Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Miss Sunny είπε:

Georgia πολυ χρησιμες ολες οι πληροφοριες! Εσυ εισαι η δασκαλα μας τελικα!

Με τα φρουτα ειμαι μια χαρα. Τα κρεατικα με αηδιαζουν.. Ποιον??? Εμενα χα!

Psipsinel μακαρι!

Κι εγω με τα φρουτα καλα τα παω που παλια δεν ηθελα να τα βλεπω. Το κρεας δεν το ζηταω καθολου και τα λαδερα που τα λατρευω κανονικα, εδω και δυο μερες τρωω δυο μπουκιες. Ισως να σκεφτομαι πιο ελκυστικα τα ζυμαρικα. Θα δοκιμασω αυριο και θα δω.

Α! Κι αλλη Δημητρουλα! Καλως μας ηρθες κοπελια. Σου ευχομαι ολοψυχα η προσπαθεια που ερχεται να ειναι η τυχερη σου!

Lia, ο ζουζουνος σου θα ειναι τρελα! Να τον χαιρεσαι!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Α! Κοριτσια στο φυλκαδιο λεει για τις ραγαδες πως αν δεν αντεχουμε τη μυρωδια της βαζελινης μπορουμε εκτος απο την αλοιφη κεριου να βαλουμε και κρεμα Aloe Vera.

Επισης πως η καλη διατροφη της εγκυου σχετζεται και με την αναπτυξη υψηλου ΙQ του εμβρυου.

Miss Sunny σου ειπε ο γιατρος σου να βαζεις τιποτα για τις αιμορροιδες; Εδω γραφει: Σε περιπτωση αιμορροιδοπαθειας, καθημερινη χρηση κρεμων απο το φαρμακειο (πχ proctosynalar)  και καθημερινες κενωσεις βοηθουν υπερβολικα.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Georgia1972 said:

Α! Κοριτσια στο φυλκαδιο λεει για τις ραγαδες πως αν δεν αντεχουμε τη μυρωδια της βαζελινης μπορουμε εκτος απο την αλοιφη κεριου να βαλουμε και κρεμα Aloe Vera.

Επισης πως η καλη διατροφη της εγκυου σχετζεται και με την αναπτυξη υψηλου ΙQ του εμβρυου.

Miss Sunny σου ειπε ο γιατρος σου να βαζεις τιποτα για τις αιμορροιδες; Εδω γραφει: Σε περιπτωση αιμορροιδοπαθειας, καθημερινη χρηση κρεμων απο το φαρμακειο (πχ proctosynalar)  και καθημερινες κενωσεις βοηθουν υπερβολικα.

Georgia δεν τον ρωτησα γιατι εβαλα μια φυτικη απο το φαρμακειο κανει κ για εγγυους κ εχω σπανια αιματακι. FitoroiD λεγεται δοκιμασε τη! Μετα τη δουλεια στην τουαλετα πλενομαστε με πρασινο σαπουνι λαδιου κ βαζουμε αυτη.

3 hours ago, Dimitroulaa said:

Κορίτσια καλησπέρα,

Είπα να μπω και εγώ σε αυτήν την παρέα, ήμουνα στο forum αλλά έγιναν οι σχετικές αλλαγές και ήρθα τώρα και εγώ εδώ. Για την ιστορία λοιπόν, σχεδόν 8 χρόνια ελέυθερων επάφων, από την στιγμή που παντρευτήκαμε ξεκίνησαν και οι γιατροί, πιο πριν δεν είχα δώσει και τόση σημασία. 2 σπερματεγχύσεις και 3 εξωσωματικές στο ενεργητικό μου και όλα αυτά μας έκαναν το απόλυτο 0! Ο άντρας μου έχει διαγνωσθεί με κυρσοκήλη για την οποία μας είπαν στο βαθμό που είναι ότι δεν μας ενοχλεί, και λογω ηλικίας του (45) να μην επιχείρησει καν χειρουργείο γιατί η βελτίωση θα είναι από μηδαμινή έως ελάχιστη. Τα σπερμοδιαγράμματα τα κρίνουν οι γιατροί που έχουμε επισκεφθεί απλά καλά και όχι τραγικά, θέλει μια βοήθεια η κίνηση, την οποία κατά καιρούς την εχουμε δώσει με λήψη βιταμινών. Και πάλι αποτέλεσμα 0. Τώρα τελευταία εντοπίσθηκε και ουρεοπλάσμα και στους 2, κατά την γνώμη του ουρολόγου, παίζει και αυτό το ρόλο του, το θεραπεύσαμε και αυτό και τώρα προχωράμε. Έχω δώσει ένα περιθώριο μέχρι τις γιορτές και μετά ξεκινάω ξανά τον χορό των εξωσωματικών με νέο γιατρό εννοείται και βλέπουμε. Μεγάλη η απογοήτευση γενικότερα αλλά προσπάθώ (?) να είμαι ψυχραιμη! Χαίρομαι που σας βρίσκω εδω και ελπίζω να τα λέμε! Φιλιά και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες!

 

Dimitroula καλως ηρθες στην παρεα μας! Κι εμεις μεγαλο θεμα με σπερμα.. Εχετε κανει εξεταση κατακερματισμου DNA?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Α! Κοριτσια στο φυλκαδιο λεει για τις ραγαδες πως αν δεν αντεχουμε τη μυρωδια της βαζελινης μπορουμε εκτος απο την αλοιφη κεριου να βαλουμε και κρεμα Aloe Vera.

Επισης πως η καλη διατροφη της εγκυου σχετζεται και με την αναπτυξη υψηλου ΙQ του εμβρυου.

Miss Sunny σου ειπε ο γιατρος σου να βαζεις τιποτα για τις αιμορροιδες; Εδω γραφει: Σε περιπτωση αιμορροιδοπαθειας, καθημερινη χρηση κρεμων απο το φαρμακειο (πχ proctosynalar)  και καθημερινες κενωσεις βοηθουν υπερβολικα.

Georgia για το iq του εμβρυου θελει πολυ ψαρακι να τρως με λευκο κρεας ΟΧΙ τονο σολωμο κτλ αλλα ψαρακια. κ νομιζω οτι πετυχαινει οταν ηταν εγκυος η αδερφη μου της φερναν ψαρια απτο νησι τα πεθερικα της συνεχεια κ το ανηψι μου ειναι τετραπερατο χα χα χαζοθειαα!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Georgia δεν τον ρωτησα γιατι εβαλα μια φυτικη απο το φαρμακειο κανει κ για εγγυους κ εχω σπανια αιματακι. FitoroiD λεγεται δοκιμασε τη! Μετα τη δουλεια στην τουαλετα πλενομαστε με πρασινο σαπουνι λαδιου κ βαζουμε αυτη.

Dimitroula καλως ηρθες στην παρεα μας! Κι εμεις μεγαλο θεμα με σπερμα.. Εχετε κανει εξεταση κατακερματισμου DNA?

Καλώς σας βρήκα, την συγκεκριμένη εξέταση ο γυναικολόγος μου πρότεινε να την κάνουμε, ο ουρολόγος δεν ανέφερε κάτι και να σου πω την αλήθεια το αφήσαμε έτσι και δεν το κάναμε, γιατί όλο το καλοκαίρι παίρναμε αντιβιώσεις λόγω μικροβίων και έτσι δεν έγινε. Αλήθεια να σε ρωτήσω κάτι μήπως ξέρεις? Σε τι θα χρησιμεύσει η συγκεκριμένη εξέταση? Ψάχνομαι να μπορέσω να κάνω ότι μπορώ και αντέχει η τσέπη μου και αν ειναι καθοριστική στο να μας δείξει κάτι η συγκεκριμένη ή να διορθώσουμε κάτι, τότε μαλλον χαζομαρα μου που δεν την καναμε ακομα. Αλλα δεν ξερω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Miss Sunny, σ' ευχαριστω για την πληροφορια. Ευτυχως δεν εχω αντιμετωπισει εως τωρα τετοιο προβλημα. Χαιρομαι που σου περναει :)

Lia να το χαιρεσαι το ανηψακι σου! Κι εγω αυτο σκεφτομουν. Πως πρεπει να αυξησω το ψαρι στη διατροφη μου αν και δεν τα παω πολυ καλα μαζι του. Αλλα τωρα πρεπει να προσεχω. Σ' ευχαριστω πολυ! :) Α! Και δεν θελει μεγαλα ψαρια (πχ ξιφιας) γιατι συγκεντωνουν μεγαλη ποσοτητα υδραργηρου.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω σαλταρει εντελως. 3 μερες κλεισμενη στο σπιτι μονη μου. Συνεχεια στο μυαλο μου γυριζουν ασχημες σκεψεις. Εβαλα κ τις φωνες στον αντρα μου μολις γυρισε, εβαλα κ τα κλαματα. Τωρα ετοιμαζομαι να παω μια βολτα. Δε μ' αρεσει καθολου να γκρινιαζω. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitroulaa said:

Καλώς σας βρήκα, την συγκεκριμένη εξέταση ο γυναικολόγος μου πρότεινε να την κάνουμε, ο ουρολόγος δεν ανέφερε κάτι και να σου πω την αλήθεια το αφήσαμε έτσι και δεν το κάναμε, γιατί όλο το καλοκαίρι παίρναμε αντιβιώσεις λόγω μικροβίων και έτσι δεν έγινε. Αλήθεια να σε ρωτήσω κάτι μήπως ξέρεις? Σε τι θα χρησιμεύσει η συγκεκριμένη εξέταση? Ψάχνομαι να μπορέσω να κάνω ότι μπορώ και αντέχει η τσέπη μου και αν ειναι καθοριστική στο να μας δείξει κάτι η συγκεκριμένη ή να διορθώσουμε κάτι, τότε μαλλον χαζομαρα μου που δεν την καναμε ακομα. Αλλα δεν ξερω!

Κοιτα αυτην την εξεταση μας την προτεινε ο ουρολογος. Κοιταει ποιο ποσοστο των σπερματοζωαριων εχουν "κατεστραμμενο" DNA. Μεχρι 20% νομιζω ειναι οκ. Εμας ηταν λιγο παραπανω κ πηρε ο συζυγος κατι βιταμινες. Δεν ξαναεξεταστηκε. Ειναι ακριβη εξεταση καπου 200. Ο γυναικολογος μας ειπε ωραια κ που μαθατε το ποσοστο στην εξωσωματικη δεν μπορουμε να διαλεξουμε τα καλα σπερματοζωαρια, μονο μορφολογικα,οποτε δωρον αδωρον. Δλδ μπορει ενα σπερματοζωαριο με το μικροσκοπιο να φαινεται τελειο αλλα το DNA του να εχει θεμα. Επισης, ο ουρολογος μας ειχε πει οτι το ωαριο εχει ενα μηχανισμο που εως καποιο ποσοστο μπορει να "φτιαξει" το χαλασμενο  DNA σπερματοζωαριο. Αυτα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Κοριτσια εχω σαλταρει εντελως. 3 μερες κλεισμενη στο σπιτι μονη μου. Συνεχεια στο μυαλο μου γυριζουν ασχημες σκεψεις. Εβαλα κ τις φωνες στον αντρα μου μολις γυρισε, εβαλα κ τα κλαματα. Τωρα ετοιμαζομαι να παω μια βολτα. Δε μ' αρεσει καθολου να γκρινιαζω. 

Αχ κοριτσακι μου ειναι δυσκολο το ξερω.το εχω ζησει γιατι κ στις 2 μου εγκυμοσυνες ανεβαζα πιεση κ δεν με αφηναν να κανω πολλα.ειναι κ οι ορμονες σου τωρα που αρχιζουν να σε τρελαινουν.ειμαι σιγουρη οτι κ ο αντρουλης σου το γνωριζει αυτο κ δεν σου κρατα κακια...

  • Μου αρέσει 1

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Me-Lenia said:

Κοριτσια εχω σαλταρει εντελως. 3 μερες κλεισμενη στο σπιτι μονη μου. Συνεχεια στο μυαλο μου γυριζουν ασχημες σκεψεις. Εβαλα κ τις φωνες στον αντρα μου μολις γυρισε, εβαλα κ τα κλαματα. Τωρα ετοιμαζομαι να παω μια βολτα. Δε μ' αρεσει καθολου να γκρινιαζω. 

Melenia σαν να βλεπω εμενα... Πηγαινε καμια βολτα εγω ουτε αυτο εκανα γιατι βαριομουν. Εχεις καμια φιλεναδα να ρχεται για παρεα η καφεδακι εξω?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Λοιπόν εκανα βιοψία πριν πάω Κυπρο φάνηκε μια μικρή φλεγμονή πήρα 1 μήνα αντιβιωση και εκανα ε/τ με αρνητικό αποτέλεσμα. Μετα ξαναέκανα βιοψία φάνηκε ελάχιστη φλεγμονή σε σχέση με την πολυ μικρή την προηγούμενη και πήρα άλλους 2 μηνες αντιβιωση. Έδωσα το δείγμα 21 Ιουνίου και μου ειπε τηλεφώνικα το αποτέλεσμα τέλη Σεπτέμβρη. Οπως καταλαβαίνεις δεν μπορουσα να περιμένω άλλους 3 μηνες να μου βγαλει το αποτέλεσμα απο νεα βιοψία με εχει πει ήδη πολυ πίσω και ούτως ή άλλως στην αντιβιωση για δυο τρεις μηνες θα καταλήγαμε.

Εσυ πως τα πας; Καλη δύναμη και σε σένα κορίτσι μου !

70 την φορα; Για πόση ώρα; Πόσες φορές την εβδομαδα;

70 € καθε φορα που πηγαινα!

Μου ειπε οσο περισσοτερες τοσο το καλυτερο.

Πηγαινε και παλια σε αυτην και εδινα 50 τη φορα.

Εγραφε παλια και στο αρμονια και ειναι απο τις καλυτερες στην ελλαδα.

Ο ανδρας μογ πηγε με πονο στο ισχιο κιυτσαινκντας και εφυγε κατεβαινκ τας τρεχονυας τις σκαλες με την πρωτη επισκεψη!

Καντι τηλεφωνικα μιη ειπε και εμενα ο νικας τα αποτελεσματα!

Περιμενω τα τελικα.

Μολις αδιαθετησ  θα παρω τηλ το σφ να μου βγαλει το σπιραλ  που μου εβαλε στη  υστεροσκοπηση για τις φλεγμκνες και τις συμφησεις που ειχα!

Δημητρουλα  σε ΧΑΙΡΕΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, σας παρακολουθώ από το πρωί αλλά δεν μπορούσα να γράψω. Ήθελα να γράψω τόσα και τώρα τα ξέχασα όλα!

Γεωργια για το Κεφιρ που δεν το παραδέχεται όταν έρθει η ώρα να πάω θα το αφήσω ασχολίαστο γιατί σε εμένα δούλεψε και το έχω δει το αποτέλεσμα. Όταν από τους κολικούς εντέρου δεν μπορούσα να περπατήσω και διπλωνονουν μολις έπινα σε 10 λεπτά είχαν περάσει. Όπως και η δυσκοιλιότητα μόλις ξεκίνησα να πίνω, τέλος!

Δημητρα καλώς ήρθες στην Πάτρα μας!

Σανυ ο κατακερματισμός τσάμπα εξέταση είναι αφού φτιάχνει μόνο με βιταμίνες που έτσι κι αλλιώς αν υπάρχει πρόβλημα με το σπερμα πρέπει να πάρει ο άντρας. ΟΠοτέ είτε το ξέρεις τότε όχι δεν έχει νόημα αν παίρνει βιταμίνες. Και ουσιαστικά δεν ευθύνεται ακριβως για τη μη σύλληψη αλλά για τη δημιουργία όχι καλών εμβρύων άρα σε αποβολές κυρίως.

Αντζυ πολύ γέλασα με τη μικρή!

Μελενια τα νεύρα και τα κλάματα είναι από τις ορμόνες! Υπομονή..(στον άντρα σου κυρίως)... Χιχιχι!!!

 

  • Μου αρέσει 2

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Eleni1986 said:

Κορίτσια καλησπέρα, σας παρακολουθώ από το πρωί αλλά δεν μπορούσα να γράψω. Ήθελα να γράψω τόσα και τώρα τα ξέχασα όλα!

Γεωργια για το Κεφιρ που δεν το παραδέχεται όταν έρθει η ώρα να πάω θα το αφήσω ασχολίαστο γιατί σε εμένα δούλεψε και το έχω δει το αποτέλεσμα. Όταν από τους κολικούς εντέρου δεν μπορούσα να περπατήσω και διπλωνονουν μολις έπινα σε 10 λεπτά είχαν περάσει. Όπως και η δυσκοιλιότητα μόλις ξεκίνησα να πίνω, τέλος!

Δημητρα καλώς ήρθες στην Πάτρα μας!

Σανυ ο κατακερματισμός τσάμπα εξέταση είναι αφού φτιάχνει μόνο με βιταμίνες που έτσι κι αλλιώς αν υπάρχει πρόβλημα με το σπερμα πρέπει να πάρει ο άντρας. ΟΠοτέ είτε το ξέρεις τότε όχι δεν έχει νόημα αν παίρνει βιταμίνες. Και ουσιαστικά δεν ευθύνεται ακριβως για τη μη σύλληψη αλλά για τη δημιουργία όχι καλών εμβρύων άρα σε αποβολές κυρίως.

Αντζυ πολύ γέλασα με τη μικρή!

Μελενια τα νεύρα και τα κλάματα είναι από τις ορμόνες! Υπομονή..(στον άντρα σου κυρίως)... Χιχιχι!!!

 

Ναι οντως ψιλοτζαμπα το κοψα το θεμα με τον κατακερματισμο..

Κοριτσακια παω γιατρο εχω ραντεβου.. Αντε μπας κ δουμε καμια καρδια να αναβοσβηνει εστω! Θα σας πω μετα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...