Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

On 22/7/2017 at 6:02 ΜΜ, Nati85 είπε:

Κανόνισα να μου γράψει ο προηγούμενος εξετασεις μιας και κλείνω εύκολα ραντεβού να δω και τι θα μου πει τωρα που ξερω περιςςοτερες Λεπτομέρειες και την Δευτέρα θα πάρω τηλ αυτή στον Πειραιά να κλείσω ραντεβού να με κατευθύνει καλύτερα γιατι θα πάρω δεύτερη γνώμη οπωσδήποτε.νομιζω ετσι θα κανω πιο γρήγορα.

λες να εγινε το θαύμα αυτή την φορά και να εισαι εγκυος; Εκεί που δεν το περιμένεις σου έρχεται! Μακάρι!μπορει αμέσως το χάπι να έκανε δουλειά και να εγινε η σύλληψη! Αν παίρνεις γκλουκοφαζ ξερω οτι εχει αρκετές παρενέργειες εμένα μου κανει διάρροια και στομαχικές διαταραχές φούσκωμα και τάση για εμετό.τωρα για το αλλο χάπι δεν ξερω καθόλου προς το παρόν.

Γεια σας κοριτσια μου, καλα σκεφτεσαι για τους γιατρους κανε το ετσι, οταν πας πες μας τι σου ειπε και τι εξετασεις σου εδωσε τελικα ;)  και μην απογοητευεσαι με το ασπρο τεστακι, θα τα καταφερουμε δεν μπορει.....

οσο για εμενα αποκλειεται να εχει γινει συλληψη δεν μπορει τοσο γρηγορα να υπηρξε βελτιωση, το καλο ειναι οτι δεν ειναι τα χαπια που με πειραξαν αλλα μαλλον επειδη ημουν παρα πολυ στρεσαρισμενη θα αντεδρασε ετσι ο οργανισμος μου με εμετο αν και περιεργο για εμενα γιατι εμενα ξεσπαει σε δερματικα, τελος παντων.περιμενω και την περιοδο μεχρι την Παρασκευη πρεπει να μου ερθει 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. mammylicious ΠΗΤ  29/7/2017 - 1/8/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

2. leta87 ΠΗΤ  10/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

3. Zouzoumama ΠΗΤ 20/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

4. Garifalia1 ΠΗΤ 19-24/9/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

5. Alekagala ΠΗΤ  18/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!!

6. oneira_glyka ΠΗΤ  23/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

7. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

8. dimitroula30  ΠΗΤ  18/1/2018!!!

9. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

10. laureta   ΠΗΤ  12/3/2018!!!

11. elenakii22 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 362!!!

12. Ani ani   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 1500!!!

13. reniatzo ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 6477!!!

 

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. Vila 21/6/2017!!!

2. giota@ 10/7/2017!!!

3. alina80 15/7/2017!!!

4. ath_gal1  18-20/7/2017!!!

5. orianna  20/7/2017!!!

6. Nati85 23/7/2017!!!

7. caramel_83  24-28/7/2017!!!

8. marillia 30/7/2017!!!

9. linaa  30/7/2017!!!

10. andrianni  1/8/2017!!!

11. Μαρθα Κ 4/8/2017!!!

12. λουπιτα 20/8/2017!!!

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

 

@ath_gal1 συγνωμη επειδη ειμαστε αρκετες και χανομαστε, ειδα περιμενες στις 18*20/7 τι εγινε? σου ηρθε?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

On 21/7/2017 at 8:12 ΜΜ, elenakii22 είπε:

 

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.Πως είστε?Η κολλητή μου είναι έγκυοςςςς!!Πολύ χάρηκα.Εχει χοριακούλα 1400 34 μέρα του κύκλου με σταθερό κύκλο.Και μια γνωστή μου έμεινε έγκυος μετά από 2 χρόνια προσπαθειών.Τυχερός μήνας ο Ιούλιος.

Εγκυούλες μπορείτε να χρησιμοποιείτε λευκό ξύδι για καθαριότητα αν δεν σας ενοχλεί η μυρωδιά του.Σας φιλώωω!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , caramel_83 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου, καλα σκεφτεσαι για τους γιατρους κανε το ετσι, οταν πας πες μας τι σου ειπε και τι εξετασεις σου εδωσε τελικα ;)  και μην απογοητευεσαι με το ασπρο τεστακι, θα τα καταφερουμε δεν μπορει.....

οσο για εμενα αποκλειεται να εχει γινει συλληψη δεν μπορει τοσο γρηγορα να υπηρξε βελτιωση, το καλο ειναι οτι δεν ειναι τα χαπια που με πειραξαν αλλα μαλλον επειδη ημουν παρα πολυ στρεσαρισμενη θα αντεδρασε ετσι ο οργανισμος μου με εμετο αν και περιεργο για εμενα γιατι εμενα ξεσπαει σε δερματικα, τελος παντων.περιμενω και την περιοδο μεχρι την Παρασκευη πρεπει να μου ερθει 

Ευχομαι να μην ερθει καθόλου!προσπαθησε να χαλαρώσεις οσο γινεται!καλα ξερω το λέω εγω που ειμαιφουλ στο στρες τον τελευταίο καιρό! Αλλα καποια στιγμή θα το πετύχουμε οπως είπες!ποσο καιρό θέλουν τα χάπια να κανουν αποτέλεσμα σου είπε η γιατρος;

Εμένα ακομα δεν ήρθε αλλα πιστευω μέχρι το βραδυ θα εμφανιστεί.και άντε τωρα άλλες 37 38 μερες μέχρι την επόμενη φορά καλο φθινόπωρο τωρα χαχαχα!!αλλα βαρεθηκα να παίρνω και όλο βιταμίνες φάρμακα και αλλα φάρμακα τωρα που θα προστεθούν εχω αρχίσει και κουράζομαι σαν τους παππούδες θα πάρω κασετίνα να τα βάζω μην τα ξεχνάω...:shock::?

Άσχετο να βάλω θερμόμετρο τωρα το μεσημέρι η λέτε να με μπερδέψει και δεν εχει καμμία σημασία;τι λέτε κορίτσια;

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , elenakii22 είπε:

@Nati85 τωρα τι θερμοκρασια εχεις?glucophage εχεις παρει?

Λοιπόν έβαλα εχω 36.9 μάλλον ανεβαίνει το μεσημέρι πάντα.ειδα και λιγο σαν υγρά καφέ με ροζ μολις πριν λιγο μάλλον έρχεται απλά εγω ειμαι ανισόρροπη στην θερμοκρασία δεν εχω εξήγηση άλλη!ναι παίρνω γκλουκοφαζ κάθε μέρα πρωί βραδυ


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 44 λεπτά , Nati85 είπε:

Λοιπόν έβαλα εχω 36.9 μάλλον ανεβαίνει το μεσημέρι πάντα.ειδα και λιγο σαν υγρά καφέ με ροζ μολις πριν λιγο μάλλον έρχεται απλά εγω ειμαι ανισόρροπη στην θερμοκρασία δεν εχω εξήγηση άλλη!ναι παίρνω γκλουκοφαζ κάθε μέρα πρωί βραδυ

παιρνεις κ κανεις κ παλι μεγαλους κυκλους?τι να σου πω!inofert παιρνεις?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , elenakii22 είπε:

παιρνεις κ κανεις κ παλι μεγαλους κυκλους?τι να σου πω!inofert παιρνεις?

Ναι ξεκίνησα και ινοφερτ εδω και ενα μηνα.ειχε πει ο γιατρος μπορει και να μην φτιάξει ο κύκλος με το γκλουκοφαζ δεν πιάνει σε όλες ειδικά αν δεν έχεις θέμα με την ινςουλινη τωρα τι να πω δεν ξερω θα κανω κι άλλες εξετασεις μπορει να φταίει η tsh. Θα παω σε άλλον ενδοκρινολόγο μολις τις πάρω για δεύτερη γνώμη φυσικά και βλέπουμε. μπορει να το έκανα κατα τύχη το παιδακι μου το γλυκό δεν ξερω και να εχω κατι σοβαρό τελικά!Να πάλι σκεφτομαι άσχημα σενάρια χαχαχα ειμαι τρελή το ξερωωωω!!!

εσυ αρχές Αυγούστου πας να δεις το μωράκι σου;


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Nati85 δε το εκανες κατα τυχη!!!!!!θα δεις θα το πιασετς κ το επομενο!!!εγω ειχα κανει καμπυλη κ εχω αντισταση στην ινσουλίνη!το ινοφερτ θελουν 3μηνες για να δεις αποτελεσμα λενε!!κοιτα κ εγω φεβρουαριο τα ξεκινησα κ αυστηρα 2 ωρες πριν κ 2 ωρες μετα οχι φαγητο κ μονο νερο απο υγρα!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , elenakii22 είπε:

@Nati85 δε το εκανες κατα τυχη!!!!!!θα δεις θα το πιασετς κ το επομενο!!!εγω ειχα κανει καμπυλη κ εχω αντισταση στην ινσουλίνη!το ινοφερτ θελουν 3μηνες για να δεις αποτελεσμα λενε!!κοιτα κ εγω φεβρουαριο τα ξεκινησα κ αυστηρα 2 ωρες πριν κ 2 ωρες μετα οχι φαγητο κ μονο νερο απο υγρα!

Ναι εγω δεν βλέπω αποτέλεσμα με το γκλουκοφαζ ειχα κανει καμπύλη ηταν φυσιολογικές οι τιμές αλλα είπαμε να το ξεκινήσω για κάποιους μήνες.Με τον γυναικολόγο είπαμε Σεπτέμβριο να κανω έναν υπέρηχο να δούμε αν κάναμε τιποτα και με τα ινοφερτ.θα φανεί δηλαδή και στον κύκλο μου.το προσπαθώ αυτο με το φαγητό θυμάμαι που το είχες πει δεν το ήξερα αλλα δεν το τηρώ πάντα.πιεζομαι ψυχολογικά με όλες τις οδηγίες και τα πρεπει δεν το εχω αυτο το κομμάτι το προσπαθώ όμως! Ευχαριστω πολυ για την υποστήριξη τουλάχιστον μοιράζομαι το άγχος μου!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι εγω δεν βλέπω αποτέλεσμα με το γκλουκοφαζ ειχα κανει καμπύλη ηταν φυσιολογικές οι τιμές αλλα είπαμε να το ξεκινήσω για κάποιους μήνες.Με τον γυναικολόγο είπαμε Σεπτέμβριο να κανω έναν υπέρηχο να δούμε αν κάναμε τιποτα και με τα ινοφερτ.θα φανεί δηλαδή και στον κύκλο μου.το προσπαθώ αυτο με το φαγητό θυμάμαι που το είχες πει δεν το ήξερα αλλα δεν το τηρώ πάντα.πιεζομαι ψυχολογικά με όλες τις οδηγίες και τα πρεπει δεν το εχω αυτο το κομμάτι το προσπαθώ όμως! Ευχαριστω πολυ για την υποστήριξη τουλάχιστον μοιράζομαι το άγχος μου!

ενταξει υπαρχουν κ κοπελες που δεν τηρουν καθολου αυτο με το φαγητο οποτε μην ανησυχείς!εγω πιστευω οτι δεν έχετε προβλημα απλα εχετε αγχωθεί λιγακι!θυμισε μου ο καλος σου εχει κανει εξετασεις?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ειπαμε τον Σεπτέμβριο να κανει ενα σπερμοδιαγραμμα αλλα αγχώνεται και αυτός πολυ και αφήσαμε περιθώριο το καλοκαίρι.παιρνει βιταμίνες. με τον θυροειδη δεν εχει πρόβλημα έκανε αρχές του χρόνου.θα ψαχτούμε περισσότερο 


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nati85 είπε:

ειπαμε τον Σεπτέμβριο να κανει ενα σπερμοδιαγραμμα αλλα αγχώνεται και αυτός πολυ και αφήσαμε περιθώριο το καλοκαίρι.παιρνει βιταμίνες. με τον θυροειδη δεν εχει πρόβλημα έκανε αρχές του χρόνου.θα ψαχτούμε περισσότερο 

κοιταξε μπορει να μην εχετε κατι κ απλα να έχετε λιγο αγχος τωρα μπορει κ να έχει καποιο προβλημα το σπερμοδιαγραμμα χωρις να σημαίνει οτι δεν διορθώνεται!μπορει να έχει αγχωθει ο ανδρας σου κ αφου δει ενα καλο σπερμοδιαγραμμα να ανεβει ψυχολογικα κ να τα καταφερετε!βεβαια μπορει κ να μην χρειαστείτε εξετασεις!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenakii22 είπε:

κοιταξε μπορει να μην εχετε κατι κ απλα να έχετε λιγο αγχος τωρα μπορει κ να έχει καποιο προβλημα το σπερμοδιαγραμμα χωρις να σημαίνει οτι δεν διορθώνεται!μπορει να έχει αγχωθει ο ανδρας σου κ αφου δει ενα καλο σπερμοδιαγραμμα να ανεβει ψυχολογικα κ να τα καταφερετε!βεβαια μπορει κ να μην χρειαστείτε εξετασεις!!!

Αλλο ενα μηνα εχω ακομα περιθώριο μεχρι να το ψάξουμε περισσοτερο δεν με βλέπω για τόσο τυχερή!!Κατι ειναι που μας δυσκολεύει θα το βρούμε πιστευω! 


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Nati85 είπε:

Αλλο ενα μηνα εχω ακομα περιθώριο μεχρι να το ψάξουμε περισσοτερο δεν με βλέπω για τόσο τυχερή!!Κατι ειναι που μας δυσκολεύει θα το βρούμε πιστευω! 

μπορει να ειναι ο τυχερος σας μηνας αυτος!πάντως κ κατι να έχετε θα λυνεται μην αγχωνεστε!!!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , elenakii22 είπε:

μπορει να ειναι ο τυχερος σας μηνας αυτος!πάντως κ κατι να έχετε θα λυνεται μην αγχωνεστε!!!

Το ευχομαι να ειναι! Ξύπνησε και ο μικρός τωρα και θέλει να παιτσουμε!

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...