Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Lila ki είπε:

      Τι κάμετε κορίτσια μου !!! Μου έκλεισαν το πρώτο υπέρηχο να δπυμε πως προχωράμε κ εάν είναι όλα καλα στις 7 εβδομάδες … αλλά νιώθω τρομερή αδυναμία … λαχάνιασμα θέλω να είμαι μόνο στο κρεβάτι να κοιμάμαι … μήπως μου λείπει Σίδηρος ; Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα αλλά δεν με έχουν καλέσει ακόμα πίσω .. 

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      On 4/5/2024 at 2:43 ΜΜ, Faith22 είπε:

      Κορίτσια μου πρότειναν έναν γιατρό στο δημόσιο,στο Αλεξάνδρας.Δεν είναι τεράστιο ρίσκο λέτε?

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      On 4/5/2024 at 3:47 ΜΜ, Angot είπε:

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Ερώτηση σε όποια γνωρίζει. Υποτίθεται κάνω μια διατροφή για το ζάχαρο το πρωινό ώστε ν το κρατήσω στα φυσιολογικά όρια.. Κ μ είπε ότι δε θέλουμε ν χάσω κιλά απλά ν μη βάλω παραπανίσια.. Εγώ όμως έχασα κάποια γραμμάρια Κ μάλιστα χωρίς Ν την τηρώ κατά γράμμα.. όμως εχω Κ κάποια υγρά Π Κ Π στο εσώρουχο Αλλά χωρίς ν Είμαι σίγουρη αν είναι κολπικα ή ουρά.. Σμρ λοιπόν Π φάνηκε ότι έχασα αναρωτιέμαι υπάρχει περίπτωση ν χάνω αμνιακό υγρό σταδιακά Κ Ν φαίνεται στα κιλά Μ? Ελπίζω μη ρωτάω κοτσάνα.. 

Ποσο εισαι κοριτσι μου?? Εγω στη θεση σου θα επαιρνα ενα τηλεφωνακι το γιατρο γιατι αν ειναι αμνιακο υγρο ειναι σοβαρο... Καλυτερα τετοια πράγματα να μην τα αγνοουμε... Καλυτερα να τον ενοχλησεις χωρις να υπάρχει λογος,  παρα να αψηφησεις κατι που στο μελλον μπορει να σου γυρισει μπούμερανγκ 

@Ungry girl μην διαβαζεις στο ιντερνετ!!! Ενα θα σου πω,  αν γκουγκλαρεις συμπτώματα κρυολογηματος στην καλυτερη θα διαγνωστεις με καρκινο... Αν θεωρεις πως ειναι κατι που δεν υπηρχε οταν εκανες τν υπερηχο (που ειναι πολυ δυσκολο μεσα σε μια βδομαδα να δημιουργηθηκε κατι και να μεγαλωσε τοσο γρήγορα ωστε να ειναι και απτο) τοτε μιλα αυριο με το γιατρο σου και κλεισε ενα ραντεβού για να σε δει


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 5 λεπτά , MelinaFo είπε:

Δεν μπορω να σου πω κατι πανω σε αυτο αλλα ξερω οτι τα ουρα μυριζουν ενω το αμνιακο υγρο οχι. Μια φιλη σε προχωρημενη εγκυμοσυνη ειχε κατι αντιστοιχο πολλα υγρα και τελικα ηταν απωλεια ουρων απο την πιεση στην κυστη. Οσο για το βαρος τι να πω δηλαδη καθε μερα χανεις γραμμαρια?

Όχι Όχι..μέσα στις δύο εβδομάδες που πέρασαν έχασα 300 γραμμάρια.. απλά Μ φαίνεται παράξενο γτ δεν το τηρούσα κατα γραμμα.. Κ δεν ήταν δίαιτα για ν χάσω κιλά.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Ποσο εισαι κοριτσι μου?? Εγω στη θεση σου θα επαιρνα ενα τηλεφωνακι το γιατρο γιατι αν ειναι αμνιακο υγρο ειναι σοβαρο... Καλυτερα τετοια πράγματα να μην τα αγνοουμε... Καλυτερα να τον ενοχλησεις χωρις να υπάρχει λογος,  παρα να αψηφησεις κατι που στο μελλον μπορει να σου γυρισει μπούμερανγκ 

@Ungry girl μην διαβαζεις στο ιντερνετ!!! Ενα θα σου πω,  αν γκουγκλαρεις συμπτώματα κρυολογηματος στην καλυτερη θα διαγνωστεις με καρκινο... Αν θεωρεις πως ειναι κατι που δεν υπηρχε οταν εκανες τν υπερηχο (που ειναι πολυ δυσκολο μεσα σε μια βδομαδα να δημιουργηθηκε κατι και να μεγαλωσε τοσο γρήγορα ωστε να ειναι και απτο) τοτε μιλα αυριο με το γιατρο σου και κλεισε ενα ραντεβού για να σε δει

Καλα αυτο με το ίντερνετ ισχύει!

Αλλα δεν.μπορω.να.κλείσω ραντεβού ειμαι εκτος Αθηνών και δεν.μπορω να.παω αλλα οντως αν ηταν κατι θα φενοταν στον υπέροχο ε!?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ποσο εισαι κοριτσι μου?? Εγω στη θεση σου θα επαιρνα ενα τηλεφωνακι το γιατρο γιατι αν ειναι αμνιακο υγρο ειναι σοβαρο... Καλυτερα τετοια πράγματα να μην τα αγνοουμε... Καλυτερα να τον ενοχλησεις χωρις να υπάρχει λογος,  παρα να αψηφησεις κατι που στο μελλον μπορει να σου γυρισει μπούμερανγκ 

@Ungry girl μην διαβαζεις στο ιντερνετ!!! Ενα θα σου πω,  αν γκουγκλαρεις συμπτώματα κρυολογηματος στην καλυτερη θα διαγνωστεις με καρκινο... Αν θεωρεις πως ειναι κατι που δεν υπηρχε οταν εκανες τν υπερηχο (που ειναι πολυ δυσκολο μεσα σε μια βδομαδα να δημιουργηθηκε κατι και να μεγαλωσε τοσο γρήγορα ωστε να ειναι και απτο) τοτε μιλα αυριο με το γιατρο σου και κλεισε ενα ραντεβού για να σε δει

Τη Παρασκευή μπαίνω στο μμήνα Μ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Όχι Όχι..μέσα στις δύο εβδομάδες που πέρασαν έχασα 300 γραμμάρια.. απλά Μ φαίνεται παράξενο γτ δεν το τηρούσα κατα γραμμα.. Κ δεν ήταν δίαιτα για ν χάσω κιλά.. 

Θα συμφωνησω με την @anemoni1989 οτι κ να σου λεμε εδω ειναι εικασιες. Εισαι και στον μηνα σου ε? Αφου εχεις υποψια καλυτερα μιλα με τον γιατρο σου!

Με το καλο λοιπον!!!!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Τη Παρασκευή μπαίνω στο μμήνα Μ..

Καλε πάρε τον γιατρό τηλέφωνο και ρωτά τον

Όλα καλά θα είναι μην ανησυχείς! Πάρε όμως για να κοιμηθείς το βράδυ

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Ungry girl φυσικά και θα φαινοταν κοριτσι μου... Για αυτο σκεψου κάνουμε τσεκ απ μια φορά το χρονο γιατι για να εκδηλωθει κατι και να εξελιχθεί χρειαζεται αρκετο χρονικο διαστημα και οχι μονο λιγες μερες. . Αν παντως σε ανησυχει,  μπορεις να πας σε καποιο εφημερευον νοσοκομειο ή κεντρο υγειας και να σε δει ενας παθολογος και αυτος θα σ πει αν ειναι κατι ή οχι... Τα βασικα της ανατομιας τα ξερουν και οι φοιτητες ιατρικης!!!  :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

@Ungry girl φυσικά και θα φαινοταν κοριτσι μου... Για αυτο σκεψου κάνουμε τσεκ απ μια φορά το χρονο γιατι για να εκδηλωθει κατι και να εξελιχθεί χρειαζεται αρκετο χρονικο διαστημα και οχι μονο λιγες μερες. . Αν παντως σε ανησυχει,  μπορεις να πας σε καποιο εφημερευον νοσοκομειο ή κεντρο υγειας και να σε δει ενας παθολογος και αυτος θα σ πει αν ειναι κατι ή οχι... Τα βασικα της ανατομιας τα ξερουν και οι φοιτητες ιατρικης!!!  :)

Αχαχχα άστο φοβάμαι ας κατσω σπιτακι μου!!

Και ας ελπισω πως δεν εχω τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

@oneira_glyka παρε καλε το γιατρο τηλέφωνο τωρα κιολας!!! Και εγω συμφωνω,  δεν πρεπει να τους πρηζουμε με το παραμικρο αλλα για τετοιες στιγμες τους εχουμε!!!  Αν υποψιαζεσαι απωλεια αμνιακου πρεπει οπωσδήποτε να το μαθει!!!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ungry girl είπε:

Αχαχχα άστο φοβάμαι ας κατσω σπιτακι μου!!

Και ας ελπισω πως δεν εχω τιποτα!

Δεν εχεις τιποτα!!! Ειμαι σιγουρη πως σ φανηκε απλα.. Εγω οταν ειχα πιασει τον πρώτο καιρο στο ογκολογικο δουλεια,  καθε βδομάδα πιστευα πως ειχα και ενα διαφορετικό ογκο... Ευτυχως δεν τα λεγα παραεξω γτ θα με ειχαν ηδη κλεισει προς Δρομοκαιτιο μερια.. Μη σου πω τι σκεψεις περναγαν απο το μυαλο μου οταν καποιος δικος μ μου ελεγε για κατι περιεργο και ειχα δει κατι παρομοιο... Τον πατερα μου μονο τον πρωτο χρονο τον ειχα στειλει σε 3 διαφορετικους γιατρους για απλα πραγματα με το φοβο οτι θα ηταν κατι περισσότερο!!! Πλεον εχω συνετιστει βεβαια,  αλλα θελω να σ δωαω να καταλαβεις πως το μυαλο μας δημιουργει διαφορα μεσω της αυθυποβολης... Σαν τα κατα φαντασιαν συμπτωματα εγκυμοσυνης που βιωνουμε οταν αποφασίσουμε να κανουμε παιδακι... (καλη ωρα σαν και μενα αυτες τις μερες!!! Χιχιιχιχχιιχιχι) 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια..είπα μη την ανησυχησω άδικα Αλλά με πεισατε..έχετε δίκιο.. Την πήρα Κ μ είπε Μ περιμένω το ραντεβού της Δευτέρας ν παω Αύριο ν με δει.. οπότε Θ Μ λυθεί η απορία..ελπίζω μόνο Μην είναι όντως βλακεία Η σκέψη Μ κ τ συμπτώματα Θ ήταν πιο τρανταχτα.. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Γιατι εξ αρχής μου έχει κολλήσει ότι κάτι δε πάει καλά και δεν θα έρθει το μωρό εύκολα. Δε ξέρω γιατί το έχω σαν ένστικτο. Χωρις να έχω ενδείξεις, και ο κύκλος μου είναι εντάξει, και φυσιολογική ροή έχω, και ρυθμισμένο θυρεοειδή έχω, και όλα καλά φαίνονται. Έλα όμως που εμένα μου έχει κάτσει... Ίσως επειδή το θέλουμε και οι δύο πολύ και ξέρεις όταν θέλεις κάτι πολύ φοβάσαι μήπως τελικά δε γίνει.

Άσε που και τους άλλους 2 μήνες είχαμε πολλές επαφές και πετύχαμε τις γόνιμες κ πάλι τζίφος

Άκουσα ότι έχουμε ένα μέντιουμ εδώ, θα τη ρωτήσω πότε θα μείνω!

 

Κοριτσάκι μου είναι κρίμα να σκέφτεσαι έτσι! Μη βάζεις τον εαυτό σου σε τέτοια διαδικασία! Είναι πολύ μικρό το χρονικό διάστημα που προσπαθείτε κάνε υπομονή και θα έρθεις σύντομα το σπορακι! Θετική σκέψη και μπόλικο σεξακι!!

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Δεν ισχύει αυτό που λες. Μπορείς να μεινεις έγκυος. Μην το λες. Ότι λέμε διαμορφώνει την πραγματικότητα μας. Μην το ξαναπείς. 

Κορίτσια δεν λέμε ούτε "δεν μπορώ" ούτε "προσπαθώ". Λέμε θα μείνω έγκυος και είμαι στη διαδικασία όπου ενεργώ για το στόχο αυτό". Πιστέψτε με, οι λέξεις διαμορφώνουν την πραγματικότητά μας. 

Like!!!! ( Μου τελείωσαν πάλι τα άτιμα)

@Elma86 μαζί μας στην αναμονή κι εσύ λοιπόν!!!! Στις ίδιες μέρες με @alina80 και @marillia! Μακάρι να έχουμε ++++ όλες μαζί!

1 hour ago, Elma86 είπε:

Λοιπον. Πηγα στον γιατρο και μαλλον και γω ανήκω στην κατηγορία που δεν κοκκινίζει τελείως το τεστ. Στον υπερηχο φάνηκε πως εγινε η ωορρηξία ειχε το ωχρο σωματιο αν το λεω σωστά! Μου ειπε να εχω και σημερα επαφή. Ειχα χθες και το σαββατο. Επίσης μου εξήγησε πως όλες οι γυναίκες μπορει να μην αποβάλλουν την ιδια ποσότητα της ορμόνης απο τα νεφρά και να μην την ανιχνεύουν τα τεστ χωρις ομως αυτο να σημαινει πως δεν εχουν ωορρηξία. Οποτε αυτος ο μηνας παιζει. Απο κει και ύστερα ο, τι θελει ο Θεός!

  • Μου αρέσει 4

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Δεν εχεις τιποτα!!! Ειμαι σιγουρη πως σ φανηκε απλα.. Εγω οταν ειχα πιασει τον πρώτο καιρο στο ογκολογικο δουλεια,  καθε βδομάδα πιστευα πως ειχα και ενα διαφορετικό ογκο... Ευτυχως δεν τα λεγα παραεξω γτ θα με ειχαν ηδη κλεισει προς Δρομοκαιτιο μερια.. Μη σου πω τι σκεψεις περναγαν απο το μυαλο μου οταν καποιος δικος μ μου ελεγε για κατι περιεργο και ειχα δει κατι παρομοιο... Τον πατερα μου μονο τον πρωτο χρονο τον ειχα στειλει σε 3 διαφορετικους γιατρους για απλα πραγματα με το φοβο οτι θα ηταν κατι περισσότερο!!! Πλεον εχω συνετιστει βεβαια,  αλλα θελω να σ δωαω να καταλαβεις πως το μυαλο μας δημιουργει διαφορα μεσω της αυθυποβολης... Σαν τα κατα φαντασιαν συμπτωματα εγκυμοσυνης που βιωνουμε οταν αποφασίσουμε να κανουμε παιδακι... (καλη ωρα σαν και μενα αυτες τις μερες!!! Χιχιιχιχχιιχιχι) 

 Χαχαχαχα μακαρι ετσι οπως τα λες μπορεί απο το φόβο να είναι!!!

Μπορεί και να μην έχεις κατα φαντασίαν συμπτώματα δεν ξέρουμε ακομα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...