Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

2 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Εμένα δε με πονάει καθόλου το στήθος, ούτε έχει πρηστεί ενώ συνήθως πριν την περίοδο φοράω άλλο σουτιέν ένα νούμερο μεγαλύτερο! Επίσης υγρά σήμερα δεν έχω καθόλου όπως χτές. Γενικά δεν έχω συμπτώματα που να με υποψιάσουν για εγκυμοσύνη. Σου λέω δεν είναι ο μήνας μου αυτός. Και πως περιμένουμε ως το γαμο για να αρχίσω να ψάχνομαι? Χθές το συζήταγα με τον αγαπημένο μου, και μου είπε αν νιώθεις ότι χρειάζεται πάμε τώρα. Αλλά Θεωρεί ότι επειδή είναι μόνο ο τρίτος μήνας προσπάθειας, ο κύκλος μου είναι σχετικά φυσιολογικός, καλύτερα να μας δώσω ένα περιθώριο μέχρι το Γενάρη ας πούμε... Και μετά το γάμο να πάμε. 

Υποπτεύεται εγκυμοσύνη το κορίτσιιιιιιι! <3 Μακάρι η υποψια σου να γίνει βεβαιότητα!

Κατά τα άλλα ήθελα να σου το πώ και χθές, πολύ σωστός στην προσέγγιση του κατ εμέ ο ενδοκρινολόγος. 

Καλα εννοειται οτι ειναι νωρις και προσπαθειτε πολυ λιγο καιρο @noni90 , αλλα αφου ειχατε πολλες επαφες μεσα στον μηνα , μπορει να το πετυχατε ! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , caramel_83 είπε:

@elenakii22 @Ani ani ρε κοριτσια ερωτηση για να ξερουμε και οι υπολοιπες ποσο στοιχιζει η β επιπεδου σε ιδιωτικο?

δεν εχω ρωτησει ακομα αλλα νομιζω απο 150-180

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , caramel_83 είπε:

@elenakii22 @Ani ani ρε κοριτσια ερωτηση για να ξερουμε και οι υπολοιπες ποσο στοιχιζει η β επιπεδου σε ιδιωτικο?

140 ή 150 είχα δώσει εγώ (δεν θυμάμαι ακριβώς) σε πιστοποιημένο ιδιώτη, όχι σε Νοσοκομείο

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , ada32 είπε:

Καλα εννοειται οτι ειναι νωρις και προσπαθειτε πολυ λιγο καιρο @noni90 , αλλα αφου ειχατε πολλες επαφες μεσα στον μηνα , μπορει να το πετυχατε ! 

Δε νομίζω τι στο καλό κάποιο σύμπτωμα δε θα είχα? 4 μέρες πριν την αναμενόμενη είμαι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , noni90 είπε:

Δε νομίζω τι στο καλό κάποιο σύμπτωμα δε θα είχα? 4 μέρες πριν την αναμενόμενη είμαι. 

Δεν ειναι απαραίτητο... Συνηθως το μονο συμπτωμα που παρατηρείται ειναι η καθυστερηση! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ritaki13 είπε:

Nαι το ξερω, το διαβαζω κ εγω απ την ωρα που πηρα τα αποτελεσματα. θα το κοιταξω!

ψαχνω να παω αυτη τη βδομαδα! εχει καμια γιατρο τον κ. Κερασώτη?? αυτον μου προτειναν, ελπιζω να ειναι καλος. λογικα θα πρεπει ν κανω κ υπερηχο δεν εχω κανει ποτε.

τον ρυθμισες για να μεινεισ εγκυος? εννοω τοτε το ανακαλυψες ή ειχες απο πριν?? ναι θα κανω κ υπερηχο, θα το ζητησω λογικα θα μου το πει κ ο γιατρος ο ιδιος. ελπιζω να μην εχω τπτ πιο σοβαρο. γενικα αγχωθηκα κ ειμαι χαλια αυτες τις μερες αλλα θα μου περασει. ευχαριστω για τις απαντησεις και τη βοηθεια! 

αντε καλε τι να εχεις?εγω τον ειχα ανακαλυψει το 2009 σε ελεγχο τυχαιο...ειχα tsh 9.5!!!απο τοτε παιρνω χαπακι για να τον εχω στα φυσιολογικα,και τωρα που ηθελα να μεινω εγκυος τον εριξα στο 1.14

μην ανησυχεις θα το φτιαξετε ευκολα..

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , noni90 είπε:

Δε νομίζω τι στο καλό κάποιο σύμπτωμα δε θα είχα? 4 μέρες πριν την αναμενόμενη είμαι. 

ουτε εγω ειχα συμπτωματα...καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Εσυ γιατι γλυκια μ?

εγω δεν εκανα προσπαθεια, γιατι θελω να δω αν και αυτη την φορα η ροη μου θα ειναι οπως πρεπει ή απλα ετυχε την προηγουμενη, αν ειναι ενταξει μολις τελειωσει θα ξεκινησουμε κι εμεις σωστη προσπαθεια:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Καλημέρααααααα στις ομορφες!

@Vila το ξέρω κι εγώ το έχω διαβάσει κ δυστυχως καπνίζω πολύ. Όλα τα άλλα τα έχω φτιάξει, τη διατροφή μου, δεν πίνω καθόλου αλκοόλ.. Αυτό το ρημαδοτσίγαρο θα με φαει. 

@Μαρθα Κ @anemoni1989πρέπει να το κόψουμε... Προσεχα παλιά ένα παιδάκι και η μαμά του ήταν έγκυος στο δεύτερο τότε και κάπνιζε. Δε μπορούσε να το κόψει με τίποτα. Κι εγώ λεω αν μεινω έγκυος θα το κόψω. 

Τι νέα εσείς κορίτσια οι υπόλοιπες?

 

Θα το κόψουμε κορίτσια μου με το που δούμε θετικό τεστακι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

μακαρι να μου ερθει με καλη ροη γιατι θα αρχισω με αλλον αερα προσπαθεια σοβαρη πλεον απο τον νεο κυκλο :) 

εσυ ειχες καλες επαφες αυτο τον μηνα?

ρε καραμελ παντα το ειχα απορια..σου ειπε ο γιατρος οτι με μικρη ροη δεν μπορεις να μεινεις εγκυος?και μενα ειχε χαλασει η ροη μου απο τον μαιο αλλα δεν εδωσα σημασια αφου οι ορμονικες ηταν καλες κ ο ενδοκρινολογος που τον ρωτησα γι αυτο  μου ειπε οτι ολα ειναι οκ..

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Ο γιατρος μ μου ειπε να περιμενω λιγο μηπως αδιαθετησω και φυγει ετσι γιατι ειναι μικρο...αν δεν.αδιαθετησω θα παω την παρασκευη να δω τι θα μου πει..

Δημητρούλα εμένα η γιατρός μου είχε δωσει κατι χαπάκια που τα βάζεις κολπικά και σε λίγες ώρες έχεις αιμορραγία

ήμουν 7η εβδομάδα και ο σάκος ήταν σαν 5η

μήπως να τον ρωτησεις? να τελειώνεις βρε παιδί μου με αυτό 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elenakii22 είπε:

ποτε λες να κλείσεις?εγω λεω τελη νοεμβρη..καπου ειδα οτι ιδανικη ημερομηνια για μενα ειναι απο 24 εως δε θυμάμαι...ελεγα 24-25 να παω να κανω εγω την β επιπεδου!

μου εχει συγκεκριμενη ημερομηνια απο 12-19/11..ξερεις τοι διαφορα εχει απο τη χοριακη;; εγω οχι..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ani ani είπε:

μου εχει συγκεκριμενη ημερομηνια απο 12-19/11..ξερεις τοι διαφορα εχει απο τη χοριακη;; εγω οχι..

αυτο π ξερω σιγουρα ειναι οτι μετρανε κ τα δαχτυλα που δε φαινοταν στην αυχενικη...τωρα τπτ αλλο δε ξερω! 


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...