Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2015


Georgiana

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έδωσε ολόκληρους καρπούς ? βλέπεις το παιδί πως διαχειρίζεται! Εγώ τριμμένους θα δωσω φυσικά! ;) μυκητες γιατί? δε την σκουπιζες καλά την περιοχή? :/ νομίζω πάντως οτι θα κανει καλό κ όχι κακό! Μεταλ τις 5 πάμε! :) η

Γιατί να ντραπεις? και καλά θα κανεις! Κι εμεις μονο τους φιλους μετά θα πάμε για φαγητό! Ουτε καν τους γονεις κ τους συγγενείς! Χαχα! Ασε...πολύ πικρια το χω αλλά δεν πειράζει! Κι εγω πρωτάρα αλλά ο μικρός γουσταρε! Χαχα

Εχεις πμ!


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

Βασικά τους είχε κλέψει από το τραπέζι χωρίς να τον πάρουν είδηση! Είχαν το προηγούμενο βράδυ κόσμο.

Από υγρασία στη περιοχή έτσι μας είπε. Όταν τον καθάριζα δεν περίμενα να στεγνώσει και τελείως είναι και αδιανόητο γιατί θα ξανακατουρηθει. Αντιηλιακο βάζεις στις 5 ; ρωτάω γιατί με μας είπε και βόλτα να πάμε να βάζουμε αλλά αν βάλω στα χέρια δεν θα το φαει;

Εμάς θα έρθουν οι γόνεις και εκεί που λες 10 15 άτομα μαζεύτηκαν 30 !


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πηγατε για μπανακι τελικά??

Εμεις πήγαμε χθες αλλά είχε αέρα και η θάλασσα ήταν παγωμένη... κ έτσι μπήκε μόνο η μαμα... και τα πατουσάκια του μωρού!

Τιτιν μου να βάζεις όλες τις ώρες αντηλιακό. Πάρε ένα που να απορροφάται καλά απο το δέρμα.. Περαστικά με τους μύκητες... πονάει ε?

Τατιάνα μου ούτε πατατούλα του δίνεις? Το ψωμί του το δώσαμε για να κάνει την αρχή με το μασούλημα, δεν του δίνω καθημερινα σε καμία περίπτωση. απλά δοκιμάζουμε διάφορα,, χθες έφαγε μισό ροδάκινο σε μεγάλα κομμάτια..

Οντως με τους ξ καρπούς να προσέξεις. ειδικά τα φιστίκια κάνουν πολύ συχνά αλλεργίες

Με το μεγάλο εννοείται προσέχουμε κ εμείς κ οι παπουδες γιαγιαδες κλπ να μην τον αμελούμε... Απλά βλέπει οτι ο αδερφούλης του περνάει σε άλλη φάση τώρα και προσπαθει να προσαρμοστεί κ αυτός.. ήδη έχει αρχίσει να του αρπάζει τα παιχνίδια ο μικρός!!!

Όσο για το τραπέζι κορίτσια νομίζω δεν χρειάζονται ντροπές σε τέτοιες εποχές.. κ όποιος παρεξηγηθεί πρόβλημά του! Κι εμεις δυσκολευόμαστε πολύ και έχουμε κ γύρω στα 80 -90 άτομα που θέλουμε ν καλέσουμε οπότε δν βγαίνει για τραπέζι! Σκέφτομαι άλλες εναλλακτικές αλλά δν έχουμε καταλήξει.


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Δεν πήγαμε γιατι δεν ειμασταν οργανωμενοι και δεν ψηθηκε ο συζυγος πολυ.

Ντρεπομαι γιατι με εχει πρηξει η μανα μου για ξαδερφια μου κτλ που αν τους καλεσω θα πρεπει αντιστοιχα να κανει και ο αντρας μου και φτανουμε τα 50 ατομα! Ε δεν γίνεται σιγουρα. Εχθες δλδ τσακωθηκα μαζι της, και μου λεει ο αντρας μου ουτε εμεις να μην παμε μετα πουθενα και τελειωσε η υποθεση.

Με τους μυκητες, δεν ποναει καθολου ουτε γκρινιαζει. Ισως ειναι ελαφρας μορφης απλα οταν παει να καθαρισει ξεφλουδιζει λιγο και δεν εχει και κοκκινιλες.

Αντιηλιακο πηρα με 25 δεικτη της frezyderm το οποιο δεν απλωνεται με τπτ! αλλα αυτο μας ειπε να παρουμε, απλα λεω την ωρα που απλωνεις αν προλαβει και το βαλει στο στομα;

Εμβολια κανετε κανονικα; Καθε μηνα;

Λογικο το πρωτο σου παιδακι να ζηλευει λιγο, οπως ειπε εκει που ολα τα φωτα ηταν πανω του τωρα ηρθε το νεο μελος.

Νομιζω λιγο πολυ ολα τα παιδακια το περνανε αυτο.

Εγω ειχα μια φιλη που της αδερφης της η μικρη ζηλευε πολυ και οταν ενα απογευμα το μωρο το εδωσε στη μαμα της για να κανει καποιες δουλειες λεει η μικρη 2,5 χρονων, Ουφ επιτελους εφυγε αυτο το μωρο απο το σπιτι, ολο μες τα ποδια μας ηταν! χαχαχα ειναι χαριτωμενα βεβαια


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια! :)

Τι κάνετε; Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια το ίδιο! :) Μας έπιασε η ζέστη και χαθήκαμε ε;

Ελπίζω να ξεκινήσατε τα μπάνια γιατί δεν παλεύεται τόση ζέστη. Εμείς έχουμε πάει δύο φορές και ο μικρός έχει λατρέψει το νερό που με το ζόρι τον βγάζουμε! Ελπίζω να συνεχίσει έτσι. Αν και τώρα που θα έρθουν και τα ξαδέρφια του δεν θα τον μαζέυω με τίποτα. χαχχαχα αλλά χαλάλι του να περνάει αυτός καλά και να χαίρεται και ας είμαστε την μισή μέρα στην παραλία! :) Γιατι έχει πολύ γκρίνια μέσα στο σπίτι επειδή ζεσταίνεται. Έχει κόψει το φαι αλλά του δίνω πολλά μικρά γεύματα και όλα καλά. Τουλάχιστον πίνει πολύ νερό! :) Ακόμα και το γάλα πλέον για να το πιει το φτιάχνω χλιαρό προς το κρύο!

Πλέον γυρνάει όλο το σπίτι μπουσουλώντας και όρθιος πλαγιαστά σαν τον κάβουρα! :) Το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι δεν κοιμάται πολύ την ημέρα μόνο κάτι τέταρτα και δεν προλαβαίνω να ξεκουραστώ και εγώ! όλη μέρα τον κυνηγάω!

Δεν μπορώ να σχολιάσω τίποτα αν και σας διάβασα γιατί δεν τα καλοθυμάμαι! Συγνώμη αλλά με το ζόρι κρατιέμαι ξύπνια αφού τον βάλω για ύπνο! :)

Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μπεμπάκια καλύτερα! :)

Σας φιλώ <3


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Και όμως δεν έχουμε πάει ακόμα για μπάνιο. Το Σάββατο φεύγουμε 2 εβδομάδες διακοπές ευτυχώς το σπίτι είναι σε παραλία θέλοντας και μη θα τα κάνουνε τα μπάνια μας.

Δεν μπούσουλα με άλλα σηκώνεται στα 4 και κουνιέται πέρα δοθε ώσπου σκάει με την κοιλιά και ξανά τα ίδια. Εχθές είπε μαμά μαμα έλιωσα. Σήμερα όλη μέρα αυτό έλεγε ο άντρας μου το πήρα πατριωτικά! Του έλεγε προδότη εγώ κάθομαι μαζί σου την μαμά βρήκες να πεις πρώτα.

Εσείς θα πάτε διακοπές ;


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας!!

Εμεις έχουμε λίγη γκρίνια λόγω ζέστης σε συνδυασμό με δοντάκια.... Εχει βγάλει ένα και ετοιμάζεται και το διπλανό...

Για μπανάκια πήγαμε το 3ημερο αλλά τον μικρό μου δεν τον βούτηξα ακόμη... Τον Ιούλιο θα το επιχειρήσω.. Πάντως του άρεσε πολύ να πλατσουρίζει με τα ποδαράκια του...

Διακοπούλες δυστυχώς δεν προβλέπονται για φέτος.. εκτός ίσως από κανένα διήμερο Κεφαλλονιά ή σε άλλον κοντινό προορισμό..

Τιτιν μου είπε μαμα?? Τι ωραία... Ο δικός μου όλο παπαπα, ντανταντα, μπαμπαμπα και τατατα.. όλα τα σύμφωνα εκτός από το Μ δηλαδή.. χαχα Δουλεύεις και τον προσέχει ο μπαμπάς?

Μαριρεν χαίρομαι πάντα με τα κατορθώματά σας.. Τον βαφτίσατε τον μικρούλη? δεν θυμαμαι...

Τι κάνετε οι υπόλοιπες μανούλες? Πειτε μας τα νέα σας...


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεεεεεεεεεεεεεεραααααααααααα!!!!!Πωπωωωωωωω....ποσο μου ελειψαν οι συζητησεις μας εδω!Τι κανετε?

Εμεις ειμαστε καλα καλες μου!Οι πιο πολλες ξερετε τα νεα μου!

Η μπουμπου μου ειναι καλα,μεγαλωνει με υγεια και μας τρελαινει με τα κατορθωματα της!Τρωει καλα,βγαλαμε 2 δοντακια και μαλλον παμε για μαζεμενα γιατι εχει μελανιασει σε πολλα σημεια!Ερπεται εδω και ενα μηνα σχεδον,προσπαθει να σηκωθει,αλλα οταν την σηκωνω δεν θελει να καθησει!:)

Λεει τατατατα και καποιες φορες μπαμπα!Ακουγεται μονο οταν εχει κατι στο στομα της!Χιχιχιχιχι!Ακυρωσαμε την βαφτιση λογω ενος πολυ σοβαρου προβληματος υγειας στενου συγγενικου μας προσωπου!Δε ξερω ποτε θα γινει,αλλα δε με πειραζει!Το σιγουρο ειναι πως θα γινει σε στενο οικογενειακο κυκλο,χωρις τραπεζι,γλυκα κτλ!Μονο θα μοιρασουμε αργοτερα μπουμπουνιερες,τις οποιες δεν γινοταν να ακυρωσουμε,αν και δεν με πειραζει μια και τα λεφτα αυτα πηγαν στο χαμογελο του παιδιου,αφου απο εκει πηραμε και μπουμπουνιερες και προσκλητηρια(τα οποια ευτυχως δεν προλαβαμε να μοιρασουμε)!

Η μεγαλη μου ειναι καλα!Υπαρχουν στιγμες που θα ζηλεψει,μπορει επιτηδες να δωσει και μια στο μωρο,της μιλαω ηρεμα,μπορει λιγο να υψωσω τον τονο της φωνης μου για να καταλαβει ποσο λαθος ηταν και μετα ζηταει συγνωμη και την φιλαει!

Αυτα εν ολιγοις!Και μεις δε ξερω εαν θα παμε καπου διακοπες,ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα και το προβλημα υγειας!

Εγω αντι για 1 Ιουλιου θα ξεκινησω δουλεια μεσα Ιουλιο,θα μου βαλει αδεια περσινη και λιγες μερες φετινη!Τελεια!Αλλα και παλι φτανει ο καιρος!

Θα προσπαθω να μπαινω πιο συχνα καλες μου!Καλο μεσημερι!


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι μένει ο άντρας μου σπίτι και εγώ δουλειά κανονικά από Ιανουάριο. Δεν είχαν πρόβλημα στη δουλειά και βολεψε πολύ.

Ναι δεν το λέει συνειδητά το μαμά αλλά όλη την ώρα μόνο αυτό λέει. Σήμερα είχαμε παιδιατρο μας είπε να τον βάζουμε πιο πολύ να κάθεται γιατί ακόμα πέφτει δεν είναι σταθερός. Αγχωθηκα!

Καλά και εμείς λόγω της δουλειάς του άντρα μου θα πάμε γιατί έχουν διαφορά πακέτα και παραθεριστικα κέντρα . Βγήκε πολύ οικονομικό.


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι Τιτιν μου. Και ο δικός μου δεν καθόταν πολύ σταθερά γιατί είχε συνηθίσει πολύ αγκαλίτσα.. αλλά με μια-δυο φορές που τον άφησα (μεσα στην κούνια του γιατι φοβόμουν στο πάτωμα) δυνάμωσε η πλατούλα... Τώρ α κάθεται κ στο πάτωμα με ένα χαλάκι κ όποτε θέλει ξαπλώνει μόνος του.

Κορίτσια εσείς που θηλάζετε πως τα πηγαίνετε? Εμένα μου άρχισαν τις πρώτες νύξεις ότι "εντάξει πολύ τον θήλασες.." και εκνευρίζομαι... Εγώ αντέχω ακόμα, λέω να φτάσω τους 10 μήνες και μετά βλεπουμε, ίσως και 12.. μόνο με τα επιθέματα έχω θέμα γιατί τα έχω βαρεθεί.. αλλά δεν πηγαίνω πουθενά χωρίς αυτά.. ακόμα και στην παραλία όταν στεγνώσω λίγο τα φοράω...:mad:


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

hope Μου περαστικα να είναι σύντομα...

Με το θέμα της δουλειας σε καταλαβαίνω.. κ εγώ Ιούλιο θα επέστρεφα αλλά έπρεπε να επιστρέψω νωρίτερα τελικά.. μου στοίχησε αρκετά αλλά προσαρμόστηκα γρήγορα και μου κάνει καλό μπορώ να πω... αλλά το τρέξιμο με δυο παιδιά είναι ατελείωτο!!!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...