Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια!!  μολις εγινα μελος του φορουμ  :-D  πηραμε και εμεις με τον αντρα μου την αποφαση να κανουμε παιδακι! βεβαια οι εξετασεις μου δεν ειναι τελειες αλλα ευχομαι να πανε ολα καλα!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 5 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

καλησπερα κοριτσια!!  μολις εγινα μελος του φορουμ  :-D  πηραμε και εμεις με τον αντρα μου την αποφαση να κανουμε παιδακι! βεβαια οι εξετασεις μου δεν ειναι τελειες αλλα ευχομαι να πανε ολα καλα!

Καλωσήρθες κορίτσι!! Προσπαθείτε καιρό?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , MelinaFo είπε:

Το αφησα καλε αφου ειχα κανει χοριακη τοτε θυμασαι! Ασε που μ εκανε και η γιατρος υπερηχο και δεν ειδε τπτ κυριολεκτικα ομως. Ουτε ωαριο ουτε ωχρο σωματιο τιποτα τιποτα αααα ουτε κυστες που ειχε προφητευσει απο μονη της χιχιχχι

Δεν ειμαστε καλα!!!

Αντε.να.παρεις τα αποτελέσματακια σου να μας πεις τα νεα σου!

πρίν από 8 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

καλησπερα κοριτσια!!  μολις εγινα μελος του φορουμ  :-D  πηραμε και εμεις με τον αντρα μου την αποφαση να κανουμε παιδακι! βεβαια οι εξετασεις μου δεν ειναι τελειες αλλα ευχομαι να πανε ολα καλα!

Καλος ηρθες και με το καλο και σε εσας ενα ζουζουνι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

καλησπερα κοριτσια!!  μολις εγινα μελος του φορουμ  :-D  πηραμε και εμεις με τον αντρα μου την αποφαση να κανουμε παιδακι! βεβαια οι εξετασεις μου δεν ειναι τελειες αλλα ευχομαι να πανε ολα καλα!

Kαλως όρισες!!!!Εύχομαι σύντομα με ένα μπεμπέ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θελω να μου πειτε τη γνωμη σας... ειχα μια κυστη 5 εκατοστων...τον επομενο μηνα μειωθηκε σε 4 εκατοστα και μετα απο 2 μηνες εφυγε τελειως και ο υπερηχος μου σημερα που εκανα ηταν πολυ καλος! ο ενδοκρινολογος μου ειπε προτινει να παρω παλι χαπια αντισθλυπτικα γιατι αυξημενα ανδρογονα και θα με βοηθουμε στις κυστες που εχω και να σταματησω το υδροκορτιζον( μειωνουν τα ανδρογονα)  που μου το εδωσε μεχρι να ξεκινησω τα χαπια...η γυναικολογος μου προτεινε να μην τα παρω, να συνεχισω τα υδροκορτιζον και να συνεχισω προσπαθειες κανονικα....τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Σε συνεχεια του προηγουμενου παπ καθαρο, προγεστερονη 6,2 προλακτινη 9,6 με παχος ενδομητριου 9 χιλ σε πια φαση του κυκλου μου ειμαι ΟΕΟ! Α και χοριακη φυσικα <1 ανεμογκαστρι φουλ! Θα παω στην γιατρο κατα της 8 

  • Μου αρέσει 3

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, noni90 είπε:

Το έχω σκεφτεί να πάω να κάνω κάποια βασικά πράγματα απλά ο άντρας μου είναι της άποψης να δώσω λίγο χρόνο ακόμη. Έγώ είμαι 27.5 κ εκείνος 28, και μου λέει αν το νιώθεις τόσο πολύ να πάμε να σου φύγει, αλλά δώσε μια ευκαιρία ρε παιδί μου άλλο ένα τρίμηνο. να φτάσουμε τους 6 μήνες. Οπότε συμφωνήσαμε να προσπαθούμε μόνοι μας ώς τον Ιανουάριο και μετά το Φεβρουάριο να ξεκινήσουμε εξετάσεις. 
Άγχος για ένα περίεργο λόγο δέν έχω για το αν θα καταφέρω να κάνω παιδί, γιατί θεωρώ ότι το θέμα είναι να κάνεις την αρχή με το γιατρό κ τις εξετάσεις, μετά εν έτει 2017 σχεδόν όλα λύνονται. Σε γενικές γραμμές όμως η ζωή μου περιέχει άγχος. 

  @noni90 μην αγχώνεσαι τόσο είναι πολύ νωρίς!!!Αν αισθάνεσαι βέβαια οτι θα σου φυγει το αγχος αν κάνεις τις εξετάσεις σου τότε να τις κάνεις...ξεκίνα σιγά σιγα με τις ορμονολογικές και βλέπεις...και πάλι πιστεύω οτι έχεις περιθώριο !!Εύχομαι σύντομα ενα μωράκι!!

Link to comment
Share on other sites

@aspa80 σε ευχαριστώ για την όμορφη ευχή σου και ανταποδίδω. Η αλήθεια είναι πως έχω χρόνο. Οπότε θα το αφήσω για λίγο κ βλέπουμε.... Έχεις δίκιο δε πρέπει να αγχώνομαι από τόσο νωρίς!!!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, marillia είπε:

Kαλημέρα γλυκιά μου και σε όλα τα κορίτσια!!Εχω μια διαίσθηση για σένα!!!Εγώ είχα τους τελευταίους 2 μήνες 30άρι κύκλο άρα αυτός μοιραία πάει μεγαλύτερος χαχχαχα!!Και γω κατάλαβα τα πρώτα υγρά ωορρηξίας το Σάββατο και μάλλον σήμερα είναι!!!Αλλά δεν είχα έντονα συμπτώματα όπως άλλες φορές!!Δεν πρήστηκε το στήθος,δεν πονούσαν πολύ οι ωοηθήκες.Τι να πώ.....!!!! 

Καλησπέρα! Εμένα μου έδειξε χτες το τεστ θετικό αλλά κι εγώ δεν είχα τα συνηθισμένα συμπτώματα. Λες να σημαίνει αυτό ότι είναι έτοιμο το σώμα μας για τη σύλληψη; 

Για να μείνω έγκυος εγώ θα πρέπει να συμβαίνει τώρα η σύλληψη - χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Καλησπέρα! Εμένα μου έδειξε χτες το τεστ θετικό αλλά κι εγώ δεν είχα τα συνηθισμένα συμπτώματα. Λες να σημαίνει αυτό ότι είναι έτοιμο το σώμα μας για τη σύλληψη; 

Για να μείνω έγκυος εγώ θα πρέπει να συμβαίνει τώρα η σύλληψη - χαχαχα

Κοριτσάρα μου λες???Και οι 2 χωρίς συμπτώματα πολλά ωορρρηξίας!!!Αρα να ελπίζω αφού λες είχες θετικό τεστάκι!!Και τι καταλαβα τους προηγούμενους που είχα καραμπινάτα συμπτώμ,ατα!!!Καλή μας επιτυχίαααααα!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , marillia είπε:

Κοριτσάρα μου λες???Και οι 2 χωρίς συμπτώματα πολλά ωορρρηξίας!!!Αρα να ελπίζω αφού λες είχες θετικό τεστάκι!!Και τι καταλαβα τους προηγούμενους που είχα καραμπινάτα συμπτώμ,ατα!!!Καλή μας επιτυχίαααααα!!!

Αυτό λέω κι εγώ. Τόσους μήνες τόσοι πόνοι στην ωορρηξία και τα δίχτυα αδεια. Μπορεί αυτή τη φορά να αλλάξει το γούρι...

@Ungry girl από όσο ξέρω δεν επηρεάζεται από την ενδομητρίωση ο κύκλος σε επίπεδο συχνότητας. Ωστόσο κάποιες φορές αλλάζει ο κύκλος της γυναίκας. Και όσο πιο μικρή είναι αυτό είναι ένα πιο συχνό φαινόμενο. Κάτσε να δεις τι θα γίνει. Επειδή πονάς δεν σημαίνει τίποτα. Εγώ είναι φορές που έχω συμπτώματα περιόδου μια βδομάδα πριν έρθει και άλλες πάλι μια-δυο μέρες. Την τελευταία φορά τίποτα μόνο τα ροζ. Θυμάστε... 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Αυτό λέω κι εγώ. Τόσους μήνες τόσοι πόνοι στην ωορρηξία και τα δίχτυα αδεια. Μπορεί αυτή τη φορά να αλλάξει το γούρι...

@Ungry girl από όσο ξέρω δεν επηρεάζεται από την ενδομητρίωση ο κύκλος σε επίπεδο συχνότητας. Ωστόσο κάποιες φορές αλλάζει ο κύκλος της γυναίκας. Και όσο πιο μικρή είναι αυτό είναι ένα πιο συχνό φαινόμενο. Κάτσε να δεις τι θα γίνει. Επειδή πονάς δεν σημαίνει τίποτα. Εγώ είναι φορές που έχω συμπτώματα περιόδου μια βδομάδα πριν έρθει και άλλες πάλι μια-δυο μέρες. Την τελευταία φορά τίποτα μόνο τα ροζ. Θυμάστε... 

 

Καλησπερα αλινακι μου!!!

Ναι δεν ξερω τι γίνεται και τι εχει παθει και μου έρχεται τοσοοο νωρίς..

Καλα μου εχει ξανα τυχει να ποναω και να μην μιυ ερθει σύντομα αλλα τωρα τελευταία εχω φοβηθεί εκτος απο την ενδομητρίωση μην εχω και τιποτα αλλο!!

Ασε που αυτη τη φορα ποναει το στηθος μου απο την ωορρηξία και.μετα αν δεν ηξερα οτι δεν.μπορω να μηνω εγκυος πάλι θα εμπενα στη διαδικασία συμπτωμάτων αχαχααχα!!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλησπερα αλινακι μου!!!

Ναι δεν ξερω τι γίνεται και τι εχει παθει και μου έρχεται τοσοοο νωρίς..

Καλα μου εχει ξανα τυχει να ποναω και να μην μιυ ερθει σύντομα αλλα τωρα τελευταία εχω φοβηθεί εκτος απο την ενδομητρίωση μην εχω και τιποτα αλλο!!

Ασε που αυτη τη φορα ποναει το στηθος μου απο την ωορρηξία και.μετα αν δεν ηξερα οτι δεν.μπορω να μηνω εγκυος πάλι θα εμπενα στη διαδικασία συμπτωμάτων αχαχααχα!!

 

Δεν ισχύει αυτό που λες. Μπορείς να μεινεις έγκυος. Μην το λες. Ότι λέμε διαμορφώνει την πραγματικότητα μας. Μην το ξαναπείς. 

Κορίτσια δεν λέμε ούτε "δεν μπορώ" ούτε "προσπαθώ". Λέμε θα μείνω έγκυος και είμαι στη διαδικασία όπου ενεργώ για το στόχο αυτό". Πιστέψτε με, οι λέξεις διαμορφώνουν την πραγματικότητά μας. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , alina80 είπε:

Δεν ισχύει αυτό που λες. Μπορείς να μεινεις έγκυος. Μην το λες. Ότι λέμε διαμορφώνει την πραγματικότητα μας. Μην το ξαναπείς. 

Κορίτσια δεν λέμε ούτε "δεν μπορώ" ούτε "προσπαθώ". Λέμε θα μείνω έγκυος και είμαι στη διαδικασία όπου ενεργώ για το στόχο αυτό". Πιστέψτε με, οι λέξεις διαμορφώνουν την πραγματικότητά μας. 

Ε αφου ετσι μου ειπαι ο γιατρουκος τι να.πω!

Κοιτα αν ειναι ετσι οπως τα λες να το λεω καθε μερα!!!!

Νταξ μεταξη μας.αυτα.τα λεω και στον ευατο μου οχι παρα εξω!:-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...