Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

1 hour ago, Georgia1972 said:

Καλημερα κορίτσια!

Χιλιοχρονες κι ευτυχισμενες και συντομα με τα μωρακια σας στις αγκαλιες σας Δημητρουλες μας!!!

Χρονια πολλα και σ' οποιους εορταζοντες εχετε και στην ομορφη Θεσσαλονικη μας! Κι εμενα γιορταζει ο αντρουλης μου σημερα!

Τι κανετε; 

Μελενια μου εδωσες αιμα; Πηγα κι εγω πρωι-πρωι με τον αντρα μου για να φυγει για δουλεια.

Χρονια πολλα Georgia να ειστε παντα ευτυχισμενοι και του χρονου με τα διδυμακια σας!!! Να τον χαιρεσαι!!!

Συμπτωση γιορταζει κ ο δικος μου αντρουλης!!! Του λεω δεν πιστευω να θες δωρο σου κανα δωρο μια καρδια απο χτες αχαχα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια,τι κάνετε;;πως είστε;;

Χρόνια πολλά στις Δημητρούλες,Τζώρτζια χρόνια πολλα και στον αντρούλη σου.

Μελένια είδα απίστευτη τιμή..τέλος πια το άγχος,δεν έχεις λόγο.

Είδα καρδούλες..είδα πολλά όμορφα ξανά.Μπράβο!!!!

Δήμητρα καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Ελένη,Πιγκουδάκι τι κάνουν τα μικρά;;;

Απο προχθές θέλω να γράψω και δεν καταφέρνω...καταρχάς βρε Τζώρτζια αυτός ο γιατρός σε ποιον πλανήτη ζεί και δίνει τέτοιες συμβουλές;;;Κόντεψαν να μου πέσουν τα μαλλιά μου.Πότε πια θα καταλάβουν πως η εγκυμοσύνη δεν είναι αρρώστια και φυσικά η καθημερινότητα συνεχίζεται κανονικά αλλα πιο προσεκτικά.

Όσο αφορά τις θηλές ΔΕΝ τις αγγίζουμε, δεν τραβάμε, δεν κάνουμε μασάζ και δεν απλώνουμε ότι διάβασα που γράψατε.Τις αφήνετε στην ησυχία τους και την σωστή στιγμή το σώμα κάνει την προετοιμασία.Ούτε βαζελίνες,ούτε οινόπνευμα,ούτε τίποτα.

Όλες αυτές οι σούπερ συμβουλές που ο ντόκτορ μοίρασε απλόχερα μπορεί να προκαλέσουν συσπάσεις της μήτρας.

Σε όλα τα κορίτσια μας στέλνω πολλά πολλά φιλιά..

 

πρίν από 8 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Χρονια πολλα Georgia να ειστε παντα ευτυχισμενοι και του χρονου με τα διδυμακια σας!!! Να τον χαιρεσαι!!!

Συμπτωση γιορταζει κ ο δικος μου αντρουλης!!! Του λεω δεν πιστευω να θες δωρο σου κανα δωρο μια καρδια απο χτες αχαχα!

Να τον χαίρεσαι...φυσικά και του έκανες το πιο όμορφο και μοναδικό δώρο!!!! 

  • Μου αρέσει 3

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σαννυ μου να τον χαιρεσαι! Να εχει υγεια κ πολλες-πολλες χαρες!!! Φυσικα κ δε θελει δωρο! Χαχαχα...

Νατασακι νομιζω πως ειναι ωρα να ηρεμω σιγα-σιγα κ να προσαρμοζομαι στην νεα μου ζωη γιατι εχω σαλταρει εντελως! Ο ζουζουνος μπουτακιας τι κανει??? Φιλησε τον μου κ κατσιασε τον μου! :wub:   Αληθεια ηθελα να σε ρωτησω, αποφασισατε ονομα?

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Ευχαριστω πολυ Λινα μου! 

Κοριτσια θα με τρελανουν σ' αυτο το κεντρο. Επαναληψη λεει παλι σε 3 ημερες. Αντε παλι αναμονες! Πφφφ...

υπομονη ετσι κ αλλιως θελει δυο τρεις φορες επαναληψη αλλα αν ζητησεις υπερηχο πλεον σακουλακι  κ εμβρυικα στοιχεια φαινονται οποτε αν εχεις κ αλλο γυναικολογο κλεισε ραντεβου για δευτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , linaa είπε:

υπομονη ετσι κ αλλιως θελει δυο τρεις φορες επαναληψη αλλα αν ζητησεις υπερηχο πλεον σακουλακι  κ εμβρυικα στοιχεια φαινονται οποτε αν εχεις κ αλλο γυναικολογο κλεισε ραντεβου για δευτερα!!!

Αυτη Λινα μου ηταν η τριτη. Δεν καταλαβαινουν οτι αυτο το πραγμα ειναι πολυ αγχωτικο? Αναρωτιεμαι...

Μαλλον εχεις δικιο θα μιλησω κ με τον γυναικολογο μου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Αυτη Λινα μου ηταν η τριτη. Δεν καταλαβαινουν οτι αυτο το πραγμα ειναι πολυ αγχωτικο? Αναρωτιεμαι...

Μαλλον εχεις δικιο θα μιλησω κ με τον γυναικολογο μου.

μπορει να μην εχουν χρονο για ραντεβου κ σε βαζουν για χοριακες για να ειναι κ αυτοι καλλημενοι οτι παει καλα. σιγουρα αυτο ειναι!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Eleni1986 είπε:

Γιατί καλε πάλι χοριακη;;; από 1000 μονάδες βλέπεις σάκο. Εμείς είδαμε γύρω στις 800 μονάδες. 

Δεν ξερω Ελενη μου. Μαλλον εχει δικιο η Λινα. Μηπως να ζητησω να μιλησω με το γιατρο? Αυτο μου το ειπε η μαια.

πρίν από 11 λεπτά , linaa είπε:

μπορει να μην εχουν χρονο για ραντεβου κ σε βαζουν για χοριακες για να ειναι κ αυτοι καλλημενοι οτι παει καλα. σιγουρα αυτο ειναι!!

Μα δεν προκειται να παω εκει για υπερηχο γιατι μενω επαρχια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Δεν ξερω Ελενη μου. Μαλλον εχει δικιο η Λινα. Μηπως να ζητησω να μιλησω με το γιατρο? Αυτο μου το ειπε η μαια.

Μα δεν προκειται να παω εκει για υπερηχο γιατι μενω επαρχια.

ε μπορει γιαυτο επειδη μενεις μακρια να θελουν να τσεκαρουν την πορεια αλλα καλο ειναι να πας για ενα υπερηχο αν εχεις γιατρο εκει κοντα. να δεις εστω ποσα σακουλακια ειναι αν ειναι σωστα καθισμενα κτλ να σου φυγει το ανχος. ο γιατρος απτο κεντρο θα σου πει απλα οτι παει καλα κ αφου εισαι μακρια κ δεν μπορει να σε δει πρεπει καπως να ξερει οτι συνεχιζεις σωστα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

ε μπορει γιαυτο επειδη μενεις μακρια να θελουν να τσεκαρουν την πορεια αλλα καλο ειναι να πας για ενα υπερηχο αν εχεις γιατρο εκει κοντα. να δεις εστω ποσα σακουλακια ειναι αν ειναι σωστα καθισμενα κτλ να σου φυγει το ανχος. ο γιατρος απτο κεντρο θα σου πει απλα οτι παει καλα κ αφου εισαι μακρια κ δεν μπορει να σε δει πρεπει καπως να ξερει οτι συνεχιζεις σωστα.

Ευχαριστω Λινα μου για τις πληροφοριες. Θα μιλησω κ με το γιατρο μου μπας κ βγαλω ακρη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες! Miss Sunny να τον χαιρσαι τον αντρουλη σου! Ναι, του εκανες το καλυτερο δωρο!

Μελενια ειδες το τρελλο νουμερο που λεγαμε;   Ηρεμια τωρα. Χαχα! Κατι μου λεει κι εμενα πως και ο δικος μου θα ξαναζητησει χοριακη!

Νατασσακι θα του το ρωτησω αυτο που λες να δω τι θα απαντησει. Βεβαια δεν ασχολεισαι πολυ. Μια επαλειψη κανεις (εγω μαλιστα το εκανα ταμποναριστα) και ενα τραβηγμα απο την 30η εβδομαδα κι επειτα. Αλλα θα του το πω παρολα αυτα.

Τη βαζελινη ( ή το κερι ή την Aloe) τη θελει απο το πηγουνι μεχρι τα γονατα για να αποκτησει το δερμα ελαστικοτητα και να μην σπασει. Δε νομιζω αυτο να πειραζει...

Sugaraki ο αντρουλης μου ειναι Θεσσαλονικιος απο τη μερια της μαμας του, αλλα ακομα δεν ειχαμε την ευκαιρια να επισκεφτουμε την ομορφη πολη σας. Εκεινος ειχε ερθει μικρος, αλλα δε θυμαται και πολλα. Ελπιζω καποια στιγμη να τη δουμε και απο κοντα!

Εμενα κοριτσια το αποτελεσμα θα βγει το απογευμα.

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Me-Lenia είπε:

Σαννυ μου να τον χαιρεσαι! Να εχει υγεια κ πολλες-πολλες χαρες!!! Φυσικα κ δε θελει δωρο! Χαχαχα...

Νατασακι νομιζω πως ειναι ωρα να ηρεμω σιγα-σιγα κ να προσαρμοζομαι στην νεα μου ζωη γιατι εχω σαλταρει εντελως! Ο ζουζουνος μπουτακιας τι κανει??? Φιλησε τον μου κ κατσιασε τον μου! :wub:   Αληθεια ηθελα να σε ρωτησω, αποφασισατε ονομα?

 

 

Έτσι μελένια μου να ηρεμήσεις και να το χαρείς!!!

Το όνομα ακόμα δεν είναι κάτι σίγουρο οπότε αναμονή.

πρίν από 44 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες! Miss Sunny να τον χαιρσαι τον αντρουλη σου! Ναι, του εκανες το καλυτερο δωρο!

Μελενια ειδες το τρελλο νουμερο που λεγαμε;   Ηρεμια τωρα. Χαχα! Κατι μου λεει κι εμενα πως και ο δικος μου θα ξαναζητησει χοριακη!

Νατασσακι θα του το ρωτησω αυτο που λες να δω τι θα απαντησει. Βεβαια δεν ασχολεισαι πολυ. Μια επαλειψη κανεις (εγω μαλιστα το εκανα ταμποναριστα) και ενα τραβηγμα απο την 30η εβδομαδα κι επειτα. Αλλα θα του το πω παρολα αυτα.

Τη βαζελινη ( ή το κερι ή την Aloe) τη θελει απο το πηγουνι μεχρι τα γονατα για να αποκτησει το δερμα ελαστικοτητα και να μην σπασει. Δε νομιζω αυτο να πειραζει...

Sugaraki ο αντρουλης μου ειναι Θεσσαλονικιος απο τη μερια της μαμας του, αλλα ακομα δεν ειχαμε την ευκαιρια να επισκεφτουμε την ομορφη πολη σας. Εκεινος ειχε ερθει μικρος, αλλα δε θυμαται και πολλα. Ελπιζω καποια στιγμη να τη δουμε και απο κοντα!

Εμενα κοριτσια το αποτελεσμα θα βγει το απογευμα.

Τζωρτζια μου φυσικά και να του το πείς,τέτοιες λάθος συμβουλές είναι τραγικό να λέγονται.

Οι θηλές καμίας γυναίκας δεν χρειάζονται ολα αυτά,ακόμα και εισέρχουσες να είναι θα σου πουν οι μαίες πως φτιάχνουν για να θηλάσεις.

Εντομεταξύ εως τον τρίτο μήνα δεν απλώνεις τίποτα σε στήθος και κοιλιά και εννοείται πως η βαζελίνη δεν είναι  και το πιο αθώο πράγμα σαν παράγωγο πετρελαίου.

 

  • Μου αρέσει 1

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...