Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Τι να πω θα διξει!!! Εχουν ξεκινήσει αυτα εεε!!! Εε αφου σε ανακουφιζει το λεμονι μοα χαρα!!!  Σε πια εβδομάδα εισαι???

7ε+3ημ. Γενικα ανακατωσουρα και ανγουλα δεν εχω.υποπτευομαι ομως το χαπι προγεστερονης.λεω ως την τριτη που δουλευω να το παλεψω απ το στομα διαφορετικα πρεπει κολπικα αν συνεχισω ετσι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

7ε+3ημ. Γενικα ανακατωσουρα και ανγουλα δεν εχω.υποπτευομαι ομως το χαπι προγεστερονης.λεω ως την τριτη που δουλευω να το παλεψω απ το στομα διαφορετικα πρεπει κολπικα αν συνεχισω ετσι.

Αα λες πως αυτο σε πειράζει!! Δεν εχω ιδεα παρατήρησε το να δεις!! Και κανε οτι ειναι καλύτερο για να μη σε χαλάει!!! Εγω μολις τρωω νομιζω πως εχω φαει πετρες

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

Αα λες πως αυτο σε πειράζει!! Δεν εχω ιδεα παρατήρησε το να δεις!! Και κανε οτι ειναι καλύτερο για να μη σε χαλάει!!! Εγω μολις τρωω νομιζω πως εχω φαει πετρες

Ηsmile ειχε πει οτι θελουμε 7 ωρες χωνεψη.εγω εκοψα το ψωμι και βαζω μικροτερες ποσοτητες αλλα κι εγω δε χωνευω ευκολα.ισως ειναι το χαπι.το παρακολουθω..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

Ηsmile ειχε πει οτι θελουμε 7 ωρες χωνεψη.εγω εκοψα το ψωμι και βαζω μικροτερες ποσοτητες αλλα κι εγω δε χωνευω ευκολα.ισως ειναι το χαπι.το παρακολουθω..

Δεν ξερω εγω επιδη έκοψα το τσιγάρο ολο τσιμπολογαω με το που φαω κατι χάλια μ περναει ξανα τρώω το ίδιο χαχαχα μακαρι δηλαδή να μείνε εκει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

Δεν ξερω εγω επιδη έκοψα το τσιγάρο ολο τσιμπολογαω με το που φαω κατι χάλια μ περναει ξανα τρώω το ίδιο χαχαχα μακαρι δηλαδή να μείνε εκει!!!!

Προσεξε μη παρεις βαρος με το τσιγαρο τωρα.λενε,οσοι το κοβουν βαραιουν.Ξεκινα τιποτ αλλο ν απασχολεις το στομα.καμια καραμελα μαστιχα .κατι.δεν εχω καπνισει ποτε.αλλα πρεπει να ναι βαναυσο να πρεπει να το κοψεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , zina7777 είπε:

Προσεξε μη παρεις βαρος με το τσιγαρο τωρα.λενε,οσοι το κοβουν βαραιουν.Ξεκινα τιποτ αλλο ν απασχολεις το στομα.καμια καραμελα μαστιχα .κατι.δεν εχω καπνισει ποτε.αλλα πρεπει να ναι βαναυσο να πρεπει να το κοψεις.

Αν ειναι.λεει!!!! Πρόβλημα μεγαλο αλλα πρεπει ανεκαθεν το ελεγα πως αν μηνω θα τι κοψω!!! Εχω παρει τσίχλες τι αλλο να κανω δε ξερω!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ungry girl είπε:

Αν ειναι.λεει!!!! Πρόβλημα μεγαλο αλλα πρεπει ανεκαθεν το ελεγα πως αν μηνω θα τι κοψω!!! Εχω παρει τσίχλες τι αλλο να κανω δε ξερω!!

Δεν ξερω πως να σε συμβουλεψω.δεν ξερω καν την αισθηση του να καπνιζεις για να ξερω πως νιωθεις οταν δεν.. 

Ξεκινα ομως χαλαρα μη σε πιασει στερητικο συνδρομο.θα σου πει κι ο γιατρος λυσεις φανταζομαι.ποτε πας?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.... Αντέ αύριο πατάω 7 εβδομάδα.... Εχθές είχα πάει σε πάρτυ μασκέ και εγώ που ήμουν φαν  στο κάπνισμα εχθές μου ερχόταν να τα βγάλω με τόσο τσιγάρο εκεί μέσα.... Οσο για τα πονακια είναι φυσιολογικό και εγώ έχω και μάλιστα εχθές ήταν λες και θα αδιαφετισω.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.... Αντέ αύριο πατάω 7 εβδομάδα.... Εχθές είχα πάει σε πάρτυ μασκέ και εγώ που ήμουν φαν  στο κάπνισμα εχθές μου ερχόταν να τα βγάλω με τόσο τσιγάρο εκεί μέσα.... Οσο για τα πονακια είναι φυσιολογικό και εγώ έχω και μάλιστα εχθές ήταν λες και θα αδιαφετισω.. 

Καλημερα.ναι ειναι φυσιολογικοι οι πονοι περιοδου.δε μας ειπες τι ντυθηκες...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , zina7777 είπε:

Δεν ξερω πως να σε συμβουλεψω.δεν ξερω καν την αισθηση του να καπνιζεις για να ξερω πως νιωθεις οταν δεν.. 

Ξεκινα ομως χαλαρα μη σε πιασει στερητικο συνδρομο.θα σου πει κι ο γιατρος λυσεις φανταζομαι.ποτε πας?

Θα παω σε καμια βδομαδα φανταζομαι ειναι πολυ νωρίς εχω πολυ μικρή χοριακη δε θα μπορει να δει τιποτα!!

πρίν από 11 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.... Αντέ αύριο πατάω 7 εβδομάδα.... Εχθές είχα πάει σε πάρτυ μασκέ και εγώ που ήμουν φαν  στο κάπνισμα εχθές μου ερχόταν να τα βγάλω με τόσο τσιγάρο εκεί μέσα.... Οσο για τα πονακια είναι φυσιολογικό και εγώ έχω και μάλιστα εχθές ήταν λες και θα αδιαφετισω.. 

Καλημέρα χαχαχα τοσο φανατική αντικαπνηστρια μιυ έγινες??? Εγω εβαλα ενα.προγραμμα στο κινητο και λεει σημερ έκλεισα την 4 η εβδομάδα σημερα ξύπνησα με πονακια και φοβάμαι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

 

Καλημέρα χαχαχα τοσο φανατική αντικαπνηστρια μιυ έγινες??? Εγω εβαλα ενα.προγραμμα στο κινητο και λεει σημερ έκλεισα την 4 η εβδομάδα σημερα ξύπνησα με πονακια και φοβάμαι!!

Εσυ προγεστερονη εκανες? Να μη φοβασαι ειναι φυσιολογικα τα πονακια ολες τα χουμε ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ungry girl είπε:

Θα παω σε καμια βδομαδα φανταζομαι ειναι πολυ νωρίς εχω πολυ μικρή χοριακη δε θα μπορει να δει τιποτα!!

Καλημέρα χαχαχα τοσο φανατική αντικαπνηστρια μιυ έγινες??? Εγω εβαλα ενα.προγραμμα στο κινητο και λεει σημερ έκλεισα την 4 η εβδομάδα σημερα ξύπνησα με πονακια και φοβάμαι!!

Όχι ρε θα το ξανά ανάψω μετά νομίζω αλλά τώρα με ενοχλεί πολύ η μυρωδιά του ίσως είναι και η εγκυμοσύνη που το δημιούργησε αυτό... Πονακια όλες έχουμε μη φοβάσαι μόνο αν είναι πολύ έντονα τότε πάρε τον γιατρό σου.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , zina7777 είπε:

Εσυ προγεστερονη εκανες? Να μη φοβασαι ειναι φυσιολογικα τα πονακια ολες τα χουμε ..

Οχι δεν εκανα προγεστερόνη!!

πρίν από 9 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Όχι ρε θα το ξανά ανάψω μετά νομίζω αλλά τώρα με ενοχλεί πολύ η μυρωδιά του ίσως είναι και η εγκυμοσύνη που το δημιούργησε αυτό... Πονακια όλες έχουμε μη φοβάσαι μόνο αν είναι πολύ έντονα τότε πάρε τον γιατρό σου.... 

Οχι δεν ειναι να ποναω για να παρω χάπι ασπουμε νιωθω κράμπες σαν βα έρχεται το επόμενο λεπτο

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα κ καλη σαρακοστή.....  99% ειμαι εγκυος... Εχω κανει δυο τκαληχθες το μεσημέρι κ σημερα το πρωι... Ειναι κ τα 2 αχνα ροζ αλλα το πρωινο ειναι λιγο πιο εντονο ροζ απο το αλλο....περιμενω την τεταρτη περιοδο αλλα λογω του οτι πρωτη φορα αυτον τον μηνα ξεκινησαμε προσπαθειες κ επειδη εχω καποια συμπτώματα ειπα να τα κανω γιατι κ η ωορηξια ειναι στην 12η μερα... Μαλλον γι'αυτο εδειξε... Τωρα την τριτη λεω να παω για χοριακη εσεις τι γνωμη εχετε?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.... Αντέ αύριο πατάω 7 εβδομάδα.... Εχθές είχα πάει σε πάρτυ μασκέ και εγώ που ήμουν φαν  στο κάπνισμα εχθές μου ερχόταν να τα βγάλω με τόσο τσιγάρο εκεί μέσα.... Οσο για τα πονακια είναι φυσιολογικό και εγώ έχω και μάλιστα εχθές ήταν λες και θα αδιαφετισω.. 

Μια χαρά! Καλύτερα έτσι να μην το θέλεις!

1 hour ago, Ungry girl είπε:

Θα παω σε καμια βδομαδα φανταζομαι ειναι πολυ νωρίς εχω πολυ μικρή χοριακη δε θα μπορει να δει τιποτα!!

Καλημέρα χαχαχα τοσο φανατική αντικαπνηστρια μιυ έγινες??? Εγω εβαλα ενα.προγραμμα στο κινητο και λεει σημερ έκλεισα την 4 η εβδομάδα σημερα ξύπνησα με πονακια και φοβάμαι!!

Ο γιατρός τι σου είπε;

πρίν από 39 λεπτά , iwannar είπε:

Κοριτσια καλημερα κ καλη σαρακοστή.....  99% ειμαι εγκυος... Εχω κανει δυο τκαληχθες το μεσημέρι κ σημερα το πρωι... Ειναι κ τα 2 αχνα ροζ αλλα το πρωινο ειναι λιγο πιο εντονο ροζ απο το αλλο....περιμενω την τεταρτη περιοδο αλλα λογω του οτι πρωτη φορα αυτον τον μηνα ξεκινησαμε προσπαθειες κ επειδη εχω καποια συμπτώματα ειπα να τα κανω γιατι κ η ωορηξια ειναι στην 12η μερα... Μαλλον γι'αυτο εδειξε... Τωρα την τριτη λεω να παω για χοριακη εσεις τι γνωμη εχετε?

Ε προφανώς και είσαι καλέ χαχαχ!Να πας για χοριακη και μιλα μετά με το γιατρό σου να πας να σε δει!Ο.τι καλύτερο Εύχομαι!

10 ώρες πρίν, andrianni είπε:

δε νομίζω. πραγματικά δεν έχω άγχος. όπως και τις άλλες φορές αγωνία. Εδώ είχα βάλει σερβιέτα γιατί νόμιζα οτι είχε πέσει και η θερμοκρασία. Μακάρι να μην είναι τίποτα βέβαια!

Κι εμένα είχε πέσει η θερμοκρασία οπότε το είχα αποκλείσει, κούνια που με κουναγε χαχαχ

10 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Καλησπερα! Δεν ξερω να χειριζομαι καλα το φορουμ..Μολις επεσα πανω στη δημοσιευση σου και ενιωσα ακριβως αυτο που αισθανεσαι...Πριν τρεις μηνες περασα τα ιδια...και πριν ενα χρονο ακριβως ξανα....Συνολικα εχω χασει δυο εγκυμοσυνες σε ενα χρονο...Δεν θα σου πω τιποτα.Γιατι ξερω πως οτι και να σου πω ο πονος ειναι δικος σου.. Και η απωλεια βαθυα! Θα σου πω μονο με σιγουρια οτι ο χρονος θα σου απαλυνει αυτο που νιωθεις τωρα. Και θα σε διαβεβαιωσω οτι θα βγεις πολυ δυνατη απο αυτο..Τοσο δυνατη που θα νιωθεις περηφανη για εσενα! Προς το παρον αφησε τον πονο που νιωθεις να βγει...Μην καταπιεσεις τιποτα και για κανεναν! Καλη αναρρωση σου ευχομαι και καλη δυναμη! 

Σας θαυμάζω!

  • Ευχαριστώ 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...