Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλημέρααααααα στις ομορφες!

@Vila το ξέρω κι εγώ το έχω διαβάσει κ δυστυχως καπνίζω πολύ. Όλα τα άλλα τα έχω φτιάξει, τη διατροφή μου, δεν πίνω καθόλου αλκοόλ.. Αυτό το ρημαδοτσίγαρο θα με φαει. 

@Μαρθα Κ @anemoni1989πρέπει να το κόψουμε... Προσεχα παλιά ένα παιδάκι και η μαμά του ήταν έγκυος στο δεύτερο τότε και κάπνιζε. Δε μπορούσε να το κόψει με τίποτα. Κι εγώ λεω αν μεινω έγκυος θα το κόψω. 

Τι νέα εσείς κορίτσια οι υπόλοιπες?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 ώρα πρίν, Papaki@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!,

@orianna τα πήραμε τα profertil και του κάνανε δουλειά όντος, αλλά τώρα λόγο οικονομικών πήραμε τα pregnacare his and hers 

Νομίζω με πειράζουν λιγότερο τώρα τα glucophage 

Παπάκι εμείς τις είχαμε παραγγείλει από ένα γερμανικό σάιτ και ήταν πολύ φτηνότερες. Είχαμε πάρει για τρεις μήνες και οι δύο και δώσαμε σχεδόν τα μισά λεφτά. Θέλεις να το βρω και να στο στείλω; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Τώρα που θα μείνω έγκυος θα το κόψω κι εγώ! 

Καλημέρα κοριτσάρες μου!

Τι μου το θυμισατε τωρα! Και στην πρωτη εγκυμοσυνη το εκοψα και το ξαναρχισα και τωρα το εκοψα αλλα δεν νομιζω για παντα. Οταν γεννησω παλι θα το ψαξω...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αυτον τον πανζουρλισμο με το τσιγαρο δεν τον καταλαβαινω... Το να κανει καποιος μερικα τσιγαρακια την ημερα,  δεν εγινε και κατι... Ειχα ενα καθηγητη καρδιολογιας θυμαμαι στη σχολη,  ο οποιος μας ελεγε "απο το να σκεφτεται καποιος ολη μερα το τσιγαρο,  καλυτερα να κανει 5-6 τσιγαρακια καθημερινα... Θα πεθανει απο το στρες στο τελος"  και συμφωνω... Αλλο να ξεφευγεις και να κανεις 1-2 πακετα την ημερα... Αλλα 2-3 δε νομιζω πως βλαπτουν... Αμα μπορει να το κοψει καποιος τελειως ανωδυνα,  ειναι το ιδανικο βεβαια...

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πολλούς που το κρατάνε στα 2 3 τη μέρα. Εγω δηλαδή κάνω γύρω στα 15-18. Αν το φτάσω στα 2 3 δε με νοιάζει να το κόψω. Αλλά με τη δουλεια που κάνω δύσκολο ν κοψω το τσιγαρο. Πολύ άγχος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πολλούς που το κρατάνε στα 2 3 τη μέρα. Εγω δηλαδή κάνω γύρω στα 15-18. Αν το φτάσω στα 2 3 δε με νοιάζει να το κόψω. Αλλά με τη δουλεια που κάνω δύσκολο ν κοψω το τσιγαρο. Πολύ άγχος

Οταν βρεθει το καταλληλο ερεθισμα και το θελησεις,  θα τα καταφερεις! Στην τελικη δε θα σκασεις κιολας επειδη καπνιζεις! Μακρινος παππους μου εζησε μεχρι τα 98 και εκανε 2 πακετα βαρια τσιγαρα τη μερα (εγω βεβαια σα σωστη επαγγελματιας θα επρεπε να σε προτρεπω να το κοψεις... Χμμμμ θα πρεπει να το κοιτάξω μαλλον!!!)... Δοκιμασε να κανεις στριφτο μιας και κανεις χρόνο να το στριψεις ή να τρως καμια τσιχλα οταν σ ρχεται ορεξη για τσιγάρο... Θα γλιτωσεις μερικα σιγουρα... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλημερα!! απορω πρωινιατικα γιατι εχουμε ασφαλεια σε αυτη τη χωρα.Πηρα να κλεισω εξεταση β επιπεδου στο Ελενα και ειναι κλεισμενα μεχρι τελος του χρονου...οποτε ολες εσεις που δεν ειστε ακομα εγκυες κλειστε απο τωρα αυτες τις εξετασεις για να προλαβετε..χιχι ελεοόοοος

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσιααα μου!

Αχχ αυτο το τσιγαρο και εγω καπνιζω φουλ!

Δεν μπορω να το κοψω αμα με το καλο μηνω ποτε εγκυος θα το κόψω ειναι η μονη μου ευκαιρια.για να το κοψω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ani ani είπε:

κοριτσια μου καλημερα!! απορω πρωινιατικα γιατι εχουμε ασφαλεια σε αυτη τη χωρα.Πηρα να κλεισω εξεταση β επιπεδου στο Ελενα και ειναι κλεισμενα μεχρι τελος του χρονου...οποτε ολες εσεις που δεν ειστε ακομα εγκυες κλειστε απο τωρα αυτες τις εξετασεις για να προλαβετε..χιχι ελεοόοοος

Σορυ,  πως γινεται αυτο???  Την κλεινουν στο περιπου με βαση την ημ/νια??? Και τωρα? Θα την κανεις σε αλλο??? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

@anemoni1989 βρε με το ένα χερι στριβω τι χρονο θα χανω πιο πολύ μου παιρνει να βρω τον αναπτηρα στην τσαντα μου χιχιχιχιχιχχι

@Ani ani ρε κορίτσι σοβαρα? Πωπω..... Λες να έχει να κάνει το ότι είναι δημόσιο και άρα πιο χαμηλό το κόστος? Ο κόσμος έχει ζοριστεί πολύ. Το βλέπω εγώ και στη δουλειά. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚιΚοριτσια για το θεμα τσιγάρου που λετε εγω κάπνιζα οχι σε ολη την εγκυμοσύνη αλλα οταν με έπιανε αγχος. Και. Πανικός αναβα ενα....  Προσπαθούσα να εχω πακετο για μια εβδομαδα και τα κατάφερνα σχεδον....  Ναι εκανα κακο και. Σε μενα και στο παιδι μου αλλα τα ψυχολογικά μου απο τις ορμόνες ηταν αστα να πανε....  Τωρα μεχρι στιγμής δεν εχω καπνίσει αν και το ζητάω πολυ.... 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω παντως αυτον τον πανζουρλισμο με το τσιγαρο δεν τον καταλαβαινω... Το να κανει καποιος μερικα τσιγαρακια την ημερα,  δεν εγινε και κατι... Ειχα ενα καθηγητη καρδιολογιας θυμαμαι στη σχολη,  ο οποιος μας ελεγε "απο το να σκεφτεται καποιος ολη μερα το τσιγαρο,  καλυτερα να κανει 5-6 τσιγαρακια καθημερινα... Θα πεθανει απο το στρες στο τελος"  και συμφωνω... Αλλο να ξεφευγεις και να κανεις 1-2 πακετα την ημερα... Αλλα 2-3 δε νομιζω πως βλαπτουν... Αμα μπορει να το κοψει καποιος τελειως ανωδυνα,  ειναι το ιδανικο βεβαια...

Συμφωνω σε αυτο απολυτα! Εγω 5 εκανα ολα κι ολα!

Link to comment
Share on other sites

@Alekagala αν καπνίζεις χρόνια εκτός απ τη σωματική εξάρτηση είναι και η ψυχολογική.... Αυτή σε κάνει να το ζητάς πολύ! Να είσαι δυνατή και να μη το ξαναπιάσεις εγώ όταν το ξαναπιασα έκανα το πρώτο τσιγάρο και το επόμενο λεπτό το μετάνιωσα. Τι βλακας είμαι σκεφτηκα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Alekagala είπε:

ΚιΚοριτσια για το θεμα τσιγάρου που λετε εγω κάπνιζα οχι σε ολη την εγκυμοσύνη αλλα οταν με έπιανε αγχος. Και. Πανικός αναβα ενα....  Προσπαθούσα να εχω πακετο για μια εβδομαδα και τα κατάφερνα σχεδον....  Ναι εκανα κακο και. Σε μενα και στο παιδι μου αλλα τα ψυχολογικά μου απο τις ορμόνες ηταν αστα να πανε....  Τωρα μεχρι στιγμής δεν εχω καπνίσει αν και το ζητάω πολυ.... 

Εγω τις πρωτες μερες που το εμαθα εκανα 1 τη μερα για 2-3 μερες. Αλλα δεν το απολαμβανα καθολου. Ενιωθα τυψεις. Κι ετσι το εκοψα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , noni90 είπε:

@anemoni1989 βρε με το ένα χερι στριβω τι χρονο θα χανω πιο πολύ μου παιρνει να βρω τον αναπτηρα στην τσαντα μου χιχιχιχιχιχχι

@Ani ani ρε κορίτσι σοβαρα? Πωπω..... Λες να έχει να κάνει το ότι είναι δημόσιο και άρα πιο χαμηλό το κόστος? Ο κόσμος έχει ζοριστεί πολύ. Το βλέπω εγώ και στη δουλειά. 

 

σιγουρα εχει να κανει οτι ειναι δημοσιο κ απλα δινουν περιορισμενα ραντεβου..το θεμα ειναι οτι για για αυχενικη κ κυστικη ινωση κ των 2 εχω δωσει μεχρι τωρα 320 και τωρα αλλα 100-150 και σε αλλη μια εξεταση για την καρδια του εμβυου θελω γυρω στα 100. Δεν ειναι να απορεις για την Δημοσια υγεια; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...