Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες μαζί και καθε μια ξεχωριστά για την στήριξη κ τις ευχές σας. Εχω γυρίσει σπίτι. Καλα είμαι, το προσπαθώ δηλαδή. Βαζω οτι δύναμη Εχω να μην με παρει απο κατω. Δεν πρέπει να με παρει απο κατω. 

  • Μου αρέσει 8

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

@Μάντη καλησπερ,αν δεν κανω λαθοε εσυ ειπες για προγεστερονη 18?

Να σου πω ηθελα οτι εγω ξεκινησα πριν την καθυστερηση με 19.80 και χτες μου την βρηκαν 13 και μου δωσανε εξτρα συμπληρωμα δυο χαπια τη μερα.Να την παρακολουθεις κοριτσι μου γιατι με τρομοκρατησαν οτι ισως δω αιμα λογω αποκολλησης.ακομα ειναι νωρις..απλα να την παρακολουθεις.εμενα 2-3 βδομαδες μετα αντι να ανεβει επεσε.Εσενα ισως ανεβει.και το ευχομαι.

πρίν από 3 λεπτά , Smile89 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες μαζί και καθε μια ξεχωριστά για την στήριξη κ τις ευχές σας. Εχω γυρίσει σπίτι. Καλα είμαι, το προσπαθώ δηλαδή. Βαζω οτι δύναμη Εχω να μην με παρει απο κατω. Δεν πρέπει να με παρει απο κατω. 

Πονεσες?σωματικα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες μαζί και καθε μια ξεχωριστά για την στήριξη κ τις ευχές σας. Εχω γυρίσει σπίτι. Καλα είμαι, το προσπαθώ δηλαδή. Βαζω οτι δύναμη Εχω να μην με παρει απο κατω. Δεν πρέπει να με παρει απο κατω. 

Μπραβο κοριτσακι μου ετσι να το παλευεις... Ευχομαι συντομα οτι καλύτερο για σενα..


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

@Μάντη καλησπερ,αν δεν κανω λαθοε εσυ ειπες για προγεστερονη 18?

Να σου πω ηθελα οτι εγω ξεκινησα πριν την καθυστερηση με 19.80 και χτες μου την βρηκαν 13 και μου δωσανε εξτρα συμπληρωμα δυο χαπια τη μερα.Να την παρακολουθεις κοριτσι μου γιατι με τρομοκρατησαν οτι ισως δω αιμα λογω αποκολλησης.ακομα ειναι νωρις..απλα να την παρακολουθεις.εμενα 2-3 βδομαδες μετα αντι να ανεβει επεσε.Εσενα ισως ανεβει.και το ευχομαι.

Πονεσες?σωματικα..

Έκανα ολική... όταν ξύπνησα ενοιωθα πόνους περιόδου. Τωρα δεν ποναω. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

@Μάντη καλησπερ,αν δεν κανω λαθοε εσυ ειπες για προγεστερονη 18?

Να σου πω ηθελα οτι εγω ξεκινησα πριν την καθυστερηση με 19.80 και χτες μου την βρηκαν 13 και μου δωσανε εξτρα συμπληρωμα δυο χαπια τη μερα.Να την παρακολουθεις κοριτσι μου γιατι με τρομοκρατησαν οτι ισως δω αιμα λογω αποκολλησης.ακομα ειναι νωρις..απλα να την παρακολουθεις.εμενα 2-3 βδομαδες μετα αντι να ανεβει επεσε.Εσενα ισως ανεβει.και το ευχομαι.

Πονεσες?σωματικα..

Ευχαριστώ μεσα στην εβδομαδα θα ξανα κανω... Θα ενημερώσω και το γιατρο μ ισως μ δωσει κατι...

  • Ευχαριστώ 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Έκανα ολική... όταν ξύπνησα ενοιωθα πόνους περιόδου. Τωρα δεν ποναω. 

Σημαντικο να μην εχεις πονους.για να ανακαμψεις συντομα σωματικα.σου ειπανε πουε μπορεις παλι να μπεις ενεργα? Νομιζω θελει πανω απο 2 μηνες ωσπου να επανελθει η περιοδος σωστα.δε θα σε παρηγορησει αυτο που θα σου πω αλλα με τη βιοχημικη μου ειπανε (οταν η φυση κρινει πως δεν ειναι καλο κατι το ρυθμιζει μονη της για καλο ολων) την επομενη φορα θα εισαι πιο τυχερη και θα χαρεις απ την αρχη αυτες τις στιγμες ειμαι σιγουρη.Ο θεος κλεινει μια πορτα..ανοιγει ενα παραθυρο ομως Γυναικες μετα απο αποξεση μενουν πιο ευκολα....σου το ειπανε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

Σημαντικο να μην εχεις πονους.για να ανακαμψεις συντομα σωματικα.σου ειπανε πουε μπορεις παλι να μπεις ενεργα? Νομιζω θελει πανω απο 2 μηνες ωσπου να επανελθει η περιοδος σωστα.δε θα σε παρηγορησει αυτο που θα σου πω αλλα με τη βιοχημικη μου ειπανε (οταν η φυση κρινει πως δεν ειναι καλο κατι το ρυθμιζει μονη της για καλο ολων) την επομενη φορα θα εισαι πιο τυχερη και θα χαρεις απ την αρχη αυτες τις στιγμες ειμαι σιγουρη.Ο θεος κλεινει μια πορτα..ανοιγει ενα παραθυρο ομως Γυναικες μετα απο αποξεση μενουν πιο ευκολα....σου το ειπανε αυτο?

Δεν μου το είπαν απλα το ξέρω. Ναι μετα απο δυο μήνες προσπαθειες. Ειλικρινά ευχαριστώ το θεό που ειχα κ Εχω αυτό τον γιατρό. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Δεν μου το είπαν απλα το ξέρω. Ναι μετα απο δυο μήνες προσπαθειες. Ειλικρινά ευχαριστώ το θεό που ειχα κ Εχω αυτό τον γιατρό. 

Μπράβο κορίτσι μου! Καλή δύναμη! Εσύ έκανες ο.τι μπορούσες!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Δεν μου το είπαν απλα το ξέρω. Ναι μετα απο δυο μήνες προσπαθειες. Ειλικρινά ευχαριστώ το θεό που ειχα κ Εχω αυτό τον γιατρό. 

Οταν ημουν μωρο της ελεγαν οτι θα γεννηθω υδροκεφαλλο..10 πανεπιστημιακοι γιατροι συμφωνουσαν.μονο ενας εξω της ελεηε της μανας μου "αν αυτο το παιδι γεννηθει αρρωστο εγω θα σκισω το πτυχιο μου" θελω να καταληξω οτι ο γιατρος..παιζει ρολο να ειναι τζιμανι.καλος πρωτα ανθρωπος μετα επιστημονας.ξεκουρασου.μη σκεφτεσαι πολυ.. Οι σκεψεις μπορουν να σε τρελανουν.το χεις πει σε πολυ κοσμο?εκει θα ειναι λιγο δυσκολα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Δεν μου το είπαν απλα το ξέρω. Ναι μετα απο δυο μήνες προσπαθειες. Ειλικρινά ευχαριστώ το θεό που ειχα κ Εχω αυτό τον γιατρό. 

Οτι πιο σημαντικο να εχεις ενα γιατρό που ναι μεν να ειναι καλος αλλα του έχεις και εμπιστοσύνη!!! Περαστικά σου και παλι και πάλεψε το οσο μπορεις να μη σε πάρει απο κατω εχω περάσει αυτη τη διαδικασία οταν ήμουν αρκετα μικρότερη και ειναι οτι χειρότερο ,σιγουρα θα σε στεναχωρεί στην αρχή αλλα με το καιρό θα ανακάμψεις ψυχολογικά και θα ξεκινήσετε παλι προσπάθειες και με το καλο θα ερθει το μωρακι! Εμενα ο γιατρός μου μου ειχε πει οτι και να συνέχιζε κανονικα ισως να ηταν άρρωστο μετα οποτε ο Θεός ισως για καλό να το πήρε νωρις.. Περαστικά σου και πάλι !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Smile89 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες μαζί και καθε μια ξεχωριστά για την στήριξη κ τις ευχές σας. Εχω γυρίσει σπίτι. Καλα είμαι, το προσπαθώ δηλαδή. Βαζω οτι δύναμη Εχω να μην με παρει απο κατω. Δεν πρέπει να με παρει απο κατω. 

Αν και ειναι πολυ νωρις και πρεπει να παρεις τις  "ανασες"  σου αυτο να κανεις να μην αφησεις να σας παρει απο κατω! 


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την παρεξήγηση το μήνυμα ηταν: καραμέλ γεια η ταδε τόσο χοριακη κ αν θες βοήθεια. 

Το hello δεν σημαινε "ξύπνα" ειρωνικα.. ίσα ίσα επειδή @caramel_83 έχεις την ζωή σου πανω απο όλα όπως όλες μας προθυμοποιήθηκα να σε βοηθαω αν θες επειδή δεν γίνεται να παρακολουθείς όλη την ώρα το φορουμ. Πολυ κακώς το εκανα όπως αποδείχθηκε απο την συμπεριφορα σου κ μαλιστα το έγραψα ώστε να σε κανώ ταγκ κ να παρεις την πληροφορία για το πινακακι. Μπορεί όντως να παρεξηγήθηκε ο γραπτός μου λόγος αλλα αντι πρώτα να δεις πώς το πα μου κανες επίθεση. Ειλικρινά εύχομαι ολα να σου πανε κατ ευχην. Πηρα δύναμη και ξεκαθαρισα την θέση μου γιατί δεν ξέρω παλι ποτε θα μπω στο φόρουμ και έπρεπε να ξεκαθαρίσω τη θέση μου. Ο λόγος είναι πώς δεν εχω ψυχολογία καθόλου και δεν μου αρεσε κ η παρεξήγηση απο το πουθενα. Ευτυχώς είδα οτι κανα δυο μονο το πήραν εξίσου στραβα. Κορίτσια μου όμορφα ελπίζω να επιστρέψω συντομα. Εύχομαι σε όλες να είστε καλα να έχετε πανω απο όλα υγεία εσείς και όλα θα έρθουν. 

πρίν από 9 λεπτά , zina7777 είπε:

Οταν ημουν μωρο της ελεγαν οτι θα γεννηθω υδροκεφαλλο..10 πανεπιστημιακοι γιατροι συμφωνουσαν.μονο ενας εξω της ελεηε της μανας μου "αν αυτο το παιδι γεννηθει αρρωστο εγω θα σκισω το πτυχιο μου" θελω να καταληξω οτι ο γιατρος..παιζει ρολο να ειναι τζιμανι.καλος πρωτα ανθρωπος μετα επιστημονας.ξεκουρασου.μη σκεφτεσαι πολυ.. Οι σκεψεις μπορουν να σε τρελανουν.το χεις πει σε πολυ κοσμο?εκει θα ειναι λιγο δυσκολα...

Καμία δυσκολία. Αυτα συμβαίνουν. Αυτό θα λεω και δεν θα ανοίγω κουβέντα. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

 

Καμία δυσκολία. Αυτα συμβαίνουν. Αυτό θα λεω και δεν θα ανοίγω κουβέντα. 

Και πολυ καλα θα κανεις.απλα ο κοσμος ειναι παραξενος και κουτσομπολης.τουλαχιστον εδω.. Χαχα.

Σχετικα με καραμελ.εχω ξαναπει οτι ο γραπτος λογος παρεξηγεται ευκολα.Δε νομιζω καμια μπαινει με αρνητικη διαθεση.Με φοβο ισως.Τωρα οσο για το πως το εξελαβε η κοπελα καμια φορα εχει να κανει και με την ψυχολογια του αναγνωστη-αμεσα ενδιαφερομενου.Δεν νομιζω οτι ειναι ωρα να το λυσετε.

Ολες ειναι οι κοπελες απαραιτητες εδω κι εσυ κι εκεινη.Για ανυαλλαγη αποψεων και συμβουλων.Ακομα κι αν διαφωνουμε,εχει τη γοητεια του.διαφορετικα δεν βρισκω αξια υπαρξης forum.δωσε και σ εκεινη χρονο ..παρε κι εσυ το δικο σου.

Ολα καλα.υγεια να υπαρχει.δεν εχετε τιποτα να χωρισετε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Smile89 είπε:

Σχετικα με την παρεξήγηση το μήνυμα ηταν: καραμέλ γεια η ταδε τόσο χοριακη κ αν θες βοήθεια. 

Το hello δεν σημαινε "ξύπνα" ειρωνικα.. ίσα ίσα επειδή @caramel_83 έχεις την ζωή σου πανω απο όλα όπως όλες μας προθυμοποιήθηκα να σε βοηθαω αν θες επειδή δεν γίνεται να παρακολουθείς όλη την ώρα το φορουμ. Πολυ κακώς το εκανα όπως αποδείχθηκε απο την συμπεριφορα σου κ μαλιστα το έγραψα ώστε να σε κανώ ταγκ κ να παρεις την πληροφορία για το πινακακι. Μπορεί όντως να παρεξηγήθηκε ο γραπτός μου λόγος αλλα αντι πρώτα να δεις πώς το πα μου κανες επίθεση. Ειλικρινά εύχομαι ολα να σου πανε κατ ευχην. Πηρα δύναμη και ξεκαθαρισα την θέση μου γιατί δεν ξέρω παλι ποτε θα μπω στο φόρουμ και έπρεπε να ξεκαθαρίσω τη θέση μου. Ο λόγος είναι πώς δεν εχω ψυχολογία καθόλου και δεν μου αρεσε κ η παρεξήγηση απο το πουθενα. Ευτυχώς είδα οτι κανα δυο μονο το πήραν εξίσου στραβα. Κορίτσια μου όμορφα ελπίζω να επιστρέψω συντομα. Εύχομαι σε όλες να είστε καλα να έχετε πανω απο όλα υγεία εσείς και όλα θα έρθουν. 

Καμία δυσκολία. Αυτα συμβαίνουν. Αυτό θα λεω και δεν θα ανοίγω κουβέντα. 

Ηταν όντως ατυχη στιγμή στο χειρότερο timing. Νομίζω δε υπήρχε από καμία σας κακή πρόθεση. Ίσα ίσα ανυπομονησία να προστεθεί μια νέα εγκυουλα στον πίνακα μας. Η γνώμη μου είναι αυτη εμένα πάντως!

Οπότε είσαι έτοιμη σε περιμένουμε αν θες πάλι κοντά μας smilita. Καλή συνέχεια :-)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kido είπε:

@andrianni κορίτσι ακόμα καθαρη εσύ? Αντε βρε κορίτσι μου να ακούσουμε καλά νέα παλι έχουμε ανάγκη :-)

Ακόμα καθαρή! Από κάπου θα ακούσουμε καλά νέα. Είναι δύσκολο πάντως οταν εναλλάσσονται τα καλά νέα με τα άσχημα. Έτσι είναι η ζωή αλλά είναι σκληρό. Πολύ σκληρό και άδικο. 

Αύριο αν βγω θα πάρω άλλο ένα. Γενικά το βλέπω χαλαρά το θέμα αλλά μήπως πρέπει να ανησυχήσω; Υπάρχει περίπτωση να έχω κάποιο πρόβλημα; Το πρώτο που σκέφτομαι είναι οτι κάτι ξεκινάει και ίσως να μην πάει καλά. Αλλά αφού δεν έχω πόνους ελπίζω να μην είναι σοβαρό. Βλακεία που δεν πήγα χθες για χοριακή αλλά δεν το περίμενα όλο αυτό! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...