Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , zina7777 είπε:

Εχω την αισθηση οτι οσο θηλαζει η μανα δεν ειναι γονιμη.βεβαια δεν ειμαι σιγουρη.ποτε ειχες επαφες?ποσες μερες περασαν απο τοτε?

Θηλαζω αλλα οχι αποκλειστικα και δεν ξερω αυτο αν επηρεαζει τις πιθανοτητες. Ειχαμε επαφη στις 8/4, αρα 10 μερες πριν. Πριν απο αυτο ειχαμε την 1/4 (μεσολαβησε η μεγαλη εβδομαδα και δεν κανει!). Αρα 18 ημερες πριν. Μου φαινεται υπερβολικο αλλα αγχωθηκα λιγο!! Δεν λεω, αν θελει ο Θεος ενα τριτο παιδακι ειναι καλοδεχουμενο, ομως τοσο συντομα δεν θα το επελεγα!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Μια χαρα γονιμοτατη μπορεις να εισαι ενω θηλαζεις,κ μαλιστα αποκλειστικα.πχ εγω αδιαθετησα 4,5μ στο δευτερο.αν ειχαμε ελευθερη επαφη δυο βδομαδες πριν,ανετα θα μπορουσα να ειχα μεινει.επισης η 18μ κορη θηλαζε τουλ 8φορες τη μερα,παρολο που ετρωγε μια χαρα οταν εμεινα εγκυος στο δευτερο,αλλα ειχα ηδη ενα χρονο σχετικα σταθερο κυκλο.παρολο το θηλασμο,αδιαθετω γρηγορα

Λιγο υπομονη 2-3μερες θα προτεινα,κ μετα μια χοριακη για να εισαι σιγουρη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , CMES είπε:

Θηλαζω αλλα οχι αποκλειστικα και δεν ξερω αυτο αν επηρεαζει τις πιθανοτητες. Ειχαμε επαφη στις 8/4, αρα 10 μερες πριν. Πριν απο αυτο ειχαμε την 1/4 (μεσολαβησε η μεγαλη εβδομαδα και δεν κανει!). Αρα 18 ημερες πριν. Μου φαινεται υπερβολικο αλλα αγχωθηκα λιγο!! Δεν λεω, αν θελει ο Θεος ενα τριτο παιδακι ειναι καλοδεχουμενο, ομως τοσο συντομα δεν θα το επελεγα!!

Νομιζω οτι αν δεν θηλαζεις κι αποκλειστικα..ετοιμαζεσαι ν αδιαθετησεις φιλη....οι επαφες βεβαια ειναι σε μερες που αν... Θα ειχες πονακια τωρα..χμμ..θα λεγα να περιμενεις μια βδομαδα νομιζω θα δεις αιμα,αν οχι.χοριακη κατευθειαν μη ξοδευεσαι στα τεστ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , zina7777 είπε:

Νομιζω οτι αν δεν θηλαζεις κι αποκλειστικα..ετοιμαζεσαι ν αδιαθετησεις φιλη....οι επαφες βεβαια ειναι σε μερες που αν... Θα ειχες πονακια τωρα..χμμ..θα λεγα να περιμενεις μια βδομαδα νομιζω θα δεις αιμα,αν οχι.χοριακη κατευθειαν μη ξοδευεσαι στα τεστ.

Εχω ενα τεστ σπιτι γιατι στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειχα παρει διπλο και ειχε βγει το πρωτο θετικο οποτε το δευτερο δεν το χρησιμοποιησα. Μπορει να το κανω αυριο το πρωι. Το ενδεχομενο να αδιαθετησω το σκεφτηκα, οτι ειναι θα το μαθουμε συντομα!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , CMES είπε:

Εχω ενα τεστ σπιτι γιατι στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειχα παρει διπλο και ειχε βγει το πρωτο θετικο οποτε το δευτερο δεν το χρησιμοποιησα. Μπορει να το κανω αυριο το πρωι. Το ενδεχομενο να αδιαθετησω το σκεφτηκα, οτι ειναι θα το μαθουμε συντομα!!

Τι πονους νιωθεις ακριβως?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , zina7777 είπε:

Τι πονους νιωθεις ακριβως?

Ποναω στην πλατη τη μεση και τους μηρους. Ειναι ενας βαθυς διαχυτος πονος στους μυες, ακριβως οπως οι μυαλγιες που εχουμε οταν ειμαστε αρρωστοι με ιωση!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , CMES είπε:

Ποναω στην πλατη τη μεση και τους μηρους. Ειναι ενας βαθυς διαχυτος πονος στους μυες, ακριβως οπως οι μυαλγιες που εχουμε οταν ειμαστε αρρωστοι με ιωση!

Χαχα δε χτυπας ενα depon 1000 να σε δει ο Θεος.?αδικα αγχωνεσαι φιλη.εχουμε πολλες ιωσεις σ εξαρση,μπορει και ν αδιαθετησεις.αλλα για εγκυμοσυνη μ φαινεται πιο δυσκολο..ολα καλα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, CMES είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Ηθελα να μοιραστω μαζι σας τον προβληματισμο μου μαζι σας. Εχω 2 εγκυμοσυνες και μια βιοχημικη πριν απο αυτες. Στις εγκυμοσυνες δεν ειχα κανενα απολυτως συμπτωμα τους πρωτους μηνες, εκτος απο ενα περιεργο. Στην βιοχημικη και στην πρωτη εγκυμοσυνη, την 2η-3η ημερα καθυστερησης ειχα εντονους πονους στο σωμα, οπως οταν περναμε μια ιωση. Στη βιοχημικη το συμπτωμα αυτο κοπηκε μαχαιρι οταν ειδα αιμα ενω στην 1η εγκυμοσυνη οταν πηρα μαγνησιο μετα απο συμβουλη του γιατρου μου. Ο γιατρος μου ειπε πως ειναι ενα συμπτωμα που δεν περιγραφεται, ομως ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα στις ορμονες της εγκυμοσυνης. Τωρα ο μπεμπης μου ειναι 3 μηνων και δεν εχω περιοδο γιατι θηλαζω. Απο χθες ομως αισθανομαι τους ιδιους πονους στο σωμα!! Στην αρχη ειπα πως ειναι ιωση, ομως συνεχιζεται και σημερα χωρις κανενα αλλο συμπτωμα! Επειδη δεν εχω περιοδο δεν μπορω να υπολογισω και πιθανη καθυστερηση. Λετε να μου εκατσε καπακι εγκυμοσυνη (με τον αντρα μου εχουμε επαφες αλλα με τραβηγμα) ή σκεφτομαι βλακειες; να κανω κανενα τεστ; αλλα ποτε να το κανω; να σημειωθει πως στη βιοχημικη η χοριακη μου την 3η ημερα καθυστερησης ηταν 25 (ενω ειχα τους πονους) ενω στην εγκυμοσυνη ειχα 2 τεστ αρνητικα την 1η και 2η ημερα καθυστερησης και χοριακη δεν εκανα ποτε.

ενταξει κανε κανενα τεστ αλλα το συμπτωμα δεν ειναι κ πολυ αξιοπιστο μπορει να ειναι απλα ορμονικο. κανε τεστ τωρα ετσι για να σου φυγει η ιδεα αφου προσεχατε δεν πιστευω να εχει γινει κατι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Κι γω ξέρω περίπτωση εγκυμοσύνης εν μέσω θηλασμού αλλά κάνανε ελεύθερα τελείως όχι με τράβηγμα... Οπουτε σου Εύχομαι να έχεις @CMESτο αποτέλεσμα που θες! 

Επανέλαβα τις εξετάσεις μου και χω ρυθμίσει μια χαρά το θυρεοειδή μου τελικά ενώ η δόση μου φαινόταν μεγάλη. Από 4,7 πήγε 1,1 η TSH με Τ4 των 75 σε 4μηνες.

Επίσης ανέβασα και τη βιταμίνη D σε 26... άντε να τελειώνουμε με την αντιβίωση σε 10 μερες και μπαίνω πάλι στο παιχνίδι αναβαθμισμένη χοχο

Κσλο βράδυ και καλές επιτυχίες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια το ξανασκεφτηκα...αποκλειεται να ειμαι εγκυος. Εδω δεν εμενα οταν προσπαθουσαμε οργανωμενα και επρεπε να κανω διαφορα για να τα καταφερω, και εμεινα τωρα χωρις περιοδο και χωρις ολοκληρωμενη επαφη;;; μαλλον το μυαλο μου κανει πουλακια!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και απο μενα!  Να ξερετε ο θηλασμός δεν ειναι μεσω αντισυλλιψης!!!  Μπορει πανεύκολα να ξαναμεινετε έγκυος!  Εγω παντως ακομα δεν εχω περιοδο και ειναι 6μηνών ο μικρος αλλα που και που με πιάνουν πόνοι περιόδου αλλα που τετοια τυχη"!!!


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοπελες.δε βλεπω πολυ ενεργεια,που ειστε εξαφανισμενες.Για ζωντανεψτε παλι να δουμε θετικη ενεργεια εγκυμοσυνης στην ατμοσφαιρα....

Φφφφφφφφφοοουυυυυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/4/2018 at 3:36 ΜΜ, CMES είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Ηθελα να μοιραστω μαζι σας τον προβληματισμο μου μαζι σας. Εχω 2 εγκυμοσυνες και μια βιοχημικη πριν απο αυτες. Στις εγκυμοσυνες δεν ειχα κανενα απολυτως συμπτωμα τους πρωτους μηνες, εκτος απο ενα περιεργο. Στην βιοχημικη και στην πρωτη εγκυμοσυνη, την 2η-3η ημερα καθυστερησης ειχα εντονους πονους στο σωμα, οπως οταν περναμε μια ιωση. Στη βιοχημικη το συμπτωμα αυτο κοπηκε μαχαιρι οταν ειδα αιμα ενω στην 1η εγκυμοσυνη οταν πηρα μαγνησιο μετα απο συμβουλη του γιατρου μου. Ο γιατρος μου ειπε πως ειναι ενα συμπτωμα που δεν περιγραφεται, ομως ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα στις ορμονες της εγκυμοσυνης. Τωρα ο μπεμπης μου ειναι 3 μηνων και δεν εχω περιοδο γιατι θηλαζω. Απο χθες ομως αισθανομαι τους ιδιους πονους στο σωμα!! Στην αρχη ειπα πως ειναι ιωση, ομως συνεχιζεται και σημερα χωρις κανενα αλλο συμπτωμα! Επειδη δεν εχω περιοδο δεν μπορω να υπολογισω και πιθανη καθυστερηση. Λετε να μου εκατσε καπακι εγκυμοσυνη (με τον αντρα μου εχουμε επαφες αλλα με τραβηγμα) ή σκεφτομαι βλακειες; να κανω κανενα τεστ; αλλα ποτε να το κανω; να σημειωθει πως στη βιοχημικη η χοριακη μου την 3η ημερα καθυστερησης ηταν 25 (ενω ειχα τους πονους) ενω στην εγκυμοσυνη ειχα 2 τεστ αρνητικα την 1η και 2η ημερα καθυστερησης και χοριακη δεν εκανα ποτε.

Καλησπέρα!!!! Οι πόνοι στο σώμα σου λογικό να σε προβληματισουν αφού τους αισθανηθηκες δυο φορές και μονο οταν είχε γίνει σύλληψη. Θα μπορουσαμε να πούμε οτι ίσως έρχεται περίοδος αλλα από οτι καταλαβα δεν είναι κατι που στην περίπτωση σου προμυνηε περιοδο. Εγω θα έλεγα αν συνεχιστούν να κανείς εξετασεις απλές αίματος να δεις Γιατι πονούν οι μύες σου μήπως σου λείπει και καποιο στοιχείο και κυρίως για να ηρεμήσεις εσυ κοριτσι μου. Φιλάκια. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα τεστακι για να μου φυγει η ιδεα και φυσικα ηταν αρνητικο. Οι πονοι συνεχιζονται αλλα δεν εχω τιποτα αλλο!! Ενα σεναριο ειναι να ερθει περιοδος και ενα αλλο σεναριο ειναι η υπερκοπωση...

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...