Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

@Alekagala αν καπνίζεις χρόνια εκτός απ τη σωματική εξάρτηση είναι και η ψυχολογική.... Αυτή σε κάνει να το ζητάς πολύ! Να είσαι δυνατή και να μη το ξαναπιάσεις εγώ όταν το ξαναπιασα έκανα το πρώτο τσιγάρο και το επόμενο λεπτό το μετάνιωσα. Τι βλακας είμαι σκεφτηκα. 

@Ani ani από τη στιγμή που μας κρατούν ένα διόλου ευκαταφρόνητο ποσό από τους μισθούς μας κάθε μήνα κιόλας....... Εγώ πάντως δε τα βάζω με τους γιατρούς και τους νοσηλευτές γιατί από προσωπική πείρα ξέρω ότι προσπαθούν τα μέγιστα και με συνθήκες εργασίας όχι καλές. Αλλά τα βάζω με το σύστημα. Που μας υποχρεώνει όλους να πληρώνουμε μεσω κρατήσεων αλλά δεν έχει τη δυνατότητα να μας εξυπηρετήσει όλους. Τώρα έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα αναγκαστικά θα στραφείς ιδιωτικά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 4 λεπτά , noni90 είπε:

@Alekagala αν καπνίζεις χρόνια εκτός απ τη σωματική εξάρτηση είναι και η ψυχολογική.... Αυτή σε κάνει να το ζητάς πολύ! Να είσαι δυνατή και να μη το ξαναπιάσεις εγώ όταν το ξαναπιασα έκανα το πρώτο τσιγάρο και το επόμενο λεπτό το μετάνιωσα. Τι βλακας είμαι σκεφτηκα. 

@Ani ani από τη στιγμή που μας κρατούν ένα διόλου ευκαταφρόνητο ποσό από τους μισθούς μας κάθε μήνα κιόλας....... Εγώ πάντως δε τα βάζω με τους γιατρούς και τους νοσηλευτές γιατί από προσωπική πείρα ξέρω ότι προσπαθούν τα μέγιστα και με συνθήκες εργασίας όχι καλές. Αλλά τα βάζω με το σύστημα. Που μας υποχρεώνει όλους να πληρώνουμε μεσω κρατήσεων αλλά δεν έχει τη δυνατότητα να μας εξυπηρετήσει όλους. Τώρα έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα αναγκαστικά θα στραφείς ιδιωτικά. 

μα εννοειται με το συστημα τα βαζω καλη μου..σκεψου μονο οτι 2 μερες προσπαθω να πιασω γραμμη..ουτε στη Μενεγακη για δωρο να επαιρνα..χαχαχα ελεος!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alina80 είπε:

Παπάκι εμείς τις είχαμε παραγγείλει από ένα γερμανικό σάιτ και ήταν πολύ φτηνότερες. Είχαμε πάρει για τρεις μήνες και οι δύο και δώσαμε σχεδόν τα μισά λεφτά. Θέλεις να το βρω και να στο στείλω; 

στείλε κορίτσι να το δώ! σε ευχαριστώ!!


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!Εγω σήμερα έχω γιατρό και ένα αγχος το έχω η αλήθεια είναι. Φοβάμαι έπειδη τον αυγουστο μου είχε πει πως δεν είχα αυγο, οτι ίσως γίνει πάλι κάτι τέτοιο ή οτι θα είναι τζουφιο...Παλιά δεν σκεφτόμουν ποτέ κάτι τέτοιο..Ο κύκλος μου είναι σταθερός 28-29 μέρες αλλά χθες το τεστ δεν έγινε πιο κοκκινο και ήταν 13η μερα..


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Elma86 Καλημέρα! Θετικές σκέψεις! Και το τέστ της @elenakii22 δεν γίνεται πολύ κοκκινο και μια χαρά ωορρηξία έκανε και έχει κ το μπεμπάκι της τώρα στην κοιλίτσα! Όλα καλά θα πάνε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ani ani είπε:

μα εννοειται με το συστημα τα βαζω καλη μου..σκεψου μονο οτι 2 μερες προσπαθω να πιασω γραμμη..ουτε στη Μενεγακη για δωρο να επαιρνα..χαχαχα ελεος!!

ωραια ιδέα! 

καλέστε μας και κερδίζετε 1 εξέταση Β επιπέδου στο ιδιωτικό κέντρο τάδε!! χαχαχα

δεν έχουν καλό μαρκετινγκ τα διαγνωστικά κέντρα


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, orianna είπε:

καντε φουλ προσπαθειες..καθε δυο μερες μην τον στραγκισεις κιολας..και στις γονιμες καθε μερα...για την ποιοτητα θα βοηθουσε η θερμομετρηση..και πιστευω θα ηταν καλα και τα τεστ για να μην καταναλωνεις πολλες επαφες σε ασχετες  μερες. ο αντρας σου προφερτιλ παιρνει?

ειδες καμια διαφορα τωρα που τα παιρνεις μεσημερι σε πειραζουν το ιδιο?

χαχαχαχαχα @Nati85 λοιπον σου εκανα like τις παλιες σου δημοσιευσεις με τις προβλεψεις σου... ξεκινα μεντιουμ ξεκινα...

μου ειχες πει αρχες σεπτεμβριου οτι εχεις προαισθημα οτι αυτος ο μηνας θα ειναι ο τυχερος για μενα..μετα αδιαθετισα και νομιζαμε οτι επεσες εξω...αλλα OXI..ησουν σωστη γτ αυτος ο μηνας ηταν οντως ο τυχερος αφου η συλληψη εγινε 27-28 σεπτεμβριου...

θες και το πιο καλο..η σειρα προβλεψεων ηταν οριαννα,λινα, μαριλλια αλινα...χαχαχαχχα εγω εμεινα μαζι με την λινα την ιδια μερα το μαθαμε... 2 στα 4 μεχρι στιγμης...

Σ   ΑΚΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΟ   ΜΕΝΤΙΟΥΜ...ΧΑΧΑΧΑ

Χαχαχαχαχαχα πολυ γελασα σημερα να σαι καλα!! λοιπον δεν ηθελα να σας πω μετα σας τα λεγα εγω!!! @Vila μιας και ρωτησες εχθες που σας διαβαζα λεω να τη θα μεινει εγκυος το κοριτσι δεν θ αργησει!! @MelinaFo πιο παλια ελεγα στα κοριτσια εδω ετσι για να περασει και η ωρα μας οτι με αυτη την σειρα θα μεινουν εγκυες οι κοπελες και τελικα πετυχα τις 2.το μεγαλο μεντιουμ επιστρεφει!χαχαχαχαχα! 

Που λετε κοριτσια σημερα ο μικρος ειχε λιγο πυρετο οχι κατι ιδιαιτερο αλλα και καταρροη και δεν πηγε παιδικο.να δουμε ποτε θα προσαρμοστει αν λειπει.θα μπορουσα να τον παω αλλα δεν ηθελα για τα αλλα παιδακια δεν θα ηταν σωστο.απ την αλλη λεω και εκει αρρωστα θα ειναι καποια για να κολλησε τι τα πανε παιδικο?μετα ομως σκεφτομαι τι να κανουν οι γυναικες αν δουλευουν και δεν εχουν ατομα να τα κρατησουν σπιτι; και καπως ετσι μπερδευομαι ακρη δεν βγαζω. Θα μου πειτε και εσεις εδω τι μας νοιαζει; για τα συμπτωματα εγκυμοσυνης λεμε εδω!σωστο και αυτο! Ο καθενας με τον πονο του!αυτααααααααα

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Papaki@ είπε:

ωραια ιδέα! 

καλέστε μας και κερδίζετε 1 εξέταση Β επιπέδου στο ιδιωτικό κέντρο τάδε!! χαχαχα

δεν έχουν καλό μαρκετινγκ τα διαγνωστικά κέντρα

οριστε τι ωραια που θα ηταν!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπων κοριτσια ηρθα με νεα απόρροια!!!

Τους 2 τελευταιους μηνες ο κυκλος μου δεν μου τα λεει καλα!

Τον αυγουστο 23 μερες τον Σεπτέμβρη 26 και τωρα σημερα 21η μερα και με ποναει η κοιλιά μου που σημενει παλυ μικρο θα κανω!

Η κουφη αποροια ειναι μπορει να μου μικρινε απο την ενδομητρίωση η παιζει και κατι ορμονολογικο στη μεση?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Λοιπων κοριτσια ηρθα με νεα απόρροια!!!

Τους 2 τελευταιους μηνες ο κυκλος μου δεν μου τα λεει καλα!

Τον αυγουστο 23 μερες τον Σεπτέμβρη 26 και τωρα σημερα 21η μερα και με ποναει η κοιλιά μου που σημενει παλυ μικρο θα κανω!

Η κουφη αποροια ειναι μπορει να μου μικρινε απο την ενδομητρίωση η παιζει και κατι ορμονολογικο στη μεση?

Από όσο ξέρω είναι φυσιολογικό να αλλάζει ο κύκλος μέσα στον χρόνο. Εμένα πχ πάντα μικραίνει το καλοκαίρι γύρω στις 2-3 μέρες.Ακόμα και ο καιρός ή κάποια ίωση μπορεί να παίζει ρόλο.Κάποια φαρμακευτική αγωγή επίσης


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, ada32 είπε:

εγω ειχα περιοδο (δηλαδη η αιμοραγια απο την βιοχημικη ) στις 23/9 κ θετικο τεστ ωορηξιας στις 6/10(οχι τοσο εντονο οσο η γραμμη ελεγχου αλλα την αλλη μερα ηταν αχνο ,οποτε το θεωρησα θετικο ) . κ ειχα δει στον υπερηχο ωοθυλακιο  19χιλ αλλα ειχα επαφες μονο 07/10 πρωι κ κυριακη πρωι κ δεν νομιζω να το προλαβαμε .. οποτε επειδη υπολογιζω τον κυκλο 28-29 μερες , περιμενω στις 21-22/10 .. Αλλα αν εχεις τοσο δυνατους πονους χωρις περιοδο , αυτο ειναι καλο !!!! Εγω πχ πριν την περιοδο δεν ποναω , μονο την πρωτη μερα , ποναω , οποτε οταν ειχα τους δυνατους πονους χωρις περιοδο , το υποψιαστηκα.... θα ειμαστε σε αναμονη εμεις μαζι ... αν και εμενα με ποναει πολυ η μεση μου που μαλλον ειναι απο την αλλαγη του καιρου ..

Οχι κοριτσι ,πρεπει οπωσδηποτε αγωγη γτ κ να πετυχετε συλληψη ,μπορει να εχεις αποβολη με τετοια τιμη . 

Nαι το ξερω, το διαβαζω κ εγω απ την ωρα που πηρα τα αποτελεσματα. θα το κοιταξω!

19 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Εμενα ηταν 3.77 και παιρνω και εγω χαπι! Εχω περιπου 1 μηνα και κατι που εχω αρχισει.ποτε θα πας ενδοκρινολογο?με το χαπι θα πεσει μην στεναχωριεσαι.

@orianna μπραβο κοριτσι μου.αντε με το καλο να δειτε το μωρακι σας τωρα.ολα μια χαρα θα πανε μην αγχωνεσαι και εσυ!αλλες εχουμε το χαρισμα!χαχαχαχαχα

ψαχνω να παω αυτη τη βδομαδα! εχει καμια γιατρο τον κ. Κερασώτη?? αυτον μου προτειναν, ελπιζω να ειναι καλος. λογικα θα πρεπει ν κανω κ υπερηχο δεν εχω κανει ποτε.

18 ώρες πρίν, orianna είπε:

γτ βρε κοριτσι εισαι στεναχωρημενη?ο θυροειδης ειναι το μονο ευκολο για να φτιαχτει...δεν ειναι τιποτα..ενα χαπακι θα σου δωσει και θα ρυθμιστει..και εγω εχω και τον ρυθμισα και τωρα ειμαι εγκυος..μην ανησυχεις και κλεισε σε εναν ενδοκρινολογο  και να κανεις και υπερηχο αν δεν εχεις κανει...

τον ρυθμισες για να μεινεισ εγκυος? εννοω τοτε το ανακαλυψες ή ειχες απο πριν?? ναι θα κανω κ υπερηχο, θα το ζητησω λογικα θα μου το πει κ ο γιατρος ο ιδιος. ελπιζω να μην εχω τπτ πιο σοβαρο. γενικα αγχωθηκα κ ειμαι χαλια αυτες τις μερες αλλα θα μου περασει. ευχαριστω για τις απαντησεις και τη βοηθεια! 

Link to comment
Share on other sites

@ritaki13 δεν τον εχω ακουσει αλλα πηγαινε αφου στον προτειναν.εγω ειχ παει αρχες του χρονου σε καποιον και μου ελεγε να μην παρω χαπι δεν εμποδιζει στην συλληψη εχασα ποσους μηνες και εδω μου ελεγαν τα κοριτσια κανονικα θα επρεπε να παρω.πηγα σε αλλη ενδοκρινολογο και μου εδωσε τελικα.να κανεις και υπερηχο αν δεν εχεις ξανακανει θα στο γραψει ο ιδιος λογικα.ετσι ειχα στεναχωρεθει και εγω παρα πολυ αλλα το ξεπερασα ουτε που με νοιαζει πλεον!θα δεις!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολες!!!εχω ενα τρομερο προγραμμα υπνου κ ξυπναω σταθερα στις 4 και μετά στις 10!

@Ani ani παρε στο Ελενα κ πες να σου κλεισουν β επιπεδου 2020 και 2021 μηπως εχεις κανει κ δευτερο να προλαβεις!!!τι θα κανεις τωρα??

πρίν από 30 λεπτά , Elma86 είπε:

Καλημέρα σε όλες!Εγω σήμερα έχω γιατρό και ένα αγχος το έχω η αλήθεια είναι. Φοβάμαι έπειδη τον αυγουστο μου είχε πει πως δεν είχα αυγο, οτι ίσως γίνει πάλι κάτι τέτοιο ή οτι θα είναι τζουφιο...Παλιά δεν σκεφτόμουν ποτέ κάτι τέτοιο..Ο κύκλος μου είναι σταθερός 28-29 μέρες αλλά χθες το τεστ δεν έγινε πιο κοκκινο και ήταν 13η μερα..

αφου θα πας στο γιατρο θα σου λυθουν ολες οι αποριες!μην αγχωνεσαι!εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι τα πιο αχνα τεστ δεν δειχνουν παντα οτι δεν κανεις ωορρηξια!μπορει να εισαι στην ιδια περιπτωση με εμενα!

πρίν από 22 λεπτά , Nati85 είπε:

Χαχαχαχαχαχα πολυ γελασα σημερα να σαι καλα!! λοιπον δεν ηθελα να σας πω μετα σας τα λεγα εγω!!! @Vila μιας και ρωτησες εχθες που σας διαβαζα λεω να τη θα μεινει εγκυος το κοριτσι δεν θ αργησει!! @MelinaFo πιο παλια ελεγα στα κοριτσια εδω ετσι για να περασει και η ωρα μας οτι με αυτη την σειρα θα μεινουν εγκυες οι κοπελες και τελικα πετυχα τις 2.το μεγαλο μεντιουμ επιστρεφει!χαχαχαχαχα! 

Που λετε κοριτσια σημερα ο μικρος ειχε λιγο πυρετο οχι κατι ιδιαιτερο αλλα και καταρροη και δεν πηγε παιδικο.να δουμε ποτε θα προσαρμοστει αν λειπει.θα μπορουσα να τον παω αλλα δεν ηθελα για τα αλλα παιδακια δεν θα ηταν σωστο.απ την αλλη λεω και εκει αρρωστα θα ειναι καποια για να κολλησε τι τα πανε παιδικο?μετα ομως σκεφτομαι τι να κανουν οι γυναικες αν δουλευουν και δεν εχουν ατομα να τα κρατησουν σπιτι; και καπως ετσι μπερδευομαι ακρη δεν βγαζω. Θα μου πειτε και εσεις εδω τι μας νοιαζει; για τα συμπτωματα εγκυμοσυνης λεμε εδω!σωστο και αυτο! Ο καθενας με τον πονο του!αυτααααααααα

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!

περαστικα του!!!!κ εμενα πολλων φιλων μου ειναι αρρωστα...αλλα σιναχι αλλα λαιμο και αλλα πυρετο!!ασε!αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι θα εχουμε πολυ τρεξιμο με ιωσεις!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...