Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΚΑΦΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΩΝ 30ΚΑΙ ΚΑΤΙ!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    1582

  • eleni2008

    1560

  • koufetaki

    1120

  • manoutita

    927

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχαχαχα!!!τι κανετε?πξγα γιατρο ναδει τη μητρα,μια χαρα ολα οκ!αδιαθετησα κιολαςκαι καθαρισα...

Μπράβο κορίτσι! Με το καλό να στανιάρεις! Τι κάνουν τα μπεμπέ σου;

Γιατί πότε σταμάτησε???

Αμέσως εσύ φαρμακόγλωσσα! :twisted:


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Κουκλες καλημερα,ξερω χαθηκα,αλλα ειχα κι εγω τα θεματα μου.Τελοσπαντων σημασια εχει τωρα πια,τελος καλο ολα καλα.Να καλωσορισω τα νεα μελη στο καφε.Μαμαβασια περαστικα σας,ειχα περασει κι εγω λοιμωδη μονοπυρηνωση,χωρις να το καταλαβω,και μαλιστα ημουν σχετικα νιοπαντωρη,το εντοπισαμε γιατι ειχαν ανεβει τρελα οι τρανσαμινασες μου.Θα περασει μη σε αγχωνει.

Κισακι μου μπραβο κοριτσακι μου,μια χαρα εισαι,καλα μολις σημερα συνειδητοποιησα οτι μαλλον δεν θα κανουν τα ρουχαλακια που ειχα παρει για τα παιδια.Του μπεμπη ειναι μεχρι 56 cm και της Ηλιαννας μεχρι 18 μηνων,τι λες θα τους ειναι ενταξει;Τελοσπαντων θα σου τηλεφωνησω αν ειναι να περασω σημερα στα γρηγορα να σας δω.

Σαντυ τι εγινε κουκλα μου επεστρεψες;Αντε να μαζευτουμε για να "μαζευτουμε" επιτελους........οι "εφοριες" μας περιμενουν....;)

Κοριτσια να ευχηθω απο τωρα καλη Ανασταση και καλο Πασχα,γιατι δεν ξερω αν θα προλαβω να ξαναμπω.Να περασετε ομορφα,να χαιρεστε τις οικογενειες σας και με το καλο τα μπεμπε που ερχονται.Φιλα πολλα σε ολες!!!


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας ρωτησω..

Τι συμπτωματα εχει η λοιμωδης μονοπυρηνωση? Εγω εκανα καποιες εξετασεις κι εχω αυξημενες τρανσαμινασες χωρις ιδιαιτερο λογο.. (αλκοολ αντιβιωση κλπ)


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι από εμενα..βλέπω κάπως μαζευόμαστε, άντε κάτι κάνουμε....πώς πάτε..εμείς την παλεύουμε ακόμα. ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ!!!

Ο πάστας παλεύει να έρθει Πάτρα πριν τις εκλογές, εγώ παλεύω με τη δουλειά και ο Τζότζος παλεύει με πασχαλινά κουλουράκια, μουστοκούλουρα κτλ κτλ:D:D:D έχει γίνει ένα θρασίμιιιιι! αντιμιλάει, χτυπάει το χέρι στο τραπέζι όταν σου φωνάζει και καλά, αλλά από την άλλη είναι τόσο γλυκός, άκρως κοινωνικός(αυτό το πήρε στάνταρ από τον Πέτρο!!!:P:p:p) και δόξα τω Θεώ τα τρώει όλα και συμφέρει....χχαχαχαχ..από κουβεντούλες αβέρτα κουβέρτα...μια χαρούλα μέσα στο σπίτι μας....

Κισάκι άντε μπράβο..τι κάνει η μπουμπού σου; Ο καρντασάκος; όλοι καλά;

Μαμαβάσια σόρυ, είμαι πάντα γαιδούρα σε αυτά, καλως όρισες, δεν θυμάμαι άν σε χαιρέτησα(βόδι παιδί μου λέμεεεεε!!!)

Ελένη2008 πώς πάτε εσείς; Ηδουλειά πώς πάει όλα καλά;

ΜΑνού μου τα είπαμε και από το τηλέφωνο, εύχομαι όλα περαστικά. Και ξεκίνα καλέ να πάς στα κισομωρά, θασου μείνουν τα ρούχα!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Νιονιώ μου πώς είσαι; αυτή η φωτό με την βροχή άκρως απογοητευτική!!!!

ΛενιώΚ μου πώς πάτε εσείς; όλα καλά;

Το κουφετάκι τι να κανει ρε κορίτσια; Και την Σαντυ πέτυχα σε μια στιγμή, ελπίζω να είναι καλά και οι 2....γιααααααα μαζωχτείτε να οργανωθούμε να κάνουμε μια ληστεία της προκοπής!!!!:P:p:p

άν δεν τα ξαναπούμε Καλό Πάσχα και μακάρι αυτή η Ανάσταση να είναι όντως μια ανάσταση για όλους μας, για όλη την Ελλάδα(κάπως πατριωτικό αλλά το εννοώ)...υγεία και ευτυχία στις οικογένειές σας (τα boys σας εννοώ) και τα μπεμπόνια σας και τα παιδάκια σας....ένα μεγάλο φιλί από το παστακόσπιτο και την παπαριασμένη (;)) ειλικρινά από την βροχή Πάτρα...


Παστάκια ενωμένα, ποτέ νικημένα

lE4Jp3.png

p2Jtp3.png?8Se464zK

Παιδί μου, ζωή μου, ψυχή μου.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Υποθέτω ότι σήμερα θα είστε όλες απούσες...

Μόνο οι μαύροι κι εγώ δουλεύουμε σήμερα...:(:(

Εύχομαι καλό Πάσχα σε όλους και καλή Ανάσταση!!!

Να περάσετε όλες όσο πιο όμορφα μπορείτε!!!

images?q=tbn:ANd9GcRY8hiYGEJAomqeBOL9F4or3_lJmvF5tP8BBq1RPACk3J-y-Cqe

Z


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ ακόμα εδώ Ελενάκι. Σήμερα το απόγευμα λέω να την κάνω για το χωριό. Κάτι ο πυρετός και οι αμυγδαλές (τα δικά μου), κάτι οι μύξες των μικρών, κάτι η βαρεμάρα μου, ακόμα δεν κουβαλήθηκα.

Καλή Ανάσταση κορίτσια, καλά να περάσετε! :D

7864673-simple-colored-illustration-for-easter-day-happy-easter.jpg


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Χριστός Ανέστη, Χρόνια Πολλά, με υγεία πάνω απ' όλα!

Κι εμείς χθες γυρίσαμε και να φανταστείτε πόσο κουραστήκαμε, ο Γιαννάκος ΑΚΟΜΑ κοιμάται. :-D

Καλημέρα!

Christos_Anesti.jpg


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αληθώς Ανέστη!!

Και του χρόνου να είμαστε γεροί!

Εμείς φύγαμε την Κυριακή αυθημερών! Μας είχαν τραπέζι οι νονοί μας στην Χαλκιδικη και πήγαμε για να ξεσαλώσουν και τα παιδιά λίγο!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Αληθώς ο Κύριος!

Καλημέρα λέμε από συνήθεια, αλλά με τη μαυρίλα που έπεσε για καλό βράδυ ταιριάζει περισσότερο.

Πάρτε και ένα καλοκαιρινό τοπίο.

images?q=tbn:ANd9GcSmnC9N_XHu0alci7Kz98qKJx7zx7TKTMZ2-GZ232Ka70aoVAePY9wWj2GY

Ααααα δεν ήταν αρκετά μεγάλη η εικόνα..... πάρτε κι αυτήν. Αυτή είναι η αγαπημένη μου παραλία στη Μαρώνεια. Οι Καγκέλες. Όλο το περσινό καλοκαίρι εκεί τη βγάλαμε. Θα 'θελα και φέτος αλλά έχει πολλά σκαλοπάτια και δεν ενδείκνυται.

38213122.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Κισάκι!

Το άθλημα άρχισες να το εξασκείς πάλι;;)

βεβαιως απο 35ημερα.............................

ελενη αγαπακι...μονο εσυ μ εκαταλαβαινεις εεεεεε?


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπάκι μου, γέρασες!!! Άκου 35 ολόκληρες μέρες αποχή! :shock::shock::shock:

Αυτά περίμενα από εσένα???

Χριστός Ανέστη κούκλες, πάντα υγεία και χαρά να έχετε στα σπιτικά σας...

Άντε να ανοίξει ο καιρός, ΆΝΤΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...