Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Αν θες να σου προτείνω ιατρό στείλε μου πμ.

       

      Καλημέρα κορίτσια!Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατανόηση!

      Πήρε ο άντρας μου χθες κ τους δύο τηλ, με τον γιατρό δεν μίλησε πολύ,μου ξαναεστειλε μηνύματα,με την μαία μίλησα κ εγώ.Απλα προσπάθησαν να κατευνάσουν τα πράγματα.

      Αθήνα είμαι αν έχετε κάποιον γιατρό να προτείνετε...Ξαναλέω τον εμπιστεύομαι τυφλά αλλα δεν ξέρω πως θα τους αντικρυσω ξανά.Ειμαι 3 χρόνια μαζί του,εκείνος με βοήθησε να έχω τα δίδυμακια στην κοιλίτσα μου...πολλά περίεργα κ διαφορετικά συναισθήματα.Αχ τι σου κάνουν οι ορμόνες 😳

      @Lila ki συγχαρητήρια ♥️Όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά!Θα κάνεις χοριακη?

      Καλή Ανάσταση να έχουμε!Του χρόνου όλες αγκαλιά με τα θαύματα μας♥️

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα ομορφες....πως ειστε;;;

Εγω εχω τετοια βαρεμαρα που δεν εχω σηκωθει καθολου απο τον καναπε...Δεν πειραζει,οι δουλειες δεν τελειωνουν ποτε.οποτε θα τος αναβάλω για μια μερα....


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ Αντζυ μου αυτές οι δουλειές! Εγώ στο γραφείο, βαριέμαι!!! Ξύπναγε συνέχεια και η μικρή μάλλον από δόντια και είναι ψιλό κομμάτια αλλά αύριο Παρασκευή όποτε γιουπιιι!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια....

Ειμαι στο κρεβατι δεν εχω κοιμηθει αλλα οκ..

Μπαινω χτες για υπερηχο, βλεπω ενα μεγαλο εμβρυο χαρηκα. Στα 5 δευτ. αφου δεν ειδα καρδια καταλαβα οτι δεν.. Εψαχνε ο γιατρος, κομπιασε μας ειπε κατι δεν παει καλα κ βουρκωσε. Μετα κατσαμε να μιλησουμε κ μας ειπε οτι το εμβρυο ειχε σταματησει περιπου 2 μερες πριν. Δομικη ανωμαλια στη κοιλια, ειχε κατι σαν κοιλη, δεν ειχε σχηματιστει σωστα κ καπως σαν να ειχαν χυθει τα σπλαχνακια εξω. Μας εξηγησε οτι δε φταιμε εμεις σε κατι, το εμβρυο φταιει κ οτι ενα 20-25% των κυησεων δεν προχωρουν.

Τωρα θα περιμενω να μου ρθει αιμα, εκοψα φαρμακα κ θα παω Δευτερα να με ξαναδουν κ αναλογως ή θα φυγει μονο του ή αποξεση καθαρισμα, δεν τα θυμαμαι.

Νιωθω οτι ποτε δε θα τα καταφερω. Ξερω οτι συμβαινει σε πολλες κοπελες κ μετα κανουν παιδια, αλλα..

Ευχαριστω για τα καλα σας λογια, ειστε η καλυτερη μου παρεα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα τα καταφερεις Sunny μου. Φυσικα και θα τα καταφερεις! Ξερω τοσες γυναικες που περασαν απιστευτες καταστασεις και τα καταφεραν! Μια γνωστη μου κυρια μάλιστα απετυχε σε 13 κυησεις. Επειτα εκανε δυο υγιεστατους γιους!

Καθησε να ξεκουραστεις και να ηρεμησεις ψυχικα και να δεις που παλι θα βρεις τη δυναμη να προχωρησεις στο επομενο βημα μικρη μου.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γλυκια Σαννυ ολα θα γινουν. Δεν θελω να πω λογια παρηγοριας, θελω μονο να σου πω πως ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ θα καταφερεις! Ειμαστε ολες μαζι σου! Σε σκεφτομαι συνεχεια. Μια τεραστια αγκαλια σου στελνω κ ολη μου την αγαπη! Μανουλα θα γινεις, να εισαι σιγουρη!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ μικρες μου εγγυουλες... Μακαρι την επομενη φορα να πανε ολα καλα.. Το χω ριξει στη μελετη για να ξεχαστω. Καπου διαβασα οτι η ομφαλοκηλη πολυ πιθανον οφειλεται σε τρισωμια. Ελπιζω τα υπολοιπα παγωτινια να ειναι νορμαλ, γιατι τωρα το ενα δεν εμφυτευτηκε καν κ το αλλο με ανωμαλια. Ειναι να μη σε θελει....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα σε όλες!

Σας διαβάζω πάρα πολύ καιρό, χάρηκα τόσο πολύ με τις χαρές σας τον τελευταίο  καιρό και στενοχωριέμαι με τις λύπες σας...

Ο λόγος που αποφάσισα να γράψω είναι τα χθεσινά δυσάρεστα νέα της miss sunny: Κορίτσι  μου θέλω να σου πω ότι βρέθηκα στην θέση σου τον Μάρτιο,  και τώρα γράφω με δάκρυα στα μάτια. Μετά από εξωσωματική το εμβρυάκι μας παλινδρόμησε στην 8η εβδομάδα και χάσαμε τη γη κάτω από τα πόδια μας...Να πάρεις όσο χρόνο χρειάζεσαι και να θρηνήσεις για αυτή την απώλεια όσο το νιώθεις ανάγκη, είναι πολύ σημαντικό γιατί μόνο έτσι θα μπορέσεις να σταθείς ξανά στα πόδια σου και να προσπαθήσεις ξανά.Εγώ έκλαιγα επί μέρες και δεν ήθελα να δω κανέναν, κάθε πρωί ξυπνούσα και έλπιζα ότι ήταν κακό όνειρο...

Θα τα καταφέρεις όμως και το όνειρο σου θα πραγματοποιηθεί, μην χάνεις τις ελπίδες σου.Εγώ μετά από 3 μήνες έκανα δεύτερη εμβρυομεταφορά (κι επειδή δεν ήθελα να το ξέρει κανένας, ούτε οι γονείς μας, πήγα μόνη μου στο κέντρο, δεν άφησα καν τον άντρα μου να πάρει άδεια από την δουλειά) και σε λίγες μέρες, πρώτα ο θεός θα μπω στον 6ο μήνα της εγκυμοσύνης μου, ακόμα μερικές φορές λέω ότι είμαι έγκυος και δεν το συνειδητοποιώ....

Συγνώμη για το "σεντόνι", όλες οι κοπέλες εδώ θα σου συμπαρασταθούμε, δεν είσαι μόνη σου σε αυτόν τον αγώνα, να είσαι καλά και εσύ και ο σύντροφος σου, μαζί θα το περάσετε και θα πάτε παρακάτω, πίστεψε με σε αυτό...

Τα φιλιά μου σε όλες!

 

  • Μου αρέσει 3

g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miss Sunny είπε:

Καλημερα κοριτσακια....

Ειμαι στο κρεβατι δεν εχω κοιμηθει αλλα οκ..

Μπαινω χτες για υπερηχο, βλεπω ενα μεγαλο εμβρυο χαρηκα. Στα 5 δευτ. αφου δεν ειδα καρδια καταλαβα οτι δεν.. Εψαχνε ο γιατρος, κομπιασε μας ειπε κατι δεν παει καλα κ βουρκωσε. Μετα κατσαμε να μιλησουμε κ μας ειπε οτι το εμβρυο ειχε σταματησει περιπου 2 μερες πριν. Δομικη ανωμαλια στη κοιλια, ειχε κατι σαν κοιλη, δεν ειχε σχηματιστει σωστα κ καπως σαν να ειχαν χυθει τα σπλαχνακια εξω. Μας εξηγησε οτι δε φταιμε εμεις σε κατι, το εμβρυο φταιει κ οτι ενα 20-25% των κυησεων δεν προχωρουν.

Τωρα θα περιμενω να μου ρθει αιμα, εκοψα φαρμακα κ θα παω Δευτερα να με ξαναδουν κ αναλογως ή θα φυγει μονο του ή αποξεση καθαρισμα, δεν τα θυμαμαι.

Νιωθω οτι ποτε δε θα τα καταφερω. Ξερω οτι συμβαινει σε πολλες κοπελες κ μετα κανουν παιδια, αλλα..

Ευχαριστω για τα καλα σας λογια, ειστε η καλυτερη μου παρεα...

Λυπάμαι πολύ, κουράγιο. Ο Θεός θα μάσ βοηθήσει να γίνουμε και εμείς μαμάδες 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 minutes ago, Elise76 said:

Κορίτσια καλημέρα σε όλες!

Σας διαβάζω πάρα πολύ καιρό, χάρηκα τόσο πολύ με τις χαρές σας τον τελευταίο  καιρό και στενοχωριέμαι με τις λύπες σας...

Ο λόγος που αποφάσισα να γράψω είναι τα χθεσινά δυσάρεστα νέα της miss sunny: Κορίτσι  μου θέλω να σου πω ότι βρέθηκα στην θέση σου τον Μάρτιο,  και τώρα γράφω με δάκρυα στα μάτια. Μετά από εξωσωματική το εμβρυάκι μας παλινδρόμησε στην 8η εβδομάδα και χάσαμε τη γη κάτω από τα πόδια μας...Να πάρεις όσο χρόνο χρειάζεσαι και να θρηνήσεις για αυτή την απώλεια όσο το νιώθεις ανάγκη, είναι πολύ σημαντικό γιατί μόνο έτσι θα μπορέσεις να σταθείς ξανά στα πόδια σου και να προσπαθήσεις ξανά.Εγώ έκλαιγα επί μέρες και δεν ήθελα να δω κανέναν, κάθε πρωί ξυπνούσα και έλπιζα ότι ήταν κακό όνειρο...

Θα τα καταφέρεις όμως και το όνειρο σου θα πραγματοποιηθεί, μην χάνεις τις ελπίδες σου.Εγώ μετά από 3 μήνες έκανα δεύτερη εμβρυομεταφορά (κι επειδή δεν ήθελα να το ξέρει κανένας, ούτε οι γονείς μας, πήγα μόνη μου στο κέντρο, δεν άφησα καν τον άντρα μου να πάρει άδεια από την δουλειά) και σε λίγες μέρες, πρώτα ο θεός θα μπω στον 6ο μήνα της εγκυμοσύνης μου, ακόμα μερικές φορές λέω ότι είμαι έγκυος και δεν το συνειδητοποιώ....

Συγνώμη για το "σεντόνι", όλες οι κοπέλες εδώ θα σου συμπαρασταθούμε, δεν είσαι μόνη σου σε αυτόν τον αγώνα, να είσαι καλά και εσύ και ο σύντροφος σου, μαζί θα το περάσετε και θα πάτε παρακάτω, πίστεψε με σε αυτό...

Τα φιλιά μου σε όλες!

 

Elise σ'ευχαριστω που εγραψες κ μοιραστηκες την εμπειρια σου... Προσπαθω να το δω σαν τυχαιο γεγονος, με κατακλυζει κι ενα γιατι, αλλα η φυση προβλεπει... Ευχομαι να εχεις μια ευκολη υπολοιπη εγκυμοσυνη κι ενα υπεροχο μπεμπακι! Σ'ευχαριστω πολυ...!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Elise σ'ευχαριστω που εγραψες κ μοιραστηκες την εμπειρια σου... Προσπαθω να το δω σαν τυχαιο γεγονος, με κατακλυζει κι ενα γιατι, αλλα η φυση προβλεπει... Ευχομαι να εχεις μια ευκολη υπολοιπη εγκυμοσυνη κι ενα υπεροχο μπεμπακι! Σ'ευχαριστω πολυ...!

Σ'ευχαριστώ πολύ sunny μου! Όπως το λες είναι, η φύση προβλέπει και μας προφυλάσσει από δυσάρεστα.Εγώ έκανα αφαίρεση του εμβρύου την επόμενη μέρα, κάναμε καρυότυπο και έδειξε τρισωμία 13, τυχαίο γεγονός μας είπε ο γιατρός.Είναι φυσιολογικό να σε κατακλύζει το γιατί, κι εγώ έτσι σκεφτόμουνα, ότι βάλαμε 3 εμβρυάκια, γιατί έπιασε το αρρωστούλικο;;;;Είναι όλα φυσιολογικά αυτά που νιώθεις....

  • Λυπημένη/-ος 1

g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλα τα κορίτσια. Λυπηθηκα πολύ για την μις σαννυ...

Ωρες ώρες αναρωτιέμαι σχετικά με τα κέντρα και τα ποσοστά επιτυχίας τους.  Επίσης αναρωτιέμαι γιατί ο προεμφυτευτικός έλεγχος δεν αποτελεί εξέταση ρουτίνας, γιατί δεν έχει πιο λογικό κόστος, γιατί η αμοιβή των γιατρών να μην εξαρτάται και απο το αν θα "πετύχει" η επέμβαση...

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Miss Sunny είπε:

Καλημερα κοριτσακια....

Ειμαι στο κρεβατι δεν εχω κοιμηθει αλλα οκ..

Μπαινω χτες για υπερηχο, βλεπω ενα μεγαλο εμβρυο χαρηκα. Στα 5 δευτ. αφου δεν ειδα καρδια καταλαβα οτι δεν.. Εψαχνε ο γιατρος, κομπιασε μας ειπε κατι δεν παει καλα κ βουρκωσε. Μετα κατσαμε να μιλησουμε κ μας ειπε οτι το εμβρυο ειχε σταματησει περιπου 2 μερες πριν. Δομικη ανωμαλια στη κοιλια, ειχε κατι σαν κοιλη, δεν ειχε σχηματιστει σωστα κ καπως σαν να ειχαν χυθει τα σπλαχνακια εξω. Μας εξηγησε οτι δε φταιμε εμεις σε κατι, το εμβρυο φταιει κ οτι ενα 20-25% των κυησεων δεν προχωρουν.

Τωρα θα περιμενω να μου ρθει αιμα, εκοψα φαρμακα κ θα παω Δευτερα να με ξαναδουν κ αναλογως ή θα φυγει μονο του ή αποξεση καθαρισμα, δεν τα θυμαμαι.

Νιωθω οτι ποτε δε θα τα καταφερω. Ξερω οτι συμβαινει σε πολλες κοπελες κ μετα κανουν παιδια, αλλα..

Ευχαριστω για τα καλα σας λογια, ειστε η καλυτερη μου παρεα...

Αχ βρε κοριτσι μου ποσες εδω μεσα σε νιωθουμε... Ποσος πονος και ποσες απωλειες υπαρχουν

Τι ασχημο που ειναι να πρεπει να πουμε λογια παρηγοριας. Προσωπικα σου λεω να διαβασεις να σου λυθουν αποριες αλλα μην κατσεις κολλημενη σε αυτα. 

"Πρεπει" να το αφησεις στην ακρη (γτ δεν ξεχνιεται ποτε) και να προχωρησεις στα επομενα βηματα που θα ειναι τα τυχερα. και δεν λεω πρεπει γτ καποιος το επιβαλλει, αλλα γτ ειναι καλυτερη η ψυχολογια και η ζωη γενικα οταν αναμενεις θετικα πραγματα.

Για να μην με παρει απο κατω την τελευταια φορα ειπα οτι εχασα μωρακια πριν καν τα δω γτ οταν θα ερθει το υγιες θα μου δινει μονο χαρες (δεν θα νιωσω πονο που νιωθουν μανουλες που χανουν μεγαλυτερα παιδια). 

Ολα αυτα πιθανοτατα να τα προσπερνας λες και δεν προκειται ποτε να συνελθεις. Θα γινει ομως κι αυτο. Εσυ με τον αντρουλη σου να ειστε ενωμενοι σαν μια γροθια και ολα θα βρουν το δρομο τους. Την απελπισια, τον πονο και τις σκεψεις που κανεις ολες λιγο πολυ τα περναμε, για να ειμαι πιο σαφης ολες οσες δεν εχουμε αποκτησει ακομη παιδακια. Ειναι φυσιολογικο, ξεσπασε, κλαψε κανε οτι σε ανακουφιζει κι εμεις θα ειμαστε εδω να μοιραζομαστε τη θλιψη σου.

 

Επισης σου ευχομαι να φυγει απο μονο του. Νομιζω οτι ψυχολογικα ειναι πιο ανωδυνο απο την αποξεση. (προσωπικα μιλωντας μπορει να κανω και λαθος)

  • Λυπημένη/-ος 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...