Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΚΑΦΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΩΝ 30ΚΑΙ ΚΑΤΙ!


Recommended Posts

καλημερα καφεδακια!!!varis-me-oligi.jpg

α ρε πιναμε κατι καφεδες εδω μεσα αντε να τους ξεκινησουμε παλι.να στε καλα ρε κοριτσια ακομη δεν το εχω σκεφτει ακομη δεν εχω κατσει σοβαρα να το δω το θεμα κ με την μικρη κ με τον μεγαλο μου...μονο να περνανε ολα μονο αυτο!

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=5155


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    1582

  • eleni2008

    1560

  • koufetaki

    1120

  • manoutita

    927

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!!

Μαμαβασια καλωσήρθες!

Τώρα εγώ κάνει να ευχηθώ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ;

Μακάρι βρε κορίτσια να περάσει αυτός ο μήνας και να έρθει ο Μάΐος χωρίς κρύα, αρρώστιες και πιο αισιόδοξος. Αμήν!

Αμα δεν ευχηθείς εσύ αγάπη μου που έχεις μωράκι στην κοιλίτσα, ποιος είναι πιο γουρλής για να ευχηθεί;;;;;;)

Ρε κουφέτο.. ωραίος καφές!

Αντε να περάσουν όλα τα άσχημα και ηρεμήσετε λιγάκι!

Σήμερα έχω τρελλό τρέξιμο και σκέφτομαι πως να το ξεκινήσω...


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας

koyfetaki περαστικά εύχομαι....να είστε καλά εσύ και η οικογένεια σου!!!

Σήμερα σαν να ξαναέφτιαξε ο καιρός, ωραία μέρα, αλλά πραγματικά με έχει τρελάνει δεν ξέρω πως να ντύσω τα παιδιά στο σχολείο, μια φυσάει, μια συννεφιά, μια λαμπερός ήλιος!!! Αμάν!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Μαμαβασια καλωσήρθες!

Αμα δεν ευχηθείς εσύ αγάπη μου που έχεις μωράκι στην κοιλίτσα, ποιος είναι πιο γουρλής για να ευχηθεί;;;;;;)

Ρε κουφέτο.. ωραίος καφές!

Αντε να περάσουν όλα τα άσχημα και ηρεμήσετε λιγάκι!

Σήμερα έχω τρελλό τρέξιμο και σκέφτομαι πως να το ξεκινήσω...

ξεκινα με μια εφορια!!!αχαχχαα!εγω εχω στις 1130 να παω τον μικρο σε παιδοδερματολογο...βασια τα φορας οχι τα ποιο βαρια ρουχα τα παιδια κ κανονικα μπουφαν χτες σημερα θα χει ψυχρα καλη,εγω απο το απογευμα ειχα αναψει το τζακι χτες,αυριο θα ανεβει η θερμοκρασια ομως νομιζω ο ουτογλου(αρναουτογλου)ειπε για πολυ υγρασια....αχ ας φυγει κ αυτος ο μηνας


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα φιλενάδα μιλάμε για την απόλυτη κωλοφαρδία!!!!

Βρήκα και πάρκαρα στα 50 μέτρα!!!!;)

Δε παίζεις και κανά λόττο;

Το αμερικάνικο κατά προτίμηση.

Μιλάμε για τρελό τζακποτ.....:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θα παθω καμια καταθλιψη.δεν μας παει καθολου φετος.ο μεγαλος μου μπηκε στο νοσοκομειο με λοιμωδη μονοπυρηνωση.δεν ηξερα τι ειναι αλλα ειναι πρησμενες λεμφαδενες υψηλο πυρετο,καταπινει με δυσκολια,αστε τα χαλια.σημερα μετα απο 3μερες ειναι λιγο καλυτερα.εγω και ο αντρας μου βαρδιες στο νοσοκομειο,η μικρη στη νονα της και ο δευτερος μονος του βαζει φαγητο,διαβαζει και πηγαινει φροντιστηρια.

αχ!κουφετακι πολυ στενοχωρηθηκα και με τα δικα σου.περαστικα κοπελα μου,υπομονηη

ποτε θα ηρεμησουμε κοριτσια?

Μεσα απο το νοσοκομειο σας γραφω με το κινητο τωρα που κοιμαται το παιδι!

υπομονη

φιλακια πολλα σε ολες


sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι γίνεται ρε κορίτσια; Να κάνουμε κανέναν αγιασμό!

Περαστικά σας κορίτσι!

Είναι της μόδας φέτος αυτή η σκατοίωση....

Ευτυχώς το ανακαλύψατε και θα αντιμετώπιστεί!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Κουφετάκι έχω μείνει σπίτσλεσ.....κοινώς anavdi!!!:P:p:pΠεραστικά και μακρινά να γίνουν...

dimitris soula Παρομοιως!!!


Παστάκια ενωμένα, ποτέ νικημένα

lE4Jp3.png

p2Jtp3.png?8Se464zK

Παιδί μου, ζωή μου, ψυχή μου.....

Link to comment
Share on other sites

ειδες αγαπη μου τι φερνει η στιγμη...αστα κ εχω πολυ ευχαριστα νεα κορες.πηγαμε χτες στον γιατρο κ η αιμοραγια που ειχε η μικρη ειναι γτ μικρηνε η μητρα κ αλλο κ βρηκε διοδο το αιμα οποτε αν κανουμε καποια ενεργεια για να ανοιξει το σωλινακι του τραχηλου θα ειναι μικρη τι σου ειναι η φυση!!ελενη συμφωνω με νιωνιο γραψε τζοκερ αν κ εισαι σαν τον χαμπι μου παντα βρισκει παρκαρισμα οπου κ να ημαστε!ο μικρος εχει αλεργικο εξανθιμα τελικα στο σωμα του του δινουμε ζιρτεκ σταγονες κ διατροφη για 4 μερες.

σουλα περαστικα εμεις την περασαμε με την κορη μου την λοιμωδης μονοπ. οταν ηταν δημοτικο,λεγετε κ νοσος του φιλιου γτ κολαει κ με το σαλιο.ειχαμε τραβηξει κ τοτε αρκετα γτ πηγαιναμε στους γιατρους κ κανενας δεν εβρισκε τι ειχε το παιδι μεχρι που την πηγαμε στον Λαππα κ την εκανε κατευθειαν το τεστ την περασαμε στο σπιτι,να ξες οτι στον χρονο ακριβως θα μπορει παλι να το μεταδοσει το μικροβιο ομως δεν ειναι κατι το ανησυχιτικο θα κανει τον κυκλο του κ θα περασει.περαστικα σας κοριτσι μου.πολλα παιδια την περνανε χωρις να το ξερουν παντος!καλημεραααααα δεν ειπα αντε καλημερα.

μου ρθε κ πρωι πρωι περιοδο,χτες εκανα κ λιγο πυρετο αλλα στο φτερο ειπαμε γτ πλεον συνηθησαμε αχαχα να κλαψω η να γελασω τωρα?!!!!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...