Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

       

       

      Καλημέρα κορίτσια!Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατανόηση!

      Πήρε ο άντρας μου χθες κ τους δύο τηλ, με τον γιατρό δεν μίλησε πολύ,μου ξαναεστειλε μηνύματα,με την μαία μίλησα κ εγώ.Απλα προσπάθησαν να κατευνάσουν τα πράγματα.

      Αθήνα είμαι αν έχετε κάποιον γιατρό να προτείνετε...Ξαναλέω τον εμπιστεύομαι τυφλά αλλα δεν ξέρω πως θα τους αντικρυσω ξανά.Ειμαι 3 χρόνια μαζί του,εκείνος με βοήθησε να έχω τα δίδυμακια στην κοιλίτσα μου...πολλά περίεργα κ διαφορετικά συναισθήματα.Αχ τι σου κάνουν οι ορμόνες 😳

      @Lila ki συγχαρητήρια ♥️Όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά!Θα κάνεις χοριακη?

      Καλή Ανάσταση να έχουμε!Του χρόνου όλες αγκαλιά με τα θαύματα μας♥️

      Στο είπα και πιο πάνω να κάνεις αυτό που σε στρεσαρει λιγότερο.🥰 Αν θες να συνεχίσεις μαζί του να το κάνεις! Μια χαρά θα τους αντικρίσεις, δεν έκανες και κάτι κακο! Άγχος είχες για τα μωρά... το ίδιο με σένα θα ένιωθα και θα έκανα! 

      3 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Μπράβο που δε θα κάνεις χοριακη!! Εγώ αν είχε ανοιχτά μικροβιολογικα θα έκανα και σήμερα. 😁 Εχω τοσο αγχος για την Τετάρτη. 

      Αρα πας σε γιατρο τώρα ξανά την 7η εβδομάδα? Τώρα είμαστε στη 4η και κάτι σωστά? Φάρμακα σου έδωσαν κάτι έξτρα? Έχεις ενοχλήσεις? Εμένα με έπιασαν πονακια χαμηλά σαν πόνοι περιόδου μου έδωσαν μαγνήσιο. Συνεχίζω τα φάρμακα που έπαιρνα.

Μανουλες Φεβρουαριου 2015


Greta

Recommended Posts

Δεν το ήξερα ότι υπάρχουν διαφορετικές μεταλλάξεις στη κυστικη ινωση, θα τον ρωτήσω το γιατρό να δω τι θα μου πει.

Boulitsa και εγώ δουλεύω αλλά σήμερα δεν πήγα. Και όταν, είμαι στο γραφείο το μυαλό μου να το μαζέψω δυσκολεύομαι και ας μου αρέσει η δουλειά που κάνω. Εγώ τους το είπα γιατί ήμουν σε κάτι συναντήσεις με τις ώρες, με έπιανε η ναυτία και δεν άντεχα. Καλύτερα τώρα που το ξέρουν γιατί δεν πιέζομαι. Εντάξει δε το έχω κάνει βουκινο απλά δεν το κρύβω κιόλας.


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ίσως βέβαια το βλέπω έτσι επειδή η δική μου μητέρα εργαζόταν πάντα. Μου έλειπε πάρα πολύ, αλλά τη θαύμαζα επίσης πάρα πολύ. Νομίζω ότι μου έκανε καλό. Έγινα πιο ανεξάρτητη στη ζωή μου. Θυμάμαι να ξυπνάω πρωί επίτηδες για να τη δω να ετοιμάζεται, να βάφεται λίγο και να φοράει την κολόνια της. Τώρα που έχει πάρει σύνταξη, μου λέει ότι το έχει μετανιώσει που δεν ήταν στο σπίτι να με χαρεί σαν παιδάκι, αλλά εγώ σκέφτομαι ότι αυτό θα έκανε καλό σε εκείνη και όχι σε εμένα...:D

Η δική μου μαμά δυσκολεύτηκε να με κάνει και όταν έμεινε έγκυος σταμάτησε συνειδητά να δουλεύει για να κάτσει μαζί μου. Η αλήθεια είναι ότι μέχρι και το τέλος του δημοτικού την είχα ανάγκη τη συνεχή της παρουσία και μου έκανε καλό.... Όσο για την ανεξαρτησία που λες, εγώ είμαι υπέρ του δέοντος ανεξάρτητη σε όλους τους τομείς από τα 16-18 μου παρόλο που δεν είχα μείνει μόνη μου στο σπίτι σαν παιδί ΠΟΤΕ μέχρι τα 16. Δούλεψα αμέσως μόλις τελείωσα το σχολείο και συντηρούμουν αποκλειστικά μόνη μου και πολύ γρήγορα έφυγα και από το σπίτι.

Ωστόσο, εκ των υστέρων το ότι δε δούλευε η μαμά μου έκανε πολύ κακό στην ίδια. Τα περίμενε όλα μια ζωή από τον πατέρα μου και δεν μπορεί πια ούτε στη γωνία για ψωμί να πάει μόνη της, ούτε καν θέλει να μένει σπίτι μόνη της για πολλή ώρα. Αυτά βλέπω και λέω θ συνεχίσω τη δουλειά για μένα... Το ιδανικό θα ήταν να πήγαινα στη δουλειά μόλις ξεκινούσε η μικρή παιδικό, τότε δε θα είχα τύψεις. Όμως σε αυτήν την ηλικία, το σίγουρο είναι ότι το παιδί χρειάζεται τη μαμά του....:(:(:(

Εγώ βρε κορίτσια πάντα ήθελα τουλάχιστον ένα κοριτσάκι και αφού το έχω ήδη δε με νοιάζει τι θα είναι τώρα... Οι γονείς μου και ο σύζυγος πάλι κορίτσι θέλουν, αλλά παρατηρώ πολλές διαφορές σε αυτήν την εγκυμοσύνη και με βλέπω για αγόρι αυτήν τη φορά. Πάντως, αν είναι κορίτσι, δεν θα έχουμε και το έξοδο των ρούχων γιατί έχω απ' όλα. Όμως πραγματικά ότι να 'ναι και γερό να 'ναι. Εγώ το ίδιο θα χαρώ...!:D:D:D

Ανυπομονώ για την αυχενική! Το ξέρω ότι είναι ντροπή και ότι η εξέταση έχει άλλο σκοπό, αλλά καίγομαι να μάθω το φύλο!

Βρε κορίτσια, τα φώτα σας..... Λέτε να την παλέψω στα 2 μυστήρια και στο τραπέζι με το νυφικό ή θα φρικάρω λόγω εγκυμοσύνης? Έχω αποφασίσει πάντως λόγω εκπτώσεων να πάρω και ένα ζευγάρι φλατ καλά παπούτσια για τη δεξίωση. Με το φόρεμα όμως τι να κάνω? Σκεφτόμουν μήπως βρω κανένα φθηνό άσπρο και να το αλλάξω όταν σπάσει ο κόσμος, αλλά από την άλλη λέω κρίμα τόσα λεφτά κάνει το νυφικό και δεν πρόκειται να το βάλω κάπου αλλού ποτέ.....

Πολλά είπα πάλι....:roll::mrgreen::roll::mrgreen:


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ όλα τις χαρές τους έχουν, αγοράκια και κοριτσάκια. Οι αγορομανες μου λένε "αγόρι είναι το καλύτερο, μέχρι τα 5 όλο από πίσω σου θα τρέχει μαμά και μαμά". Εγώ πάλι που βλέπω τη κόρη μου τώρα στα σχεδόν 15 και είμαστε σα φιλενάδες ξέρω ότι με το δεκαπενταχρονο αγόρι τέτοια επαφή δε θα έχω. Ο άντρας μου θέλει σαν τρελός κορίτσι αλλά και τα αγοράκια είναι τόσο ευαίσθητα μωρέ. Βλέπεις όμως στα mother care κάτι φουστακια με φρουφρου και τα θέλεις όλα! Αχ όλα καλά ας μας πάνε και ας είναι ότι θέλουν!


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Papagalia τι εχω να ζησωωωω???? στο σπιτι τρεχει και ουρλιαζει αυτο το ζω!! παιζουμε ξιφομαχιες λεει...χαχαχα! χαμος!! αλλα οτι θελει να με παντρευτειιιιι....θα πεθανωωωωω!! ολη μερα αγκαλιες ειμαστε και φιλακια!!! ειμαι ερωτευμενη με τον γιο μου δεν σας το κρυβω αλλα μωρε το ιδανικο ειναι το ενα και ενα! αλλα και αγορακι να ειναι δεν πειραζει καλα να ειναι τιποτα αλλο!

Boulitsa δεν σου κρυβω οτι και εγω περιμενω πως και πως την αυχενικη ναι μεν για το αν ειναι ολα καλα αλλα και για το φυλο δεν κρατιεμαιιιιιι... :P

για τα σανδαλια που λες συμφωνω μην εισαι τοσες ωρες με το τακουνι θα κουραστεις..για το φορεμα δεν ξερω....λεω να το φορεσεις οσο πιο πολυ μπορεις γιατι δεν θα το ξανα βαλεις!!! αν φυσικα σε βολευει και νοιωθεις ανετα...

Βασω ποσο ομορφο να μιλας ετσι για την κορη του αντρα σου! και πανω απ ολα να εχετε αυτη τη σχεση! να ειστε καλα και παντα ετσι!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για το καλωσορισμα!! μ εδωσε ο γιατρος primperan πρωι μεσημερι βραδυ κ απο τους 12 την ημερα μειωθηκαν σε 4-5 αλλα παλι νιωθω χαλια. ο αντρας μ δουλευει συνεχομενα απο το πρωι μεχρι το βραδυ αλλα ευτυχως εχω τους γονεις μ που ερχονται καθε απογευμα ο μπαμπάς μ ν παει βολτα τον μικρο κ η μαμα για δουλειες κ παρεα!


KMwEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πανω σε αυτο που λετε για τις μαμαδες που καθονται σπιτι να σας πω την αληθεια εγω νιωιω πολυ καλα που μπορω και δεν δουλευω. μαθαινω στον γιο μ αυτα που θελω εγω κ οχι αυτα που θα του μαθαιναν οι γιαγιαδες, μπορει να μην ξεφεύγω οπως οι μαμαδες π δουλευουν κ λιγο καμια φορα μ λειπει το να ξεφυγω αλλα αν δουλευα δεν θ προλαβαινα να κανω τπτ μεσα στο σπιτι εγω. κ λεω εγω γιατι ξερω αλλες μαμαδες που δουλευουν κ εχουν και παιδια κ τα προλαβαινουν οοολα!!


KMwEp3.png
Link to comment
Share on other sites

kashmam ευτυχως που εισαι καλυτερα!! και εγω εκανα εμετο πριν :( αλλα δεν μπορω να πω σπανια κανω πια.

απο βοηθεια και εγω τους δικους μου εχω.η μαμα δουλευει βασικα ο μπαμπας μου με βοηθαει και με τις δουλειες!!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πώς πάμε σήμερα;

Οι πρωινές ναυτίες υποχώρησαν αλλά πλέον έχω βραδυνές καούρες! Με έπιασαν και κάτι νεύρα και κατάθλιψη χθες το βράδυ και μία σιχαμάρα προς οτιδήποτε φαγώσιμο, δε μπορούσα ούτε να βλέπω να τρώνε! Από τη μία γκρίνια για την κούραση και όλο αυτό το ανακάτωμα από την άλλη φόβος μη πάει κάτι στραβά. Τελικά έπεσα για ύπνο από τις 22:30 μόνο και μόνο για να σταματήσω να σκέφτομαι βλακείες. Αυτές οι ορμόνες, κρόσσια οι ψυχολογία!

Κashmam χαίρομαι που σε βοήθησαν τα primperan, υπομονή θα περάσουν οι πρώτοι μήνες, να ησυχάσουν τα συμπτώματα!

Greta, ευχαριστούμε! Εσείς που έχετε μικρά παιδάκια, χαρείτε τα τώρα όσο μπορείτε. Εμείς καθόμαστε να δούμε καμιά ταινία, δε μας χωράνε οι καναπέδες και κάθε φορά με τον άντρα μου, την κοιτάμε και λέμε "Πόσο μεγάλο έχει γίνει το παιδί μας; και πότε έγινε αυτό; Σα χθες ήταν που καθόταν ανάμεσά μας, μικρουλάκι και τώρα ένας καναπές και δε φτάνει για τα πόδια της!"

Boulitsa, η άποψή μου είναι ότι τέτοια γεγονότα πρέπει να τα χαίρονται πρώτα οι "εορτάζοντες" και μετά όλοι οι υπόλοιποι. Φόρα ότι πιο άνετο μπορείς, μην αγχώνεσαι αν δεν γίνουν όλα τέλεια, φροντίστε πρώτα να αρέσει σε εσάς και μετά στους άλλους. Τους καλεσμένους ποτέ δεν μπορείς να τους ευχαριστήσεις όλους. Έχω βαρεθεί να βλέπω ζευγάρια, να τους ρωτάω πως ήταν ο γάμος σας και να μου απαντάνε "κούραση". Τι λέτε ρε παιδιά! Αυτά τα γεγονότα πρέπει να τα θυμάσαι για όλη σου τη ζωή με αγάπη. Βάλε ότι σε κάνει να νιώθεις όμορφα και άνετα, όχι ότι αρμόζει στην περίπτωση. Στη τελική είσαι και εγκυούλα και δεν κάνει να πιέζεσαι :-D

Papagalia, τέτοια διχασμένη προσωπικότητα είμαι και εγώ! Μία κορίτσι σκέφτομαι, μία αγόρι :mrgreen::mrgreen:


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

αφηστε κ με εχει παρει πολυ απο κατω βρε κοριτσια ολη μερα κλαιω! greta το emecalm σ εκανε δουλεια? σημερα θα μ φερει η μαμα μ κ αυτο το βραχιολακι για τις ναυτιες να το δοκιμασω.


KMwEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας!!! Ονομάζομαι Κατερίνα είμαι 34 ετών και περιμένω το 4ο παιδάκι μου!!!

Ευχομαι με το καλο ολες μας!!!

Α εσύ είσαι βετεράνος!!! Συγχαρητήρια και με το καλό; Σε ποια εβδομάδα είσαι;

kashmam πολύ στεναχωριέμαι βρε πουλάκι μου! Υπομονή κάνε και σε λίγο θα περάσουν και οι ναυτίες και οι εμετοί. Είναι φυσιολογικό με τέτοια εξάντληση και τις ορμόνες να κάνουν πάρτυ, να αισθάνεσαι απελπισία. Προσπάθησε να κάνεις ευχάριστες σκέψεις, πως θα είναι το μπεμπουλάκι, πόσο χαρούμενοι θα είστε όλη η οικογένεια, τι ρούχα θα του φοράς αν είναι αγόρι, τι αν είναι κορίτσι, όμορφες σκέψεις μόνο.


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

kashmam ναι μπορω να σου πω πως κατι εκανε ειχα τρομερες αναγουλες και ναυτιες οχι τοσο εμετους αλλα ειναι και για εμετους.ενα μπουκαλακι πηρα.δεν ξανα αγορασα.κανεις γυρω στα 10?.για δοκιμασε και το βραχιολακι βρε κοριτσι μου.πολλες λενε τις βοηθησε.ουτε τα χαπακια σε βοηθησαν λιγο? εχεις δικιο δεν παλευεται αυτη η κατασταση.αλλα προσπαθησε να κανεις λιγο υπομονη.δεν υπαρχει και τιποτα αλλο να κανεις.και οσο δυσκολο κ αν ειναι προσπαθησε να μην αφηνεις τον εαυτο σου.να πινεις νερακι γουλιτσες γουλιτσες οσο πιο συχνα γινεται και μικρα και συχνα γευματα.

aik καλως ηρθες στο καφε μας και με το καλο το 4° παιδακι σου!!! εσυ εισαι παραδειγμα για μενα που σκεφτομαι και αγχωνομαι ολη μερα αν θα τα καταφερω με δυο!!!εμψυχωσε μας!!!

να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι..

Κοριτσια θα γραψουμε τις ΠΗΤ μας να φτιαξουμε λιστα??


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα με το καλό το μωράκι σου!!! Να μας δίνεις συμβουλές αφού είσαι Βετεράνος!!!!

Kashmam τί να πω...Κι εγώ το παθαίνω αυτό, οι ορμόνες της εγκυμοσύνης φταίνε...

Βοulitsa...με συγκίνησες με αυτά που έγραψες για τη μαμά σου και για το πόσο σωστά σε μεγάλωσε...ίσως τελικά να μην είναι και τόσο κακό για το παιδί να μένει η μαμά στο σπίτι...Μου δίνεις θάρρος. Εύχομαι να σου πάνε όλα όπως τα ονειρεύεσαι. Α, και όσο για το νυφικό...αν δεν σε ενοχλεί, η γνώμη μου είναι να το φορέσεις το να το χαρείς!!!Μια φορά παντρεύεσαι!!! (πάντως έχε και ένα πιο απλό μαζί σου, καλού κακού ;)) Παπούτσια ίσια να πάρεις οπωσδήποτε, δεν παλεύονται για πολλή ώρα τα τακούνια!!! Η ώρα η καλή!!!:D

Βρε κορίτσια, τα νεύρα μου με έχουν πιάσει κάπως...Με ενοχλούν θόρυβοι, μυρωδιές...τα ρούχα μου... Είναι κι αυτή η αυχενική και ανυπομονώ...έχω και διάβασμα και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ...

Αλλά από την άλλη σκέφτομαι όλες τις κοπέλες που δυσκολεύονται να μείνουν έγκυοι, σκέφτομαι και τον εαυτό μου, (πέρασα πολλά μέχρι να καταφέρω να μείνω έγκυος στο δεύτερο...) και λέω ότι δεν έχω κανένα δικαίωμα να παραπονιέμαι για τίποτα και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά..


FEJKp3.png

zHIYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Είμαι στην 8η εβδομαδα, εχω φτιάξει τικερακι αλλωστε και η ΠΗΤ 22/2/2015 αλλά δεν ισχύει για εμένα διοτι παω για καισαρική, λόγω προηγούμενων καισαρικών τομών. Οποτε θα αλλάξει αυτή η ημερομηνία!!! Ευχομαι να πανε όλα καλα!!


Γιώργος 26.10.2002 Άγγελος 12.07.2007 Εμμανουέλα 02.03.2012

age.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημερούδια σας!

papagalia αυτό το έχω κι εγώ. Κλαίω ξαφνικά χωρίς λόγο, μετά γελάω, έχω συνέχεια τα νεύρα μου και γενικά δεν έχω διάθεση..... Μάλλον για να το έχουμε όλες είναι φυσιολογικό.... Βρε κορίτσια, με έχει πιάσει μια ΤΡΕΛΗ αηδία για τα μιράντα και τη μπισκοτόκρεμα που τρώει η μπέμπα! Είναι το χειρότερό μου, μόλις τα δω αναγουλιάζομαι....:?:???::?:???:

πητ έχω 12-2-2015, αλλά λόγω προηγηθείσας καισαρικής σίγουρα θα γεννήσω νωρίτερα.

aik, σε θαυμάζω! Όπως έχω ξαναπεί (θα δεις αν διαβάσεις προηγούμενα post) θέλω κι εγώ 4 παιδάκια - το λιγότερο 3 - αλλά προς το παρόν ο σύζυγος δεν το συζητάει.... :(:(:( Έχω ελπίδες επειδή είμαι ακόμα μικρή... :D Εσύ έχεις κάνει όλες τις γέννες φυσιολογικά? Γιατί με απασχολεί και το πόσο ασφαλές είναι να κάνει μία γυναίκα 3-4 καισαρικές τόσο για την ίδια όσο και για τα μωρά... Δουλεύεις? Τα καταφέρνεις μόνη σου ή με βοήθεια? Θέλατε και οι 2 εξ αρχής πολλά παιδιά ή κάποιος από τους δύο δεν ήθελε και πείστηκε αργότερα? Πώς είναι να είσαι έγκυος και να έχεις 3 παιδιά να φροντίσεις? θα βλέπεις εμάς τις υπόλοιπες που λέμε ότι δεν τα καταφέρνουμε με ένα και θα γελάς.... Σε ζάλισα, αλλά πραγματικά με ενδιαφέρει η εμπειρία σου....:tongue:


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...