Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Εύχομαι αύριο να έχει πέσει η χοριακη σου. 🙏 κι εγω θα παω πολυ πρωι να δωσω αιμα....να δουμε....

Μανούλες Οκτωβρίου 2015


Georgiana

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσακι μπράβο σας! Εδωσες κιολας αρκετα! Πως τα πηγε με το αυγο?

Βασω μου δεν πειραζει καλε με τα φρουτα... Αμα τον πειραξει κατι λογικα θα ειναι το μηλο... Που δυσκολα καποιο παιδακι θα κανει στο μηλο... Τι άλλα φρουτα θα βαλεις?? δες εγώ πλεον δε δινω βραστα φρουτα, παρα μονο αρκετά ώριμα! Και το μήλο ειναι αυτο που λεμε καπως καραμελομενο κ το διαχειρίζεται θαυμασια!! Κι εγω κ η Αναστασία δωσαμε βρωμη.. Βεβαια να ξερεις δεν ειναι σημαντικο να εισαχθουν αυτα οσο σημαντικα ειναι για αρχη το κρεας τα λαχανικα κ φρουτα! ;)

Οσο για την μεταβαση που λες δεν γνωριζω να σου πω, πάντως κάποια στιγμή θα ξεκινησει να τρωει κομμάτια! ;) ειναι βασικη αναπτυξη του βρεφους.. Τωρα τι και πως δεν εχω ψαξει ΚΑΘΟΛΟΥ για μεταβαση γιατί ήξερα από την αρχή πως θα δωσω! ;) Νερακι εχω δωσει δεν τον πολυ ενδιαφερει όσο να παιζει με το ποτηράκι! Χαχαχα!! Με το ποτηρι τρρελενεται ειδικα οταν πινει σμουθις! Χαχα! Και θηλαζω και πριν κ μετα το φαγητο! Μπορει να μας παρει και 40' το φαγητο! Χαχα


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

Θ του δωσω σιγα σιγα μηλο, φραουλες, ακτινιδιο κ γενικα ολα τα εποχης...

Λαχανικα σε μια εβδομαδα κ μετα κρεας...

Κ στο επομενο ραντεβου θ ζητησω ν αντικαταστησουμε την κρεμα βανιλια, δν ξερω με τι..

Ο μεγαλος 12 μηνων σταματησε οριστικα τα αλεσμενα.. αλλα απο νωριτερα ετρωγε ψωμι, μπθσκοτα κ κομματια φρουτων

Αυτος ο μικρουλης ςχει πλακα γιατι αρπαζει το κουταλι κ το μασουλαει.. το ιδιο κ το μπιμπερο μς το νερο..


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις με το ακτινιδιο δε τα πηγαμε καλα... Να δωσεις πάντως!! ;) φρουτα κ λιγο νεράκι.. Βρωμη δεν εβαλα κ δε νομιζω να βαλω οοτε στο σμουθι... Γιαουρτι δεν ειναι νωρις απλά εγω δε του εχω δωσει ακομα... Θα περιμενω! :)


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαθηκα κ εγω. Παλευω με την δυσκοιλιοτητα να τον στρωσω. Μαλλον η κρεμα ρυζαλευρο βανιλια εχετε δικιο. Κ του εδωσα κ χθες. Βλακεια μου. Του δινω χαμομηλι. Θα τηλ την παιδιατρο σημερα να μου πει με τι να αντικαταστησω τη κρεμα. Επισης τρωει πατατα καροτο κολοκυθ. Κ το πρωι μηλο. Τη μπανανα κ το αχλαδι τα εκοψα απο προχθες γιατι νομιζα οτι αυτα καναν τη δυσκοιλιοτητα. Υποφερει το καημενο. Οσες δουλευετε πως τα καταφερνετε; Με τα ξενυχτια κ το συνεχομενο τρεξιμο τα εχω παιξει. Κουραζομαι πολυ κ στη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Domino θηλαζεις ακόμα;;

Εγώ δίνω φρούτο το πρωί και μάλιστα επειδή έχουμε πρόβλημα με δυσκοιλιοτητα τρώμε και ακτινιδιο το οποίο μας έχει σώσει!!! Έφτασε σε σημείο που έβγαλε αίμα από την δυσκοιλιοτητα...

Δίνεις μήλο και ρυζάλευρο που είναι το νο 1 στην δυσκοιλιοτητα.

Εγώ το έκοψα τελείως το απογευματινό και μόνο θηλάζω.

Τρώει φρούτα το πρωί, λίγο μήλο, μπανάνα,αχλάδι πορτοκαλί και ακτινιδιο. Το μεσημέρι λαχανικά και έχω δώσει και κοτόπουλο. Όλη την άλλη μέρα θηλασμό τον οποίο τον έχει μειώσει σε 6-7 την ημέρα.

Βάσω έχω δώσει μπανάνα και πορτοκάλι blw όταν είμαι σπίτι γιατί με την δουλειά η μητέρα μου τα αλέθει. Μια χαρά τα έχει δεχτεί.

Συνήθως θηλάζω αντί για νερό.


eNortjKzUjIyMjY2MFWyBlwwFWECzA,,65.png

eNortjKzUjIyMjG2MFKyBlwwFX4C0g,,83.png

Ο Πελαργός έφτασε!

Mariren 3/09

MARYPOPINS 18/09

magdaTS 2/10

nimrodel 5/10

tassoula 6/10

Vanz 7/10

Tatkono 8/10

afroditoula 13/10

Georgiana 14/10

neraidoyla 16/10

effie.k 17/10

Hope! 17/10

gigitsa 20/10

kitty805 21/10

domino 23/10

Αγάπη Αγάπη 29/10

anath 10/11

Link to comment
Share on other sites

tassoula θηλαζω ακομη αλλα λιγες φορες τη μερα. Περιπου 4 φορες κ δινω κ συμπληρωμα οσο χρειαστει. Μιλησα με την παιδιατρο μου ειπε να βαλω ακτινιδιο κ μετα θα βαλουμε κ αλλα φρουτα επιχης πχ ροδακινα. Μου ειπε κ για κουακερ. Αλλα δε ξερω αν θα δωσω. Δεν διευκρινισε. Ποια κουακερ; υπαρχουν για βρεφη; ποια μαρκα; Τη κρεμα βανιλια-ρυζαλευρο ειπε να την αντικαταστησω με την κρεμα ανθος αραβοσιτου. Αυτα. Το νερο δεν το πολυπινει. Εσεις ποσο δινετε;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι αλλο. Εχουν βγει καποια καινουρια εμβολια για την μηνιγγιτιδα. Θα τα κανετε;

Γεια σας και πάλι κορίτσια! Τις κάνετε? πολύ ζέστη και σήμερα.... Ουφ.... Άντε να ξεκινήσουμε τα μπαράκια μας στη θάλασσα... Αλήθεια πότε σκέφτεστε ότι θα ξεκινήσετε?

Η Μπέμπα μου πίνει πολύ νερό μέσα στη μέρα. Ιδιαίτερα μετά το φαγητό...

Για ποιον εμβόλιο λες? εμάς μας πρότεινε το bersero και είμαι σε δίλημμα κι εγώ... Εσείς τί θα κάνετε? αλήθεια το rotateque το κανατε? εμείς ναι....

Φιλιά σε όλες τις μανούλες και τα μπεμπάκια σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου δν τα ξερω ολα αυτα τα εμβολια..εμεις ειμαστε ακομα στη δευτερη δοση του πνευμονιοκοκκου...

Εργαζομενες μητερες υπομονη! Θα μεγαλωσουν τα μωρακια μας... δωστε μου κ εμενα δυναμη που επιστρεφω σε δυο εβδομαδες...😕

Ντομινο φανταζομαι κανονικες νιφαδες βρωμης εννοει.. την κρεμα αραβοσιτου θ την φτιαχνεις με γαλα; αυτη που τρωμε κ εμεις η υπαρχει βρεφικη;


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι κορίτσια! Τις κάνετε? πολύ ζέστη και σήμερα.... Ουφ.... Άντε να ξεκινήσουμε τα μπαράκια μας στη θάλασσα... Αλήθεια πότε σκέφτεστε ότι θα ξεκινήσετε

αχ....μπανακια!!! Εμεις ξεκιναμε ιουνιο αλλα επεθδη οι θαλασσες που πηγαινουμε ειναι δροσερες θα περιμενω ως τον ιουλιο για ν βαλω τον μπεμπη...


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει βρεφικη κρεμα ανθος αραβοσιτου στο σουπερ μαρκετ. Το rotarix το εκανα κ με ρωτησε αν θα κανω αυτο το bersera;; ειναι για μηνιγγιτιδα; για πιο μετα ειναι απλα μου το ανεφερε. Η δυσκοιλιοτητα ακομη κρατει. Εβαλα ακτινιδιο απο χθες. Χαμομηλι τωρα το πρωι. Σαν τρελη τρεχω εχω να παω στη δουλεια. Καλα εγω κυκλοφορω ακομη σαν ζομπι. Καθολου χρονος για μενα. Ακομη δεν εχω αξιωθει να αγορασω κατι για μενα. Με τα κολαν τις εγκυμοσυνης ειμαι. Τα κιλα εκει. Εσεις πως τα χασατε; δεν τρωω πολυ βρε κοριτσια.

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε γλυκες μου?

Δε ξερω για τα εμβολια που λετε... Δοκιμασες πορτοκαλι?

Μπανια εμεις Μαιο θα ξεκινησουμε κ βλεπουμε τον μικρο αναλογα ποτε θα μοω εγω θα βαλω κ τον μικρό.. Βασω εχετε ακομη μελλον για τα εμβολια! Αλλα 3;; Εμεις τρλειωνουμε την αλλη βδομαδα...


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε γλυκες μου?

Δε ξερω για τα εμβολια που λετε... Δοκιμασες πορτοκαλι?

Μπανια εμεις Μαιο θα ξεκινησουμε κ βλεπουμε τον μικρο αναλογα ποτε θα μοω εγω θα βαλω κ τον μικρό.. Βασω εχετε ακομη μελλον για τα εμβολια! Αλλα 3;; Εμεις τρλειωνουμε την αλλη βδομαδα...

Τατιανα μου..τι κανετε;

Μας πηγε πισω η λοιμωξη κ καθυστερησαμε με τα εμβολια...

Φαγαμε μηλο, φραουλες, πατατα κ καροτο... ολα του αρεσουν τελικα!!! Εκτος απ την κρεμα βανιλια..

Δευτερα εχουμε γιατρο...

Ντομινο ειναι καλυτερα με τη δυσκοιλιοτητα;

εμεις ακομα τα κανουμε 3-4 φορες τη μερα...

Τι αλλα νεα κοριτσακια μου; τι θα κανετε το πασχα;

Εμεις εδω οικογενειακα...

Φιλακια


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...