειμωνιάτικα έχω κρατήσει από το μικρό μου, οπότε θα τη βολέψω...

Όσο για τρίτο μωρό, δεν νομίζω, γιατί θα έχει υποχρεώσεις ο γιος μου με το σχολείο πρώτα ο θεός και θέλω να αφοσιωθώ σε αυτόν. Θα έχουν μεγάλη διαφορά ηλικίας (5 χρόνια περίπου) ήδη με το δεύτερο, οπότε μετά πάει πολύ νομίζω. Τα οικονομικά είναι επίσης δύσκολα, αλλά δεν κρύβομαι πίσω από αυτή τη δικαιολογία. Όσα χρήματα και αν έχω, χρόνο πώς να αγοράσω για να φροντίζω 3 παιδάκια; Άλλες μαμάδες τις θαυμάζω, αλλά δεν με θεωρώ ικανή να τα καταφέρω...


FEJKp3.png

zHIYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Papagalia μ έχεις δίκιο σε αυτά π λες κ εμείς οικονομικά δν είμαστε σε φάση για 3 παιδιά, με το ζόρι για 2... Εγώ ουσα μοναχοπαίδι απο μικρή ήθελα πολλά παιδιά, η μοναξιά ήταν απαίσια, παρόλο που η μαμά μου ήταν πάντα μαζί μου, αφού δε δούλευε.... Ωστόσο πιστεύω ότι πρώτα ο Θεός σε 3 χρονια θα μπορούσα να κάνω άλλο ένα παιδάκι κι ας δουλευω, αφού δε γίνεται αλλιώς... Δε λέω κ τα δυο μια χαρά ειναι, αλλά θεωρώ τα παιδιά ευλογια και ακόμη νιώθω ότι έχω πολλά να δωσω... Ελπίζω με τον ερχομό του δεύτερου να συνεχίσω να νιώθω έτσι και κάποια στιγμή να μεγαλώσουμε την οικογένεια μας κι άλλο αν θέλει κι ο σύζυγος... Εσείς βοήθεια απο το σύζυγο έχετε? ωχ, ανάβω φωτιές τώρα....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και καλώς σας βρήκα!

Είμαι η Βάσω, είμαι 36 ετών και αυτή είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη. Σήμερα είμαι 8 εβδομάδων και 4 ημερών. ΠΗΤ έχουμε 19/02 και ραντεβού για αυχενική α'επιπέδου στις 06/08. Ελπίζω να πάνε όλα καλά, σε όλες μας.

Είδαμε καρδιακή λειτουργία στις 6 εβδομάδες ακριβώς και μετά από 5 μέρες την ακούσαμε κιόλας, 120 χτύπους το λεπτό!

Από συμπτώματα, τρομερό ανακάτεμα στο στομάχι αλλά χωρίς εμετούς ή αναγούλες. Πολύ χασμουρητό. Επίσης αισθάνομαι άβολα να σκύψω. Την 5-6 εβδομάδα είχα κάτι κραμπούλες που κρατούσαν 15-20 δευτερόλεπτα αλλά τίποτα το σοβαρό. Ούτε είδα ποτέ σταγόνες αίματος. Κάποιες μέρες η κοιλιά μου πρήζεται, κάποιες μέρες είναι κανονική. Η αλήθεια είναι ότι τα παντελόνια με ενοχλούν και προτιμώ φορέματα. Το στήθος ίσως λίγο περισσότερο ευαίσθητο και σα να έχουν σκουρύνει η θηλές. Από όρεξη μια χαρά τα πάω και φοβάμαι γιατί είμαι 70 κιλά και δεν έχω περιθώριο να πάρω. Προς το παρόν ο γιατρός μου έγραψε felicine και salospir (το δεύτερο προληπτικά γιατί είχα μία βιοχημική πριν από 2 χρόνια).

Έχω αποφασίσει να γεννήσω στο Έλενα, καθώς τα οικονομικά μας δεν επιτρέπουν πολυτέλειες αλλά αισθάνομαι και πιο ασφαλής εκεί.

Εύχομαι σε όλες μας να έχουμε μία τελειόμηνη και απροβλημάτιστη εγκυμοσύνη και το Φεβρουάριο να υποδεχτούμε τους μικρούς μας μασκαράδες :D


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσιαααα!!

vtgian καλως ηρθες στην παρεα μας και με το καλο σου ευχομαι να κρατησεις στην αγκαλια σου το θαυματακι σου!! χαιρομαι που ηρθες στην παρεα μας!

Καλα χθες το βραδυ σας ειχα γραψει ενα μηνυμα τοσο μεγαλο που δεν φανταζεστε και εμω συνεχιζα και εγραφα κι αλλο εκλεισε το κινητο απο μπαταρια :(

δεν ειχα το κουράγιο να ξανα γραψω..

σας ελεγα οτι και μενα η κοιλια φαινεται το βραδυ.την ημερα τιποτα.

boulitsa θα ρωτησω τον γιατρο μου για το ασβεστιο.σ ευχαριστω πολυ!

για τα παιδακια που λετε εγω δεν ηθελα.καν δευτερο.ελεγα το πρωτο και το τελευταιο θα ειναι ο μικρος..οταν εσυ κανεις σχεδια ο θεος γελαει (οπως κ ο αντρας μου) απλα το σκεφτηκα και εγω και δεν θελω να φερθω εγωιστικα και να το αφησω μονο του για τους δικους μου λογους.απλα σκεφτηκα εκεινον! και οπως οτι ουτε θα ηθελα να μην εχω τον αδερφο μου!! αλλα για τριτο αποκλείεται!!!!!

Τωρα για την βοηθεια απο τον αντρα μου δεν μπορω να πω βοηθαει οσο μπορει αλλα μπορει και περισσοτερο :P :p αχαχαα!!! νομιζω οτι πραγματικα θα χρειαστω βοηθεια οταν ερθει και το δευτερο μωρακι..τωρα απλα λογω εμετων και αναγουλων δεν μπορω αλλα ετσι κ αλλιως μονη μου τα καμω τα βασικα οπως μαγειρικη στο σπιτι τις λεπτομερειες..και μεταξυ μας ποσα να κανει ενας αντρας??!!

Κατι αλλο τωρα.εχει ξεκινησει και ποναει φοβερα η μεση μου..και ειδικα το δεξι μου ποδι οταν το παταω ποναει η μεση μου.δεν υπαρχει..και δεν γινετε να μην σηκωνω τον μικρο..προσπαθω οσο μπορω να καθομαι ξαπλα αλλα αυτο σημαινει οτι δεν παιζω με τον μικρο.παιζει μονος του και εγω τον κοιταω και γκρινιαζει!! τυψεις που εχω δεν περιγραφεται!!!!

Σας αφηνω προς το παρον γιατι πρπει να μαγειρεψω....φιλακια πολλα κοριτσαρες μου!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βασω και εγω σε δημοσιο θα γεννησω.στο Αλεξανδρας..για πολλους λογου και οικονομικους μην γελιομαστε οπως και να χει θα μου ερθει φθηνοτερα..και ο αλλος λογος ειναι οτι εχω πολυ εμπιστοσυνη στον γιατρο μου ο οποιος βρισκεται εκει ;)


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βασω και εγω σε δημοσιο θα γεννησω.στο Αλεξανδρας..για πολλους λογου και οικονομικους μην γελιομαστε οπως και να χει θα μου ερθει φθηνοτερα..και ο αλλος λογος ειναι οτι εχω πολυ εμπιστοσυνη στον γιατρο μου ο οποιος βρισκεται εκει ;)

Και εγώ το Έλενα το αποφάσισα κυρίως λόγω γιατρού και στη συνέχεια εννοείται και λόγω οικονομικού.

Εγώ Greta το είχα πάρει και απόφαση ότι παιδί δεν θα κάνω, έχουμε μία κόρη από τον πρώτο γάμο του άντρα μου, ένας κορίτσαρος που έκλεισε τα 14. Αφού δεν μας έκατσε τόσα χρόνια (2003 παντρεύτηκα) είπα δε θα κάτσει ποτέ! Αλλά μηδένα προ του τέλους "κακάριζε" που λέει και η κολλητή μου :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Τελικά το ήθελα όμως το ψυχουλάκι και εγώ και όλοι μας. Ο άντρας μου που τόσο καιρό μου έλεγε "δεν έγινε και τίποτα αν δεν κάνουμε παιδί" χθες μου εκμυστηρεύτηκε ότι ήθελε πολύ ένα παιδί μαζί μου. Ξέρω πόσο εκπληκτικός πατέρας είναι για την κόρη του και είμαι σίγουρη ότι το ίδιο θα κάνει και για το νέο μέλος.

Η μεγάλη δε αποφάσισε ότι θα αναλάβει την πνευματική καλλιέργεια του μωρού αρκεί να μη χρειαστεί να το αλλάξει χα χα χα. Με πιάνει κανά πονάκι και πετάγετε "τι έγινε κουνήθηκε"; Κάτσε της λέω έχουμε ακόμα...

Όσο για βοήθεια, θα τη πήξω τη μάνα μου χε χε χε. Τόσο καιρό με έπρηζε πότε θα γίνω γιαγιά εγώ, ήρθε καιρός να αναλάβει τις υποχρεώσεις της :mrgreen: Σοβαρά τώρα, βοήθεια δεν περιμένω από κανένα, αν θέλουν να βοηθήσουν με τους όρους που θα θέσω καλώς. Αλλιώς και μόνοι μας άξιοι είμαστε.


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...