Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2015


Georgiana

Recommended Posts

Βασω μου καλά ειμαστε.. Ειναι πολύ ζωηρός κ το βραδυ με ξυπναει αρκετες φορές αλλά οκ... Δεν ειναι τοσο γκρινιάρης! Εμεις κανουμε κακακια 1-2 φορες την ημερα απο εκει που καναμε 1 φορά στις 7 μερες..

Εμεις εδώ θα ειμαστε μονοι μας σπιτι... Οικογενειακα τα 3 μας! Χαχα! Ητανε να κανουμε μαζι με κατι φιλους αλλά μας τα μασανε καπως κι ετσι ας ειμαστε σιγουροι οτι θα φαμε! 😝 Χαχα!!

Καλά τα πατε βλεπω με το φαγητο μπραβο σας!! Κι εμεις δευτερα ειχαμε κανονικα αλλα το αλλαξαμε για Τεταρτη..


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εμείς εδώ οικογενειακως το Πάσχα. Για την ακρίβεια εγώ δουλεύω ανήμερα και δεν θα κάνουμε τίποτα!!

Εγώ το εμβόλιο αυτό δεν θα το κάνω της μηνιγγίτιδας. Μόνο αν το βάλουν στο βιβλιάριο. Δεν το έχω κάνει ούτε στην μεγάλη. Είναι ακριβό.

Βασουλα καλή αρχή στην δουλειά και όλα καλά θα πάνε. Αλήθεια που δουλεύεις;;;

Μπάνια στην θάλασσα Ιούνιο και αν. Να ζεστάνουν οι θάλασσες!!


eNortjKzUjIyMjY2MFWyBlwwFWECzA,,65.png

eNortjKzUjIyMjG2MFKyBlwwFX4C0g,,83.png

Ο Πελαργός έφτασε!

Mariren 3/09

MARYPOPINS 18/09

magdaTS 2/10

nimrodel 5/10

tassoula 6/10

Vanz 7/10

Tatkono 8/10

afroditoula 13/10

Georgiana 14/10

neraidoyla 16/10

effie.k 17/10

Hope! 17/10

gigitsa 20/10

kitty805 21/10

domino 23/10

Αγάπη Αγάπη 29/10

anath 10/11

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τρομάξει με τα εμβόλια...δεν ξερω τι να κανω κ ται να μην κανω μι η παιδίατρος μας δεν ειναι κ πολυ συνεργάσιμη.,πιστεύει οτι πρέπει να κανουμε ο,τι κυκλοφορεί ακομα κ τα μη "υποχρεωτικά".

Βάσω εσυ ρώτησες για τα κομμάτια μετα τα αλεσμένα? γινεται μια χαρ?.φαντΣου κι εμείς αυτο καναμε ως μωράκια!!

Ποια μου έλεγε οτι τι κουακερ δεν ειναι κι ο,τι καλύτερο (σα μάρκα) κι οτι τα χουν βρει μεταλλαγμένα..εγω πήρα βρώμη άλλη απο κατάστημα με βιολογικά κ βαζω λίγη μες τα μπιφτέκια του. Ρυζαλευρο και κρέμες βανίλιες και μπισκοτοκρεμες μας ειπε κι εμάς η παιδίατρος..αλλα εγω δε θελω απο τωρα να δώσω στο μικρό ζάχαρη οποτε δεν του δίνω κ δεν ξερω να σας πω...χαμομήλι ομως ξερω οτι δεν κανει κι ειναι επικίνδυνο στα μωρα κατω των δυο ετών. Βασικα δεν κανει γενικα να πίνει και ο μεγάλος πολυ συχνά...ντόμινο θα σου έλεγα να το ψάξεις...καλυτερα να του δίνεις κατι άλλο αντί αυτού.. Όσο για τα κιλα....ειναι μια πονεμένη ιστορία...εγω παρει κι αλλα 4 απο τότε που γύρισα απο το μαιευτηριο..ειμαι αυτη τη στιγμη όσο ήμουν 7 μηνων έγκυος..Αστα βραστα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Τι κανετε; Να ευχηθω καλο Πασχα σε ολες. Να θιξω ενα νεο θεμα; Με το ονομα τι κανετε; Αποφασισατε; Εγω τονμικρο λογω του ιστορικου μου με τις εξωσωμκ τις ταλαιπωριες που περασαμε θελω του δωσω ενα ονομα σχετικο με τους Αγιους που τον εχω ταξει. Απλα εχω καταλαβει οτι πρεπει να εχεθ δημιουργηθει δυσανασχετηση στα πεθερικα. Τελος παντων. Παω για δουλεια παλι σημερα. Θα μπω ελπιζω κ αργοτερα. Φιλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια χρόνια πολλά! Χριστός Ανέστη υγεία κ ευτυχία στις οικογενειές σας!

Εγω ειχα πει για τα κουακερ.. Καλά εκανες κι εγώ βιολογικά χρησιμοποιώ κ δε βαζω συχνά..

Ντομινο εμεις εχουμε αποφασισει Δημήτρης από τον πεθερό.. Φαγωθηκε ο αντρας μου απο την αρχή! Εγώ να σου πω δεν ηθελα ονομΑτα γονεων αλλά δεν ειναι μονο δικό μου παιδι.. Πάντως αν εχεις ταξει πρεπει να εκπληρωθει το τάμα σου.. Ειναι αμαρτία μεγαλη..


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη κ χρονια πολλα. Χθες ο μικρος ολη μερα γκρινιαζε. Ελπιζω να περασατε καλα. Εμεις σπιτι οικογενειακα. Tatkono πραγματι το εχω ταξει τον μικρο. Ειπα στον αντρα μου αν θελει να δωσουμε σαν δευτερο ονομα κ του πεθερου. Μαλλον τα εχουν συζητησει κ ειπε οχι δηλ ηθελαν ενα ονομα κ τελος.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα σημερα ολη μερα γκρινια αλλα δικαιολογείτε..καναμε ταξιδι! Και σε πιο ονομα του πεθερου? ποπο αυτα δε μου αρεσουν καθολου... Δε φτανει που το μωρό ειναι γερό κ δυνατό, μεγαλωνει καλά κτλ κτλ κολλάνε σε ενα ονομα λες κ αμα δε το παρει θα ερθει η καταστροφη! Ενώ για το ταμα αλλάζει το πράγμα!


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες!! Χρονια πολλα!!! Να χαιρομαστε τα μωρακια μας και οχι μονο... τι κανετε;;

Ντομινο μου δν ξερω απο ταματα κτλ αλλα φανραζομαι οτι μπορειτε ν δωσετε σαν δευτερο ονομα αυτο του αγιου για ν μην παραπονιεται ο πεθερος..η οχι; βεβαια κ η δικη μου γνωμη ειναι οτι οι γονεις πρεπει ν αποφασιζουν σε αυτες τις περιπτωσεις.. εμεις δωσαμε ονοματα των παππουδων επειδη το θελαμε κ μας αρεσαν..

Αναστασια μου κ εμεις μονο τα εμβολια που υπαρχουν στο βιβλιαριο κανουμε. Κανενα καινουριο, ουτε ο μεγαλος τα εχει κανει.

Τασουλα μου κριμα που πρεπει ν δουλευεις κ αργιες... που δουλευεις; Εγω ευτυχως πενθημερο, σε ιατρειο δουλευω..

Τατιανα μου ζωηρος ε;;; ο δικος μου ν δεις...αλλα τον χαιρομαι... δν βαζει κ...λο κατω!!!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα ν του δωσω κ κομματακια τροφης...με τα λαχανικα εχει πλακα γιατι τα λιωνει κ τελικα δβ μπαινει τπτ μεσα στο στομα του..κ τσαντιζεται!! Αλλα φοβηθηκα πολυ μια μερα με την μπανανα που εκοψε ενα τεραστιο κομματι κ πηγε ν πνιγει...εσεις πως την κοβετε;

Κατα τα αλλα του δινω αλεσμενα, λιγες κουταλιτσες τρωει ακομα.. περισσοτερο δοκιμαζει κ παιζει..θελει ν κραταει κ το κουταλι!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μανούλες χρόνια πολλά γεμάτα υγεια και ευτυχία! Τί κάνετε? οώς περάσατε? εμείς όμορφα....

Εμείς δυστυχώς δεν τρώμε στέρεες όπως παλιά... Λιγότερο φαγητό και καθόλου φρούτα.... Είμαι πολύ στεναχωρημένη..... Και πολλές φορές κλαίει στο καθισματάκι της..... Τί να κάνω?

Βοηθεί στε με βρε κορίτσια...

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες χρόνια πολλά γεμάτα υγεια και ευτυχία! Τί κάνετε? οώς περάσατε? εμείς όμορφα....

Εμείς δυστυχώς δεν τρώμε στέρεες όπως παλιά... Λιγότερο φαγητό και καθόλου φρούτα.... Είμαι πολύ στεναχωρημένη..... Και πολλές φορές κλαίει στο καθισματάκι της..... Τί να κάνω?

Βοηθεί στε με βρε κορίτσια...

Κοριτσακι μου μην αγχωνεσαι καθολου. Ειναι μικρουλα ακομα δν ειναι ανησυχητικο, ακομα ειναι σε σταδιο δοκιμης.. προσπαθησε ν της δινεις γευσεις ν δοκιμαζει κ μην την πιεζεις.. εν τω μεταξυ οσο κλαιει αποκλειεται ν φαει. Ασ την κ προσπαθησε αργοτερα.. σου τα λεω γιατι κ εμεις ακομα το παλευουμε. Δν εχει καθε μερα ορεξη οποτε κ εγω τον αφηνω..

Στον μεγαλο μου οταν σταματησε ν τρωει φρουτα αναγκαστηκαμε κ πηραμε φρουτοκρεμα. Σιγα σιγα του την αραιωνα με φρεσκα φρουτα κ τελικα εφτασε μετα απο 2 μηνες ν τρωει μονο φρεσκα..


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! :)

Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη!

Χάθηκα αλλά περάσαμε το άλμα της προσκόλλησης! 29η-30η βδομάδα και δεν με άφηνε αν και ζουζούνεψε πολύ ο μικρός και τώρα έχουμε μπει σε άλλο!!! :) Μπαίνω και σας διαβάζω αλλά δεν προλάβαινα να γράψω!

Πριν το πάσχα πήγαμε παιδίατρο και μας βρήκε μια χαρά είχε πάρει 370 γρ. πήγε αισίως στα 7500 και 4 πόντους σε ένα μήνα πήγε 73 πόντους! Τον κοιτάω και πλέον φαίνεται παιδάκι! Έχασε αυτό το μωρουδίστικο που είχε.

Μας είπε σιγά σιγά να ξεκινήσει να τα τρώει όλα εκτός απο φράουλες μέλι και ξηρούς καρπούς! Το πάσχα του δώσαμε αρνάκι στην αρχή δεν τρελάθηκε αλλά μετά το έκανε να! :) Αρχίσαμε και αυγό με κρόκο δεν τρελάθηκε και του το ανακατεύω με πολύ λίγη φρουτόκρεμα και του το δίνω, τώρα που θα το τρώει ολόκληρο δεν ξέρω πως να το δίνω. Τώρα θα φάει και ασπράδι και μετά ξεκινάμε και ψάρι. Για να δούμε θα του αρέσει αυτό;

Τις προάλλες του είχα δώσει ένα μπισκότο όπου ο κύριος επειδή νομίζει πλέον ότι τα καταφέρνει πολυ καλά έκοψε ένα κομμάτι μεγάλο και μου πνίγηκε. Ευτυχώς εκείνη την ώρα το πήρα πολύ ψύχραιμα τον γύρισα ανάποδα και η αδερφή μου που ήταν εκεί εβαλε το δάχτυλο της και έβγαλε το κομμάτι! Τρόμαξε αρκετά και πλέον τον βλέπω όταν του δίνω και ψωμάκι το μασάει λίγο καλύτερα βέβαια πλέον τα ούλα του κόβουν καλύτερα και κόβει κομμάτια αλλά τον προλαβαίνω.

Τώρα στις γιορτές είχαν έρθει τα ξαδέρφια του και πέρασε υπέροχα! και που δεν πήγαν παρότι δεν μας άφηνε και ο καιρός να το χαρούμε. Με την γιαγιά του κάνανε ότι τρέλα υπήρχε! την παραφύλαγε συνέχεια και αυτή τον έπαιρνε παντού μαζί της! :) Και με τα ξαδέρφια του χαμός δεν τα άφηνε σε ησυχία. Πλέον μπουσουλάει σαν καταδρομέας με τους αγκώνες. Τώρα παλεύει να σηκώσει τα χέρια και τα γόνατα. αλλά δεν τον προλαβαίνεις ! γυρνάει σχεδόν όλο το σπίτι! και άρχισε να κάθεται μόνος του πλέον. Τρώει κάτι τούμπες αλλά τις περνάμε ελαφρά!

Domino μου τι κάνεις; Εγώ στον μικρό θα δώσω δύο ονόματα. Του πεθερού μου που το λέγαμε απο όταν είχαμε παντρευτεί για να μην έχουμε μπερδέματα μετά. Είχαμε πει αν κάνουμε αγόρι να βγει ο πεθερός μου και αν κάναμε κορίτσι να έβγαινε η μητέρα μου. Αλλά όταν έμεινα έγκυος και ήθελα να πάνε όλα καλά τον έταξα στον άγιο που μας βοηθάει πάντα. Και τελικά θα τον πούμε Νίκο-Φανούρη(Φάνη) αλλά θα τον φωνάζουμε Νίκο του πεθερού μου το πρώτο. Αν θέλουν ένα όνομα τότε θα μπορούσες να δεις αν βγαίνει υποκοριστικό και απο τα δύο.

Κοριτσάκι μην αγχώνεσαι είναι φάση αυτή που περνάνε. Μετα απο λίγο θα αρχίσει πάλι να τρώει. Να μην την αφήνεις νηστική να της δίνεις συμπλήρωμα όταν δεν τρώει μέχρι να ξαναάρχίσει. Δοκίμασε αυτό που είπε η anath και αν δεν γίνει κάτι μιλα με τον παιδίατρο σου. Μπορεί να την ενοχλούν και τα δόντια της.

Anath μου και εσένα ζωηρός ε; Δεν στέκεται με τίποτα μονο για πολύ λίγο μπορώ πλέον να τον ξεγελάσω και να κάτσει για λίγο στο πάρκο. Αλλιώς ακόμα και στην αγκαλιά γυρνάει σαν σβούρα δεν στέκεται πουθενά - η μέση μου το ξέρει!!! :) Βεβαιά μου αρέσει πολύ γιατί μου δείχνει ότι μεγαλώνει και είναι περίεργος! :) Αν κοιμόταν καλύτερα και το βράδυ και ξεκουραζόμασταν θα είχα αντοχές να κάνουμε και περισσότερα πράγματα. Πάντως απο δω και μπρος θεωρώ πολύ δύσκολο να τον κρατήσω μεσα! :)

Σας φιλώ για την ώρα! Καλά να περνάτε με τα μικρά σας και καλές βόλτες! :)


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια πόσο κουράγιο μου δίνετε! Σας ευχαριστώ πολύ! Δυστυχώς φρουτόκρεμα σε σκόνη δε με αφήνει να δώσω ο παιδίατρος, αλλά θα το έχω υπόψη μου. Ειδικά όταν βάζω μήλο της έρχεται αναγούλα.... Εσείς πώς φτιάχνετε τη φρουτόκρεμα σας? με τί φρούτα και σε τί αναλογίες?

Εννοείται πως δεν την αφήνω νηστική απλά ο γιατρός μου είπε πως καλό είναι να μην πίνει πάνω από 500ml τη μέρα γιατί δεν κάνει για την ανάπτυξη της.... Να προσπαθώ να τρώει.... Αλλά η μικρούλα μου κλαίει και αν την πιάσουν τα νεύρα της δεν ανοίγει με τίποτα το στοματάκι της.... Ειδικά στο φρούτο. Ελπίζω με τα καλοκαιρινά ρούχα τα πράγματα να φτιάξουν....

Mariren πολύ χαίρομαι με τα νέα σας... Να ξέρεις πως από την αρχή της εγκυμοσύνης μου όταν διάβαζα τα μηνύματα σου ήταν σα να γράφω εγώ.. Μόνο που δε γέννησα απο.... φτάρνισμα.... Χαχαχαχαχα. Να τον χαίρεστε τον μπεμπάκο σας! Το αυγό στη μικρή το κανω στο μούλτι με μιςή ντομάτα και μία κουταλίτσα λάδι. Δοκίμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες σας. Τι κανετε; Εγω περασα ζορικα το ΣΚ μετα το εμβολιο. Πολυ γκρινια. Ειμασταν ολο αγκαλια κ βολτες μεσα στο σπιτι. Θα παω στη δουλεια σε λιγο κ σερνομαι. Να παω για εξετασεις; ξυπναω καθε πρωι κ νιωθω χαλια. Μαλλον εχει μαζευτει κουραση κ οι αντοχες εχουν μηδενιστει.Εσεις πως νιωθετε;Εγω δεν βρισκω χρονο για τιποτα πια. Κ οταν κοιμηθει λιγο τρεχω να κανω δουλειες.Τα βασικα παντα.Χθες μπηκα για μπανιο οταν κοιμηθηκε κ μεχρι να βγω ξυπνησε κ εκλαιγε τοσο πολυ. Ο μπαμπας του δεν μπορουσε να τον ηρεμησει. Εσεις ετσι περνατε ή ειναι πιο νορμαλ τα πραγματα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...