Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου...τελειωσα κ σημερα απο την δουλεια...τι ζεστη ειναι αυτη θεε μου που τραβαω?παλι ειδα αυτα τα εξογκωματα στο στηθος κ στα 2 κιολας...τι γινεται ?θελει να με τρελανει μαλλον παλι?

@Dimitr@17 σε ποια μέρα του κύκλου εισαι??εχεις αλλα συμπτωματα κοριτσι μ??

πρίν από 17 λεπτά , kido είπε:

Ναι σταθερό έχω 28-29 ημέρες. Προσπαθούμε ένα χρόνο! Στην αρχή το είχαμε πάρει πιο χαλαρά...μετά το πρώτο εξάμηνο ψαχτήκαμε και είχα θυροειδή οπότε πήρα Τ4 χαπάκι και κάναμε πιο εντατικές προσπάθειες μετά από αυτό! 

@kido χαλαρα κοπελα μ και θα έρθει..σου έχει συστήσει ο γυναικολόγος μηπως τις πολυβιταμινες inofert;;εμενα με βοήθησαν πολυ πριν τη πρωτη εγκυμοσύνη!δε ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρω σκεύασμα..ελπίζω Ναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 3 λεπτά , Angie1990 είπε:

@Dimitr@17 σε ποια μέρα του κύκλου εισαι??εχεις αλλα συμπτωματα κοριτσι μ??

@kido χαλαρα κοπελα μ και θα έρθει..σου έχει συστήσει ο γυναικολόγος μηπως τις πολυβιταμινες inofert;;εμενα με βοήθησαν πολυ πριν τη πρωτη εγκυμοσύνη!δε ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρω σκεύασμα..ελπίζω Ναι.

Αν δεν κανω λαθος ειμαι 24ημερα του κυκλου εχω πρηξιμο στις στηθος εχω υπνηλια πολυ εντονη ειδικα τα μεσημερια..τωρα που κ που εχω κατι σουβλιες αλλα δεν ξερω αν ειναι το εντετο γ κατι αλλο..ειχα παθει κ ενα θεμα με τις αιμοροιδες αυτες τις μερες..αυτα...δεν ξερω αν ειναι καποιο σύμπτωμα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Αν δεν κανω λαθος ειμαι 24ημερα του κυκλου εχω πρηξιμο στις στηθος εχω υπνηλια πολυ εντονη ειδικα τα μεσημερια..τωρα που κ που εχω κατι σουβλιες αλλα δεν ξερω αν ειναι το εντετο γ κατι αλλο..ειχα παθει κ ενα θεμα με τις αιμοροιδες αυτες τις μερες..αυτα...δεν ξερω αν ειναι καποιο σύμπτωμα

Κοπελα μου τι κύκλο εχεις???24η μερα του κύκλου θεωρώ ειναι σχετικά νωρίς για συμπτωματα αλλα ποτε δεν ξέρεις...ας περιμένουμε λιγακι Ακόμα!!!μακαρι να πετάξουμε στα σύννεφα μαζι σου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Angie1990 είπε:

@Dimitr@17 σε ποια μέρα του κύκλου εισαι??εχεις αλλα συμπτωματα κοριτσι μ??

@kido χαλαρα κοπελα μ και θα έρθει..σου έχει συστήσει ο γυναικολόγος μηπως τις πολυβιταμινες inofert;;εμενα με βοήθησαν πολυ πριν τη πρωτη εγκυμοσύνη!δε ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρω σκεύασμα..ελπίζω Ναι.

Όχι μόνο τις pregnacare παίρναμε ένα διάστημα με το σύζυγο, τώρα παίρνω επιπλέον συμπλήρωμα φυλλικό και βιταμίμνη d γιατί είχα έλλειψη. Τις ξέρω αυτές που λες, δεν νομίζω ότι πειράζει. Θα ρωτήσω γνώμη και στον ενδοκρινολόγο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Angie1990 είπε:

Κοπελα μου τι κύκλο εχεις???24η μερα του κύκλου θεωρώ ειναι σχετικά νωρίς για συμπτωματα αλλα ποτε δεν ξέρεις...ας περιμένουμε λιγακι Ακόμα!!!μακαρι να πετάξουμε στα σύννεφα μαζι σου!

Μπα η αληθεια ειναι οτι επειδη δεν ειχα πολλες επαφες δεν ελπιζω σε κατι...εχω κυκλο 30αρι κυκλο...οι επαφες μ ηταν 11η 13η 15η 17η 19η..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , kido είπε:

Όχι μόνο τις pregnacare παίρναμε ένα διάστημα με το σύζυγο, τώρα παίρνω επιπλέον συμπλήρωμα φυλλικό και βιταμίμνη d γιατί είχα έλλειψη. Τις ξέρω αυτές που λες, δεν νομίζω ότι πειράζει. Θα ρωτήσω γνώμη και στον ενδοκρινολόγο!

Ειναι φυτικές και ουσιαστικά περιέχει β12 βιταμίνη.. λενε οτι βοηθάει σε ποιότητα ωορρηξίας.. εγω παντως με σπω και ενδομητρίωση τον τρίτο μήνα συνδυασμου glucophase με inofert εμεινα.!!

πρίν από 4 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Μπα η αληθεια ειναι οτι επειδη δεν ειχα πολλες επαφες δεν ελπιζω σε κατι...εχω κυκλο 30αρι κυκλο...οι επαφες μ ηταν 11η 13η 15η 17η 19η..

Ειχες ολες τις γονιμες μέρες αρα εχεις πολλες πιθανοτητες!!άρα είσαι 6 μέρες πριν τη περιοδο..για να δούμε..εγω ευχομαι να μην έρθει για 9 μήνες!!να ξέρεις ότι όσο πιο χαλαρά εισαι τοσο καλυτερα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Μπα η αληθεια ειναι οτι επειδη δεν ειχα πολλες επαφες δεν ελπιζω σε κατι...εχω κυκλο 30αρι κυκλο...οι επαφες μ ηταν 11η 13η 15η 17η 19η..

Δήμητρα στο λέω να το ξέρεις ότι είχες τις τέλειες επαφές κατά το γυναικολόγο μου... αυτό το σύστημα μου είχε πει να ακολουθήσουμε, αλλα εμείς μετά τη 15η σπάνια συνεχίζουμε! Σου εύχομαι το πολυπόθητο! Μια βδομάδα υπομονή! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kido είπε:

Δήμητρα στο λέω να το ξέρεις ότι είχες τις τέλειες επαφές κατά το γυναικολόγο μου... αυτό το σύστημα μου είχε πει να ακολουθήσουμε, αλλα εμείς μετά τη 15η σπάνια συνεχίζουμε! Σου εύχομαι το πολυπόθητο! Μια βδομάδα υπομονή! 

Εμεις τυχαια ειχαμε επαφες αυτες τις μερες..ουτε ειχα δει ποτε ειναι οι γονιμες μου τπτ...για αυτο λεω οτι δεν περιμενω να εχει γινει τπτ γτ αλλες φορες εχουμε πιο συχνα επαφες..τι να πω δλδ αν τυχει θα ειναι τελειως αναπαντεχο...

πρίν από 3 λεπτά , kido είπε:

Δήμητρα στο λέω να το ξέρεις ότι είχες τις τέλειες επαφές κατά το γυναικολόγο μου... αυτό το σύστημα μου είχε πει να ακολουθήσουμε, αλλα εμείς μετά τη 15η σπάνια συνεχίζουμε! Σου εύχομαι το πολυπόθητο! Μια βδομάδα υπομονή! 

Παντως οταν εκανατεστ ωορηξιας ειχα δει το θετικο 15η μερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Αν δεν κανω λαθος ειμαι 24ημερα του κυκλου εχω πρηξιμο στις στηθος εχω υπνηλια πολυ εντονη ειδικα τα μεσημερια..τωρα που κ που εχω κατι σουβλιες αλλα δεν ξερω αν ειναι το εντετο γ κατι αλλο..ειχα παθει κ ενα θεμα με τις αιμοροιδες αυτες τις μερες..αυτα...δεν ξερω αν ειναι καποιο σύμπτωμα

Ταπεινα θεωρώ πως τα ουσιώδη  συμπτώματα εγκυμοσυνης έρχονται μετά την καθυστέρηση λόγω των τεράστιων αλλαγών στις ορμόνες και γενικά στον οργανισμό.Ο κυκλος χωρίζεται σε φάσεις άρα διαρκως υπάρχουν ορμονικές αλλαγές που πιστεύω φέρνουν όλα αυτά που θυμίζουν  εγκυμοσυνη.Δλδ ακόμη και αρκετες μερες πριν την περιοδο πολλες φορες έχουμε υπνηλία αίσθημα κοπωσης,ναυτία,πονακια τσιμπήματα τραβήγματα ,ζαλάδες,αυξημένη όσφρηση αλλαγή ορέξεων σε φαγητά ανεβασμένη θερμοκρασια,πρήξιμο γενικοτερα κτλ. Για αυτό μπερδευόμαστε και προσπαθούμε κάθε φορά να εντοπίσουμε κάτι που μπορεί να διαφέρει αλλα τελικά προσωπικά καταλήγω πως με τίποτα δεν μπορούμε να καταλάβουμε.Αυτο τον μήνα τα είχα όλα και το τελευταίο κ καλύτερο την καθυστέρηση! Και ήταν καθυστέρηση αφού είχαμε δει την ωορρηξια στον γιατρό.Με πρόλαβε η περίοδος πάνω που θα πηγαινα να αγοράσω μπιμπερό Χαχαχα ;) 

πρίν από 7 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εμεις τυχαια ειχαμε επαφες αυτες τις μερες..ουτε ειχα δει ποτε ειναι οι γονιμες μου τπτ...για αυτο λεω οτι δεν περιμενω να εχει γινει τπτ γτ αλλες φορες εχουμε πιο συχνα επαφες..τι να πω δλδ αν τυχει θα ειναι τελειως αναπαντεχο...

Παντως οταν εκανατεστ ωορηξιας ειχα δει το θετικο 15η μερα

Να ελπίζεις γιατί θα σε μαλώσω αν ξανά πεις πως δεν έχεις να περιμένεις κάτι..Στο λέω με αγαπη και σου εύχομαι τώρα που μιλάμε να ετοιμάζεται το θαύμα μέσα σου!

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ταπεινα θεωρώ πως τα ουσιώδη  συμπτώματα εγκυμοσυνης έρχονται μετά την καθυστέρηση λόγω των τεράστιων αλλαγών στις ορμόνες και γενικά στον οργανισμό.Ο κυκλος χωρίζεται σε φάσεις άρα διαρκως υπάρχουν ορμονικές αλλαγές που πιστεύω φέρνουν όλα αυτά που θυμίζουν  εγκυμοσυνη.Δλδ ακόμη και αρκετες μερες πριν την περιοδο πολλες φορες έχουμε υπνηλία αίσθημα κοπωσης,ναυτία,πονακια τσιμπήματα τραβήγματα ,ζαλάδες,αυξημένη όσφρηση αλλαγή ορέξεων σε φαγητά ανεβασμένη θερμοκρασια,πρήξιμο γενικοτερα κτλ. Για αυτό μπερδευόμαστε και προσπαθούμε κάθε φορά να εντοπίσουμε κάτι που μπορεί να διαφέρει αλλα τελικά προσωπικά καταλήγω πως με τίποτα δεν μπορούμε να καταλάβουμε.Αυτο τον μήνα τα είχα όλα και το τελευταίο κ καλύτερο την καθυστέρηση! Και ήταν καθυστέρηση αφού είχαμε δει την ωορρηξια στον γιατρό.Με πρόλαβε η περίοδος πάνω που θα πηγαινα να αγοράσω μπιμπερό Χαχαχα ;) 

Ναι δεν εχεις αδικο σε αυτο π λες για τα συμπτωματα αλλα θεωρω οτι πολλες κοπελες το καταλαβαινουν πριν την καθυστερηση εγω το ειχα καταλαβει οταν ειχσ μεινει...οσο για αυτον τον μηνα ειναι η μονη φορα π δεν περιμενω τπτ και ομως με ποναει πολυ το στηθος μου κ εχει κ αυτα τα εξογκώματα...οτι εχει γινει θα φανεί δεν αγχώνομαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ναι δεν εχεις αδικο σε αυτο π λες για τα συμπτωματα αλλα θεωρω οτι πολλες κοπελες το καταλαβαινουν πριν την καθυστερηση εγω το ειχα καταλαβει οταν ειχσ μεινει...οσο για αυτον τον μηνα ειναι η μονη φορα π δεν περιμενω τπτ και ομως με ποναει πολυ το στηθος μου κ εχει κ αυτα τα εξογκώματα...οτι εχει γινει θα φανεί δεν αγχώνομαι

Καταρχήν συμφωνώ πως το έχουν καταλάβει καποιες γιατί είμαι μέσα σε αυτές.Εγω το κατάλαβα γιατί δεν είχα τίποτα απολυτως που να θύμιζε περιοδο κ παραξενεύτηκα.Αλλες κοπέλες για άλλο λόγο κ πάει λέγοντας.Όσο για το εξόγκωμα την πρώτη φορα και το θυμαμαι σαν τώρα ήταν το πρώτο  σημάδι που μου χτύπησε το καμπανάκι..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εμεις τυχαια ειχαμε επαφες αυτες τις μερες..ουτε ειχα δει ποτε ειναι οι γονιμες μου τπτ...για αυτο λεω οτι δεν περιμενω να εχει γινει τπτ γτ αλλες φορες εχουμε πιο συχνα επαφες..τι να πω δλδ αν τυχει θα ειναι τελειως αναπαντεχο...

Παντως οταν εκανατεστ ωορηξιας ειχα δει το θετικο 15η μερα

'Αριστα τα πήγατε! Πόσο πιο συχνά μέσα στη γόνιμη βδομάδα!! Μέρα παρά μέρα για να ανανεώνεται! Όχι ότι είναι απόλυτο κι αυτό βέβαια. Είστε μικροί και υγιείς, σύντομα θα τα καταφέρετε και πάλι. Έχει μιλήσει και η γιαγιά σου! Εξάλλου το μωρο, συνήθως εκεί που δεν το περιμένεις έρχεται!! Εγώ έχω θετικό προαίσθημα! Άντε να παίρνουμε όλες σιγά σιγά σειρά κορίτσια μέσα στο καλοκαιράκι... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kido είπε:

'Αριστα τα πήγατε! Πόσο πιο συχνά μέσα στη γόνιμη βδομάδα!! Μέρα παρά μέρα για να ανανεώνεται! Όχι ότι είναι απόλυτο κι αυτό βέβαια. Είστε μικροί και υγιείς, σύντομα θα τα καταφέρετε και πάλι. Έχει μιλήσει και η γιαγιά σου! Εξάλλου το μωρο, συνήθως εκεί που δεν το περιμένεις έρχεται!! Εγώ έχω θετικό προαίσθημα! Άντε να παίρνουμε όλες σιγά σιγά σειρά κορίτσια μέσα στο καλοκαιράκι... 

Λαικ:!:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , kido είπε:

'Αριστα τα πήγατε! Πόσο πιο συχνά μέσα στη γόνιμη βδομάδα!! Μέρα παρά μέρα για να ανανεώνεται! Όχι ότι είναι απόλυτο κι αυτό βέβαια. Είστε μικροί και υγιείς, σύντομα θα τα καταφέρετε και πάλι. Έχει μιλήσει και η γιαγιά σου! Εξάλλου το μωρο, συνήθως εκεί που δεν το περιμένεις έρχεται!! Εγώ έχω θετικό προαίσθημα! Άντε να παίρνουμε όλες σιγά σιγά σειρά κορίτσια μέσα στο καλοκαιράκι... 

Καλα αυτη η γιαγια το λεει συνεχεια ε καποτε θα πεσει μεσα..χαχαχα παντως πιστευω οτι θα μου συμβει αυτον.τον χρονο τουλαχιστον..οσο για το υγιεις δεν ξερουμε...δεν εχουνε κανει εξετασεις να δουμε που βρισκομαστε...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Μπα η αληθεια ειναι οτι επειδη δεν ειχα πολλες επαφες δεν ελπιζω σε κατι...εχω κυκλο 30αρι κυκλο...οι επαφες μ ηταν 11η 13η 15η 17η 19η..

Τα εξογκωματα μυριζουν εγκυμοσυνη. Και εγω ετσι ψιλιαστηκα την πρωτη μου εγκυμοσυνη. Με θυμασαι εμενα που εμεινα εγκυος με μια επαφη ε;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...