Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανουλες Φεβρουαριου 2015


Greta

Recommended Posts

Αρχικά vtgian καλωσόρισες και με το καλό το μωράκι σου! Σίγουρα θα έχεις βοήθεια από την κόρη του άντρα σου και είναι τόσο γλυκό που περιγράφεις ότι είστε τόσο δεμένοι, παρόλο που βιολογικά δεν είναι δικό σου παιδί (αν και μάνα είναι αυτή που μεγαλώνει το παιδί)...

Εγώ βρε greta δυστυχώς δεν μπορώ πρακτικά να ξαπλώσω και να κοιτάω το παιδί μου, είναι 14 μηνών, όπως καταλαβαίνετε συνέχεια τρέχει, θέλει να βγαίνουμε στον κήπο και πρέπει όπου πάει να την κυνηγάω από πίσω και να την κρατάω αμυδρά από τη μπλούζα για να μην πέσει... πολλή κούραση!:?

Ίσως γι' αυτό ώρες ώρες νιώθω την ανάγκη για βοήθεια..... Δουλεύουμε και οι δύο και τα πράγματα είναι δύσκολα.... Όταν πάω να πάρω τη μικρή από τη μαμά μου, είμαι και εγώ και ο άντρας μου ήδη κουρασμένοι.....


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

βοήθεια δεν περιμένω από κανένα, αν θέλουν να βοηθήσουν με τους όρους που θα θέσω καλώς. Αλλιώς και μόνοι μας άξιοι είμαστε.

Ακριβώς μα ακριβώς αυτός είναι ο λόγος που τσακώνομαι με την πεθερά μου. Ναι μεν θέλει να βοηθήσει, αλλά με τον τρόπο που θέλει αυτή. Όταν της εξηγώ πώς θέλω να γίνει κάτι σχετικά με το μωρό νευριάζει και λέει ότι κι αυτή έχει μεγαλώσει παιδί και ξέρει καλύτερα. Τότε της λέω κι εγώ ότι με αυτόν τον τρόπο δε θέλω βοήθεια. Δυστυχώς αυτό έχει επιφέρει μία ψυχρότητα στις σχέσεις μας και επειδή μένει και κοντά βλεπόμαστε κάθε μέρα και είναι άσχημο. Δυστυχώς κάποιοι άνθρωποι δεν έχουν την κατάλληλη παιδεία να καταλάβουν ότι ο κάθε γονιός έχει δικαίωμα να κάνει ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ με το παιδί του. Καλύτερα λοιπόν μόνη σου χίλιες φορές και ας είσαι λιώμα από την κούραση. :twisted::twisted::twisted: tragic...:(


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς μα ακριβώς αυτός είναι ο λόγος που τσακώνομαι με την πεθερά μου. Ναι μεν θέλει να βοηθήσει, αλλά με τον τρόπο που θέλει αυτή. Όταν της εξηγώ πώς θέλω να γίνει κάτι σχετικά με το μωρό νευριάζει και λέει ότι κι αυτή έχει μεγαλώσει παιδί και ξέρει καλύτερα. Τότε της λέω κι εγώ ότι με αυτόν τον τρόπο δε θέλω βοήθεια. Δυστυχώς αυτό έχει επιφέρει μία ψυχρότητα στις σχέσεις μας και επειδή μένει και κοντά βλεπόμαστε κάθε μέρα και είναι άσχημο. Δυστυχώς κάποιοι άνθρωποι δεν έχουν την κατάλληλη παιδεία να καταλάβουν ότι ο κάθε γονιός έχει δικαίωμα να κάνει ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ με το παιδί του. Καλύτερα λοιπόν μόνη σου χίλιες φορές και ας είσαι λιώμα από την κούραση. :twisted::twisted::twisted: tragic...:(

Καλώς σας βρήκα κορίτσια! Πέρα από την κόρη μου, από πάνω μένουν και οι ανιψιές μου που τρελαίνονται για μωρά (ίδια ηλικία με τη κόρη μου) και πετάνε από τη χαρά τους.

Αχ αυτές οι πεθερές! Εμάς μένει από κάτω μας αλλά ο άντρας μου δεν τους έχει αφήσει κανένα περιθώριο (ευτυχώς). Το παίζουμε κακός γιος-καλή νύφη χα χα χα. Ευτυχώς η δικιά μου λόγω κιλών περιορίζεται στο σπίτι της και δεν ανεβαίνει σκάλες. Προχθές της την ψιλοείπα βέβαια γιατί φεύγαμε για supermarket και με πιάνει και μου λέει "Βάσω μου μην πάτε κορίτσι μου για μπάνιο ακόμα, να προσέχεις σε παρακαλώ"

Λες και εγώ δε θέλω να πάνε όλα καλά! :evil:

Της λέω και εγώ απότομα "Ο γιατρός μου είπε να κάνω μπάνια ελεύθερα. Ή ξέρει ο γιατρός τι λέει ή να γεννήσω κάτω από κανά δέντρο". Όχι, μου λέει εγώ για καλό το λέω. Το ξέρω, της απάντησα, αλλά εγώ τον γιατρό μου θα ακούω.

Τώρα τα κόβουμε αυτά που είναι νωρίς ακόμα.

Πάντως το δικό μας το σύστημα που τους ξεκόβει ο άντρας μου ενώ εγώ τους μιλάω, πολύ μας έχει βολέψει. Είναι καλοί άνθρωποι και πραγματικά μεγάλη βοήθεια αλλά άμα τους αφήσεις λάσκα, είναι ικανοί τα 2 σπίτια να τα κάνουν ένα. Η συνυφάδα μου πχ το έχει χάσει το παιχνίδι από καιρό, ιδιαίτερα στο θέμα του φαγητού. Μαγείρευε η έρμη αλλά αν τα παιδιά γκρινιάζανε, κανόνιζε η πεθερά μου έκανε καμια τηγανιτή πατάτα, και άντε μετά να στρώσουν! Και τώρα τρέχουν σε διατροφολόγο με τον μεγάλο, γιατί πήρε κιλά από τα ψωμιά και τα τηγανιτά.

Με τους γονείς μου ευτυχώς δεν θα έχω πρόβλημα, με τον άντρα μου τα πάνε άριστα και είναι πολύ διακριτικοί. Μένουν άλλωστε σε άλλη πόλη, αλλά επειδή δεν έχουν υποχρεώσεις σκέφτονται μήπως νοικιάσουν κάτι κοντά μας για να βοηθάνε. Θα δούμε. Θα περάσουν πρώτα από τεστ τους πρώτους μήνες και μετά βλέπουμε.

Ρε κορίτσια, πως περνάνε τόσοι μήνες; Εσείς που έχετε εμπειρία, δε σκάτε από την αγωνία;


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα κορίτσια! Πέρα από την κόρη μου, από πάνω μένουν και οι ανιψιές μου που τρελαίνονται για μωρά (ίδια ηλικία με τη κόρη μου) και πετάνε από τη χαρά τους.

Αχ αυτές οι πεθερές! Εμάς μένει από κάτω μας αλλά ο άντρας μου δεν τους έχει αφήσει κανένα περιθώριο (ευτυχώς). Το παίζουμε κακός γιος-καλή νύφη χα χα χα. Ευτυχώς η δικιά μου λόγω κιλών περιορίζεται στο σπίτι της και δεν ανεβαίνει σκάλες. Προχθές της την ψιλοείπα βέβαια γιατί φεύγαμε για supermarket και με πιάνει και μου λέει "Βάσω μου μην πάτε κορίτσι μου για μπάνιο ακόμα, να προσέχεις σε παρακαλώ"

Λες και εγώ δε θέλω να πάνε όλα καλά! :evil:

Της λέω και εγώ απότομα "Ο γιατρός μου είπε να κάνω μπάνια ελεύθερα. Ή ξέρει ο γιατρός τι λέει ή να γεννήσω κάτω από κανά δέντρο". Όχι, μου λέει εγώ για καλό το λέω. Το ξέρω, της απάντησα, αλλά εγώ τον γιατρό μου θα ακούω.

Τώρα τα κόβουμε αυτά που είναι νωρίς ακόμα.

Πάντως το δικό μας το σύστημα που τους ξεκόβει ο άντρας μου ενώ εγώ τους μιλάω, πολύ μας έχει βολέψει. Είναι καλοί άνθρωποι και πραγματικά μεγάλη βοήθεια αλλά άμα τους αφήσεις λάσκα, είναι ικανοί τα 2 σπίτια να τα κάνουν ένα. Η συνυφάδα μου πχ το έχει χάσει το παιχνίδι από καιρό, ιδιαίτερα στο θέμα του φαγητού. Μαγείρευε η έρμη αλλά αν τα παιδιά γκρινιάζανε, κανόνιζε η πεθερά μου έκανε καμια τηγανιτή πατάτα, και άντε μετά να στρώσουν! Και τώρα τρέχουν σε διατροφολόγο με τον μεγάλο, γιατί πήρε κιλά από τα ψωμιά και τα τηγανιτά.

Με τους γονείς μου ευτυχώς δεν θα έχω πρόβλημα, με τον άντρα μου τα πάνε άριστα και είναι πολύ διακριτικοί. Μένουν άλλωστε σε άλλη πόλη, αλλά επειδή δεν έχουν υποχρεώσεις σκέφτονται μήπως νοικιάσουν κάτι κοντά μας για να βοηθάνε. Θα δούμε. Θα περάσουν πρώτα από τεστ τους πρώτους μήνες και μετά βλέπουμε.

Ρε κορίτσια, πως περνάνε τόσοι μήνες; Εσείς που έχετε εμπειρία, δε σκάτε από την αγωνία;

Φοβάμαι ότι κάπως έτσι σαν τη συνυφάδα σου την έχω πατήσει κι εγώ...... έχεις δίκιο, πρέπει κι εγώ να πω του άντρα μου ν είναι λίγο πιο σκληρός μαζί τους, γιατί όσο να 'ναι η νύφη ότι και να πει το παίρνουν τοις μετρητοίς....

Όσο για τον καιρό, καταλαβαίνω ακριβώς πώς νιώθεις, την ίδια ανυπομονησία και αγωνία έχω κι εγώ, όπως και όλες οι εγκυούλες.... Παρόλα αυτά, επειδή έχω και την εμπειρία της πρώτης εγκυμοσύνης, θα σου πω ότι παρά τις δυσκολίες που έχει κάθε εγκυμοσύνη, όπως και οι δύο δικές μου (αυτή και η προηγούμενη), όταν γέννησα την κόρη μου, την πρώτη μέρα μου έλειπε κιόλας η κοιλιά μου και αυτό το συναίσθημα ότι είχα συνέχεια το μωρό "κολλημένο" πάνω μου.... Αυτό με έκανε να θέλω τόσο γρήγορα μία δεύτερη εγκυμοσύνη (η μικρή μου είναι 14 μηνών)..... γι' αυτό τώρα προσπαθώ να καταπολεμήσω την ανυπομονησία μου και να χαρώ την κάθε μέρα που είμαι έγκυος γιατί δεν ξέρω αν θα κάνουμε κι άλλο παιδάκι. Δες το κάπως έτσι, είναι 9 μήνες που ίσως δεν μπορέσεις να ξαναζήσεις....:D:D:D(έβαλα τις φατσούλες για να μην με πάρουν τα ζουμιά)...


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι κάπως έτσι σαν τη συνυφάδα σου την έχω πατήσει κι εγώ...... έχεις δίκιο, πρέπει κι εγώ να πω του άντρα μου ν είναι λίγο πιο σκληρός μαζί τους, γιατί όσο να 'ναι η νύφη ότι και να πει το παίρνουν τοις μετρητοίς....

Όσο για τον καιρό, καταλαβαίνω ακριβώς πώς νιώθεις, την ίδια ανυπομονησία και αγωνία έχω κι εγώ, όπως και όλες οι εγκυούλες.... Παρόλα αυτά, επειδή έχω και την εμπειρία της πρώτης εγκυμοσύνης, θα σου πω ότι παρά τις δυσκολίες που έχει κάθε εγκυμοσύνη, όπως και οι δύο δικές μου (αυτή και η προηγούμενη), όταν γέννησα την κόρη μου, την πρώτη μέρα μου έλειπε κιόλας η κοιλιά μου και αυτό το συναίσθημα ότι είχα συνέχεια το μωρό "κολλημένο" πάνω μου.... Αυτό με έκανε να θέλω τόσο γρήγορα μία δεύτερη εγκυμοσύνη (η μικρή μου είναι 14 μηνών)..... γι' αυτό τώρα προσπαθώ να καταπολεμήσω την ανυπομονησία μου και να χαρώ την κάθε μέρα που είμαι έγκυος γιατί δεν ξέρω αν θα κάνουμε κι άλλο παιδάκι. Δες το κάπως έτσι, είναι 9 μήνες που ίσως δεν μπορέσεις να ξαναζήσεις....:D:D:D(έβαλα τις φατσούλες για να μην με πάρουν τα ζουμιά)...

Ωωωω με συγκινείς! Έχεις δίκιο, είναι μοναδική η περίοδος της εγκυμοσύνης. Η αλήθεια είναι ότι όλη μέρα αυτό σκέφτομαι. Μυαλό για δουλειά δε μου έχει μείνει καθόλου. Έχω μια πελώρια περιέργεια για το πως θα μοιάζει. Το κέντρο που θα πάμε για α'επιπέδου έχει 3d απεικόνιση και δε κρατιέμαι! Κυρίως για τους μεγαλύτερους μήνες γιατί τώρα θα είναι μια σταλίτσα.

Στο μεταξύ όλοι θέλουμε κορίτσι αλλά κάτι μου λέει ότι θα μας βγει αγόρι τελικά. Υγιές να είναι και δε με νοιάζει! Άσε που θα γλυτώσουμε και λεφτά από τα laser γιατί είμαστε και οι 2 μας μαυροτριχωτούληδες και το κοριτσάκι πιο πολύ σε μαιμουδάκι θα έφερνε χα χα. Ενώ στο αγόρι, κάπως τρώγεται...


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βάσω, καλώς όρισες, με το καλό το μωράκι σου!!!!

Αχ, κορίτσια...Αυτό με τα πεθερικά, πρέπει από την αρχή να το ξεκαθαρίσεις με κάποιον τρόπο...Γιατί μετά είναι πάρα πολύ δύσκολο να θέσεις περιορισμούς. Εμένα, δόξα τω θεώ είναι καλοί άνθρωποι, μου λένε:"πες μας αν χρειαστείς κάτι" αλλά δεν μπλέκονται στα πόδια μου. Και ευτυχώς, γιατί είναι τέτοιος ο χαρακτήρας μου που αν ήξερα ότι θα έρθει η πεθερά μου να μου πλύνει τα ρούχα, θα τα είχα σκοτωθεί να βάλω πλυντήριο στις 3 τη νύχτα για να μην τα δει άπλυτα. Δεν την μπορώ αυτήν την εισβολή στον προσωπικό μου χώρο, ακόμα κι αν πρόκειται για τους δικούς μου γονείς. Είναι βολικό να έχεις κάποιον να σε βοηθάει, αλλά δημιουργείς κακό προηγούμενο. Επίσης, εξαρτάται και από τη σχέση που έχεις μαζί τους. Εμείς έχουμε πολύ . καλές, αλλά τυπικές σχέσεις. Η πεθερά μου,π.χ. αν έχει το δικό της το σπίτι ακατάστατο, κλείνει τις πόρτες και μας πάει στο σαλόνι, δεν έχει το θάρρος ούτε κι εκείνη μαζί μου, οπότε ούτε κι εγώ μπορώ να της πώ "έλα να με βοηθήσεις να σκουπίσω"...


FEJKp3.png

zHIYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Papagalia συμφωνω απολυτως μαζι σου στο θεμα πεθερικα!!ταορια πρπεει να μπαινουν απ την αρχη.να φανταστειτε εγω τους μιλαω στον πληθυντικο!

εμενα ειναι και μακρια οποτε δεν υπαρχει βοηθεια αλλα και οταν ερχεται (αν ερθει θα ερθει για μερες)

δεν την αφηνω να πλυνει ουτε πιατο.ο καθενας το σπιτι του.ετσι γλιτωνεις και τις παρεξηγησεις!

απλα να πω οτι απο τοτε που εγινα μανουλα τα βλεπω ολα λιγο αλλιως! κανω και τα στραβα ματια αν ακουσω κατι που δεν μου αρεσει..ειμαι της τακτικης "Ναι Ναι" και κανω αυτο που θελω εγω και νομιζω σωστο για το παιδι μου!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βασω για τις μερες που δεν περνανε ππυ λες θα σου πω και εγω μα απολαυσεις καθε λεπτο! γιατι και εγω τραβηξα διαφορα οταν γεννησα.μου ελειπε η κοιλια μου εκλαιγα συνεχεια και ηρθε ο γυναικολογος στο δωματιο και με συνεφερε!!!!! και εγω προσπαθω να το απολαυσω οσο μπορω και οσο μ αφηνει ο μπομπιρακος!!!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Papagalia βλέπω το θέμα πεθερικά το έχεις χειριστεί τέλεια, αυτό ειναι το σωστό, απο μακριά κ αγαπημένοι... Εγώ τώρα κάπως την παλεύω γιατί το πρωί δουλεύω και η μικρή ειναι στη μαμά μ, όταν γυρνάμε το απόγευμα συνήθως ειναι και ο άντρας μου και μας αφήνει ήσυχες, αλλιώς γίνεται κολλιτσιδα... Όταν γεννήσω να δώ τι θα γίνει... Μάλλον αυτή τη φορά θα της κάψω τον αέρα απο νωρίς για να ξεμπερδεύουμε....

Κι εγώ ανυπομονώ για την αυχενικη... Κορίτσια, εξέταση για κυστικη ινωση έχετε κάνει η θα κάνετε? και αν ναι ποια? εγώ θυμάμαι ότι την είχα κάνει στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου, αλλά δεν τη βρίσκω ρε μαμωτο....:?:-?


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στον πληθυντικό μιλάω στα πεθερικά μου και ας μένουν από κάτω μας. Μάνα και πατέρα δεν μπορώ να πω αν δε το νιώθω. Και ξαναλέω, είναι καλοί άνθρωποι και να βοηθήσουν θέλουν αλλά άμα τους αφήσουμε θα κάνουν κουμάντο μέχρι και πότε θα κάνουμε σεξ χα χα χα!

Κυστική ίνωση θα κάνω μαζί με την Α' επιπέδου στις 6/8. Το κέντρο κάνει καλή τιμή αν τα κάνεις και τα 2 μαζί.

Σήμερα ξύπνησα στις 5:30 το πρωί με πονάκια, λέω ωχ τι έγινε; Τι να γίνει; Κατούρημα έγινε! Πρέπει να κατουρούσα 2 ολόκληρα λεπτά! Και πήγα πριν πέσω για ύπνο! Τόσο νερό που το βρήκα;

Σήμερα το πρωί πάλι οι γνωστές ναυτίες και ανακατωσούρες. Αλλά όσο τις έχω ξέρω ότι όλα πάνε καλά οπότε χαλάλι! Πάντως ξινόμηλα και λεμόνι δεν μου κάνουν τίποτα.

Στα καλά της ημέρας, έφτασε χθες η μάνα μου από Θεσσαλονίκη και ανέλαβε σίδερο, μαγείρεμα, καθάρισμα. Αυτή την εβδομάδα θα τη βγάλω κυρία :tongue:


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα καλημερα!!

πω πω βρε κοριτσια εγω μεχρι τωρα δεν ειχα και πολυ θεμα με τα ουρα.τωρα που μπαινουμε στο δευτερο τριμηνο σιγα σιγα θυμηθηκε..μιλαμε για πολυ πονο.

κυστικη ινωση δεν θα κανω οχι.ουτε στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα κανει.και τις προαλλες που ειχα παει στον γιατρο τον ρωτησα και μου ειπε οτι εφ οσον δεν υπαρχει καποιος μεσα στην οικογενεια δεν χρειαζεται να το κανουμε.δεν υπαρχει λογος λεει.

για κατατοπιστε ομως λιγο.για τι τιμες επροκειτε? ειναι ακριβη εχω ακουσει.ποσο δηλαδη?


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμάς το έχει κανείς αλλά θες γυρεύεις; Ο γιατρός μου είναι ίσως υπερβολικά τυπικός και θέλει να τα κάνω όλα. Αφού του είπα ότι στίγμα δεν έχω (το ξέρω), ούτε και ο άντρας μου αλλά αυτός επέμενε να τα κάνουμε (και ξέρω ότι δεν έχει συμφέρον).

Για τη κυστική ίνωση το κέντρο που θα πάω την έχει 50 ευρώ εφόσον κάνεις μαζί και την α'επιπέδου. Σύνολο 170 ευρώ θα μας βγει. Είναι πιστοποιημένος ο γιατρός και με άλλες κοπέλες που ρώτησα μου είπαν ότι είναι πολύ καλή τιμή.


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα! Μόλις πήρα στο Ιασώ και ευτυχώς βρήκαν την εξέταση για κυστική ίνωση που είχα κάνει την άλλη φορά!:D Άρα γλίτωσα και τα λεφτά και την αιμοληψία που δεν τη γουστάρω καθόλου!:D Εσείς όλα καλά, τι νέα? Εγώ προσπαθώ και ετοιμαστώ για τη γαμοβάπτισή μας...:cool:

vtgian καλή είναι η τιμή εφόσον περιλαμβάνει και papp-a. εγώ θα κάνω papp-a και αυχενική με 120? και 50? κοστίζει η κυστική ίνωση αν την έκανα...


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα! Μόλις πήρα στο Ιασώ και ευτυχώς βρήκαν την εξέταση για κυστική ίνωση που είχα κάνει την άλλη φορά!:D Άρα γλίτωσα και τα λεφτά και την αιμοληψία που δεν τη γουστάρω καθόλου!:D Εσείς όλα καλά, τι νέα? Εγώ προσπαθώ και ετοιμαστώ για τη γαμοβάπτισή μας...:cool:

Μια χαρά και εμείς! Τα λεφτά θα τα γλυτώσεις αλλά αιμοληψία δε θα κάνεις έτσι και αλλιώς για την α'επιπέδου;

Πω πω μόνο που το σκέφτομαι "γαμοβάπτιση" κουράζομαι! Πως θα το βαφτίσετε το μπεμπάκι σας; Για το καινούριο το σκέφτεστε καθόλου ή μόνο εγώ είμαι η τρελή που κάνει λίστες;


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά και εμείς! Τα λεφτά θα τα γλυτώσεις αλλά αιμοληψία δε θα κάνεις έτσι και αλλιώς για την α'επιπέδου;

Πω πω μόνο που το σκέφτομαι "γαμοβάπτιση" κουράζομαι! Πως θα το βαφτίσετε το μπεμπάκι σας; Για το καινούριο το σκέφτεστε καθόλου ή μόνο εγώ είμαι η τρελή που κάνει λίστες;

Όχι, τη γλίτωσα γιατί την αυχενική και το papp-a θα τα κάνω σε ιατρείο, ενώ για την κυστική ίνωση θα πήγαινα στο Ιασώ, οπότε θα ήταν μία επιπλέον αιμοληψία.

Φαντάσου εγώ που έχω και τις ετοιμασίες έγκυος γυναίκα... Έχω φρικάρει.... :PΑθηνά θα την πούμε το όνομα της πεθεράς μου.... Τώρα, για το δεύτερο, έχω σκοπό να το συζητήσουμε μετά την αυχενική, όπου ελπίζω να μάθουμε και φύλο, αλλιώς η συζήτηση περί ονόματος δεν έχει νόημα... Άσε που το έχω και για γρουσουζιά...Αν και θα ήθελα να τιμήσω και τη μαμά μου, που τη λένε Μαρία, σκέφτομαι ότι ειδικά για κορίτσι είναι πολύ classic όνομα.... Αν όμως είναι αγόρι, το Μάριος μ' αρέσει.... Εσείς τι σκέφτεστε?:confused::confused:


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...