Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα από τον προεμφυτευτικο... 8 βλαστοκυστες δεν έχουμε καμία καλή, κοντεύω να τρελαθώ πραγματικά.. Ο γιατρός μου είπε μπορεί να είναι τυχαίο, σπάνιο μεν με τόσα έμβρυα... Μετράω κ 5 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες... Ζήτησε να κάνουμε κ μια εξέταση fish στο σπέρμα κ να δούμε πως προχωράμε, πόσο κοστίζει ξέρετε? .. Έτυχε σε καμία με τόσες βλαστοκυστες κ αποτυχίες να είναι τυχαίο κ να βρήκε υγιές έμβρυο μετά? 

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Καλημέρα μανούλες!

Εμένα κοιμάται απο τις 22:00-22:30 ο κόσμος να χαλάσει... Ξυπνάει κατα τις 4 του βάζω πιπίλακι, ξανά κοιμάται, ξυπνάει στις 6:30, τρώει και μετα τον βάζω στο κρεβάτι μου μπρούμυτα για να τον βλέπω και κοιμάται άλλες 3-4 ώρες όποτε προλαβαίνω να κάνω τα πάντα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα κανεις που τη βαζεις μπρουμυτα στεβιβ!

Εγω κανω το αλλο: τα μεσημερια τη βαζω μπρουμυτα πανω μου κ κοιμομαστε καμμια ωρα...

Κι εγώ αυτό ακριβώς κάνω.κάτω δε κοιμάται το μεσημέρι οπότε τον παίρνω αγκαλιτσα.απλά εγώ είμαι μισό ξαπλωμένη στο καναπέ και γύρω γύρω βάζω το μαξιλάρι θηλασμού.κι εγώ στηρίζω τα χέρια καλύτερα κι αυτός δε γλιστράει προς τα κάτω!


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανουλες!τι κάνετε?εγώ αυτές τις μέρες του φοραω από μέσα αμανικο ζιουνακι κι από πάνω ολόσωμο φορμακι μακρυμάνικο και καλτσακια.το βράδυ του ρίχνω ένα σεντόνι γιατί δεν έχουν πιάσει και πολλά κρύα ακόμα.είναι ή εποχή που δε ξέρεις πως να τα ντυσεις.άμα πιάσουν κρύα εγώ κορίτσια θα τον βάλω σε υπνοσακο.έτσι μεγάλωσα τη κόρη μου κι ακόμη σε υπνοσακο τη βάζω με ποδαρακια.σιγά μη τρέχω όλη νύχτα να τα σκεπαζω....κατά τ αλλά εγώ είμαι ανάμεσα σε δουλειά άντληση θηλασμό και το σχολείο της μεγάλης!φανταστείτε ότι έχω τον μικρό στο στήθος και λύνουμε μαθηματικά με τη μεγάλη!!!!


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε μανούλες τι προβλημα ειναι και αυτό με τα ρουχαλάκια τώρα? εγώ μέσα στο σπίτι του εχω ένα μακρυμάνικο κορμάκι και κάλτσες.. Όταν βγαίνουμε βάζουμε και παντελόνι, ζακέτα κι και εχω και σεντόνι.. Φοβάμαι και να τον σκεπάζω στην κούνια γιατί δεν τον βλέπω.. Δεν κανει όμως ακόμη κρύο μέσα στο σπίτι..

Αύριο εχουμε και τα εμβόλια, θα ζυγίσουμε κιόλας και τρέμει η ψυχή μου... Ειναι πολυ ανεπτυγμένος... Θα σας ενημερώσω πως θα τα πάει με τις παρενέργειες.. Ελπίζω να μη μου κανει τίποτα...

Βροχερές καλή νύχτες και φιλάκια σε όλα τα πατουσακια!

Όλα καλά να πάνε ρε κορίτσι!ποια εμβόλια έχετε?μπες να μας πεις τα νέα σας.


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απιστευτο: λυσεις μαθηματικων με το βυζι εξω χαχααχχ!! Μπραβο βρε κοριτσι, πραγματικα εισαι αξιεπαινη:)

Πες μου, ο υπνοσακος ειναι ενα υφασμα συγκεκριμενο; Αυτο το πολυ χοντρο που χουν φερει τωρα τα mothercare? ή εχει διαφορων ειδων υφασματα;;


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α! Εμβολιο δευτερο εξαπλο θα κανουμε την αλλη βδομαδα!

Εγω εχω μπερδευτει εν τω μεταξυ με τα εμβολια αλλα οκ..

Θα τον ρωτησω κ για της γαστρεντεριτιδας.


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια κ κατι ακομα: εχω ενα ανιψακι παει σχολειο στην εκτη και δεν της εδινα το μωρο της ελεγα πρωτα τα εμβολια κ μετα... Τωρα ολο μου κλαψουριζει που αρχισαμε τα εμβολια κ το λυπαμαι... Της εβαλα μασκουλα κ της την εδωσα για λιγο.. Ο γιατρος που τον ρωτησα μου πε πως με μασκα ειναι οκ...

Θα θελα να μην τη φερνω σε επαφη καθολου αλλα πολυ δυσκολο..

Τι να κανω λετε;;:/ τι μπορει να παθει το μωρο;

Παντως γενικα την δινω αγκαλια οχι με διαθεση αλλα τη δινω κ οταν την δινω ειμαι απο πανω σε ολους σαν τον κερβερο... Ειμαι λετε υπερβολικη; Μωρε φοβαμαι...


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νεφέλη εμένα οι ξαδέλφες μου πάνε έκτη και Τρίτη γυμνασίου.. Τους τον έδωσα απο την πρώτη στιγμή.. Τώρα που τον προσέχει η μαμά μου το απόγευμα που δουλεύω οι ξαδέλφες μου ειναι συνέχεια εκεί.. Βέβαια ο άντρας μου ειναι ένα κινητό μικρόβιο όταν γυρίζει απο το νοσοκομείο.. Κανει το μπάνιο και την απολύμανση αλλα όσο να ναι... Και εγώ ειμαι στο φροντιστήριο με παιδιά όποτε δεν υπάρχει σωτηρία... Ελπίζω να προφυλάσσεται λόγω του θηλασμού και να μη μου αρρωστήσει σύντομα... Αγκαλιά τον εχει πάρει και η κουτσή Μαρία...

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα... Κι εμενα η δουλεια μου με παιδια ειναι κ τωρα που αρχιζουμε, τρεμω στην ιδεα να κολλησω κατι... Γιατι ειναι πολυ μωρα μωρε...

Θα προσεχουμε οσο μπορουμε... Παντως στην εγκυμοσυνη δεν τη γλιτωσα κ αρρωστησα... Φετος που δεν εχω κολυμπησει κιολας το χω δεδομενο πως θα αρρωστησω τον χειμωνα...


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε κοριτσια ψυχραιμια.....τι να πουμε και δευτερομανουλες...τριτομανουλες που τα παιδακια μας ειναι καθσ μερα με ιωσουλες.;;;!το θεμα ειναι να ναι κατι περαστικο....ντεπουδακι και ελαφρα ρουχαλακια....χλιαρο μπανακι και ολα αντιμετωπιζονται!κανα 6μηνο ακομη μετα θα κοντευουν να χρονισουν...!!!ψυχραιμια γιατι αγχωνεται και μας που καθε μερα τρεμουμαι μην ερθουν σπιτι με 'κατι'...χαχα ε μωλο νεφελη 13 charline....;;;;despina ??


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο: λυσεις μαθηματικων με το βυζι εξω χαχααχχ!! Μπραβο βρε κοριτσι, πραγματικα εισαι αξιεπαινη:)

Πες μου, ο υπνοσακος ειναι ενα υφασμα συγκεκριμενο; Αυτο το πολυ χοντρο που χουν φερει τωρα τα mothercare? ή εχει διαφορων ειδων υφασματα;;

Και που να δεις στην ορθογραφία τι γίνεται που πρέπει να υπαγόρευω κιόλας!!!!βλέπεις έχει μάθει να τα κάνει με τη μαμά όλα.....λοιπόν υπνοσακο πήρα μέσω internet βέβαια εγώ από το motherbaby.πολύ οικονομικός και πολύ καλός.είναι βαμβακερό για να είναι πιο υγιεινός.εμένα μου φαίνεται καλός.τον έχω πλύνει και περιμένει τα κρύα.και ή τιμή σούπερ.αντίστοιχο εδώ στο Βόλο έβρισκαν με 30 ευρώ.


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια ψυχραιμια.....τι να πουμε και δευτερομανουλες...τριτομανουλες που τα παιδακια μας ειναι καθσ μερα με ιωσουλες.;;;!το θεμα ειναι να ναι κατι περαστικο....ντεπουδακι και ελαφρα ρουχαλακια....χλιαρο μπανακι και ολα αντιμετωπιζονται!κανα 6μηνο ακομη μετα θα κοντευουν να χρονισουν...!!!ψυχραιμια γιατι αγχωνεται και μας που καθε μερα τρεμουμαι μην ερθουν σπιτι με 'κατι'...χαχα ε μωλο νεφελη 13 charline....;;;;despina ??

Άστα να πάνε ρε κορίτσι!!!κάθε μέρα το ίδιο άγχος.ας ελπίζουμε σε χειμώνα με λίγες ιώσεις!!!


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Μωλο απο τα motherbaby εχω ψωνισει πολλα πραγματα!! Καλα που μου τα θυμισες!! Απο κει λοιπον θα τον παρω κι εγω!

Κοριτσια εσας σας κανουν γουλιες μετα τα γευματα; Εμενα η δικια μου κανει αραια και αμα.. Δηλαδη μια γουλια τη μερα ή μερα παρα μερα... Αλλα απο χθες μου κανει στα μισα γευματα κι εχω ψιλοανησυχησει... Δε δειχνει δυσφορια, αντιθετως χαζογελαει. Στο ρεψιμο το κανει. Κανω ολα οσα πρεπει: το γευμα της το δινω στα τρια, την σταματω δηλαδη, την κραταω ορθια για μιση ωρα, ολη τη μερα ειναι στο ριλαξ με κλιση 40 σιγουρα κ το βραδυ ανακλιση στο στρωμα... Τι αλλο να κανω δεν ξερω.

Εσεις που χετε κι αλλα παιδακια, τα χετε περασει αυτα; Ειναι ανησυχητικα;


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...