Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Καλησπέρα κοριτσι μου!!Εμάς μας βοήθησαν πολύ οι profertil, είχαμε κατακερματισμο και ολιγοασθενοτερατοσπερμια και τελικά συλλάβαμε φυσιολογικα!Βέβαια είναι πανάκριβες αλλα θεωρώ ότι μας βοηθήσανε πολυ!!!Πως είναι η μπουμπου σου??Με το καλό εύχομαι το δευτερο όσο το δυνατόν συντομότερα και ανώδυνα!!!!!!

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

ναι τρελαμένη όπως το λες Kanti μου!

Θα βάλω κουνουπιέρα πάνω από το κρεβατάκι της. Την έχω ήδη. Και θέλω να της φτιάξω και αυτό https://www.etsy.com/listing/128621101/baby-crib-mobile-owl-baby-mobile-nursery


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ναι τρελαμένη όπως το λες Kanti μου!

Θα βάλω κουνουπιέρα πάνω από το κρεβατάκι της. Την έχω ήδη. Και θέλω να της φτιάξω και αυτό https://www.etsy.com/listing/128621101/baby-crib-mobile-owl-baby-mobile-nursery

Τέλειο Μελάκι! Χρυσοχέρα συμπεθέρα!!!

Αγαπώ κουκουβάγιες :P

Κι εγώ ακόμη ψάχνω mobile. Θέλω να συνδυάζει μουσική και φως αλλά μου έδωσες και ιδέα να το φτιάξω κι εγώ μόνη μου. Είμαι κι εγώ καλλιτεχνική φύση ;) , ζωγραφίζω και ασχολούμαι με handmade πραγματάκια.


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Γύρισαμε τέλεια η μπεμπούλα μου...όλα φυσιολογικά και οι μετρήσεις πολύ καλές 1400 φτάσαμε μωρέ....κεφαλικη προβολή και πλακούντας οπίσθιος ψηλός ...και ελεγε οριμανση το χαρτι grade 2 δεν μου ανεφερε κατι η γιατρος και το ειδα μετα στο χσρτι και δεν ρωτησα....φατσουλα δεν είδαμε καθόλου γιατί ήταν ο πλακούντας στ πρόσωπο της μπροστά !!!!επόμενο ραντεβού με τον γιατρο μου 25 του μηνός !!!!άντε προχωράμε κοντεύουμε !!!!!

Μπράβο στην μπεμπέκα σου! Τι τυχερή που είσαι που πας τόσο συχνα για υπέρηχο!

Θυμήθηκα να σας πω, αν αγοράσετε πυτζάμες να πάρετε με κουμπάκια (ειδικά αυτά που κλίνουν "κλακ"-δεν ξέρω πως λέγονται-αλλά και με κουμπώτρυπες καλές είναι αρκεί να είναι εύκολες, διευκολύνουν πολύ στον θηλασμό...

Μπλουζάκια θηλασμού επίσης εξυπηρετικότατα για έξω, εγώ τα είχα λιώσει!

Βρε κορίτσια στειλτε κανένα λινκ για δημόσιες τράπεζες βλαστοκυττάρων για δωρεά... λίγο μπερδεύτηκα που έψαχνα στο ίντερνετ...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στην μπεμπέκα σου! Τι τυχερή που είσαι που πας τόσο συχνα για υπέρηχο!

Θυμήθηκα να σας πω, αν αγοράσετε πυτζάμες να πάρετε με κουμπάκια (ειδικά αυτά που κλίνουν "κλακ"-δεν ξέρω πως λέγονται-αλλά και με κουμπώτρυπες καλές είναι αρκεί να είναι εύκολες, διευκολύνουν πολύ στον θηλασμό...

Μπλουζάκια θηλασμού επίσης εξυπηρετικότατα για έξω, εγώ τα είχα λιώσει!

Βρε κορίτσια στειλτε κανένα λινκ για δημόσιες τράπεζες βλαστοκυττάρων για δωρεά... λίγο μπερδεύτηκα που έψαχνα στο ίντερνετ...

Ντοριτάκι δες εδώ. http://www.bioacademy.gr/health-services/H8KK/hellenic-cord-blood-bank?lang=gr#pos

Και να 'σαι καλά για τις συμβουλές! Χρησιμότατες! ;)

Απο το μαιευτήριο μας είπαν και ενα νυχτικάκι σε περίπτωση καισαρικής επειδή θα έχουμε καθετήρα και το πρώτο 24ωρο θα πρέπει να περπατήσουμε με αυτόν...


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο Μελάκι! Χρυσοχέρα συμπεθέρα!!!

Αγαπώ κουκουβάγιες :P

Κι εγώ ακόμη ψάχνω mobile. Θέλω να συνδυάζει μουσική και φως αλλά μου έδωσες και ιδέα να το φτιάξω κι εγώ μόνη μου. Είμαι κι εγώ καλλιτεχνική φύση ;) , ζωγραφίζω και ασχολούμαι με handmade πραγματάκια.

χαχαχαχα! Χρυσοχέρα δεν ξέρω αλλά προσπαθώ! Και επίσης δεν τα πάω καλά με τα πλαστικά αντικείμενα... :rolleyes:

Βλέπω κι εσύ δεν πας πίσω όμως! Αν το 'χεις που λένε και φυσικά έχεις και όρεξη να το κάνεις! Έχει άλλη αξία από τα χεράκια της μανούλας... ;)

Την ζωγραφική θυμάμαι που την έχεις αναφέρει παλαιότερα.

Θαυμάζω τους ανθρώπους που ζωγραφίζουν.

Βασικά όταν με το καλό μετακομίσουμε έχω πάρει έμπνευση από αυτό το δωμάτιο http://projectnursery.com/projects/reagans-diy-room/ και θα κλέψω αρκετά στοιχεία του.

Επίσης για mobile έχει άπυρες ιδέες! Μου άρεσαν και αυτά.

https://www.etsy.com/listing/203753047/purple-bird-nursery-mobile

https://www.etsy.com/listing/104149539/penguin-mobile-baby-mobile-baby-crib

https://gr.pinterest.com/pin/254805291388178626/

Αλλά μας κέρδισαν οι κουκουβάγιες. :tongue:

Επίσης η τσόχα βρίσκω πως δουλεύεται εύκολα και μετά μπορώ να τα κόψω και να τα έχει σαν κουκλάκια. ;)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάω να ξαπλώσω μανούλες γιατί βαράει η μικρή και με έχει πεθάνει!

Σας φιλώ και καλό Σαββατοκύριακο αν δεν ξανά μπω!;)

Εύχομαι να μας κάνει καμιά λιακάδα να ξεπορτίσουμε λίγο!:rolleyes:

Έχουν ανθίσει και οι αμυγδαλιές...

almond-blossom-israel.jpg


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Άλλα τα μεσεγχυματικά κύτταρα άλλα τα βλαστοκύτταρα; έχω μπερδευτεί... γιατί εκεί λέει έχει ένα κόστος 984 ευρώ... Εσύ επικοινώνησες καθόλου για το πότε θα στείλουν το κιτ, αν είναι δωρεάν κλπ;


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας για την κορούλα μου!!

Μου φαίνεται απίστευτο ότι έχουν περάσει 4 χρόνια από τότε που την πήρα πρώτη φορά αγκαλιά!!

Να χαιρεσαι το κοριτσι σου κ με το καλο το νεο θαυματακι :)))

Skountoufla να σε καλωσορίσω κι εγώ στην παρέα μας & με το καλό να υποδεχτείς τα διδυμάκια σου & να χαίρεσαι & τον μεγάλο σου γιό!!

Γεια σου skountoufla κ εγω καινούργια εδω :)) με το καλο τα διδυμάκια :))

Dorita, όλα μια χαρά με το κοριτσάκι σου! Τέλεια!!

Χριστινάκι σ'ακούω λίγο καλύτερα σωματικά..σου περάσανε οι πόνοι στο σώμα? Με το καλό να δείς κι εσύ το κοριτσάκι σου!!

Μελάκι μου, μια χαρά σε βρίσκω..να ξεκουράζεσαι & να κοιμάσαι τώρα που μπορείς γιατί μετά θα το αποζητάς! Ιδίως τον ύπνο!!

Κορίτσια έκλεισα κι εγώ μαθήματα προετοιμασίας τοκετού & θηλασμού στο ΠΕΔΥ στο ΙΚΑ Αγ. Παρασκευής με μια ομάδα μαίων που έχουν σελίδα & στο facebook. Και μάλιστα μου είπαν ότι αφορούν κυρίως πρωτότοκες, αλλά τους τόνισα ότι παρόλο που το 2011 παρακολούθησα μαθήματα ψυχοπροφυλακτικής & θηλασμού στο Ικα Ν.Ιωνίας, θέλω να φρεσκάρω την μνήμη μου & να τα εμπεδώσω καλύτερα τώρα!!

Χριστινα ασε με ειμαι να σκασω.ας γεννησω στην εφημερια τοτε.το ιδιο πραγμα ειναι...καλαμποκας λεγετε.μιλησα με την μαια που ειχα στην πρωτη γεννα.που στην ουσια αυτη εκανε ολη την δουλεια.το παιδι κατεβαινε με λαθος θεση και φαντασου μου το εστριψε με το χερι και γεννησα φυσιολογικα ενω αλλος θα με πηγαινε καισαρικη.κσι ο γιατρος ειχε ερθει αφου ειχε βγει το κεφαλι τα τελευταια δεκα λεπτα δηλαδη.και ειχε παρει και 2000 ευρω.τωρα η μαια μου κανει τοκετο στο σπιτι μαζι με την κορη της επισης μαια και το σκεφτομαι οτι θα καταληξω να γεννησω μαζι τους.και δεν θελω γιατρο.με την προυποθεση οτι οκα ειναι καλα ως το τελος και παμε για φυσιολογικο τοκετο.ε μα πια απηυδησα.

Περιπέτεια κ εγω στο πρωτο εκανα αλλαγη γιατρού στο τελος ...αυτο το σύστημα στη ελλαδα δεν το καταλαβαινω με τα φακελάκια πιο πολλα λεφτα απο τον ιδιώτη που θα κόψει ξ αποδείξη :( κοιτα να εισια ήρεμη κ οπως νιώθεις :)

Λοιπόν εγώ είμαι με αναρρωτικη απο την αρχή.Τον πρώτο μήνα θα πληρωθείς και απο το ΙΚΑ και απο την δουλεια σου. Μολις περάσεις επιτροπή και παει ο σύζυγος τα χαρτιά στις Παροχες θα του δώσει ενα χαρτί που θα γράφει ποσα θα πληρωθεί,αυτο το χαρτί θα το δώσεις στον εργοδότη και θα σου βγάλει την διάφορα.

Εύχαριστω πολυ βασω μ :)) ουσιαστικά ειναι κατι λιγότερο απο μηνα η αναρρωτική μεχρι να βγω σε κανονικη αδεια η αναρρωτική ειναι απο 1/2-28/2 αρα για Φεβρουάριο θα με πληρώσει η εταιρεια μ κ απο το ΙΚΑ αλλα να φανταστώ απο το ΙΚΑ δεν θα τα παρω αμεσως αφου άκομα

Δεν με εχουν ειδοποίησει γι την επιτροπή ;;;τα εχω μπλέξει

Γύρισαμε τέλεια η μπεμπούλα μου...όλα φυσιολογικά και οι μετρήσεις πολύ καλές 1400 φτάσαμε μωρέ....κεφαλικη προβολή και πλακούντας οπίσθιος ψηλός ...και ελεγε οριμανση το χαρτι grade 2 δεν μου ανεφερε κατι η γιατρος και το ειδα μετα στο χσρτι και δεν ρωτησα....φατσουλα δεν είδαμε καθόλου γιατί ήταν ο πλακούντας στ πρόσωπο της μπροστά !!!!επόμενο ραντεβού με τον γιατρο μου 25 του μηνός !!!!άντε προχωράμε κοντεύουμε !!!!!

Χριστινα μ μια χαρα η μπουμπού :)))

Πάω να ξαπλώσω μανούλες γιατί βαράει η μικρή και με έχει πεθάνει!

Σας φιλώ και καλό Σαββατοκύριακο αν δεν ξανά μπω!;)

Εύχομαι να μας κάνει καμιά λιακάδα να ξεπορτίσουμε λίγο!:rolleyes:

Έχουν ανθίσει και οι αμυγδαλιές...

almond-blossom-israel.jpg

Καλο σκ :)))))


x2Pap2.png

Link to comment
Share on other sites

Α τώρα κατάλαβα... Τα 980 ευρώ είναι το πλήρες πακέτο, το αντίστοιχο με αυτό που πληρώνεις και σε ιδιωτική τράπεζα (βλαστοκύτταρα και μεσεγχυματικά) απλά πιο ακριβά... Μόνο τα βλαστοκύτταρα μπορείς να δωρίσεις, τα μεσεγχυματικά φυλάσσονται και στη δημόσια τράπεζα...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα! Χρυσοχέρα δεν ξέρω αλλά προσπαθώ! Και επίσης δεν τα πάω καλά με τα πλαστικά αντικείμενα... :rolleyes:

Βλέπω κι εσύ δεν πας πίσω όμως! Αν το 'χεις που λένε και φυσικά έχεις και όρεξη να το κάνεις! Έχει άλλη αξία από τα χεράκια της μανούλας... ;)

Την ζωγραφική θυμάμαι που την έχεις αναφέρει παλαιότερα.

Θαυμάζω τους ανθρώπους που ζωγραφίζουν.

Βασικά όταν με το καλό μετακομίσουμε έχω πάρει έμπνευση από αυτό το δωμάτιο http://projectnursery.com/projects/reagans-diy-room/ και θα κλέψω αρκετά στοιχεία του.

Επίσης για mobile έχει άπυρες ιδέες! Μου άρεσαν και αυτά.

https://www.etsy.com/listing/203753047/purple-bird-nursery-mobile

https://www.etsy.com/listing/104149539/penguin-mobile-baby-mobile-baby-crib

https://gr.pinterest.com/pin/254805291388178626/

Αλλά μας κέρδισαν οι κουκουβάγιες. :tongue:

Επίσης η τσόχα βρίσκω πως δουλεύεται εύκολα και μετά μπορώ να τα κόψω και να τα έχει σαν κουκλάκια. ;)

Μελάκι μου έδωσες ωραίες ιδέες. Τρελαίνομαι για vintage style και όταν με το καλό μετακομίσουμε,το δωμάτιο του μικρούλη μας σίγουρα θα έχει τέτοια στοιχεία. Άλλωστε το σπίτι μας και τώρα θυμίζει κάτι από μια άλλη εποχή. Είσαι άνθρωπος με γούστο και φαίνεται. Χρυσοχέρα συμπεθέρα ;) ξέρω εγώ τι λέω!

Καλή ξεκούραση κορίτσι μου και καλό Σ/Κ :)

Ορίστε κι ένα τραγουδάκι για την νυφούλα και τη μαμά της:


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εύχαριστω πολυ βασω μ :)) ουσιαστικά ειναι κατι λιγότερο απο μηνα η αναρρωτική μεχρι να βγω σε κανονικη αδεια η αναρρωτική ειναι απο 1/2-28/2 αρα για Φεβρουάριο θα με πληρώσει η εταιρεια μ κ απο το ΙΚΑ αλλα να φανταστώ απο το ΙΚΑ δεν θα τα παρω αμεσως αφου άκομα

Δεν με εχουν ειδοποίησει για την επιτροπή.


εγω μένω σε επαρχία και περναμε απο επιτροπή κάθε Τρίτη.Τα λεφτά τα παίρνω απο το ΙΚΑ κάθε 2 η 16 καθε μήνα,αναλόγως ποτε καταθέτω τα χαρτιά,δηλαδή ενα δεκαπενθηλερο κάνουν να μπουν τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Εύχαριστω πολυ βασω μ :)) ουσιαστικά ειναι κατι λιγότερο απο μηνα η αναρρωτική μεχρι να βγω σε κανονικη αδεια η αναρρωτική ειναι απο 1/2-28/2 αρα για Φεβρουάριο θα με πληρώσει η εταιρεια μ κ απο το ΙΚΑ αλλα να φανταστώ απο το ΙΚΑ δεν θα τα παρω αμεσως αφου άκομα

Δεν με εχουν ειδοποίησει για την επιτροπή.


εγω μένω σε επαρχία και περναμε απο επιτροπή κάθε Τρίτη.Τα λεφτά τα παίρνω απο το ΙΚΑ κάθε 2 η 16 καθε μήνα,αναλόγως ποτε καταθέτω τα χαρτιά,δηλαδή ενα δεκαπενθηλερο κάνουν να μπουν τα λεφτά.

Περιπέτεια κ εγω στο πρωτο εκανα αλλαγη γιατρού στο τελος ...αυτο το σύστημα στη ελλαδα δεν το καταλαβαινω με τα φακελάκια πιο πολλα λεφτα απο τον ιδιώτη που θα κόψει ξ αποδείξη :( κοιτα να εισια ήρεμη κ οπως νιώθεις :)

Εύχαριστω πολυ βασω μ :)) ουσιαστικά ειναι κατι λιγότερο απο μηνα η αναρρωτική μεχρι να βγω σε κανονικη αδεια η αναρρωτική ειναι απο 1/2-28/2 αρα για Φεβρουάριο θα με πληρώσει η εταιρεια μ κ απο το ΙΚΑ αλλα να φανταστώ απο το ΙΚΑ δεν θα τα παρω αμεσως αφου άκομα

Δεν με εχουν ειδοποίησει γι την επιτροπή ;;;τα εχω μπλέξει

Χριστινα μ μια χαρα η μπουμπού :)))

Καλο σκ :)))))

.εγω μένω σε επαρχία και περναμε απο επιτροπή κάθε Τρίτη.Τα λεφτά τα παίρνω απο το ΙΚΑ κάθε 2 η 16 καθε μήνα,αναλόγως ποτε καταθέτω τα χαρτιά,δηλαδή ενα δεκαπενθηλερο κάνουν να μπουν τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Γύρισαμε τέλεια η μπεμπούλα μου...όλα φυσιολογικά και οι μετρήσεις πολύ καλές 1400 φτάσαμε μωρέ....κεφαλικη προβολή και πλακούντας οπίσθιος ψηλός ...και ελεγε οριμανση το χαρτι grade 2 δεν μου ανεφερε κατι η γιατρος και το ειδα μετα στο χσρτι και δεν ρωτησα....φατσουλα δεν είδαμε καθόλου γιατί ήταν ο πλακούντας στ πρόσωπο της μπροστά !!!!επόμενο ραντεβού με τον γιατρο μου 25 του μηνός !!!!άντε προχωράμε κοντεύουμε !!!!!

Χριστίνα!!!!!!!! Τέλεια η μπέμπα σαου!!!! Ε μην εχεις και παραπονο που δεν την ειδατε αυτη τη φορα! Καθε φορα φωτο μας δειχνεις... Εμας ουτε μια φορα μας εκανε το χατιρι να τον δουμε:(

Άρχισε να ωριμάζει και ο πλακούντας σου σιγά σιγά, και πιο συχνα τα ραντεβου... αχ κοντευουμε μου φαινεται...

Αχ αντε κι εγω την Πέμπτη ραντεβού 30 εβδομάδων ακριβώς...


kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ! Εχθές το είδαμε το πυγολαμπιδάκι μας! Όλα καλά! Αναβόσβηνε η καρδούλα του, το ακούσαμε κι ολας! Σε άριστη θέση είναι και το ινομυωμα που έχω από 8 εκ πήγε 6! Ο γιατρός ήταν άψογος! Ήρεμος και απόλυτα επεξηγηματικός! Το σημειωματάριο με της ερωτήσεις μου δεν χρειάστηκε να το ανοίξω! (Και ήταν 2 σελίδες:tongue:) Μου τα είπε όλα μόνος του!

Καμιά 20ρια. γυναικολόγους έχω δει μες τα δυο τελευταία χρόνια αυτό δεν μου έχει ξανατυχει! !!!

Είμαστε τρισευτυχισμένοι τι να πω!

Περιμένω και τα δικά σου νέα! Με το καλό! Κι αν πας στις μανουλες Μαΐου να μπαίνεις κι εδώ να μας λες κανένα γεια ε ;;; ;)

Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις σε ποιον γιατρο πηγες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...