Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Ευχαριστώ αντα μου!!! Πως εισαι εσυ σήμερα ;

Εγώ έτσι Και έτσι .. Έκανα τσαι απο τζιντζερ κ είμαι καλύτερα..κ πίνω σπραιτ.. Αντε να δω..

Εσύ πως είσαι;

2 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

@andrianni μου εμένα το predictor early την 2η μέρα καθυστέρησης βραδάκι με νερό και καφέ μου έδειξε πεντακάθαρα την 2η γραμμή σε 3 δευτερόλεπτα οπότε αν δεν βρεις άλλο μην αγχώνεσαι... 

@ada32 εγώ παίρνω την deltius 10000 iu/ml, είναι σταγόνες (5-6 σταγόνες την ημέρα) 

Καλό τριήμερο κορίτσια και καλή σαρακοστή :)

Ευχαριστώ πολύ

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 30 λεπτά , andrianni είπε:

Οποτε κ να εχω κάνει το ιδιο εχει βγει! Εδω κ με πρωινα κ δε δειχνει. Προς το σκουρο ηταν

Μακάρι αλλά δεν πάει αλλο

Πολύ μπέρδεμα. Το πιθανότερο είναι ότι είσαι έγκυος. Λέω ξεχνα τα τεστ, απασχολήσου με κατι άλλο για να ξεχάσεις και Τρίτη πρωί χοριακή. 

@Smile89 έχω αρχίσει να ανησυχώ! Ελπίζω να σου έδωσε ο γιατρός το ΟΚ και να απολαμβάνεις κάπου έξω το καφεδάκι σου! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

Εγώ έτσι Και έτσι .. Έκανα τσαι απο τζιντζερ κ είμαι καλύτερα..κ πίνω σπραιτ.. Αντε να δω..

Εσύ πως είσαι;

Ευχαριστώ πολύ

Για να λες τζιντζερ ανακατευεσαι.Καποια μου πε για λεμονι αλλα δεν ξερω τι το κανεις..χυμο,το μυριζεις δεν καταλαβα.

Ο τυρναβος που θα πηγαινες που ειναι?γιατι ειμαι και εντελως αγεωγραφητη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

Για να λες τζιντζερ ανακατευεσαι.Καποια μου πε για λεμονι αλλα δεν ξερω τι το κανεις..χυμο,το μυριζεις δεν καταλαβα.

Ο τυρναβος που θα πηγαινες που ειναι?γιατι ειμαι και εντελως αγεωγραφητη

Λάρισα . Αύριο θα πάω! Αχ άσε ακατευομαι όλη μερα#!κ δε μπορώ να ρευτω κ είμαι χάλια..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια..Εγω κανονικα περιμενω αυριο περιοδο..Στις δυο προηγουμενες εγκυμοσυνες μου ( που ομως ηταν παλινδρομες) ειχα τηρησει τον κανονα τεστ μονο μετα απο καθυστερηση...Τωρα οπως σας ειχα ξαναπει, λογω του οτι δεν προσεξαμε μια φορα στην γονιμη, ειχα καποιες ελπιδες μηπως ειμαι εγκυος. Μαλιστα χθες ειχα τοσο εντονα συμπτωματα που ενιωθα οτι ειμαι σιγουρα εγκυος. Ετσι λοιπον πρωι πρωι εκανα ενα predictor early...και πηρα ενα καθαρα αρνητικο αποτελεσμα. Γι αυτο συμβουλευω την καθε μια να περιμενει εστω μια μερα καθυστερησης και μετα να κανει τεστ..γιατι εγω στενοχωρηθηκα αρκετα..

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, iouliana είπε:

Kαλημερα σε όλα τα κορίτσια!!

@andrianni ναι εχω δυο..η κορη μου είναι σχεδόν 4 και ο μικρος είναι 1,5! Ευχομαι να εχεις σημερα ένα θετικο τεστακι!!

@zina7777 εμενα μου τα εδινε από το στομα και με πειραζαν παρα πολύ μεχρι να τα συνηθισει ο οργανισμος μου...ενιωθα λες και εχω πιει! Βεβαια εγω τα επαιρνα συνεχεια και επαιρνα και πολλα και γιατι ειχα καφε υγρα και γτ ειχα προωρες συσπασεις. Παρτον ένα τηλ. Α επισης, γιατι τριχες που ελεγες..για καποιο λογο εγω δεν εβγαζα στις εγκυμοσύνες !

@ada32 εμενα με βοηθουσε πολύ το κρυο νερο με λιγο λεμονι μεσα και τα ανθρακουχα νερα, δεν ξερω αν είναι το ιδανικο αλλα δεν μπορουσα αλλιως.

 

Για τα υπολοιπα που λετε ο δικος μου γιατρος λεει βαφη φυτικη μετα τον πεμπτο. Με το τσιγαρο εχω πετυχει μια εγκυο στην εφημερια να την μαλωνουν εξαγριωμένοι οι γιατροι γτ ο πλακουντας της ηταν σε αθλια κατασταση λογω τσιγαρου....φυσικα αυτό δε γινεται με 2-3 την εβδομαδα. Παντως θελει προσοχή γτ αν γινει κατι και το μωρο είναι προωρο η με καποιο πρόβλημα εκει να  δειτε πιεση και στεναχωρια! 

 

Α ωραία θα πιω κ λεμόνι!!Ευχαριστώ


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ada32 είπε:

Λάρισα . Αύριο θα πάω! Αχ άσε ακατευομαι όλη μερα#!κ δε μπορώ να ρευτω κ είμαι χάλια..

Με βοηθαει καθισυη στον πωπο να κουνιεμαι δεξια αριστερα σαν νανουρισμα για να ρευτω.Τωρα τι να πω..υπομονη.  

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε,εγω καλα ειμαι, κοριτσια και ειδικα @Smile89 επειδη δεν μου αρεσε το "hello" το πηρα ειρωνικα οτι το ειπες, θελω απλα να σου πω οτι κοριτσι μου εκτος το φορουμ που αν μπειτε στο προφιλ μου βλεπετε οτι καθημερινα ανανεωνω και φτιαχνω το πινακακι και το δημοσιευω, μπορει να μην μιλαω γιατι δεν εχω κατι να πω και να μην ειμαι στο πινακακι γιατι δεν προσπαθω, εκτος λοιπον το φορουμ δουλευω εχω και αλλες υποχρεωσεις οποτε αδυνατον οταν καποια αλλαγη θελετε η οταν καποια ειναι νεα εγκυουλα στις 5 το απογευμα στις 5:10 να ανεβει πινακακι ανανεωμενο...αν λοιπον ειναι τοσο μεγαλο το θεμα δεν εχω  κανενα απολυτως προβλημα και το λεω ειλικρινα  να αποχωρησω απο το πινακακι, εχω ξαναπει κι αλλες φορες οτι ο λογος που πραγματικα συνεχιζα να μπαινω απο την στιγμη που δεν προσπαθω  ειναι καθαρα για να διαβαζω πως πανε καποιες κοπελες απο παλια που εχουμε πει και μια κουβεντα παραπανω και εχουμε μοιραστει καποιες ανησυχιες μας και αν σε κατι εχω κατι να πω που δεν το εχει πει αλλη κοπελα το λεω. Συγνωμη για το κατεβατο αλλα ειμαι απο τους ανθρωπους που οταν με ενοχλει κατι θα το πω στα ισια. 

@Mary m κοριτσι μου συγχαρητηρια ευχομαι να πανε ολα καλα και να κρατησεις ενα υγιεστατο μωρακι

@ada32 νομιζω ανεφερες για βιταμινη d ...εγω παιρνω σπρει Dlux 3000

@Nati85 σου ευχομαι να περασεις ομορφα το τριημερο και να μεινεις γρηγορα εγκυουλα

@alina80 @marillia κοριτσια μου μην το βαζετε θα δειτε συντομα θα εχετε σπορακι ;)

@elenakii22 καλη λευτερια κοριτσι μου σου ευχομαι να εχεις και να κρατησεις την μπουμπου σου αγκαλια

και στις υπολοιπες φυσικα ευχομαι συντομα να μεινετε εγκυουλες να μην αγχωνεστε και οσες ειστε ηδη να εχετε ευκολες εγκυμοσυνες και να κρατησετε υγιη μωρακια στην αγκαλια σας.

 

Ισως τα ξαναπουμε στο μελλον.... Καλη συνεχεια σε ολες

Ευχαριστώ για την απάντηση!εννοείται πως δεν είσαι υποχρεωμένη να μπαινεις συνέχεια κ πάλι μπαίνεις πολύ τακτικά κ το αλλάζεις το πινακακι. Κ φυσικά Δεν φεύγεις!!

Εδώ λέμε τα πάντα ,Όχι μόνο για  σύλληψη. 

Η κάθε μία μας όταν έχει χρόνο μπαινει.. 

πρίν από 5 λεπτά , zina7777 είπε:

Με βοηθαει καθισυη στον πωπο να κουνιεμαι δεξια αριστερα σαν νανουρισμα για να ρευτω.Τωρα τι να πω..υπομονη.  

Υπομονή ... Έγω μόνο με ανθρακικό μπορώ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , alina80 είπε:

Πολύ μπέρδεμα. Το πιθανότερο είναι ότι είσαι έγκυος. Λέω ξεχνα τα τεστ, απασχολήσου με κατι άλλο για να ξεχάσεις και Τρίτη πρωί χοριακή. 

@Smile89 έχω αρχίσει να ανησυχώ! Ελπίζω να σου έδωσε ο γιατρός το ΟΚ και να απολαμβάνεις κάπου έξω το καφεδάκι σου! 

Όπως τα λες! Πολύ μπέρδεμα! Αυτό σκεφτομαι σαν επιλογή. Εχω πάρει κ δουλειά για το σπίτι. Αντε να συγκεντρωθώ τώρα!

Σας αφήνω, καλά να περάσετε κ όταν έχω νεότερα θα σας ενημερώσω! Ευχαριστώ όλες για την στήριξη γιατί αλλιώς θα το περνούσα μόνη μου όλο αυτό.

Αλίνα Χαίρομαι που είσαι κ καλύτερα! Καλά να περασετε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@caramel_83 καραμελιτσα δεν το δέχομαι να φύγεις! Σε χρειαζόμαστε εδώ! Ο γραπτός λόγος κάποιες φορές παρεξηγείται! Μη δίνεις σημασία!

@andrianni πήρες τελικά τεστακι? Πότε θα το κάνεις?? Έχω αγωνία για σένα!


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

 

Υπομονή ... Έγω μόνο με ανθρακικό μπορώ..

Μου ειπανε οχι αναψυκτικα.εσυ πινεις?ή εννοεις οτι δε μπορεις να ρευτεις γιατι δεν κανει να πιεις αναψυκτικα?

πρίν από 13 λεπτά , Vila είπε:

 

@andrianni πήρες τελικά τεστακι? Πότε θα το κάνεις?? Έχω αγωνία για σένα!

Πηρε ενα iq και της βγηκε αρνητικο Vila. Ισως νωρις ακομη ισως αραιωμενα ουρα...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε,εγω καλα ειμαι, κοριτσια και ειδικα @Smile89 επειδη δεν μου αρεσε το "hello" το πηρα ειρωνικα οτι το ειπες, θελω απλα να σου πω οτι κοριτσι μου εκτος το φορουμ που αν μπειτε στο προφιλ μου βλεπετε οτι καθημερινα ανανεωνω και φτιαχνω το πινακακι και το δημοσιευω, μπορει να μην μιλαω γιατι δεν εχω κατι να πω και να μην ειμαι στο πινακακι γιατι δεν προσπαθω, εκτος λοιπον το φορουμ δουλευω εχω και αλλες υποχρεωσεις οποτε αδυνατον οταν καποια αλλαγη θελετε η οταν καποια ειναι νεα εγκυουλα στις 5 το απογευμα στις 5:10 να ανεβει πινακακι ανανεωμενο...αν λοιπον ειναι τοσο μεγαλο το θεμα δεν εχω  κανενα απολυτως προβλημα και το λεω ειλικρινα  να αποχωρησω απο το πινακακι, εχω ξαναπει κι αλλες φορες οτι ο λογος που πραγματικα συνεχιζα να μπαινω απο την στιγμη που δεν προσπαθω  ειναι καθαρα για να διαβαζω πως πανε καποιες κοπελες απο παλια που εχουμε πει και μια κουβεντα παραπανω και εχουμε μοιραστει καποιες ανησυχιες μας και αν σε κατι εχω κατι να πω που δεν το εχει πει αλλη κοπελα το λεω. Συγνωμη για το κατεβατο αλλα ειμαι απο τους ανθρωπους που οταν με ενοχλει κατι θα το πω στα ισια. 

@Mary m κοριτσι μου συγχαρητηρια ευχομαι να πανε ολα καλα και να κρατησεις ενα υγιεστατο μωρακι

@ada32 νομιζω ανεφερες για βιταμινη d ...εγω παιρνω σπρει Dlux 3000

@Nati85 σου ευχομαι να περασεις ομορφα το τριημερο και να μεινεις γρηγορα εγκυουλα

@alina80 @marillia κοριτσια μου μην το βαζετε θα δειτε συντομα θα εχετε σπορακι ;)

@elenakii22 καλη λευτερια κοριτσι μου σου ευχομαι να εχεις και να κρατησεις την μπουμπου σου αγκαλια

και στις υπολοιπες φυσικα ευχομαι συντομα να μεινετε εγκυουλες να μην αγχωνεστε και οσες ειστε ηδη να εχετε ευκολες εγκυμοσυνες και να κρατησετε υγιη μωρακια στην αγκαλια σας.

 

Ισως τα ξαναπουμε στο μελλον.... Καλη συνεχεια σε ολες

Το hello ητσν γεια όχι ειρωνικό ήταν το γεια στα αγγλικά. 

1 ώρα πρίν, Dimitr@17 είπε:

Εγω παντως το halloo της @Smile89 δεν το πηρα ειρωνικα προς την. @caramel_83 .. το πηρα πως ρωταμε κατα καιρους τι κανουν οι κοπελες π εχουν να μπουν καιρο να μας πουν τα νεα τους... τι να πω...μαλλον τα βλεπω αθωα...

Κ Γιατι να μην έχεις δικιο? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, andrianni είπε:

Θα δω. Αν δεν εχει ερθει μεχρι το πρωι σίγουρα είμαι. Δεν μπορω να σκεφτω κάτι αλλο...Το θεμα ειναι οτι δε νιωθω να ερχεται όπως τις αλλες φορες.το στηθος πρησμένο...

Νομίζω το αντιθετο ισχυει. Δεν πρεπει να εχεις πιει πολύ νερο. Αστο ας μην ασχοληθουμε αλλο. 

Ισως όντος να εισαι και να ητανε λαθος αφου ειδα κανα 2 κοπέλες να λενεπως τους ετυχε με αυτό.. Προσπαθησε να χαλαρώσεις και κανε ενα αυριο πρωί οπως και να εχει ομως σου εύχομαι να εισαι.!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια το παιδί το εχασα. Παλινδρομησε η καρδουλα του. Εχω ήδη κανει απόξεση ειμαι νοσοκομείο. Θα βρω όμως τη δύναμη να απαντήσω σε αυτό που καποιες με κατηγορησαν. Τωρα με το ζόρι γραφω.. σας ευχαριστώ όλες ❤️

  • Λυπημένη/-ος 17

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...