Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 24 minutes ago, Eflenew said:

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

      Τι πέρασες......😔 Πολλες φορες σκέφτομαι γιατί πρέπει να τα περνάμε όλα αυτά...πόση αναμονή,  πόσα φάρμακα, πόσος πονος, πόση απογοήτευση...μετά σκέφτομαι ότι ο κάθε άνθρωπος έχει κάτι που το περνάει δύσκολα...Θα χαρούμε όλες πολύ στη θετική χοριακη σου!!!

      Σε ευχαριστω ολόψυχα καθώς και εσυ διάνυσες έναν πολύ δύσκολο δρόμο και σου εύχομαι να έχεις μια μεγάλη χοριακη, μια φουσκωμένη κοιλιά και να κρατήσεις σε 9 μήνες  το παιδί σου στην αγκαλιά σου! 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κουκλακια μου!!!! 

Καλώς μας ήρθες Δήμητρα!!! Εύχομαι όλα να φτιάξουν από εδώ και πέρα!!!! Η παρέα μας είναι γουρλιδικη οπότε μη φοβάσαι τίποτα!!!!

Αντζη μου αχ τι γλυκούλα η κόρη σου!!! Είναι απόλαυση!!!!

Περιμένουμε θετικά νέα Σάννυ μου!!!!!

Οι εγκυουλες μας είναι καλά???? Οι υπόλοιπες κοπέλες???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παντως οσον αφορα τους κολικους κ εμενα οταν ηταν ο μπεμπης πιο μικρος μου ειχε δωσει η φαρμακοποιος κατι σταγονες με προβιοτικα.

Σαννυ μου περιμενουμε ολοι το τικ τακ...


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στις όμορφες!!!

Σήμερα έντονη μέρα γυρίσαμε το πρωι ψιλοχάζεψα κ αρχισα τα τηλέφωνα! 

Έκλεισα ραντεβού σε ενδοκρινολόγο Παρασκευή σειρά μετά ο άντρας ε θα προσπαθησω για επιτροπή για αύριο κ έχει ο Θεός!!

Δημητρούλα συνονόματη καλωςήρθες...Υπομονή η αγαπημένη λέξη εδώ αλλά πάνω απο ολα η αισιοδοξία & το χαμόγελο!!! Αν εχεις κ τα τρία είσαι στη σωστή ενότητα!!Θα πάνε alllll gooddd

Μελένια μη μου στεναχωριέσαι ελα όλα καλά λέμε!!

Miss αντε γύρνα να μας πεις!!!

Γεωργία κράτα τις σημειώσεις του γιατρού Θεος ..αν για τις θηλές ξέρω κ με ουζο πλύσεις ..αλλά οταν αρχιζει ο θηλασμος χαμομηλάκι πριν το θηλασμό ας αφήσουμε τα μετά εσυ θα θές βοήθεια ..δηλώνω εθελόντρια απο τώρα!!!

Σας φιλώ όλες Καλιοπιτσα μου ..πιγκου...Μαράκι μου..Καντι μου γλυκειά ..Νατασσάκι με τον σεφ σου τον όμορφο..Ελενίτσα μου..Αντζι τα μικρά μου ζωγράφισαν εμένα το ΟΧΙ δεν λένε ούτε ένα τραγουδάκι κ τσαντίζομαι...

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Δημητρουλα, καθε βοηθεια ευπροσδεκτη!

Της υπομονης και τα ραντεβου της δασκαλας μας!...

Μελενιααααα! Εισαι ετοιμη για την αυριανη εκτοξευμενη χοριακηηηη;;;;

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ε μα καημό το έχω να δώ τι κάνουν όταν πεινάνε ή θέλουν άλαγμα κ τα 2 μαζί ...ποτε αρχίζουμε ηρεμιστηκά..το στήθος φτάνει ή βγάζουμε κ κανα ζευγάρι έξτρα?? Λένε ότι ο οργανισμός παραγει τόσο γάλα όσο χρειάζοντε τα μικρά μας με 2 τι βγάζει δλδη 100 απο το καθένα?? Και αν δεν ρουφάει το ένα δεν θελει ρε παιδακι μου το αφήνω όλο στο άλλο?? *(Εχω χαζέψει πάει) 

Μελένια χοριακή κ μετά υπέρηχό?? 

Μις μας γκαστρωσε ο ντοκ *(μακάρι)

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Κοριτσακια αναβοσβηνε η καρδουλα!!! Το μετρησε το εμβρυακι 6,3 εβδομαδων!

Ολεεεεεεεεε .....

Αυτα ειναι...αντε με το καλό δασκάλα μας !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Ε μα καημό το έχω να δώ τι κάνουν όταν πεινάνε ή θέλουν άλαγμα κ τα 2 μαζί ...ποτε αρχίζουμε ηρεμιστηκά..το στήθος φτάνει ή βγάζουμε κ κανα ζευγάρι έξτρα?? Λένε ότι ο οργανισμός παραγει τόσο γάλα όσο χρειάζοντε τα μικρά μας με 2 τι βγάζει δλδη 100 απο το καθένα?? Και αν δεν ρουφάει το ένα δεν θελει ρε παιδακι μου το αφήνω όλο στο άλλο?? *(Εχω χαζέψει πάει) 

Μελένια χοριακή κ μετά υπέρηχό?? 

Μις μας γκαστρωσε ο ντοκ *(μακάρι)

 

Αχαχαχααχαχαχα! Δημητρουλα ποσο γελασααααα!!! Αχ, να 'σαι καλα! Πολυ καλο.

Η ξαδερφη μου παντως που εχει διδυμακια απο φυσιολογικη συλληψη οταν ερχοταν η ωρα να φανε, δεν περιμενε να ξυπνησουν και να κλαψουν. Ψυλοξυπνουσε πρωτα το ενα και μετα το αλλο και καθαριζε. Τωρα για την ποσοτητα δεν ξερω και για ποσο καιρο θηλασε. Φανταζομαι θα δινει και συμπληρωμα η δολια η μανα. Θα μας τα πει η πεταλουδιτσα!

πρίν από 42 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Κοριτσακια αναβοσβηνε η καρδουλα!!! Το μετρησε το εμβρυακι 6,3 εβδομαδων!

Μπραβο το μπεμπακιιιι! Μπραβο σας!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ακομα δεν το πιστευω! Αχ Georgia ποσο μαλλον οταν ειναι δυο καρδιες!!! 

Θυμαμαι μια μαμα σε ενα σχολειο ειχε 2 διδυμα αγορια στην εκτη (δεν πολυεμοιαζαν) και 2 διδυμα κοριτσακια στην δευτερα (πανομοιοτυπα τα εντυνε κ ιδια ρουχα). Ερχοταν κ τα παιρνε ολα κ την εκοβα πολυ χαλαρη, ηταν πολυ γλυκια!

Link to comment
Share on other sites

Α! Τι ωραια εικονα! Μπραβο της ! Χαρα στο κουραγιο της! Εχω ελπιδες τοτε.

Εμεις ακουσαμε τις καρδουλες μια μια. Δεν ξερω πως μπορει το μηχανημα να τις απομονωσει, αλλα αυτο εγινε.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σαννακιιι συγχαρητηρια!!! Τελεια καρδουλα το μπεμπακι - τικ-τακ- ♡♡♡!

Εγω κοριτσια μου ειμαι καλυτερα. Καπως αγχωμενη αλλα καλυτερα απο το απογευμα. Ευτυχως ο αντρας μου εδειξε κατανοηση κ ηρεμησαν πολυ τα πραγματα. 

Σαννυ μου παλι καλα που μου ειπες οτι σου θυμησα τον εαυτο σου γιατι αλλιως θα με θεωρουσα εντελως τρελη! Μ' αρεσει που καθε φορα λεω οτι θα ηρεμησω κ παλι αγχος με πιανει!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...