Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , elenakii22 είπε:

@Garifalia1 ναι αυτη για το συνδρομο ειναι αν θυμάμαι καλα!

ναι!!!!εγω!!!!

τελειααααα....2ο?????8 εβδομαδων δλδ??μα δεν ακους καρδια στην 7η??κατι δεν εχβ καταλαβει κατι?εγω ειμαι στην 5η βδομαδα...

χα χα ελενακι οταν λεει ο γιατρος εχεις μπει στον δευτερο μηνα εννοει 5 εβδομαδα. δεν τον εχει κλεισει τον δευτερο μηνα μπηκε στον δευτερο μηνα. κ εσυ εχεις μπει στον δευτερο . στις 8 εβδομαδες τον εχεις κλεισει τον δευτερο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Just now, linaa είπε:

χα χα ελενακι οταν λεει ο γιατρος εχεις μπει στον δευτερο μηνα εννοει 5 εβδομαδα. δεν τον εχει κλεισει τον δευτερο μηνα μπηκε στον δευτερο μηνα. κ εσυ εχεις μπει στον δευτερο . στις 8 εβδομαδες τον εχεις κλεισει τον δευτερο

χαχα..ναι το ειδα κ αλλαξα την απαντησα!!!!!

@linaa απλα ξερεις οπως το έγραψε μου φανηκε τοσο μακρινο...βεβαια οταν μαθαίνεις οτι εισαι εγκυος εχεις σχεδον κλεισει τον 1ο μηνα!!!!κ εγω λεω οτι ειμαι στον 1ο δε μπορω να το καταλαβω γτ ξερεις περιμενεις οτι εχει περασει ενας μηνας αλλα εσυ δε το ξερεις τοσο κ σου φαινεται περιεργο!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , elenakii22 είπε:

χαχα..ναι το ειδα κ αλλαξα την απαντησα!!!!!

@linaa απλα ξερεις οπως το έγραψε μου φανηκε τοσο μακρινο...βεβαια οταν μαθαίνεις οτι εισαι εγκυος εχεις σχεδον κλεισει τον 1ο μηνα!!!!κ εγω λεω οτι ειμαι στον 1ο δε μπορω να το καταλαβω γτ ξερεις περιμενεις οτι εχει περασει ενας μηνας αλλα εσυ δε το ξερεις τοσο κ σου φαινεται περιεργο!

Ναι δεν το συνειδητοποιεις ετσι οπως τα μετρανε κ μεχρι να το καταλαβεις εχεις κανει κ την αυχενικη κ λες παει κ το πρωτο τριμηνο ενω στην ουσια εσυ γνωριζεις την εγκυμοσυνη μονο δυο μηνες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@elenakii22 na kitaxo avrio times an exo. An kai nomizo den m edose kati i giatros apo auti ti analisi. Na sou po epidi ego ime apo kipro kapia pragmata litourgoun alios. Giauto se rotisa an legete alios kai i exetasi giati pou milo kai me ales kopeles exi kapia pou ta leme me ala onomata. San auti ti se emas edo ti kani dorea to kratos kai enimeronete  o giatros sou. Den piga apo moni m sto 7ùù diko m ximio pou pao. Tin ixa kani prin ti proti megali exetasi. Ala min agxonese tha sou pi o giatros gia tis times kai an ine ok.

Exo sigoura omos ta apotelesmata tis auxenikis kai photo kai dvd .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@Garifalia1 ναι αυτη για το συνδρομο ειναι αν θυμάμαι καλα!

ναι!!!!εγω!!!!

τελειααααα....οποτε ειμαστε περιπου μαζι!!στην 5η εβδομαδα ειμαι κ εγω!!! 3 Αυγούστου εχω ραντεβου!!!

Ναι ακριβως! Εγω στις 8 αλλα ειχα κλεισει για διακοπες με προκστσβολη κιολας και θα ρωτησω αν μπορω να αναβαλλω το ραντεβου 3 μερουλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , alina80 είπε:

@Ani ani Μπράβο Άνυ μου! Με το καλό να το ακούσετε κιόλας. 

Καλημέρα όμορφες! Τι κάνετε; 

Καλημερουδια κοριτσια! Σε ευχαριστω! Εχω προβληματιστει απο τωρα με τα δημοσια και τα ιδιωτικα μαιευτηρια αλλα σιγα σιγα θα βγαλω ακρη χαχα! Τεραστιες διαφορες τιμων! :oops:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ani ani είπε:

Καλημερουδια κοριτσια! Σε ευχαριστω! Εχω προβληματιστει απο τωρα με τα δημοσια και τα ιδιωτικα μαιευτηρια αλλα σιγα σιγα θα βγαλω ακρη χαχα! Τεραστιες διαφορες τιμων! :oops:

Άνυ μου, αν δεν έχεις συγκεκριμένο γυναικολόγο ήδη που να είναι σε ιδιωτικό, σκέψου πολύ το ενδεχόμενο να βρεις έναν σε δημόσιο. Στην Αθήνα τουλάχιστον που ξέρω τα δημόσια μαιευτήρια είναι εξαιρετικά. Δεν είναι τυχαίο ότι τα ιδιωτικά τις πολύ δύσκολες περιπτώσεις τις στέλνουν στο Αλεξάνδρας ή το Έλενας. Στο δεύτερο έχουν γεννήσει φίλες μου και όλες πολύ ευχαριστημένες. Στα ιδιωτικά, αν και τα τελευταία χρόνια έχουν ρίξει τις τιμές τους, σου χρεώνουν και τον αέρα που αναπνέεις. Το 2003 που έκανα την πρώτη εγχείρηση μου στο Ιασώ, μετά το χειρουργείο μου φόρεσαν ένα δικτυωτό βρακάκι το οποίο είδα στην αναλυτική απόδειξη ότι το χρέωσαν 8 ευρώ! Μέχρι και το βαμβάκι χρέωναν και κάτι σερβιετες που μου έδωσαν τις οποίες δεν χρησιμοποίησα καν. Τώρα βέβαια αν ο γιατρός σου συνεργάζεται με ιδιωτικό το καταλαβαίνω να μην θέλεις να αλλάξεις. Άσε, γιατί εμένα είναι στο Ιασώ αλλά δεν μπορώ με τίποτα να τον αλλάξω. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Ani ani είπε:

Καλημερουδια κοριτσια! Σε ευχαριστω! Εχω προβληματιστει απο τωρα με τα δημοσια και τα ιδιωτικα μαιευτηρια αλλα σιγα σιγα θα βγαλω ακρη χαχα! Τεραστιες διαφορες τιμων! :oops:

καλημερα!!!εγω αν ολα πανε καλα στο δημοσιο θα παω!!απλα εδω που μενω το νοσοκομειο δεν εχει ολους τους κλαδους κ αν εχεις προβλημα με το σακχαρο για παραδειγμα δεν εχουμε ενδοκρινολογο και δε σε αναλαμβανουν!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , alina80 είπε:

Άνυ μου, αν δεν έχεις συγκεκριμένο γυναικολόγο ήδη που να είναι σε ιδιωτικό, σκέψου πολύ το ενδεχόμενο να βρεις έναν σε δημόσιο. Στην Αθήνα τουλάχιστον που ξέρω τα δημόσια μαιευτήρια είναι εξαιρετικά. Δεν είναι τυχαίο ότι τα ιδιωτικά τις πολύ δύσκολες περιπτώσεις τις στέλνουν στο Αλεξάνδρας ή το Έλενας. Στο δεύτερο έχουν γεννήσει φίλες μου και όλες πολύ ευχαριστημένες. Στα ιδιωτικά, αν και τα τελευταία χρόνια έχουν ρίξει τις τιμές τους, σου χρεώνουν και τον αέρα που αναπνέεις. Το 2003 που έκανα την πρώτη εγχείρηση μου στο Ιασώ, μετά το χειρουργείο μου φόρεσαν ένα δικτυωτό βρακάκι το οποίο είδα στην αναλυτική απόδειξη ότι το χρέωσαν 8 ευρώ! Μέχρι και το βαμβάκι χρέωναν και κάτι σερβιετες που μου έδωσαν τις οποίες δεν χρησιμοποίησα καν. Τώρα βέβαια αν ο γιατρός σου συνεργάζεται με ιδιωτικό το καταλαβαίνω να μην θέλεις να αλλάξεις. Άσε, γιατί εμένα είναι στο Ιασώ αλλά δεν μπορώ με τίποτα να τον αλλάξω. 

Ωραια ευχαριστω για την απαντηση! Τα πραγματα εχουν ως εξης! Μια φιλη μου με εστειλε στον γυναικολογο που πηγα χθες ο οποιος ηταν οντως αρκετα καλος..Μετα τον ρωτησα εστω και νωρις τι παιζει με τα μαιυτηρια..και μ ειπε εγω σε ξεγενναω στο Μητερα και Ρεα ενω για το δημοσιο συνεργαζεται στο ΕΛΕΝΑ ωπου και θα με παραπεμψει σε εναν δικο του εμπιστο γιατρο. Το λαθος μ ειναι οτι δεν τον ρωτησα το ονομα του δευτερου γιατρου αλλα την επομενη φορα..Δεν προβληματιζει τοσο το νοσοκομειο οσο ο αγνωστος προς το παρον γυναικολογος.

πρίν από 7 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλημερα!!!εγω αν ολα πανε καλα στο δημοσιο θα παω!!απλα εδω που μενω το νοσοκομειο δεν εχει ολους τους κλαδους κ αν εχεις προβλημα με το σακχαρο για παραδειγμα δεν εχουμε ενδοκρινολογο και δε σε αναλαμβανουν!

Νομιζω πως κ εγω για δημοσιο λεω να παω και τα χρηματα που θα διναμε για το ιδιωτικο τα κραταμε προσωρινα στην ακρη..οταν μαζευτουν βεβαια. Επισης δεν εχω κανενα προβλημα υγειας και ο ιδιος ειπε οτι δεν βλεπει και κυστουλες ή κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Ani ani είπε:

Ωραια ευχαριστω για την απαντηση! Τα πραγματα εχουν ως εξης! Μια φιλη μου με εστειλε στον γυναικολογο που πηγα χθες ο οποιος ηταν οντως αρκετα καλος..Μετα τον ρωτησα εστω και νωρις τι παιζει με τα μαιυτηρια..και μ ειπε εγω σε ξεγενναω στο Μητερα και Ρεα ενω για το δημοσιο συνεργαζεται στο ΕΛΕΝΑ ωπου και θα με παραπεμψει σε εναν δικο του εμπιστο γιατρο. Το λαθος μ ειναι οτι δεν τον ρωτησα το ονομα του δευτερου γιατρου αλλα την επομενη φορα..Δεν προβληματιζει τοσο το νοσοκομειο οσο ο αγνωστος προς το παρον γυναικολογος.

Νομιζω πως κ εγω για δημοσιο λεω να παω και τα χρηματα που θα διναμε για το ιδιωτικο τα κραταμε προσωρινα στην ακρη..οταν μαζευτουν βεβαια. Επισης δεν εχω κανενα προβλημα υγειας και ο ιδιος ειπε οτι δεν βλεπει και κυστουλες ή κατι αλλο.

Εφόσον είναι έτσι, και εγώ υπέρ του δημοσίου είμαι. Ειδικά αν έχεις ασφάλεια. Αλλά θα συμφωνήσω με την @elenakii22. Καθαρά για να είσαι εσύ πιο ήρεμη, καλό είναι τουλάχιστον τους τρεις τελευταίους μήνες να σε παρακολουθεί αυτός που θα σε ξεγεννησει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenakii22 είπε:

@Ani ani να πας σε δημοσιο!μια χαρα ειναι κ τα δημοσια!απλα ρωτα για το γιατρο κ καλο ειναι να πηγαινεις απο τωρα κ σε εκεινον για να ξερει την πορεια σ!

Ο τωρινος γιατρος μου ειπε οτι θα με παρακολουθει ο ιδιος και τους τελευταιους 2 μηνες θα με στειλει στον επομενο για τις τελευταιες εξετασεις κτλ. Αν το αποφασισουμε βεβαια εννοειται πως θα παω να τον γνωρισω και να μαθω πληροφοριες μετα τον Αυγουστο. 

Θυμησε μ εσυ μενεις εκτος Αθηνων? Σε ποιο νοσοκομειο λες να πας? Καλα να ειμαστε βεβαια!

 

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Εφόσον είναι έτσι, και εγώ υπέρ του δημοσίου είμαι. Ειδικά αν έχεις ασφάλεια. Αλλά θα συμφωνήσω με την @elenakii22. Καθαρά για να είσαι εσύ πιο ήρεμη, καλό είναι τουλάχιστον τους τρεις τελευταίους μήνες να σε παρακολουθεί αυτός που θα σε ξεγεννησει. 

Ναι αυτο της ειπα τωρα..πως ετσι κ αλλιως θα με εστελνε ο γιατρος στον δευτερο! Αφηστε που εμαθα προσφατα πως αν εχεις καποια επιπλοκη σε μεταφερουν σε Δημοσιο νοσοκομειο ωπου και να σαι! Αγχοςςςςς... αν εισαι σε ιδιωτικο χαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ani ani είπε:

Ο τωρινος γιατρος μου ειπε οτι θα με παρακολουθει ο ιδιος και τους τελευταιους 2 μηνες θα με στειλει στον επομενο για τις τελευταιες εξετασεις κτλ. Αν το αποφασισουμε βεβαια εννοειται πως θα παω να τον γνωρισω και να μαθω πληροφοριες μετα τον Αυγουστο. 

Θυμησε μ εσυ μενεις εκτος Αθηνων? Σε ποιο νοσοκομειο λες να πας? Καλα να ειμαστε βεβαια!

 

Προφανώς και θέλει να σε παρακολουθεί ο ίδιος. Επίσκεψη κάθε μήνα θα παίρνει -και δεν το λέω για κακό, επαγγελματίες είναι. Οπότε ρώτα και γενικά μήπως τώρα που είναι αρχή βρεις εξαρχής έναν που να είναι στο Έλενας. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...