Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , zina7777 είπε:

Ελα ρε,τι γκαντεμια.Τι επαθε το αμαξι,μεγαλη ζημια?Εμενα μου σπασε ενας τον καθρεφτη απ τ αμαξι χτες...φωναζε ολη η γειτονια.Βγηκε ο αδερφος μου εξω και τον επιασε στο κυνηγι με το αυτοκινητο και τον σταματησε πιο κατω.Ειχα τετοια νευρα οταν πηγα στο σημειο..μονο που δεν τον εβαλα κατω να τον βαραω.Εχουμε οσα δε μπορουμε να βγαλουμε περα,να χουμε και τις ζημιες των αλλων?Τα νευρα μου...τελικα εκανε δηλωση ευτυχως.50+ χρονων.Λες και θα τον πληρωνε απ την τσεπη του.Τι την πληρωνουν την ασφαλεια...απορρω...

Εσπασε το ψυγειο που ειναι για το καλοριφερ κ επρεπε για μα αλλαχθεί να ξηλωθει ολο το ταμπλο..ναι μεγαλη ζημια απο οικονομικης αποψης.και οι δικοί μου έφευγαν μ παρασκευη για χωριο αλλα δεν μπορουσα λογω δουλειας να παμε μαζι τους

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 32 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εσπασε το ψυγειο που ειναι για το καλοριφερ κ επρεπε για μα αλλαχθεί να ξηλωθει ολο το ταμπλο..ναι μεγαλη ζημια απο οικονομικης αποψης.και οι δικοί μου έφευγαν μ παρασκευη για χωριο αλλα δεν μπορουσα λογω δουλειας να παμε μαζι τους

δε πειραζει.του χρονου να στε καλα.με ενα μωρακι παρεα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!  Πηρα τ αποτελέσματα της χοριακης και είναι 460.50 μονάδες.. Αγχώθηκα πιο πολύ τωρα γτ εχω αυτούς τους πόνους κ η πρώτη χοριακη που ειχα κάνει στη βιοχημική ειχε βγει 486.43 μονάδες.. Μίλησα με τη γιατρό μου μήπως πρέπει να ξεκινήσω παλι utrogestan και μου είπε αν εχω αυτους τους πόνους να παιρνω ενα πρωι μεσημέρι βράδυ.. Σημερα έκλεισα την 4η βδομάδα με βαση την ΤΕΜ.. Δε ξερω αλλα φοβάμαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Irini123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!  Πηρα τ αποτελέσματα της χοριακης και είναι 460.50 μονάδες.. Αγχώθηκα πιο πολύ τωρα γτ εχω αυτούς τους πόνους κ η πρώτη χοριακη που ειχα κάνει στη βιοχημική ειχε βγει 486.43 μονάδες.. Μίλησα με τη γιατρό μου μήπως πρέπει να ξεκινήσω παλι utrogestan και μου είπε αν εχω αυτους τους πόνους να παιρνω ενα πρωι μεσημέρι βράδυ.. Σημερα έκλεισα την 4η βδομάδα με βαση την ΤΕΜ.. Δε ξερω αλλα φοβάμαι 

συνχαρητηρια!!!! με το καλο μια τελεια εγκυμοσυνη!!! τα πονακια ειναι φυσιολογικα θα σου περασουν με την προγεστερονη αμεσως θα δεις!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , linaa είπε:

συνχαρητηρια!!!! με το καλο μια τελεια εγκυμοσυνη!!! τα πονακια ειναι φυσιολογικα θα σου περασουν με την προγεστερονη αμεσως θα δεις!!

πρίν από 12 λεπτά , linaa είπε:

συνχαρητηρια!!!! με το καλο μια τελεια εγκυμοσυνη!!! τα πονακια ειναι φυσιολογικα θα σου περασουν με την προγεστερονη αμεσως θα δεις!!

Σ ευχαριστώ πολύ Λίνα μου!!  Απο το στομα σου και στου θεού τ αυτί!!  Να το ξεκινήσω δηλαδη λες?  Φοβάμαι γιατι και στη βιοχημική το έπαιρνα αλλα δεν ειδα διαφορά.. Βασικά φοβάμαι μη πάθω παλι τα ίδια :/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Irini123 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ Λίνα μου!!  Απο το στομα σου και στου θεού τ αυτί!!  Να το ξεκινήσω δηλαδη λες?  Φοβάμαι γιατι και στη βιοχημική το έπαιρνα αλλα δεν ειδα διαφορά.. Βασικά φοβάμαι μη πάθω παλι τα ίδια :/

να το ξεκινησεις κ να ξεκουραζεσε. δεν θα παθεις τιποτα ολα καλα θα ειναι κ απο Δευτερα ενας τελειος διπλασιασμος στην χοριακη σου! μια χαρα θα πανε ολα αυτη θα ειναι η τυχερη σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

να το ξεκινησεις κ να ξεκουραζεσε. δεν θα παθεις τιποτα ολα καλα θα ειναι κ απο Δευτερα ενας τελειος διπλασιασμος στην χοριακη σου! μια χαρα θα πανε ολα αυτη θα ειναι η τυχερη σου!

Τωρα που ειπες διπλασιασμός!!!  Οταν λέμε οτι διπλασιάζεται εννοούμε οτι πχ απο 400 παει 800? Η πχ απο 450.60 θα παει 500 (χαζη απορία αλλα..) :P

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Irini123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!  Πηρα τ αποτελέσματα της χοριακης και είναι 460.50 μονάδες.. Αγχώθηκα πιο πολύ τωρα γτ εχω αυτούς τους πόνους κ η πρώτη χοριακη που ειχα κάνει στη βιοχημική ειχε βγει 486.43 μονάδες.. Μίλησα με τη γιατρό μου μήπως πρέπει να ξεκινήσω παλι utrogestan και μου είπε αν εχω αυτους τους πόνους να παιρνω ενα πρωι μεσημέρι βράδυ.. Σημερα έκλεισα την 4η βδομάδα με βαση την ΤΕΜ.. Δε ξερω αλλα φοβάμαι 

Εμενα μια χαρα νουμερο μου φανηκε...εισαι χωρις καθυστερηση ε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εμενα μια χαρα νουμερο μου φανηκε...εισαι χωρις καθυστερηση ε?

Οχι βασικα με βάση την ημερομηνία που βγάζει η εφαρμογή που εχω ειμαι στη δεύτερη μέρα καθυστέρησης.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Irini123 είπε:

Τωρα που ειπες διπλασιασμός!!!  Οταν λέμε οτι διπλασιάζεται εννοούμε οτι πχ απο 400 παει 800? Η πχ απο 450.60 θα παει 500 (χαζη απορία αλλα..) :P

την κυριακη πρεπει η χοριακη σου να ειναι γυρω στο 920 δηλαδη 460+460 κ την δευτερα που θα κανεις παλι χοριακη πρεπει να ειναι γυρω στο 1200 για να εισαι ικανοποιημενη. διπλασιαζετε καθε δυο μερες η χοριακη αν ειναι κ λιγο  παραπανω απο διπλασιασμο εισαι τελεια αν ειναι λιγοτερο ανησυχεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 58 λεπτά , linaa είπε:

την κυριακη πρεπει η χοριακη σου να ειναι γυρω στο 920 δηλαδη 460+460 κ την δευτερα που θα κανεις παλι χοριακη πρεπει να ειναι γυρω στο 1200 για να εισαι ικανοποιημενη. διπλασιαζετε καθε δυο μερες η χοριακη αν ειναι κ λιγο  παραπανω απο διπλασιασμο εισαι τελεια αν ειναι λιγοτερο ανησυχεις. 

Μμμμ κατάλαβα!!  Σε περίπτωση που την κανω σε διαφορετικά διαγνωστικά κέντρα όμως αλλάζει η τιμή έτσι δεν είναι?  Γιατί την μια την έκανα χωριό και δευτέρα θα είμαι Αθήνα 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Irini123 είπε:

Οχι βασικα με βάση την ημερομηνία που βγάζει η εφαρμογή που εχω ειμαι στη δεύτερη μέρα καθυστέρησης.. 

Ε μια χαρα ειναι το νουμερο σουπερ θα ελεγα...μην εχεις καθολου αγχος...εγω ειχα 93 2μερες καθυστερησης...ηταν καθυστερημενη η συλληψη.. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Ε μια χαρα ειναι το νουμερο σουπερ θα ελεγα...μην εχεις καθολου αγχος...εγω ειχα 93 2μερες καθυστερησης...ηταν καθυστερημενη η συλληψη.. 

Μακάρι @Dimitr@17 !! Δε θέλω να αινθουσιαστω ακόμα.. Να περάσουν τουλάχιστον 2 βδομάδες ακομη και μετά θα μου φύγει ολο αυτο το άγχος!! Γιατι στη βιοχημική απεβαλα στα μεσα 6ης εβδομάδας 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Irini123 είπε:

Μακάρι @Dimitr@17 !! Δε θέλω να αινθουσιαστω ακόμα.. Να περάσουν τουλάχιστον 2 βδομάδες ακομη και μετά θα μου φύγει ολο αυτο το άγχος!! Γιατι στη βιοχημική απεβαλα στα μεσα 6ης εβδομάδας 

Σε καταλαβαινω γτ κ εγω ειχα παλινδρομη την 8η βδομαδα ..και πιστευω οταν θα τυχει κ θα ξαναμεινω θα το σκεφτομαι κ εγω αυτο..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Σε καταλαβαινω γτ κ εγω ειχα παλινδρομη την 8η βδομαδα ..και πιστευω οταν θα τυχει κ θα ξαναμεινω θα το σκεφτομαι κ εγω αυτο..

Αστα!!!  Σκέψου προσπαθώ να κοιμάμαι για να μη σκέφτομαι!!  Το καλο ειναι οτι απο Χθές εχω μεν καπου καπου κατι πονακια αλλα ειναι ήπια.. Δεν ειναι σαν τις σουβλιες που μου κόβεται η ανάσα.. Ξεκίνησα απο χθες το βράδυ utrogestan αλλά το φοβάμαι μήπως δε χρειάζεται να το παίρνω.. Γιατι τους πόνους μια τους εχω και μια οχι.. Πχ προχθές στις 24 ωρες της ημερας το ένιωσα 2 φορές για 10 δευτερόλεπτα ενω εχθες στις 24 ωρες το ενιωσα 10 και έντονα.. Δε ξερω :/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...