Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ''ΓΙΓΑΝΤΑ'' ΜΑΣ :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 402
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα μανουλες.

Το προβλημα με το αναπνευστικο μας πλεον θεωρειται Χρονιο... ειναι πολυ δυσκολο να το ξεπερασουμε και δεν ξερω και πως!! Περασε εναμισης μηνας και ακομα ειμαστε με αυτο.. Μ αυτο το μαραφετι που ναι μεν μας βοηθαει, αλλα δεν ειναι καθολου θετικο για μας που το εχουμε τοοοοσο καιρο !!! θα πρεπε ηδη να το ειχαμε βγαλει !!!

Σκεφτομαι παλι τα χειροτερα και ολη μερα κλαιω. γιατι ενω βλεπω οτι ειναι δυνατος και το παλευει, δεν εχουμε ουσιαστικα καμια βελτιωση !!!! :confused::confused::confused::confused: :(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Koπέλα μου πρέπει να εισαι δυνατη και να μη χανεις την αισιοδοξία σου. Το μωρακι σου εχει μεγαλώσει και εχει δυναμώσει και συνεχιζει να δινει τη μαχη του! Οι γιατροι δεν ειναι αισιοδοξοι; με τη σιτιση πως τα πηγε; Να ξερεις οτι περιμενουμε παντα κι εμείς όλες με αγωνία νεα σας και σας στελνουμε όλη μας τη θετική ενέργεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

.. ειναι πολυ δυσκολο να το ξεπερασουμε και δεν ξερω και πως!! Περασε εναμισης μηνας και ακομα ειμαστε με αυτο..

είμαι σίγουρη οτι οι γιατροι και εξωνοσοκομειακοί ισως αν χρειαστεί, παιδοπνευμονολογοι εννοώ, θα κάνουν ό,τι καλύτερο μπορούν για να βοηθήσουν το αγοράκι σου!

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως αλλο πραμα η αισιοδοξια και αλλο πραγμα να ξερεις οτι ειναι κατι που ξεπερνιεται. Οχι αισιοδοξοι δεν ειναι τουλαχιστον δεν εκφραζουν κατι τετοιο. Μου λεει θα μπορουσε να ειναι και πολυ χειροτερα αλλα ΦΥΣΙΚΑ θα μπορουσε να ειναι και πολυ καλυτερα!! Και το συμπερασμα???

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ! καμια εξελιξη ουσιαστικη, καμια ουσιαστικη βελτιωση.... Καθε μερααα μας λενε ''στα ιδια ειμαστε κυρια ταδε'' !!!

Πως να παιρνεις κουραγιο ετσι???

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσάκι μου. είναι δύσκολα τα πράγματα, το μωράκι σου γεννήθηκε πολύ νωρίς και πολύ μικρό. Όμως το χρόνιο πρόβλημα με το αναπνευστικό του, δεν καταλαβαίνω τι μπορεί να είναι. Το να έχει άσθμα για παράδειγμα? Σου είπανε δηλαδή τι και πως?

Link to comment
Share on other sites

Μαίρη-λου κουράγιο και δύναμη εύχομαι σε εσένα και στο μικράκι σου που δίνει τον δικό του αγώνα.Προσπάθησε να σκέφτεσαι οτι θα περάσει αυτή η δυσκολία και θα έρθει η λύτρωση.Δεν πρέπει όμως να απογοητεύεσαι το παλεύει ο μικρός και αυτό είναι πολύ σημαντικό.


Wi8gp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαιρουλα μου τι ακριβώς εννοεις χρόνιο? Οτι ΘΑ έχει χρονιο πρόβλημα ή οτι θεωρειται χρόνιο επειδή είναι ακόμη με την υποστήριξη? Και όπως είπε κ η αλεξανδρουλα, εντοπίζεται σε κάποιο συγκεκριμένο είδος αναπνευστικού προβλήματος? Με συγχωρείς για τις ερωτήσεις αλλά ολοι τον έχουμε έγνοια τον μικρουλη...

Και οπωσδήποτε εως τωρα έχει (και έχετε) επιδείξει τεραστια δυναμη, όποιο και αν είναι ή θα είναι το χρόνιο πρόβλημα θα το αντιμετωπισετε με την καταλληλότερη βοήθεια.


TJhAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαιρουλα μου τι ακριβώς εννοεις χρόνιο? Οτι ΘΑ έχει χρονιο πρόβλημα ή οτι θεωρειται χρόνιο επειδή είναι ακόμη με την υποστήριξη? Και όπως είπε κ η αλεξανδρουλα, εντοπίζεται σε κάποιο συγκεκριμένο είδος αναπνευστικού προβλήματος? Με συγχωρείς για τις ερωτήσεις αλλά ολοι τον έχουμε έγνοια τον μικρουλη...

Και οπωσδήποτε εως τωρα έχει (και έχετε) επιδείξει τεραστια δυναμη, όποιο και αν είναι ή θα είναι το χρόνιο πρόβλημα θα το αντιμετωπισετε με την καταλληλότερη βοήθεια.

Οχι Στελλιτσα χρονιο θεωρειται οταν περασει ενα συγκεκριμενο χρ. διαστημ με ενα προβλημα που ειναι προσωρινο μεν, αλλα πολυ δυσκολο να ξεπεραστει !

Εχω αρχισει να χανω τις ελπιδες μου, νιωθω πως καθε μερα λιγο λιγο με προσγειωνουν και με προετοιμαζουν... δε ξερω !!!

Τον βοηθαει οτι τρωει γιατι ετσι θα μεγαλωνει σιγα σιγα και μπορει και δυναμωνει λιγο λιγο! Δυναμη δειχνουμε αλλα .. υπαρχουν και τα αλλα... :(

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου, εφόσον τρώει και μεγαλώνει, πιστεύω ότι θα ξεπεραστεί και το πρόβλημα που έχει. Απλά μπορεί να κάνει λίγο παραπάνω από ότι σε αντίστοιχες περιπτώσεις.

Μην χάνεις την ελπίδα σου, μεγαλώνει το αγοράκι σου. Αργά αλλά σταθερά.

Link to comment
Share on other sites

Μαιρη λου ξερω οτι μετα απο τοσο καιρο που ζεις αυτην την κατασταση το αγχος σου και ο φοβος δεν σ αφηνουν να εισαι αισιοδοξη....ομως εχετε κανει μεγαλα βηματα και ειστε εδω δυνατοι και παλευεται!!! προσπαθησε να μην σκεφτεσαι αρνητικα οσο γινεται....

το οτι το αναπνευστικο που ειναι βασικο δεν λεω εχει γινει χρονιο ναι μεν δυσκολευει τα πραγματα αλλα οσο ο γιγαντας τρωει και μεγαλωνει θα βρει την δυναμη να τα καταφερει καποα στιγμη και χωρις το μηχανημα!!!

μην χανεις το κουραγιο σου!!! ολα θα φιαξουν!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου δεν υπαρχουν πολλα για να σου πω, το οτι τρωει ομως ειναι πολυ θετικο και εφ οσον μεγαλώνει δεν πρεπει να το ξεπερασει καποια στιγμη?

Δεν υπαρχουν περπιτωσεις ιδιες που τα εχουν καταφερει?Μην βαζεις τον νου σου στο κακο..

Ειμαστε εδω να μας γραφεις οτι σκεφτεσαι και νοιωθεις!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...