Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, CMES είπε:

Λοιπον εκανα τεστακι για να μου φυγει η ιδεα και φυσικα ηταν αρνητικο. Οι πονοι συνεχιζονται αλλα δεν εχω τιποτα αλλο!! Ενα σεναριο ειναι να ερθει περιοδος και ενα αλλο σεναριο ειναι η υπερκοπωση...

Τσαμπα το αγχος.χαλαρωσε..ολα βαινουν καλως.

Καλημερα σε ολες.πως ειστε σημερα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Καλημέρα κορίτσια μου!!  Μόλις πηρα τα αποτελέσματα της χοριακης μου!!  Καναμε μια ακομα σήμερα για να συγκρίνουμε τις δυο τελευταίες.. Απο 1557mlu της δευτέρας σήμερα ανέβηκε στις 4278mlu ειναι καλή τι λετε?  Αύριο έχουμε τον πρώτο υπέρηχο!!  Θα δουμε μόνο σάκο λετε ε?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Irini123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!  Μόλις πηρα τα αποτελέσματα της χοριακης μου!!  Καναμε μια ακομα σήμερα για να συγκρίνουμε τις δυο τελευταίες.. Απο 1557mlu της δευτέρας σήμερα ανέβηκε στις 4278mlu ειναι καλή τι λετε?  Αύριο έχουμε τον πρώτο υπέρηχο!!  Θα δουμε μόνο σάκο λετε ε?? 

ειναι πολυ καλη!!! ολα βαινουν οπως πρεπει!!! ναι μονο σακο θα δειτε αυριο αλλα ειναι κ φυσιολογικο κανε λιγο υπομονη σε καμια 15 αρια μερουλες θα τα δεις κ θα τα ακουσεις ολα οπως πρεπει!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

ειναι πολυ καλη!!! ολα βαινουν οπως πρεπει!!! ναι μονο σακο θα δειτε αυριο αλλα ειναι κ φυσιολογικο κανε λιγο υπομονη σε καμια 15 αρια μερουλες θα τα δεις κ θα τα ακουσεις ολα οπως πρεπει!!!

Αχ μακάρι!!  Ο λεκιθικος σάκος ποτε εμφανίζεται ? (Τι ρωτάω παναγίτσα μου) 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Irini123 είπε:

Αχ μακάρι!!  Ο λεκιθικος σάκος ποτε εμφανίζεται ? (Τι ρωτάω παναγίτσα μου) 

ε λογικα μαζι θα εμφανιστουν με τον σακο. δεν εχει σημασια ετσι κ αλλιως στην φαση που βρισκεσε απλα περιμενεις να περασουν οι μερες να ακουσεις καρδουλα. τα υπολοιπα δεν παιζουν κανενα ρολο 15 μερουλες υπομονη! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 47 λεπτά , linaa είπε:

ε λογικα μαζι θα εμφανιστουν με τον σακο. δεν εχει σημασια ετσι κ αλλιως στην φαση που βρισκεσε απλα περιμενεις να περασουν οι μερες να ακουσεις καρδουλα. τα υπολοιπα δεν παιζουν κανενα ρολο 15 μερουλες υπομονη! 

Εχω αγχωθεί πολύ ρε συ λόγο δουλειάς.. Η δουλειά που κάνω ειναι οτι να ναι.. Και για καλη μου τύχη 2 βδομάδες τώρα εχω άδεια η οποία Ομως τελειώνει και δε θέλω να το διακινδυνεύσω παλι οπως με τη βιοχημική γιατι ειμαι μεσα σε ψυγεία κ σηκώνω πολλα βάρη κλπ.. Κ δε ξέρω τι θα γίνει η αν μπορώ να πάρω τωρα καποια άδεια λόγο εγκυμοσύνης..( Για να μ αλλάξουν πόστο ουτε λόγος εννοείται..) Αλλιώς θα πρέπει να σταματήσω.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Irini123 είπε:

Εχω αγχωθεί πολύ ρε συ λόγο δουλειάς.. Η δουλειά που κάνω ειναι οτι να ναι.. Και για καλη μου τύχη 2 βδομάδες τώρα εχω άδεια η οποία Ομως τελειώνει και δε θέλω να το διακινδυνεύσω παλι οπως με τη βιοχημική γιατι ειμαι μεσα σε ψυγεία κ σηκώνω πολλα βάρη κλπ.. Κ δε ξέρω τι θα γίνει η αν μπορώ να πάρω τωρα καποια άδεια λόγο εγκυμοσύνης..( Για να μ αλλάξουν πόστο ουτε λόγος εννοείται..) Αλλιώς θα πρέπει να σταματήσω.. 

κοριτσι μου αν συνεχισεις να σηκωνεις βαρη δυστηχως το διακινδυνευεις. πρεπει να μιλησεις στην δουλεια σου για την εγκυμοσυνη. το βαρος ειναι απαγορευτικο. μιλα με καποιον συναδελφο σου εστω μεχρι να μαθεις τι θα γινει να σηκωνει τα βαρη μεχρι να δεις αν θα σταματησεις. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

κοριτσι μου αν συνεχισεις να σηκωνεις βαρη δυστηχως το διακινδυνευεις. πρεπει να μιλησεις στην δουλεια σου για την εγκυμοσυνη. το βαρος ειναι απαγορευτικο. μιλα με καποιον συναδελφο σου εστω μεχρι να μαθεις τι θα γινει να σηκωνει τα βαρη μεχρι να δεις αν θα σταματησεις. 

Μακάρι να γινόταν αυτο Λίνα μου αλλα δεν... Ειναι σούπερ μάρκετ κ ολα κι ολα τα άτομα που υπάρχουμε εκει είμαστε 6-7..αν τα χωρίσεις και σε βάρδιες 3-3 κι ενα μπαλαντέρ για τα ρεπό (εγω δεν εχω ρεπο)  + οτι δε τους ενδιαφέρει και πολυ το αν εισαι έγκυος η όχι οτι ειναι να κάνεις θα πρέπει να το κάνεις.. Ασε σου λέω δεν παίζονται.. Οπότε αν δε μπορώ να παρω άδεια περισσότερο κλεινω προς την παραίτηση κ ίσως αργότερα λογο προϋπηρεσίας να πάω κ κάπου καλύτερα (θετική σκέψη) 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Irini123 είπε:

Μακάρι να γινόταν αυτο Λίνα μου αλλα δεν... Ειναι σούπερ μάρκετ κ ολα κι ολα τα άτομα που υπάρχουμε εκει είμαστε 6-7..αν τα χωρίσεις και σε βάρδιες 3-3 κι ενα μπαλαντέρ για τα ρεπό (εγω δεν εχω ρεπο)  + οτι δε τους ενδιαφέρει και πολυ το αν εισαι έγκυος η όχι οτι ειναι να κάνεις θα πρέπει να το κάνεις.. Ασε σου λέω δεν παίζονται.. Οπότε αν δε μπορώ να παρω άδεια περισσότερο κλεινω προς την παραίτηση κ ίσως αργότερα λογο προϋπηρεσίας να πάω κ κάπου καλύτερα (θετική σκέψη) 

παρε λιγη αδεια ακομα αυριο ο γιατρος σου μπορει να σου γραψει αναρρωτικη κ δεν θα εχεις κανενα προβλημα. μετα δεν χρειαζετε να σταματησεις δικαιουσε αδεια επαπηλουμενης εγκυμοσυνης κ δεν μπορουν να σε διωξουν. μπορεις ολη την εγκυμοσυνη να την βγαλεις στο σπιτι. αλλα πιστευω οτι αν μιλησεις στην δουλεια σου θα σου αλλαξουν ποστο δεν τους συμφερει ουτε αυτους να βρουν κανενα μπελα αλλα ουτε να παρεις αδεια για εννεα μηνες που μπορεις καλλιστα. μιλα με τον γιατρο αυριο θα στα εξηγησει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Irini123 είπε:

Μακάρι να γινόταν αυτο Λίνα μου αλλα δεν... Ειναι σούπερ μάρκετ κ ολα κι ολα τα άτομα που υπάρχουμε εκει είμαστε 6-7..αν τα χωρίσεις και σε βάρδιες 3-3 κι ενα μπαλαντέρ για τα ρεπό (εγω δεν εχω ρεπο)  + οτι δε τους ενδιαφέρει και πολυ το αν εισαι έγκυος η όχι οτι ειναι να κάνεις θα πρέπει να το κάνεις.. Ασε σου λέω δεν παίζονται.. Οπότε αν δε μπορώ να παρω άδεια περισσότερο κλεινω προς την παραίτηση κ ίσως αργότερα λογο προϋπηρεσίας να πάω κ κάπου καλύτερα (θετική σκέψη) 

Μιλησε με το γιατρο σου

Μπορει να σου γραφει αναρρωτικες.μετα περιπου δυο μηνες πριν γεννησεις βγαινεις αδεια τοκετου.αλλους δυο μηνες αδεια λοχειας,κ το εξαμηνο του οαεδ.μετα για 2-3χρονια δ μπορει να σε απολυσει,οπως κ εγκυο.επισης για κανενα χρονο εχεις μειωμενο ωραριο,το οποιο σε συνεννοηση με τον εργοδοτη μπορεις να το παρεις μαζεμενο σαν 2-3μηνες αδεια

Μην παραιτηθεις.τουλ οχι τωρα.στο εξαμηνο του οαεδ παιρνεις τον βασικο.αν μετα δ σε βολευει με το μωρο παραιτεισαι τοτε

Να ψαξεις τι δικαιουσαι απο αδειες κ επιδοματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , vikib είπε:

Μιλησε με το γιατρο σου

Μπορει να σου γραφει αναρρωτικες.μετα περιπου δυο μηνες πριν γεννησεις βγαινεις αδεια τοκετου.αλλους δυο μηνες αδεια λοχειας,κ το εξαμηνο του οαεδ.μετα για 2-3χρονια δ μπορει να σε απολυσει,οπως κ εγκυο.επισης για κανενα χρονο εχεις μειωμενο ωραριο,το οποιο σε συνεννοηση με τον εργοδοτη μπορεις να το παρεις μαζεμενο σαν 2-3μηνες αδεια

Μην παραιτηθεις.τουλ οχι τωρα.στο εξαμηνο του οαεδ παιρνεις τον βασικο.αν μετα δ σε βολευει με το μωρο παραιτεισαι τοτε

Να ψαξεις τι δικαιουσαι απο αδειες κ επιδοματα

Αν μου γράψει αναρρωτική βρε κορίτσια δε θα θέλει και έγκριση? Επισης η γιατρός μου μου είπε πως αν δε δει σάκο εμβρυακι κλπ δε μπορεί να κανει τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω περνας επιτροπη ικα

Εκτος αν ο γιατρος σου συμβεβλημενος

Με τη χοριακη σου κ σημερα βλεπεις σακο.απο βδομαδα λογικα θα φανουν κ εμβρυικα στοιχεια

Προς το παρον μπορεις να τους πεις οτι εχεις καποιο θεμα με την μεση ισως;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , vikib είπε:

Νομιζω περνας επιτροπη ικα

Εκτος αν ο γιατρος σου συμβεβλημενος

Με τη χοριακη σου κ σημερα βλεπεις σακο.απο βδομαδα λογικα θα φανουν κ εμβρυικα στοιχεια

Προς το παρον μπορεις να τους πεις οτι εχεις καποιο θεμα με την μεση ισως;

Λείπω ήδη μια ολόκληρη εβδομάδα απο γιατρό για αλλο λόγο οχι για μέση.. Είναι επίσης δύσκολο να μου γράψει κι αλλη άδεια οπως επίσης να παρω τωρα για μέση.. Κάνει μπάμ οτι συμβαίνει κατι άλλο :P τελοσπάντων.. Ας παω αύριο και στη.       Γιατρό μου κι ανάλογα τι θα μου πεί θα πράξω..  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Irini123 είπε:

Λείπω ήδη μια ολόκληρη εβδομάδα απο γιατρό για αλλο λόγο οχι για μέση.. Είναι επίσης δύσκολο να μου γράψει κι αλλη άδεια οπως επίσης να παρω τωρα για μέση.. Κάνει μπάμ οτι συμβαίνει κατι άλλο :P τελοσπάντων.. Ας παω αύριο και στη.       Γιατρό μου κι ανάλογα τι θα μου πεί θα πράξω..  

Ναι ειναι λιγο περιεργη χρονικη στιγμη

Μακαρι να βρεθει μια λυση

Ακομη κ αν γυρισεις στη δουλεια,προς το παρον ζητα λιγο βοηθεια λεγωντας οτι σε ενοχλει η μεση κ βλεπεις πως θα παει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Irini123 είπε:

Λείπω ήδη μια ολόκληρη εβδομάδα απο γιατρό για αλλο λόγο οχι για μέση.. Είναι επίσης δύσκολο να μου γράψει κι αλλη άδεια οπως επίσης να παρω τωρα για μέση.. Κάνει μπάμ οτι συμβαίνει κατι άλλο :P τελοσπάντων.. Ας παω αύριο και στη.       Γιατρό μου κι ανάλογα τι θα μου πεί θα πράξω..  

μιλα με το γιατρο θα σου γραψει αδεια για αλλο λογο μην ανχωνεσε. παντως δεν ειναι ντροπη να πεις για την εγκυνοσυνη απο τωρα αφου υπαρχει λογος νομιζω ειναι προτιμοτερο να μιλησεις απτο να παραιτηθεις επειδη ντρεπεσε να μιλησεις δεν θα σε φανε αν δεν μπορουν να σε βοηθησουν θα δεις τι θα κανεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...