Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 21 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

      Καλησπέρα να σε ρωτήσω. Αν έχω καταλάβει σωστά έχει ο ένας από τους δυο σας χρωμοσωμικη μετάθεση. Στην εξωσωματική σας είπαν για προεμφυτευτικο; Και επίσης γιατί σας είπαν για nipt κι όχι για τροφοβλάστη; Ρωτάω γιατί έχουμε κι εμείς θέμα στον καρυότυπο.

      Οι γιατροί έλεγαν προεμφυτευτικο αλλά τα λεφτά πολλά ( αν με ρωτάς τώρα το έχω μετανιώσει γιατί τώρα που είναι έγκυος δεν έχουμε χαρεί καθόλου αφού δεν ξέρουμε αν είναι γερό άρα άμα γύριζα το χρόνο θα το έκανα και ασ έπαιρνα δάνειο). Τώρα μασ λένε η τροφοβλάστη η αμνιο αλλά μετά από 5 χρόνια ταλαιπωρία  δεν θέλουμε να το χάσουμε. Μπορεί να λένε για την αμνιοπαρακέντηση 1% αλλά ότι μασ έχει συμβεί πάντα είμαστε στο 1 % αχααχαχαχα άρα δεν θέλουμε να δούμε την τύχη μας. Είπαμε με τουσ γιατρούς αν είναι υπέροχη η αυχενική να κάνουμε το μεγάλο nipt με τα 830 ευρώ.

      πρίν από 2 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Οι γιατροί έλεγαν προεμφυτευτικο αλλά τα λεφτά πολλά ( αν με ρωτάς τώρα το έχω μετανιώσει γιατί τώρα που είναι έγκυος δεν έχουμε χαρεί καθόλου αφού δεν ξέρουμε αν είναι γερό άρα άμα γύριζα το χρόνο θα το έκανα και ασ έπαιρνα δάνειο). Τώρα μασ λένε η τροφοβλάστη η αμνιο αλλά μετά από 5 χρόνια ταλαιπωρία  δεν θέλουμε να το χάσουμε. Μπορεί να λένε για την αμνιοπαρακέντηση 1% αλλά ότι μασ έχει συμβεί πάντα είμαστε στο 1 % αχααχαχαχα άρα δεν θέλουμε να δούμε την τύχη μας. Είπαμε με τουσ γιατρούς αν είναι υπέροχη η αυχενική να κάνουμε το μεγάλο nipt με τα 830 ευρώ.

      Εσύ έκανες εξωσωματική;;

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Α τώρα κατάλαβα... Τα 980 ευρώ είναι το πλήρες πακέτο, το αντίστοιχο με αυτό που πληρώνεις και σε ιδιωτική τράπεζα (βλαστοκύτταρα και μεσεγχυματικά) απλά πιο ακριβά... Μόνο τα βλαστοκύτταρα μπορείς να δωρίσεις, τα μεσεγχυματικά φυλάσσονται και στη δημόσια τράπεζα...

Ακριβώς Ντορίτα μου. ;)

Λεπτομέρειες δεν μου είπαν. Οι πληροφορίες δίνονται κατά την ενημέρωση που κάνουν εκεί.

Αλλά είναι δωρεάν το κιτ και στο δίνουν επί τόπου μετά το ''σεμινάριο/ενημέρωση''


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου!!!παλι εχω ξεμεινει απο ταμπλετ.μπαινω σας διαβαζω απο το κινητο αλλα δεν μπορω να γραψω μου σπαει τα νευρα!!!

χριστινακι μεγαλωσατε ε?γυναικαρα εγινε!!!

καλε που ειστε ολες σας επιασε το σαββατοκυριακο και εξαφανιστηκατε?εγω ειμαι με αμυγδαλυτιδα ευτυχως οχι πυωδη ακομη και προσπαθω να το παλεψω με φυσικα γιατρικα και δεν βγαινω φυσικα απο το σπιτι!!

με τον γιατρο σας τα ειπα ,δεν του ειπα τιποτα η αληθεια ειναι πως ηθελε να ειναι μαζι μου ειλικρινης και οκ του το αναγνωριζω αυτο.αλλα δεν μπορω να δωσω και τοσα λεφτα σε καποιον απλα και μονο για την παρουσια του...τελικα προς το παρον και καλως εχοντων των πραγματων, αποφασισαμε να γεννησουμε με την μαια μου σε μια ιδιωτικη μικρη κλινικη,μαιευτηριο ΝΙΚΗ λεγετε και ειναι στο Ιλιον.κανει εκει η μαια μου συνεχεια τοκετους μονη της.αν ειναι ολα καλα ως τοτε θα παμε για φυσικο τοκετο...η κλινικη εχει αναισθησιολογο σε περιπτωση που θελησω τελικα επισκληριδιο και φυσικα εχει και εφημερευον γιατρο και θα εχουμε και ετοιμο χειρουργειο σε περιπτωση απροοπτου.αυτη η κλινικη θελει 700 ευρω και θα ειμαι μονη μου σε δικλινο,θα μπορει να ειναι και ο αντρας μου εκει και ο μικρος μου.,,ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην ταλαιπωρηθω αλλο με το να ψαχνω γιατρους κτλ.

αυτα τα νεα μας!!!

κατα τα αλλα ετοιμαζομαστε ολες απ οτι βλεπω ε?εγω λεω απο δευτερα να ξεκινησω τα πλυσιματα.καρεκλακια αυτοκινητου,καροτσι,ρηλαξ,πορτ μπεμπε και κουβερτες,σεντονια.και μετα σιγα σιγα και τα ρουχαλακια!!!


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites

Μελάκι μου έδωσες ωραίες ιδέες. Τρελαίνομαι για vintage style και όταν με το καλό μετακομίσουμε,το δωμάτιο του μικρούλη μας σίγουρα θα έχει τέτοια στοιχεία. Άλλωστε το σπίτι μας και τώρα θυμίζει κάτι από μια άλλη εποχή. Είσαι άνθρωπος με γούστο και φαίνεται. Χρυσοχέρα συμπεθέρα ;) ξέρω εγώ τι λέω!

Καλή ξεκούραση κορίτσι μου και καλό Σ/Κ :)

Ορίστε κι ένα τραγουδάκι για την νυφούλα και τη μαμά της:

χαχαχαχα

Αν δεν ταιριάζαμε δεν θα συμπεθεριάζαμε που λένε! ;)

Μας συγκινείς με της μουσικές σου!

animated-thank-you-image-0091.gif


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου!!!παλι εχω ξεμεινει απο ταμπλετ.μπαινω σας διαβαζω απο το κινητο αλλα δεν μπορω να γραψω μου σπαει τα νευρα!!!

χριστινακι μεγαλωσατε ε?γυναικαρα εγινε!!!

καλε που ειστε ολες σας επιασε το σαββατοκυριακο και εξαφανιστηκατε?εγω ειμαι με αμυγδαλυτιδα ευτυχως οχι πυωδη ακομη και προσπαθω να το παλεψω με φυσικα γιατρικα και δεν βγαινω φυσικα απο το σπιτι!!

με τον γιατρο σας τα ειπα ,δεν του ειπα τιποτα η αληθεια ειναι πως ηθελε να ειναι μαζι μου ειλικρινης και οκ του το αναγνωριζω αυτο.αλλα δεν μπορω να δωσω και τοσα λεφτα σε καποιον απλα και μονο για την παρουσια του...τελικα προς το παρον και καλως εχοντων των πραγματων, αποφασισαμε να γεννησουμε με την μαια μου σε μια ιδιωτικη μικρη κλινικη,μαιευτηριο ΝΙΚΗ λεγετε και ειναι στο Ιλιον.κανει εκει η μαια μου συνεχεια τοκετους μονη της.αν ειναι ολα καλα ως τοτε θα παμε για φυσικο τοκετο...η κλινικη εχει αναισθησιολογο σε περιπτωση που θελησω τελικα επισκληριδιο και φυσικα εχει και εφημερευον γιατρο και θα εχουμε και ετοιμο χειρουργειο σε περιπτωση απροοπτου.αυτη η κλινικη θελει 700 ευρω και θα ειμαι μονη μου σε δικλινο,θα μπορει να ειναι και ο αντρας μου εκει και ο μικρος μου.,,ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην ταλαιπωρηθω αλλο με το να ψαχνω γιατρους κτλ.

αυτα τα νεα μας!!!

κατα τα αλλα ετοιμαζομαστε ολες απ οτι βλεπω ε?εγω λεω απο δευτερα να ξεκινησω τα πλυσιματα.καρεκλακια αυτοκινητου,καροτσι,ρηλαξ,πορτ μπεμπε και κουβερτες,σεντονια.και μετα σιγα σιγα και τα ρουχαλακια!!!

Καλώς την!

Κι εγώ από εχθές που έκατσα το μεσημέρι μέχρι σήμερα το πρωί ήμουν ξαπλωμένη.

Αυτό το πόδι μου το αριστερό... Αυτή την φορά όχι μόνο πρήστηκε αλλά πονούσε η φλέβα μου φοβερά. Κάτι σαν κάψιμο. Έντονο όμως.

Έτσι λοιπόν είπα να ξεκουραστώ. Ξάπλωσα και η μικρή μου έδινε κάτι χτυπήματα χαμηλά που λίγο ακόμα και θα πήγαινα στα επείγοντα...

Τελικά ξημέρωσα καλά και πήγαμε το μεσημεράκι για περπάτημα με τον άντρα μου (σε συνδυασμό με ψώνια) και έτσι ξεπρήστηκα...

Επίσης η συχνοουρία δεν έχει όρια!!!

Τώρα στα δικά σου.

Η απόφασή σας νομίζω είναι η καλύτερη. Πάντα υπάρχουν επιλογές και καλά έκανες και δεν φοβήθηκες να αλλάξεις πλάνο.

Όλα καλά θα πάνε και θα το δεις. Το κάθε εμπόδιο για καλό που λένε ίσως κάποιες φορές έχει βάση. ;)

Καλές ετοιμασίες κι εσύ και με το μαλακό! Με ρέγουλα που λένε! ;)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλώς την!

Κι εγώ από εχθές που έκατσα το μεσημέρι μέχρι σήμερα το πρωί ήμουν ξαπλωμένη.

Αυτό το πόδι μου το αριστερό... Αυτή την φορά όχι μόνο πρήστηκε αλλά πονούσε η φλέβα μου φοβερά. Κάτι σαν κάψιμο. Έντονο όμως.

Έτσι λοιπόν είπα να ξεκουραστώ. Ξάπλωσα και η μικρή μου έδινε κάτι χτυπήματα χαμηλά που λίγο ακόμα και θα πήγαινα στα επείγοντα...

Τελικά ξημέρωσα καλά και πήγαμε το μεσημεράκι για περπάτημα με τον άντρα μου (σε συνδυασμό με ψώνια) και έτσι ξεπρήστηκα...

Επίσης η συχνοουρία δεν έχει όρια!!!

Τώρα στα δικά σου.

Η απόφασή σας νομίζω είναι η καλύτερη. Πάντα υπάρχουν επιλογές και καλά έκανες και δεν φοβήθηκες να αλλάξεις πλάνο.

Όλα καλά θα πάνε και θα το δεις. Το κάθε εμπόδιο για καλό που λένε ίσως κάποιες φορές έχει βάση. ;)

Καλές ετοιμασίες κι εσύ και με το μαλακό! Με ρέγουλα που λένε! ;)

σ ευχαριστω μελακι!!!

γιατι τα ποδια σου ετσι?ο γιατρος τι σου ειπε?εγω βαζω καθε βραδυ τον αντρα μου και μου κανει μασαζ στις πατουσες αλλα οχι οτι εχω παρατηρησει ιδιαιτερο πρηξιμο.περαστικα και ξεκουραση λοιπον.


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου!!!παλι εχω ξεμεινει απο ταμπλετ.μπαινω σας διαβαζω απο το κινητο αλλα δεν μπορω να γραψω μου σπαει τα νευρα!!!

χριστινακι μεγαλωσατε ε?γυναικαρα εγινε!!!

καλε που ειστε ολες σας επιασε το σαββατοκυριακο και εξαφανιστηκατε?εγω ειμαι με αμυγδαλυτιδα ευτυχως οχι πυωδη ακομη και προσπαθω να το παλεψω με φυσικα γιατρικα και δεν βγαινω φυσικα απο το σπιτι!!

με τον γιατρο σας τα ειπα ,δεν του ειπα τιποτα η αληθεια ειναι πως ηθελε να ειναι μαζι μου ειλικρινης και οκ του το αναγνωριζω αυτο.αλλα δεν μπορω να δωσω και τοσα λεφτα σε καποιον απλα και μονο για την παρουσια του...τελικα προς το παρον και καλως εχοντων των πραγματων, αποφασισαμε να γεννησουμε με την μαια μου σε μια ιδιωτικη μικρη κλινικη,μαιευτηριο ΝΙΚΗ λεγετε και ειναι στο Ιλιον.κανει εκει η μαια μου συνεχεια τοκετους μονη της.αν ειναι ολα καλα ως τοτε θα παμε για φυσικο τοκετο...η κλινικη εχει αναισθησιολογο σε περιπτωση που θελησω τελικα επισκληριδιο και φυσικα εχει και εφημερευον γιατρο και θα εχουμε και ετοιμο χειρουργειο σε περιπτωση απροοπτου.αυτη η κλινικη θελει 700 ευρω και θα ειμαι μονη μου σε δικλινο,θα μπορει να ειναι και ο αντρας μου εκει και ο μικρος μου.,,ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην ταλαιπωρηθω αλλο με το να ψαχνω γιατρους κτλ.

αυτα τα νεα μας!!!

κατα τα αλλα ετοιμαζομαστε ολες απ οτι βλεπω ε?εγω λεω απο δευτερα να ξεκινησω τα πλυσιματα.καρεκλακια αυτοκινητου,καροτσι,ρηλαξ,πορτ μπεμπε και κουβερτες,σεντονια.και μετα σιγα σιγα και τα ρουχαλακια!!!

Καλη λύση ακούγεται κι αυτή... Τουλάχιστον έχεις και τη δυνατότητα της επισκληριδίου οποτε δεν θα αγχώνεσαι κιόλας... Μακάρι να είναι η τελευταία σου ταλαιπωρία/αλλαγή αυτή... Για το πλύσιμο, βρε κορίτσια νωρίς δεν είναι; Εγώ έλεγα να ξεκινήσω Μάρτη και ίσως όχι από τις αρχές αρχές...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια !!!Πως εισαστε ;;;εγώ σήμερα δεν μπορούσα να σηκωθώ με τίποτα από το κρεβάτι !!!!πολύ νυστα...ο άγγελος βέβαια είχε άλλη άποψη σηκώθηκε από τιέ 6:30 και ηρθε σε εμάς καιι έβλεπε παιδικά !!!

Γι πλύσιμο ρούχον είναι πολύ νωρίς και εγώ αυτό λέω!

Και εγώ πιο μετά θα τα κάνω...να καθαρίδω και την συρταριερα...Καλά εγώ ακόμα δεν έχω πάρει και τα πράγματα από μαμά και αδερφή χαχα !

30 εβδομάδων σήμερα.....άλλη μια εβδομάδα και μπαίνω στον 8ο απίστευτο! !!!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Την άλλη Κυριακή έχω και γενέθλια γίνομαι 29 απαπαπα απίστευτο μου φαινεται. ..Εγώ έχω μείνει ότι είμαι 23 χαχαχα !!για γιορτές κλπ δεν έχω κουράγιο....αλλά θα δούμε !


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου!!!παλι εχω ξεμεινει απο ταμπλετ.μπαινω σας διαβαζω απο το κινητο αλλα δεν μπορω να γραψω μου σπαει τα νευρα!!!

χριστινακι μεγαλωσατε ε?γυναικαρα εγινε!!!

καλε που ειστε ολες σας επιασε το σαββατοκυριακο και εξαφανιστηκατε?εγω ειμαι με αμυγδαλυτιδα ευτυχως οχι πυωδη ακομη και προσπαθω να το παλεψω με φυσικα γιατρικα και δεν βγαινω φυσικα απο το σπιτι!!

με τον γιατρο σας τα ειπα ,δεν του ειπα τιποτα η αληθεια ειναι πως ηθελε να ειναι μαζι μου ειλικρινης και οκ του το αναγνωριζω αυτο.αλλα δεν μπορω να δωσω και τοσα λεφτα σε καποιον απλα και μονο για την παρουσια του...τελικα προς το παρον και καλως εχοντων των πραγματων, αποφασισαμε να γεννησουμε με την μαια μου σε μια ιδιωτικη μικρη κλινικη,μαιευτηριο ΝΙΚΗ λεγετε και ειναι στο Ιλιον.κανει εκει η μαια μου συνεχεια τοκετους μονη της.αν ειναι ολα καλα ως τοτε θα παμε για φυσικο τοκετο...η κλινικη εχει αναισθησιολογο σε περιπτωση που θελησω τελικα επισκληριδιο και φυσικα εχει και εφημερευον γιατρο και θα εχουμε και ετοιμο χειρουργειο σε περιπτωση απροοπτου.αυτη η κλινικη θελει 700 ευρω και θα ειμαι μονη μου σε δικλινο,θα μπορει να ειναι και ο αντρας μου εκει και ο μικρος μου.,,ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην ταλαιπωρηθω αλλο με το να ψαχνω γιατρους κτλ.

αυτα τα νεα μας!!!

κατα τα αλλα ετοιμαζομαστε ολες απ οτι βλεπω ε?εγω λεω απο δευτερα να ξεκινησω τα πλυσιματα.καρεκλακια αυτοκινητου,καροτσι,ρηλαξ,πορτ μπεμπε και κουβερτες,σεντονια.και μετα σιγα σιγα και τα ρουχαλακια!!!

Ioannaki, μια χαρά νομίζω ότι θα πάνε τα πράγματα με τη μαία σου, αφού θα υπάρχει και αναισθησιολόγος & εφημερεύον γιατρός! Κι εγώ σε σχέση με τα πράγματα, θ' αρχίσω από βδομάδα να συγκεντρώνω τα βασικά πράγματα από την κουνιάδα μου & από την αποθήκη του σπιτιού μου για να ξεκινήσω καθαρίσματα κι από τον επόμενο μήνα τα ρουχαλάκια..

Χριστινάκι, κι εγώ το βράδυ έχω αυπνίες και πέφτω για ύπνο τελευταία...& το πρωί δεν μπορώ να ξυπνήσω!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και από μένα...και εγω προς το παρον χωρο στα συρταρια θα κάνω και θα τα καθαρισω μόνο,ρούχα λέω να αρχίσω μετά τα μεσα του Μάρτη απλά έχω αρχίσει να ξεσηκωνω τον άντρα μου από τώρα με τα πράγματα ριλαξ παρκοκρεβατο ρούχα κλπ κλπ τα έχουμε φυλάξει στο παταρι της γιαγιάς του να μου τα φέρει να τα έχω σπίτι . Εδώ και δυο-τρεις μέρες με έχουνε πιάσει τρελές καούρες από το πρωί ως το βράδυ με έχουνε τρελάνει άσε δε έχουν ξεκινήσει και οι αϋπνίες κοιμάμαι αργά ξυπνάω νωρίς και το μεσημέρι που κοιμόμουνα λίγο τουλάχιστον πάει και αυτό...


1461135600.jpgeNortjKzUjIyMjE2NlKyBlwwFWoCzQ,,30.png

eNortjKzUjIyMjUwtVSyBlwwFX4C1A,,92.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες! Τι κανετε; πως ειστε;

Εγω μια χαρα δοξα τω θεω! Βαστάω ακόμη!

Την Τετάρτη θα πάω κι εγω να πάρω κάτι τελευταία ρουχάκια που θέλω και μπουρνουζοπετσετες και τελος προς το παρον....

Πλυντηρια εγω κοριτσια θα αρχισω να βαζω μολις μπει ο Μαρτιος...ποτε δεν ξερεις τι μπορει να συμβει... Και βαλιτσα μολις μπει ο Μαρτιος θα αρχισω να ετοιμαζω...Δε θα μπορω να κοιμηθω αλλιως βρε κοριτσια αν δεν τα εχω ολα ετοιμα!!! :tongue:


kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!! Τι ωραία νέα!! Χριστινάκι πώς μεγάλωσε η μπουμπου! Αθανασία απίστευτο πώς σου λείπουν ελάχιστα ακόμη! :) Ιωαννάκι πάλι καλά βρήκες λύση, να ηρεμήσεις! Μέλι με τηνν ορθοστασία του περπατήματος δεν πρήζεσαι; Ξεπρήζεσαι; Εγώ τις τελευταίες μέρες αρχίζω να είμαι πολύ δύσκολα με το περπάτημα.. νοιώθω βάρος κάτω χαμηλά! Α, κλείσαμε και τις 31 εβδομάδες! Μπαίνω στον 8ο με δόξα και τιμή! :)) Ντορίτα πόσο έχουν τα μεσεγχυματικά στις ιδιωτικές; Γιατί λες ότι είναι πιο ακριβή η λύση της δημόσιας τράπεζας; Επίσης κάποια κοπέλα που ρώτησε για τα χαρτιά στο ΙΚΑ για την άδεια εγκυμοσύνης, θέλει βεβαίωση από νοσοκομιακό γιατρό ή του ΕΟΠΠΥ. Ο γιατρός μου δεν είναι στον ΕΟΠΠΥ, στο νοσοκομείο δεν έχω ιδέα πως λειτουργεί. Πρέπει να κλείσω ραντεβού ή πχ πάω στο Αττικό και στο Έλενα στα εξωτερικά ιατρεία ότι ώρα θέλω και τους λέω να μου δώσουν βεβαίωση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!! Τι ωραία νέα!! Χριστινάκι πώς μεγάλωσε η μπουμπου! Αθανασία απίστευτο πώς σου λείπουν ελάχιστα ακόμη! :) Ιωαννάκι πάλι καλά βρήκες λύση, να ηρεμήσεις! Μέλι με τηνν ορθοστασία του περπατήματος δεν πρήζεσαι; Ξεπρήζεσαι; Εγώ τις τελευταίες μέρες αρχίζω να είμαι πολύ δύσκολα με το περπάτημα.. νοιώθω βάρος κάτω χαμηλά! Α, κλείσαμε και τις 31 εβδομάδες! Μπαίνω στον 8ο με δόξα και τιμή! :)) Ντορίτα πόσο έχουν τα μεσεγχυματικά στις ιδιωτικές; Γιατί λες ότι είναι πιο ακριβή η λύση της δημόσιας τράπεζας; Επίσης κάποια κοπέλα που ρώτησε για τα χαρτιά στο ΙΚΑ για την άδεια εγκυμοσύνης, θέλει βεβαίωση από νοσοκομιακό γιατρό ή του ΕΟΠΠΥ. Ο γιατρός μου δεν είναι στον ΕΟΠΠΥ, στο νοσοκομείο δεν έχω ιδέα πως λειτουργεί. Πρέπει να κλείσω ραντεβού ή πχ πάω στο Αττικό και στο Έλενα στα εξωτερικά ιατρεία ότι ώρα θέλω και τους λέω να μου δώσουν βεβαίωση;

Καλημερα και απο εμένα,favor για τα χαρτιά που ρωτάς πρεπει να σου δώσει ο εξωτερικός γιατρός ενα χαρτί με την πιθανή ημερομηνία και την πας στο ΙΚΑ,εκει σου δίνουν μια βεβαίωση την οποία συμπληρώνει ο γυναικολόγος του ΙΚΑ,το συν πληρώνεις και εσυ και ο εργοδότης και μαζι με τα βιβλιάρια του ΙΚΑ τα καταθέτεις στις Παροχες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Ελπίζω να περάσατε όλες ένα πολύ ευχάριστο σκ , κ να γεμίσατε ενέργεια για την καινούρια εβδομάδα!

Εγώ συνείδητοποιησα ότι έχω βγάλει 2 ραγαδες, είναι κόκκινες ακόμα, κάτω χαμηλά εκεί που αρχίζει η κοιλιά κ με έπιασαν λίγο τα υπαρξιακά μου αλλά πιστεύω θα το ξεπεράσω... Αν ξέρει καμιά κοπέλα καμιά λύση διαφορετική από τις κρέμες του εμπορίου, με χαρά να τη δοκιμάσω.. Οι αλοιφές σε μένα μάλλον δεν είχαν πολύ αποτέλεσμα :-(

Πήρα κ το Αρκάδι baby το πράσινο για να πλύνω ρουχαλάκια, το σούπερ μάρκετ είχε μόνο Αρκάδι, planet baby k proderm στα βρεφικά, διάλεξα το Αρκάδι χωρίς να έχω κάνει κ πολύ ψάξιμο, ελπίζω να είναι καλό! Πήρα κ babylino sensitive νούμερο 1 & 2 που ήταν σε προσφορά -50%... Ελπίζω να μας βολέψει η μάρκα, δεν έχω ιδέα από πάνες!

Από τη μία λέω νωρίς είναι για ετοιμασίες, αλλά από την άλλη, κ αν γεννήσω νωρίτερα; Μπήκα στην 35 σήμερα κ με έχει πιάσει ένα άγχος, αν κ δεν νομίζω ότι έχω σημάδια πρόωρου τοκετού. Πάντως έχω βαρύνει πολύ, πονάω χαμηλά στην κοιλιά όταν περπατάω κ μου φαίνεται αδιανόητο ότι έχω περίπου 1μισή μήνα ακόμα, μου φαίνεται πολύς καιρός. Ο ένατος προβλέπεται δύσκολος, τώρα κατάλαβα γιατί λένε οι παππούδες "καλή λευτεριά", πριν μου φαινόταν γελοίο σαν έκφραση!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...