Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

      2 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      Τι πέρασες......😔 Πολλες φορες σκέφτομαι γιατί πρέπει να τα περνάμε όλα αυτά...πόση αναμονή,  πόσα φάρμακα, πόσος πονος, πόση απογοήτευση...μετά σκέφτομαι ότι ο κάθε άνθρωπος έχει κάτι που το περνάει δύσκολα...Θα χαρούμε όλες πολύ στη θετική χοριακη σου!!!

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Δεσποινακι μου θπομονη κοριτσι μου, εφτασες στο τελος! Με το καλοοοοο!!!

Αντζυ μου αμαν με αυτη την παλιοπιεση! Ξουτττ ξουτ να πεσειιιι!!! Κοντευεις και εσυ και γλυκια μου!!!

Μαρακι ουτε εμενα πινει με το μπιμπερο το γαλα μου! Δινεις και συμπληρωμα ξενο;


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, Angie.31 είπε:

Ζουζουνες γύρισα απο το γιατρό.ειχα παλι ενα 15 πίεση κ μου έγραψε εξετάσεις να κανω αυριο κ θα με δει παλι σε μια εβδομαδα...2560 ο μπομπιρακος μας...για γέννα δεν μου ειπε κατι ακομα.θα με βλέπει λογικα καθε βδομαδα κ μια μερα θα μου πει φιλενάδα αυριο γεννάμε.ετσι μου εκανε κ στην κόρη μου.ειχα παει πεμπτη κ μου λεει αυριο γεννάμε κ με ειχε λούσει κρύος ιδρώτας...

Αααχχχχ αυτη η πιεση αντζι!!!!!σημασια εχει οτι ο μπομπιρας σας ειναι μια χαρα οποτε οσο περισσοτερο μεινει στην κοιλιτσα τοσο καλυτερα!!!!!τωρα εισαι εμπειρη οποτε δεν χρειαζεται να εχεις αγχος!!!

1 hour ago, marakiinlove είπε:

Χα χα!!! Σαλακια μπολικα!! Σήμερα είναι λίγο μουρμουρης!! Το ένα τ ξινιζει κ το άλλο τ βρώμα!!! Τα έχει κατα δαγκώσει τα χερακια τ!! Έχω θέμα!! Βγάζω με το θηλαστρο για όταν λειπω!! Κ το δικό μ δεν το πίνει με με το μπιμπερο ενώ τη σκόνη ναι!!! Σμρ που πήγα λίγο στ μαγαζί το πρωί την παιδεψε  την γιαγιά μ!!

Όχι γεωργία μου!! Χάλια ο καιρός!! Κ χιόνι κ κρύο!! Κ οι φίλοι μας έχουν μωρά!! Π να τα βγάλουν έξω!!! Άλλη μέρα!!!!

Αααααχχχ ο μπουρμπουληθρας γκρινιαζει σημερα????

Πινει και σκονη ο μικρουλης Μαρακι?????

Καλυτερα αλλη μερα Μαρακι οταν εχει τοσο κρυο και χιονι!!!!

29 minutes ago, Eleni1986 είπε:

Δεσποινακι μου θπομονη κοριτσι μου, εφτασες στο τελος! Με το καλοοοοο!!!

Αντζυ μου αμαν με αυτη την παλιοπιεση! Ξουτττ ξουτ να πεσειιιι!!! Κοντευεις και εσυ και γλυκια μου!!!

Μαρακι ουτε εμενα πινει με το μπιμπερο το γαλα μου! Δινεις και συμπληρωμα ξενο;

Ευχαριστωωωωωω Ελενακι!!!!ειμαστε στην τελικη ευθεια και επισημα πλεον!!!!!


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι να τα εκατοςτηςεις...να χαίρεσαι την οικογενεια σου!!!

Γεωργια μου η πίεση ειναι λογω των ορμονών κ ανεβαίνει μονο στην εγκυμοσυνη.οπως αλλες κανουν πχ ζάχαρο εγω ανεβάζω πίεση...τωρα θα ξεκινήσω κ το μεσημερι χάπι κ οσο μπορέσουμε θα το τρέναρουμε.λογικα θελει να μου τον παρει σε 3 εβδομαδες εκτος αν γίνει χειρότερο το θεμα με την πίεση.


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Angie.31 said:

Μαρακι να τα εκατοςτηςεις...να χαίρεσαι την οικογενεια σου!!!

Γεωργια μου η πίεση ειναι λογω των ορμονών κ ανεβαίνει μονο στην εγκυμοσυνη.οπως αλλες κανουν πχ ζάχαρο εγω ανεβάζω πίεση...τωρα θα ξεκινήσω κ το μεσημερι χάπι κ οσο μπορέσουμε θα το τρέναρουμε.λογικα θελει να μου τον παρει σε 3 εβδομαδες εκτος αν γίνει χειρότερο το θεμα με την πίεση.

Α.... Λογω των ορμονων!... Μου κανει εντυπωση γιατι πρωτη φορα το ακουω. Ελπιζω να πανε ολα οπως τα θες Angie μου.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Georgia1972 είπε:

Α.... Λογω των ορμονων!... Μου κανει εντυπωση γιατι πρωτη φορα το ακουω. Ελπιζω να πανε ολα οπως τα θες Angie μου.

Ναι κ μετα την εγκυμοσυνη επανέρχεται στα φυσιολογικά επίπεδα.δεν εχεις ακούσει για τη λεγόμενη προεκλαμψία;ειναι οταν ανεβαίνει απότομα η πίεση.στην περιπτωση βεβαια τη δίκη μου ειναι ελεγχόμενη.μια γνωστή μου ομως απο τη δουλεια μου ανέβασε ξαφνικά 6-6,5 μηνων πίεση κ αναγκάστηκαν κ την έβαλαν για γέννα,διδυμάκια ειχε κ δεν ειχα προλαβει να αναπτυχθούν σωστά τα παιδακια κ ειδικά με το ενα αγόρι ειχε μεγάλο θεμα,παραιτήθηκε κ απο τη δουλεια.ειναι πολυ ύπουλο πραγμα...


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 minutes ago, Angie.31 said:

Ναι κ μετα την εγκυμοσυνη επανέρχεται στα φυσιολογικά επίπεδα.δεν εχεις ακούσει για τη λεγόμενη προεκλαμψία;ειναι οταν ανεβαίνει απότομα η πίεση.στην περιπτωση βεβαια τη δίκη μου ειναι ελεγχόμενη.μια γνωστή μου ομως απο τη δουλεια μου ανέβασε ξαφνικά 6-6,5 μηνων πίεση κ αναγκάστηκαν κ την έβαλαν για γέννα,διδυμάκια ειχε κ δεν ειχα προλαβει να αναπτυχθούν σωστά τα παιδακια κ ειδικά με το ενα αγόρι ειχε μεγάλο θεμα,παραιτήθηκε κ απο τη δουλεια.ειναι πολυ ύπουλο πραγμα...

Σωστα.... Ναι... Προεκλαμψια.... Κριμα για την κοπέλα αυτή και τα παιδακια....


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eleni1986 είπε:

Δεσποινακι μου θπομονη κοριτσι μου, εφτασες στο τελος! Με το καλοοοοο!!!

Αντζυ μου αμαν με αυτη την παλιοπιεση! Ξουτττ ξουτ να πεσειιιι!!! Κοντευεις και εσυ και γλυκια μου!!!

Μαρακι ουτε εμενα πινει με το μπιμπερο το γαλα μου! Δινεις και συμπληρωμα ξενο;

Εμένα όμως το έπινε!!! Όχι δεν δινω συμπλήρωμα!! Ήδη με το θηλασμό κ είναι πολλά κιλά!! Μόνο τον θηλάζω από την αρχή!! Αλλά όταν χρειάζεται να λειψω τ έδινα σε σκόνη ένα γεύμα! Τώρα μία φίλη μ δάνεισε θηλαστρο κ εβγαλα δικό μ τ οποιο δν το πίνει σε μπουκάλι!! Δόξα το θεό έχω καλή παραγωγή!!! Ακόμα τα επιθέματα μ είναι απαραίτητα!!!

47 minutes ago, Δέσποινa είπε:

Αααχχχχ αυτη η πιεση αντζι!!!!!σημασια εχει οτι ο μπομπιρας σας ειναι μια χαρα οποτε οσο περισσοτερο μεινει στην κοιλιτσα τοσο καλυτερα!!!!!τωρα εισαι εμπειρη οποτε δεν χρειαζεται να εχεις αγχος!!!

Αααααχχχ ο μπουρμπουληθρας γκρινιαζει σημερα????

Πινει και σκονη ο μικρουλης Μαρακι?????

Καλυτερα αλλη μερα Μαρακι οταν εχει τοσο κρυο και χιονι!!!!

Ευχαριστωωωωωω Ελενακι!!!!ειμαστε στην τελικη ευθεια και επισημα πλεον!!!!!

Πρεπει η κοιλιτσα να τν πονάει!! Τον ετριψα λιγάκι κ τον κοιμησα!! Ούτε γελακι δν μ έκανε!! Κλαψ!!!!

 

18 minutes ago, Angie.31 είπε:

Μαρακι να τα εκατοςτηςεις...να χαίρεσαι την οικογενεια

Γεωργια μου η πίεση ειναι λογω των ορμονών κ ανεβαίνει μονο στην εγκυμοσυνη.οπως αλλες κανουν πχ ζάχαρο εγω ανεβάζω πίεση...τωρα θα ξεκινήσω κ το μεσημερι χάπι κ οσο μπορέσουμε θα το τρέναρουμε.λογικα θελει να μου τον παρει σε 3 εβδομαδες εκτος αν γίνει χειρότερο το θεμα με την πίεση.

Όλα καλά να πάνε αντζι μου!!! Άτομο πράγμα η πιεση μωρέ!!! Άντε σε λίγο καιρό θα έχετε κ το αγοράκι σας!!!


OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...

διάβασα τα όμορφα νέα σας ...για να δω τι θυμάμαι...

Δεσποινάκι ο μικρούλης βολεύτηκε κ δεν θέλει εξόδους νωρίτερα..

Αντζουλίνι υπομονή με την πίεση,ψυχραιμία,ηρεμία και όλα καλά θα πάνε.

Μαράκι ελπίζω σήμερα να σου κάνει γελάκια..

Ελενάκι τι κάνει η πατουσίτσα σου;;;

Στα υπόλοιπα κοριτσάκια μας φιλάκια...

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε?

πού είστε εξαφανισμένες όλες σήμερα??????απίστευτη ησυχία στην παρέα μας!!!!!

άντζι τι εξετάσεις είχες σήμερα???όλα καλά με την πίεση???

Νατασάκι βολεύτηκε μάλλον ο μικρός μας,αν και σήμερα ξεκίνησαν κάποια πονάκια!!!!!!!!ο μπέμπης τι κάνει????

Μαράκι πώς είναι σήμερα ο μπουρμπουλήθρας??αναπλήρωσε με μπόλικα γελάκια και χαρούλες για χθες???

Γεωργία???Ελενάκι???τι κάνετε?????ρενάκι???είσαι καλύτερα????

το στρολλάκι ήμερα έχει υπέρηχο να ακούσει το νινί???

 


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Δέσποινa είπε:

καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε?

πού είστε εξαφανισμένες όλες σήμερα??????απίστευτη ησυχία στην παρέα μας!!!!!

άντζι τι εξετάσεις είχες σήμερα???όλα καλά με την πίεση???

Νατασάκι βολεύτηκε μάλλον ο μικρός μας,αν και σήμερα ξεκίνησαν κάποια πονάκια!!!!!!!!ο μπέμπης τι κάνει????

Μαράκι πώς είναι σήμερα ο μπουρμπουλήθρας??αναπλήρωσε με μπόλικα γελάκια και χαρούλες για χθες???

Γεωργία???Ελενάκι???τι κάνετε?????ρενάκι???είσαι καλύτερα????

το στρολλάκι ήμερα έχει υπέρηχο να ακούσει το νινί???

 

Δεσποινακι γ.ουρων μου εδωσε γ.αιματος, τρανσαμινασες,crp,ασβέστιο, ουρια,λευκωμα κ κατι χρονους pt,aptt,ινωδογονο.λογω της πιεσης μου τις εδωσε τις εξετασεις κ η αληθεια ειναι οτι χρονους δεν εχω ξανακανει κ δεν ξερω κ πως σχετιζονται με την πιεση.θα του τα στειλω με φαξ κ θα τον παρω αργοτερα τηλ να μιλησουμε.παντως ευτυχως ειναι ολα φυσιολογικα.

Αχ προετοιμαζεται το ζουζουνι σου μαλλον...αντε με το καλο,μ'ενα πονο...


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Δέσποινa είπε:

καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε?

πού είστε εξαφανισμένες όλες σήμερα??????απίστευτη ησυχία στην παρέα μας!!!!!

άντζι τι εξετάσεις είχες σήμερα???όλα καλά με την πίεση???

Νατασάκι βολεύτηκε μάλλον ο μικρός μας,αν και σήμερα ξεκίνησαν κάποια πονάκια!!!!!!!!ο μπέμπης τι κάνει????

Μαράκι πώς είναι σήμερα ο μπουρμπουλήθρας??αναπλήρωσε με μπόλικα γελάκια και χαρούλες για χθες???

Γεωργία???Ελενάκι???τι κάνετε?????ρενάκι???είσαι καλύτερα????

το στρολλάκι ήμερα έχει υπέρηχο να ακούσει το νινί???

 

Να μαι!!!! χμ.... Μ έκανε σμρ γελάκια.... ζορισμενα βεβαια αλλα τελος παντων!! χαχαχαχαχα!!! Τωρα παίζει στο πάρκο του!!!!

Τον εβαζα στον καναπε να παίζει στο χαλακι δραστηριοτητων, και απο το πολύ κουνημα που γύριζε από κάθετα οριζόντια! και ο παιδίατρος μου ειπε πάρκο γτ ειναι μεγάλο μωρο και δεν θα πάρω χαμπάρι ποτε θα μου γυρίσει!! 

Ο μπεμπουλης σου ετοιμαζεται Δεσποινάκι μου!!!! Περιμένουμε από μερα σε μερα να μας πεις τα ευχαριστα!!!


OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εχουμε κανεναν-καμια να γιορταζει σημερα; Αν ναι, χρονια πολλα κι ευτυχισμενα!!!!

Angie μπραβο. Ας ελπίσουμε και οι χρονοι να ειναι καλοι.

Μαρακι, ναι! Στο παρκο! Στο παρκο!

Δεσποινιω, ο μπεμπης σου δινει σινιαλα, ε;


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλημέρα! Ούτε σήμερα πάω στη δουλειά. Μας έτυχαν κάποια τρεξίματα οικογενειακώς για λόγους υγείας (ευτυχώς όχι κάτι σοβαρό) και πρέπει να κάτσω σπίτι με τον μικρούλη μου. Είναι η ωραιότερη παρέα όμως. Το κακό είναι ότι το απόγευμα έχω την αυχενική και να δω ποιος θα μπορέσει να τον κρατήσει. Η αδελφή μου ίσως.

Δεσποινάκι, του έχουμε πει ότι η μαμά θα γεννήσει άλλο ένα παιδάκι, εννοείται, αλλά δεν ξέρω αν το έχει αντιληφθεί. Του αρέσουν πολύ τα παιδάκια και σε κάθε ευκαιρία τον πηγαίνουμε να συναναστρέφεται. Βέβαια η κοιλιά μου είναι ακόμα μικρή για τα ματάκια του (φαίνεται σε κάποιον ενήλικο, αλλά ένα παιδί δεν μπορεί να το καταλάβει πιστεύω), οπότε δεν το έχει συνδυάσει ακόμα. Ενώ της αδερφής μου που είναι και αυτή έγκυος, αλλά σχεδόν στον 9ο και η κοιλιά της είναι τούμπανο, του αρέσει πάρα πολύ να της χαιδεύει την κοιλιά και λέει "Μα!" για να δώσει φιλάκι στον ξάδερφό του! Είναι πολύ γλυκούλης!

Γεωργία, αν κατάλαβα καλά θα κάνει και η Ρένα προσπάθεια με δανεικά; Μπράβο, γιατί είχε απογοητευτεί το κορίτσι μας. Σας βλέπω και τις δύο για διδυμομανούλες. Αλλά και ένα παιδάκι να τύχει, θα είναι υπέροχο. Με το καλό, κορίτσια!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...