Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Blue Velvet said:

      Συγχαρητήρια ❤️🥰Με το καλό μια γλυκιά εγκυμοσύνη και να γεμίσει η αγκαλιά σου μωράκια 🥰🥰🥰

      Ευχαριστω πολύ κοπέλα  μου αμήν !!! Εύχομαι και σε σενα γρήγορη εμβρυομεταφορα με θετικά αποτελέσματα !!! Να χαίρεσαι την κορούλα σου !

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, Penoyla45 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.. Μόλις γύρισα σπίτι και η χωριακη είναι στις 1039 μονάδες.. 

άντε μπράβο είδες που όλα είναι καλά!!τέλεια νέα ,να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , μπουμπού92 είπε:

Κορίτσια γίνεται να έχεις περίοδο και ανεβασμένη θερμοκρασία, δηλαδή 37;

την θερμοκρασια την περνεις καθε μερα μολις ξυπνας πριν σηκωθεις  για ολο τον μηνα κ οχι μονο για μερικες μερες. αυτες τις μερες εχει κ πολυ ζεστη κ μπορει να δειχνει παραπανω. θα πεσει σιγα σιγα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , kido είπε:

Αδιαθετησες κοπέλα μου? Είναι κανονικη ροή ???

Δε ξέρω....  5 η ώρα πήγα τουαλέτα και ενεργήθηκα. Πιέστηκα λίγο παραπάνω και στο σκούπισμα είχα λίγες σταγόνες αίμα. Από εκείνη τη στιγμή δεν έχω τίποτα, ούτε σταγόνα στη σερβιέτα ούτε όταν πήγα τουαλέτα... η θερμοκρασία μου στα ίδια στα 37... δε ξέρω αν θα έρθει πιο μετά η περίοδος...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Penoyla45 Τελεια!!! Τωρα τελος το αγχος!!! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!!!

Κοριτσια να σας ρωτησω ... 5 μερες πριν την περιοδο αν ειχε συμβει το πολυποθητο, δεν επρεπε να δειξει η χοριακη εστω κατιτις και οχι απολυτο μηδεν;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Farfala24 είπε:

@Penoyla45 Τελεια!!! Τωρα τελος το αγχος!!! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!!!

Κοριτσια να σας ρωτησω ... 5 μερες πριν την περιοδο αν ειχε συμβει το πολυποθητο, δεν επρεπε να δειξει η χοριακη εστω κατιτις και οχι απολυτο μηδεν;

Καλησπερα! Εμένα η γυνεκολογος μου μου έχει πει ότι η χοριακή δείχνει έως 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Farfala24 είπε:

@Penoyla45 Τελεια!!! Τωρα τελος το αγχος!!! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!!!

Κοριτσια να σας ρωτησω ... 5 μερες πριν την περιοδο αν ειχε συμβει το πολυποθητο, δεν επρεπε να δειξει η χοριακη εστω κατιτις και οχι απολυτο μηδεν;

Καλησπερα.. Έχω κάνει κάποτε 3 μερες πριν κ ήταν 100.Στις 5 μερες πριν μπορεί να εδειχνε οριακά. Και έχω κάνει και σε παρακολούθηση για μηδενισμό κ έδειξε 16.Αυτο το αναφέρω για τις τιμες που πιάνει. Αν υποθέσουμε ότι τα τεστ δείχνουν από 10 ή 25 τότε μπορεί να έπρεπε να δείξει κάτι αλλα παίζει ρόλο το ποτε έγινε η σύλληψη.Αρα δεν είναι και απόλυτα σίγουρο ότι θα εδειχνε. Πάντως σου εύχομαι το καλύτερο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλησπερα.. Έχω κάνει κάποτε 3 μερες πριν κ ήταν 100.Στις 5 μερες πριν μπορεί να εδειχνε οριακά. Και έχω κάνει και σε παρακολούθηση για μηδενισμό κ έδειξε 16.Αυτο το αναφέρω για τις τιμες που πιάνει. Αν υποθέσουμε ότι τα τεστ δείχνουν από 10 ή 25 τότε μπορεί να έπρεπε να δείξει κάτι αλλα παίζει ρόλο το ποτε έγινε η σύλληψη.Αρα δεν είναι και απόλυτα σίγουρο ότι θα εδειχνε. Πάντως σου εύχομαι το καλύτερο 

@Beboula25 @BettySt  Σας ευχαριστω!!! Εδω και καποιες μερες εχω τρομερο πονοκεφαλο ζαλη και υπνηλια που δεν τα ειχα κι ελεγα μπας και...  αλλα μαλλον τιποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Farfala24 είπε:

@Beboula25 @BettySt  Σας ευχαριστω!!! Εδω και καποιες μερες εχω τρομερο πονοκεφαλο ζαλη και υπνηλια που δεν τα ειχα κι ελεγα μπας και...  αλλα μαλλον τιποτα!!!

Είναι νωρις περίμενε λίγο αλλα γενικά μην απογοητεύεσαι θα δεις θα έρθει..Προσπαθείς καιρό; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Beboula25 είπε:

Είναι νωρις περίμενε λίγο αλλα γενικά μην απογοητεύεσαι θα δεις θα έρθει..Προσπαθείς καιρό; 

Ναι προσπαθω 3 χρονια!!!:-( Ειχα μια παλλινδρομη περισυ και μια βιοχημικη φετος κι εχω απογοητευτει και κουραστει πολυ ψυχολογικα. Ποσο δυσκολο ειναι αυτο το + πια;!:confused:  Συγνωμη ... εσυ σε τι φαση εισαι;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, μπουμπού92 είπε:

Κορίτσια γίνεται να έχεις περίοδο και ανεβασμένη θερμοκρασία, δηλαδή 37;

Όχι συνήθως πέφτει την ημέρα που είναι να σ έρθει περίοδος ή μια μέρα πριν...εκτός ιωσης αλλά δεν νομίζω να εννοείς αυτό..για εγκυμοσύνη είναι θετικό να έχεις πάνω από 15 μέρες 37.0..νομίζω σήμερα περίμενες..αν δεν σ έρθει κανονικά μετά από 2 μέρες Κάνε ένα τεστ....Επίσης αν ήταν να σ έρθει σήμερα η θερμοκρασία,έπρεπε να είχε πέσει από το πρωί να ξέρεις...:wink:

2 ώρες πρίν, Farfala24 είπε:

@Penoyla45 Τελεια!!! Τωρα τελος το αγχος!!! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!!!

Κοριτσια να σας ρωτησω ... 5 μερες πριν την περιοδο αν ειχε συμβει το πολυποθητο, δεν επρεπε να δειξει η χοριακη εστω κατιτις και οχι απολυτο μηδεν;

αναλόγως ποτέ έχει γίνει η εμφύτευση...αν έγινε την 12η δλδ την τελευταία μέρα που μπορεί να εμφυτευτει θα αργήσει να ανέβει κ η ορμόνη της χοριακης 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farfala24 είπε:

Ναι προσπαθω 3 χρονια!!!:-( Ειχα μια παλλινδρομη περισυ και μια βιοχημικη φετος κι εχω απογοητευτει και κουραστει πολυ ψυχολογικα. Ποσο δυσκολο ειναι αυτο το + πια;!:confused:  Συγνωμη ... εσυ σε τι φαση εισαι;

Λυπαμαι..Τι σου είπε ο γιατρος ήταν τυχαια το ψάξατε; Πάντως αν θέλεις άκουσε με μην πέφτεις.Εγω έκανα απόξεση τον Δεκέμβρη στην 13η εβδομάδα είχαμε ασχημη αυχενική.Τωρα έχω ξεκινήσει πάλι αλλα έτρεχα 5 μήνες για εξετασεις οι ορμόνες μου τρελάθηκαν.Επισης ο γιατρος λόγω μιας εξετασης μου είπε να βιαστώ ομως εγω τώρα επιτελους έχω ηρεμήσει ψυχολογικά και θέλω ηρεμα να προσπαθήσω.Για αυτό σου λέω να είσαι όσο πιο ήρεμη μπορείς γιατί δεν ξέρεις ποσο κακό κάνουμε στον οργανισμό μας.Το είδα τόσους μήνες κ δεν το πίστευα.Καταλαβαινω 3 χρόνια παιδεύεσαι.Γενικα έχεις κοιταχτεί όλα είναι εντάξει;  

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

Όχι συνήθως πέφτει την ημέρα που είναι να σ έρθει περίοδος ή μια μέρα πριν...εκτός ιωσης αλλά δεν νομίζω να εννοείς αυτό..για εγκυμοσύνη είναι θετικό να έχεις πάνω από 15 μέρες 37.0..νομίζω σήμερα περίμενες..αν δεν σ έρθει κανονικά μετά από 2 μέρες Κάνε ένα τεστ....Επίσης αν ήταν να σ έρθει σήμερα η θερμοκρασία,έπρεπε να είχε πέσει από το πρωί να ξέρεις...:wink:

αναλόγως ποτέ έχει γίνει η εμφύτευση...αν έγινε την 12η δλδ την τελευταία μέρα που μπορεί να εμφυτευτει θα αργήσει να ανέβει κ η ορμόνη της χοριακης 

Μακάρι βρε κορίτσι μου, αν και έχασα την αισιόδοξια μου για αυτή τη φορά... τον επόμενο μήνα... 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

Όχι συνήθως πέφτει την ημέρα που είναι να σ έρθει περίοδος ή μια μέρα πριν...εκτός ιωσης αλλά δεν νομίζω να εννοείς αυτό..για εγκυμοσύνη είναι θετικό να έχεις πάνω από 15 μέρες 37.0..νομίζω σήμερα περίμενες..αν δεν σ έρθει κανονικά μετά από 2 μέρες Κάνε ένα τεστ....Επίσης αν ήταν να σ έρθει σήμερα η θερμοκρασία,έπρεπε να είχε πέσει από το πρωί να ξέρεις...:wink:

αναλόγως ποτέ έχει γίνει η εμφύτευση...αν έγινε την 12η δλδ την τελευταία μέρα που μπορεί να εμφυτευτει θα αργήσει να ανέβει κ η ορμόνη της χοριακης 

Καλημερα!!! Αν βάλω την τελευταια μερα της πιθανης συλληψης (δηλ. αν το τραβηξω απ τα μαλλια) ,χτες ημουν στη 10η μερα. Το πιθανοτερο ομως να ημουν στη 12η. Η χοριακη δεν ανεβαινει αμεσως με την εμφυτευση? Παιρνει μερες για να εμφανιστει? 

8 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Λυπαμαι..Τι σου είπε ο γιατρος ήταν τυχαια το ψάξατε; Πάντως αν θέλεις άκουσε με μην πέφτεις.Εγω έκανα απόξεση τον Δεκέμβρη στην 13η εβδομάδα είχαμε ασχημη αυχενική.Τωρα έχω ξεκινήσει πάλι αλλα έτρεχα 5 μήνες για εξετασεις οι ορμόνες μου τρελάθηκαν.Επισης ο γιατρος λόγω μιας εξετασης μου είπε να βιαστώ ομως εγω τώρα επιτελους έχω ηρεμήσει ψυχολογικά και θέλω ηρεμα να προσπαθήσω.Για αυτό σου λέω να είσαι όσο πιο ήρεμη μπορείς γιατί δεν ξέρεις ποσο κακό κάνουμε στον οργανισμό μας.Το είδα τόσους μήνες κ δεν το πίστευα.Καταλαβαινω 3 χρόνια παιδεύεσαι.Γενικα έχεις κοιταχτεί όλα είναι εντάξει;  

Καλημερα!!! Το ψαξαμε γιατι θελαμε να αποκλισουμε τυχον ανωμαλιες στο dna,θρομβοφ... καταληξαμε στο τυχαιο γεγονος που συμβαινει πολυ συχνα! Εχουμε κανει τα παντα απο εξετασεις-ανεξηγητη υπογονιμοτητα!!! Κι εμενα μετα απο την αποβολη τρελαθηκαν οι ορμονες μου κ ο κυκλος μου μεγαλωσε χωρις να εχει φτιαξει ακομα απο περισυ. Μπραβο που επανηλθες συντομα!!!  Πρεπει να εισαι πολυ δυνατη κι ετσι να συνεχισεις!!! Εσεις προσπαθουσατε καιρο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...