Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Φεβρουαριου 2015


Greta

Recommended Posts

kashmam αμ δε!!!! απαγορευεται να μην την φορας! και εχω συνηθισει και ετσι να σου πω την αληθεια.δεν μπορω χωρις ζωνη!στην θεση του συνοδηγου ομως την ξεχναω:oops:


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κι εγώ οδηγώ καθημερινά, αλλά δεν φοράω ζώνη....:| έχω ακούσει κι εγώ ότι επιτρέπεται.... Επίσης, διάβασα κάπου ότι αν γινει κάποιο απότομο φρενάρισμα κλπ και σφίξει η ζώνη, ειναι επικίνδυνο για το μωρό...


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ οδηγώ καθημερινά, αλλά δεν φοράω ζώνη....:| έχω ακούσει κι εγώ ότι επιτρέπεται.... Επίσης, διάβασα κάπου ότι αν γινει κάποιο απότομο φρενάρισμα κλπ και σφίξει η ζώνη, ειναι επικίνδυνο για το μωρό...

ναι ε? ε τοτε δεν θα φοραω τι να κανουμε..


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου τί κάνετε; Εγώ καλά είμαι, ψάχνω στρώμα να αγοράσω για εμάς, γιατί αυτό που πήραμε όταν παντρευτήκαμε μας βγήκε μούφα κι ας είχαμε δώσει ένα σωρό λεφτά. :mad: Αφήστε τα σας λέω!!! Έχει κάνει δύο τέράστιες λακούβες κι επίσης άρχισε να μυρίζει απαίσια!!!! Και ας ανοίγω το δωμάτιο κάθε μέρα με τις ώρες να αερίζεται τα πρωινά, κι ας το γυρίζουμε κάθε 6 μήνες...

Αυτό ήταν με ελατήρια pocket και πολύ γνωστής φίρμας. Τώρα στις εκπτώσεις σκέφτομαι να πάω να πάρω το φθηνότερο των φθηνότερων, τουλάχιστον να μην κλαίμε τα λεφτά μας...Αλλά από την άλλη διστάζω... αν δεν μπορούμε να κοιμηθούμε;;;

Και ζητώ τα φώτα σας...Εσείς τί στρώμα έχετε πάρει;;;

Στο θέμα της ζώνης αυτοκινήτου, μπορώ να πω ότι έχω εντρυφήσει, διότι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δούλευα μέχρι τον 7ο και οδηγούσα 1,5 ώρα να φτάσω στη δουλειά και 1,5 να γυρίσω...

Οπότε, ο σύζυγός μου είχε κάνει δώρο μια τέλεια ζώνη ειδική για εγκύους, που κρατούσε τη ζώνη του αυτοκινήτου χαμηλά, κοντά στα πόδια και μακριά από την κοιλίτσα. Την είχαμε πάρει από το Λητώ στο ποτάμι, αλλά μπορεί να την έχουν κι άλλα μαγαζιά. Την είχα δώσει και στην κολλητή μου, όταν έμεινε έγκυος. Είναι αυτή εδώ

http://www.besafe.com.hr/index.php/en/content/view/besafe-pregnant-one-belt-two-lives


FEJKp3.png

zHIYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα και απο εμενα!

Papagalia εμεις οταν αγορασαμε την κρεβατοκαμαρα δωσαμε πολλαααααα λεφτα και αποφασισαμε να παρουμε ενα πιο φτηνο στρωμα.και αργοτερα βλεπουμε για ενα πιο ακριβο.να σου πω οτι στα λεφτα που διαθεταμε υπηρχε και ενα media strom μεσα.εγω επεμενα για αυτο η κοπελα ομως με απετρεψε να ναι καλα.ετσι και πηρα ενα telia strom.ενα εχω να πω δεν υπαρχει!!!! το εχουμε δυο χρονια..ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι.


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες του Φεβρουαρίου, είμαι 29 ετών και είμαι κι εγώ εγκυος με πιθανή ημερ/νία 5 Φεβ 15. Είναι η 2η εγκυμοσύνη μου, αλλά είναι η πρώτη που έφτασε μεχρι εδώ. Είμαι τώρα στις 11 εβδομάδες και 2 μέρες και περιμένω εναγωνίως την αυχαινική σε μία εβδομάδα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!

Καλώς ήρθες Marianna P.!

Εμείς είχαμε για 8 χρόνια περίπου το πιο φθηνό στρώμα του ΙΚΕΑ, αλλά δεν είχαμε προβλήματα με μέση ή άλλα. Βέβαια στο τέλος ήταν σα να κοιμόμασταν στα ξύλα. Πήραμε πριν ένα χρόνο ένα στρώμα από μία βιοτεχνία στη γειτονιά μας με ανεξάρτητα ελατήρια σε θήκες και κάποιες επιστρώσεις βαμβακερές. Δεν ήταν φτηνό αλλά επειδή τους ξέρουμε (όλη η οικογένεια ψωνίζει από εκεί) μας έκαναν καλή έκπτωση (από 700 ευρώ το πήραμε 540). Μέχρι στιγμής ευχαριστημένη είμαι.

Με τη ζώνη ακόμα πρόβλημα δεν έχω αλλά ως συνοδηγός που είμαι συνήθως η αλήθεια είναι ότι την κρατάω με το χέρι. Αργότερα νομίζω ότι απλά θα την περνάω κάτω από την κοιλιά, αν δε με βολέψει θα πάρω κάτι σαν και αυτό που έβαλε η Papagalia.


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και ευχαριστώ για τις ευχές σας. Με το καλό και τα δικά σας μωράκια!

vtgian, σχετικά με τη ζωνη ασφαλείας, μία φίλη μου που είναι στον 8ο και λόγω συνθηκών βρισκεται καθημερινά πίσω από το τιμόνι, φοράει μόνο το μέρος της ζώνης που περνάει διαγώνια από τον κορμό. Πιό συγκεκριμένα, κουμπώνει τη ζώνη πριν καθήσει στο κάθισμα κα αφού κάτσει τραβάει και περνάει πανω από το κεφάλι το κομμάτι τις ζώνης που αγκαλιάζει τον κορμό. Ουσιαστικά τη ζώνη δεν την ξεκουμπώνει ποτέ. Είναι μία πρακτική λύση που μάλλον εγώ θα ακολουθήσω.

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες και απο μενα Μαριαννα!

καλησπερα κοριτσια σημερα εκανα μονο ενα εμετο και αισθανθηκα καλυτερα οποτε ο αντρουλης μ μας πηρε και μας πηγε στη θαλασσα! εσεις τι κανατε??


KMwEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα:D! Κι εμείς εχθές πήγαμε στη θάλασσα, μπάνιο έκανε μόνο ο άντρας μου και το παιδί κι εγώ κάθισα σε ένα παραθαλάσσιο μπαράκι για καφεδάκι και κουβεντούλα με καλούς μας φίλους.

Κατά τα άλλα όλα καλά. Ανυπομονώ να έρθει η Παρασκευή για την αυχενική διαφάνεια.

Να ρωτήσω και κάτι βρε κοριτσάκια επειδή το βράδυ έχω μια δυσκολία στον ύπνο. Έχει πάρει καμιά σας αυτά τα μαξιλάρια εγκυμοσύνης που στηρίζουν την κοιλίτσα στο κρεββάτι και μετά τη γέννα τα χρησιμοποιείς και στο θηλασμό; Βοηθούν καθόλου στον ύπνο; Ακούω προτάσεις...

Δεν σας είπα. Το Σάββατο ψώνισα και τα πρώτα μου ρουχαλάκια εγκυμοσύνης. Εντάξει βέβαια, δεν είναι εντελώς εγκυμοσύνης...Πήρα δύο μαλακά μακώ φορεματάκια φαρδουλά γιατί με τα παλιά μου ρούχα δεν βολευόμουν... ένιωθα κάπως...

Αυτά τα δικά μου τα νέα. Φιλάκια.


FEJKp3.png

zHIYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...