Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

39 minutes ago, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! τι κάνετε;

Rosali περαστικο να ειναι ό,τι περνατε και καλά αποτελεσματα στην εξεταση σου.

Οχι, το Ρενακι δεν εχει πει για δανεικα, αλλά εγω προσπαθω να την ψήσω! 

Ποσο χρόνων ειναι η ρενα;


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ όλες μια προς μια. .. εύχομαι οι εγκυουλες να κρατήσουν γρήγορα γερά τα παιδάκια τους στην αγκαλιά τους και στις υπόλοιπες να γεμίσουν γρήγορα οι κοιλιτσες με όμορφα νινακια. ..

πάρα την ταλαιπωρία και τους πόνους έχω να κοιμηθώ φανταστειτε από τις 5 το πρωί της τρίτης νιώθω απέραντη ενέργεια... ο μικρούλης μας κοιμάται...

και κάτι βασικό για μένα είναι πως αν και σε δημόσιο νοσοκομείο είμαι απίστευτα ικανοποιημενη από το γιατρό μου τις μαίες και όσο προσωπικό χειάστηκε να βάλει ένα λιθαράκι για να έρθει το αγόρι μας στην αγκαλιά μας. .Αυτό γιατί οφείλουμε να λέμε  έστω και αυτά τα ελάχιστα θετικά που συμβαίνουν στον τόπο μας 


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Δέσποινa είπε:

Καλησπέρα από εμένα και τον μπέμπη μας! γεννησαμεεεεεεεεε. ... 

Μετά από ένα πολύ δύσκολο τοκετό που κράτησε όλη νύχτα μεαφόρητους πόνους. .. μια απόφαση για καισαρική στις 7 το πρωί τελικά γεννησαμεεεεεεεεε με φυσιολογικό τοκετό στις 8 έναν μπέμπη 2840 γραμμάρια... 

Δέσποινα κι μου γλυκό!!! Να σ ζήσει!!! Να το χαιρεστε το αγοράκι σας το όμορφο!!!!καλότυχο να είναι στη ζωή του και να σας χαρίζει πάντα γεμάτες ευτυχία ημέρες όπως κ η σημερινή!!!!! 2840??? Θα χαρείς νεογεννητοπατουσακια!!!! Αφού ήταν δύσκολος τοκετός βοήθησε αρκετά το βάρος τ!!! Πολύ χαίρομαι!!! Κ άλλο μπεμπεκι!!!!


OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε; εγώ σας έχασα για λίγες μέρες γιατί είχαμε πάει αυτό το ταξιδάκι στη Ρώμη που είχα κλείσει πριν καιρό.. και γυρίζοντας έπεσα πάνω σε γεννητούρια!! Τι ωραία!! 

Δεσποινάκι μαςςςς!!! Συγχαρητήρια γλυκιά μου, να σου ζήσει ο μπέμπαρος, πάντα γερός και τυχερός στη ζωή του! Ταλαιπωρήθηκες αλλά το αποτέλεσμα σε αποζημίωσε!!! 


vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια μου :* :* θα ξεκινήσω με το πιο ευχάριστο γεγονός σημερα!!!Δεσποινάκιιιιι μουυυυ να σας ζήσει ο μπεμπουλης σας!!!Φαντάζομαι πόσο ευτυχισμένοι ειστς τώρα που τον έχετε αγκαλιά <3

Μαράκι μου χρόνια σου πολλά να τα εκατοστησεις και να χαίρεσαι την οικογένεια σου και τον μπεμπαρο σου <3

Οι υπόλοιπες τι μου κάνετε???Πως μου είστε σημεραα :* Νατασάκι όντως ψιλοχαθήκαμε ...Αλλά τελείως δεν θα χαθούμε ελπίζω :* :*

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, marakiinlove είπε:

Δέσποινα κι μου γλυκό!!! Να σ ζήσει!!! Να το χαιρεστε το αγοράκι σας το όμορφο!!!!καλότυχο να είναι στη ζωή του και να σας χαρίζει πάντα γεμάτες ευτυχία ημέρες όπως κ η σημερινή!!!!! 2840??? Θα χαρείς νεογεννητοπατουσακια!!!! Αφού ήταν δύσκολος τοκετός βοήθησε αρκετά το βάρος τ!!! Πολύ χαίρομαι!!! Κ άλλο μπεμπεκι!!!!

να σου ζησει ο λεβεντης!!!2850 ειχε γεννηθει ο γιος μου αλλα στις 37 εβδομαδες!!πως νιωθεις???


iZHz.png

xyNB.png
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angie.31 said:

Ποσο χρόνων ειναι η ρενα;

Σαν κι εμενα. 44.

Δεσποινακι μπραβο σου που τονιζεις τα θετικά και τον κοπο των φιλοτιμων εργαζομενων.

Ευακι πολυ ωραιο το μπεμπακι που εβαλες :)

Μελιτινακι..... Ρωμη! Τι ωραια! Σου αρεσε; Περασατε ομορφα;


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου εχω τρελαθει με την αιτηση του ασεπ.το συστημα κολλαει ολη την ωρα κ θα περιμενω παρασκευη να βαλουμε ξυπνητηρι κατα τις 4-5 τα ξημερωματα να σηκωθουμε να το συμπληρωσουμε μαζι.καλο βραδυ


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!

Πως είσαι Άντζι μου?? Όλα καλά με την πίεσή σου? Πότε θα σε ξαναδεί ο γιατρός?

Σχετικά με τον ΑΣΕΠ άκουσα κι εγώ ότι το σύστημα κολλάει πάρα πολύ! Πρέπει να έχεις υπομονή...


EyHAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε σήμερα; Είδατε ηλιάκο και πήγατε βολτίτσες; 

αντζι μου τι κάνεις; πως πάει ο μπέμπης; την πίεση την ελέγχεις; Αχ αυτά τα συστήματα του δημοσίου είναι για κλάματα! Γιατί το σύστημα του ΟΑΕΔ που κολλάει συνέχεια και δεν ξέρεις πότε θα κάνεις την δουλειά σου; Εγώ την προηγούμενη εβδομάδα πήγα 2 φορές και μέσα στα χιόνια μάλιστα. Και φυσικά τα περισσότερα από αυτά τα έχουν κάνει ιδιωτικές εταιρίες που έχουν πάρει ένα σωρό λεφτά και μετά σφυρίζουν αδιάφορα.. αντί να προσλάβουν 5-10 ανθρώπους προγραμματιστές να φτιάξουν και να συντηρούν τα συστήματα και να μην ταλαιπωρείται ο κόσμος :mad:

Γεωργία μου η Ρώμη είναι υπέροχη πόλη! Ένα ζωντανό μουσείο, όπου και να πας έχει κάτι να δεις. Απλά συνειδητοποίησα ότι τελικά βάρυνα αρκετά και δεν είχα κουράγιο να περπατήσω πολύ, πήγαινα σαν την χελωνίτσα :) Δεν πειράζει, θα ξαναπάμε, έτσι κι αλλιώς σε 2 μέρες όσο και να περπατήσεις δεν προλαβαίνεις να δεις τα πάντα. Ξεφύγαμε, φάγαμε ωραία, ευχαριστήθηκαμε και όλα καλά! τώρα θα κάτσω στα αβγά μου να περιμένω να γεννήσω, τέρμα οι βόλτες, σε 10 μέρες μπαίνω και στον 7ο. Τρίτο τρίμηνο, πότε έφτασε!! 

Ανυπομονώ να ακούσω νέα και περισσότερες λεπτομέρειες απ το Δεσποινάκι, όποτε καταφέρει να μπει! :-D 

Αχ εμένα η κόρη μου με τρελαίνει, είναι μια μπαλαρίνα! :-D τώρα της έχω βάλει μουσικούλα και αυτή χορεύει :-D 

Annie καλημέρα! Πως τα πάτε εσείς; Από ψώνια και δωμάτιο δεν θυμάμαι, είστε έτοιμοι; 


vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μελιτίνη νομίζεις ότι βάρυνες!! Όταν θα μπαίνεις στο 8ο να δεις!!! Και δεν μπορώ να φανταστώ πως θα είναι όταν θα μπούμε στον 9ο! Πόσα κιλά έχεις πάρει μέχρι τώρα? Αν και πιστεύω ότι δεν είναι τόσο το θέμα των κιλών. 

Εγώ εδώ και ένα δεκαήμερο έχω αρχίσει να κουράζομαι πολύ πολύ περισσότερο. Και όχι τίποτε άλλο, έχουμε και σκάλες στο σπίτι!!!

Δεν έχουμε τελειώσει ακόμα με τις ετοιμασίες. Με ρούχα και προίκα είμαστε κομπλέ, λέω να μην πάρουμε άλλα. Και να δούμε στην πορεία αν και τι θα χρειαστούμε επιπλέον. Γιατί όλο ψωνίζουν διάφορα οι γιαγιάδες. Μην κάνουμε και υπερβολές. Έπιπλα έχουμε παραγγείλει και τώρα ετοιμάζουμε το δωμάτιο. Θα το βάψουμε από βδομάδα. Υπολογίζω μέχρι τα μέσα Φεβρουαρίου να παραλάβουμε τα έπιπλα και να το τελειώσουμε. 

Και μετά ίσως προλάβω και ξεκουραστώ λίγο, μιας και θα σταματήσω από το γραφείο αρχές Μαρτίου.

Εσείς σε τι φάση είστε?


EyHAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ άσε τα κιλά είναι πολύ πονεμένο θέμα!! Τον προηγούμενο μήνα πήρα 4!!!! κι επειδή δεν το έραψα καθόλου λόγω γιορτών κτλ πιστεύω ότι θα πήρα άλλα τόσα... σύνολο δηλαδή 14-15... :oops: ζυγαριά δεν έχω, με ζυγίζει ο γιατρός. Την Δευτέρα θα δούμε που είμαστε. Μέσα στο σπίτι πάντως κάνω κανονικά δουλειές και στις βόλτες που κάνω για καφέ κτλ νιώθω πολύ ανάλαφρη! Μόλις πήγα να κάνω λίγα μέτρα παραπάνω είδα τα σκούρα! Στις σκάλες δε ήθελα διαλείμματα! Σκέφτομαι κι εγώ που είμαι ακόμα.... στο τρίτο τρίμηνο που και πιο εύκολα μπαίνουν τα κιλά που θα φτάσω?????? 

Εμείς ακόμα τίποτα δεν έχουμε κάνει. Σκέφτομαι τώρα να αρχίσω να κοιτάω και μέχρι τέλος Φλεβάρη που κρατάν οι εκπτώσεις να τα έχουμε παραγγείλει. Επιπλάκια δεν θα της πάρω γιατί θα μετακομίσουμε κατά τον Απρίλη (με την κοιλιά στο στόμα ή με ένα νεογέννητο αγκαλιά :? αλλά τι να κάνουμε, βρέθηκε ευκαιρία) οπότε δωμάτιο θα της κάνω στο καινούριο σπίτι. Για αρχή μόνο το λίκνο και καρότσι λέω να πάρω από τα βαριά. Εσείς τι καρότσι πήρατε γιατί έχω μπερδευτεί λίγο; 


vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι τσούπρες!!!!

Σουίνιιιιι μας βρήκες πουλί μου ;;;;; εμμμ εδω που μας πέταξαν σε ενα βράδυ τι περίμενες...

τι κάνεις;;; πως είσαι;;;

Μελιτινάκι στις 25 εβδομάδες πετάς ...κάτσε να γράψει μπροστα τον αριθμό 3..και θα δείς κούραση.Εγώ που θέλω να περπατάω γιατί κάνει καλό,στην μισή διαδρομή όλο μουρμουράω κ τι το ήθελα κ τέτοια.Βέβαια κυρία συνεχίζω μέχρι να πονέσουν οι πατούσες μου!!!χαχαχα!!!

Τι όμορφα πήγατε κ το ταξιδάκι σας,υπέροχα!!!!!

Ολγάκι κ εγώ αυτό ελπίζω πως θα κρατηθούμε!!!!

Αντζουλίνι υπομονή ...γενικά τις τελευταίες μέρες οτι κ να θες να κάνεις μέσω ίντερνετ κολλάει.

Τζώρτζια;;;; τι κάνεις;;;δουλίτσα ή ρεπό σήμερα;;;

Άννιε μου τι όμορφα τα ίδια κάνουμε :)

Το Δεσποινάκι μας θα έχει αγκαλίτσα τον μικρούλη της..σαν να την βλέπω!!!!

Μαράκι ..Ελενίτσα τι κάνει η μωρουδοπαρέα;;;;


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...