Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 46 λεπτά , orianna είπε:

caramel μου εγω αδιαθετησα...περιμενω το τεστ ωορρηξιας και θα σου πω ποτε να με βαλεις..

κριμα ρε κοριτσι, δεν πειραζει θα παμε τον επομενο πιο δυναμικα ;) ειμαστε πολλες και δεν το θυμομουν συγνωμη

οποτε τωρα @Nati85 ειμαστε εμεις οι 2 στην αναμονη τωρα, αντε να δουμε ....αν και για εμενα δεν πιστευω αλλα ποτε δεν ξερεις εστω και με μια επαφη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Κοριτσια τι μου κανετε? Marillia ναι ειμαστε μαζι ακριβως αντε ελπιζω τουλαχιστον εσυ να μας βγαλεις ασπροπροσωπους εγω δεν το βλεπω ολα πανε ρολοι αλλα δεν απογοητευομαι. Πηγα κ  εγω σημερα ενδοκρινολογο γιατι ειχα να παω ενα ενα εξαμηνο περιπου λιγο μετα αφοτου αρχισα τις προσπαθειες. Μου εδωσε ενα κατεβατο εξετασεις κ ηρθα στα ισια μου της ειπα βεβαια μην τις λυπηθει τις εξετασεις. Αν δεν κατσει αυτο το μηνα την αλλη εβδομαδα εχω τσεκ απ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , caramel_83 είπε:

κριμα ρε κοριτσι, δεν πειραζει θα παμε τον επομενο πιο δυναμικα ;) ειμαστε πολλες και δεν το θυμομουν συγνωμη

οποτε τωρα @Nati85 ειμαστε εμεις οι 2 στην αναμονη τωρα, αντε να δουμε ....αν και για εμενα δεν πιστευω αλλα ποτε δεν ξερεις εστω και με μια επαφη

Και εγω αδιαθέτησα caramel μου σημερα.ειχα απο χθες λιγο ροζ και κατάλαβα οτι θα ερθει σίγουρα σημερα! Οταν βρω θετικό τεστ ωορρηξίας θα σου πω ημερομηνία!τωρα λογικά Σεπτέμβριο θα ειναι με τόσο μεγάλο κύκλο! 


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nati85 είπε:

Και εγω αδιαθέτησα caramel μου σημερα.ειχα απο χθες λιγο ροζ και κατάλαβα οτι θα ερθει σίγουρα σημερα! Οταν βρω θετικό τεστ ωορρηξίας θα σου πω ημερομηνία!τωρα λογικά Σεπτέμβριο θα ειναι με τόσο μεγάλο κύκλο! 

Nati  το βραδυ εχεις γιατρο? να μας πεις κ τι εξετασεις σου εδωσε. Εμενα μου εδωσε ενα κατεβατο κυριολεκτικα κ γενικη αιματος. αν θες να στα πω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , marillia είπε:

Για πες κορίτσι τι σου έγραψε?

Λοιπον μια γενικη αιματος με τα παντα μεσα. Μετα απο ορμονικες fsh lh e2 προγεστερονη προλακτινη τα κλασικα tsh ft3 ft4 antitro antitg. Κ μετα b12, fe , testosterone, 17ohprg, DHEAS, ΔΥΑDHEAS, σερατονινη μελατονινη , HbAC , ινσουλινη, Mg,k, p ,Ca , D3  κ εναν υπερηχο. Ουφ αυτα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , linaa είπε:

Λοιπον μια γενικη αιματος με τα παντα μεσα. Μετα απο ορμονικες fsh lh e2 προγεστερονη προλακτινη τα κλασικα tsh ft3 ft4 antitro antitg. Κ μετα b12, fe , testosterone, 17ohprg, DHEAS, ΔΥΑDHEAS, σερατονινη μελατονινη , HbAC , ινσουλινη, Mg,k, p ,Ca , D3  κ εναν υπερηχο. Ουφ αυτα!!!

Αυτές ειναι εξετασεις!ναι θα παω το απόγευμα να μου γράψει!τι υπέρηχο σου έγραψε θυροειδη;

Θα του πω να μου γράψει όλες τις ορμόνες και τις εξετασεις που μπορει να δυσκολεύουν την σύλληψη.

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βοηθήστε μεεεε!!!Εβαλα θερμόμετρο και έχω 37,4.Είμαι μια χαρά και δε νιώθω κάτι άλλο.Και το πρωί 37,2.Λέτε από τη ζέστη?

Και να ρωτήσω κάτι ακόμα!!Οποια κοπέλα έχει δέκατα μετά την ωορρηξία έχει και το μεσημέρι δέκατα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , marillia είπε:

Κορίτσια βοηθήστε μεεεε!!!Εβαλα θερμόμετρο και έχω 37,4.Είμαι μια χαρά και δε νιώθω κάτι άλλο.Και το πρωί 37,2.Λέτε από τη ζέστη?

Και να ρωτήσω κάτι ακόμα!!Οποια κοπέλα έχει δέκατα μετά την ωορρηξία έχει και το μεσημέρι δέκατα?

Ναι εχεις ολη την ημερα αυξημενη θερμοκρασια αλλα γενικα την πρωινη θερμοκρασια θεωρουν σωστη. Παντως η θερμοκρασια σου γενικα ειναι σουπερ για εγκυμοσυνη. Βεβαια αν την ειχες μετρησει κ σε αλλο κυκλο θα ειχες μια καλητερη εικονα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , marillia είπε:

Κορίτσια βοηθήστε μεεεε!!!Εβαλα θερμόμετρο και έχω 37,4.Είμαι μια χαρά και δε νιώθω κάτι άλλο.Και το πρωί 37,2.Λέτε από τη ζέστη?

Και να ρωτήσω κάτι ακόμα!!Οποια κοπέλα έχει δέκατα μετά την ωορρηξία έχει και το μεσημέρι δέκατα?

σε ποια μερα του κυκλου εισαι???ναι εχεις αυξημενη θερμοκρασια κ το καλοκαιρι αν εισαι μετα την ωορρηξια!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , elenakii22 είπε:

σε ποια μερα του κυκλου εισαι???ναι εχεις αυξημενη θερμοκρασια κ το καλοκαιρι αν εισαι μετα την ωορρηξια!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ..ΜΟΛΙΣ ΕΓΙΝΑ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ (ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΙΔΕΥΤΗΚΑ ΑΡΚΕΤΑ) ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΓΓΥΟΥΛΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΝΟΣ ΥΠΕΡΟΧΟΥ ΑΓΟΡΙΟΥ 18 ΜΗΝΩΝ...Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΗ...2 ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΦΥΣΙΚΗ ΣΥΛΛΗΨΗ , 1 ΕΞΩΜΗΤΡΙΟΣ ΚΥΗΣΗ .1 ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΞΕΣΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΟΠΟΥ ΕΧΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ...ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ 2ο ΠΑΙΔΑΚΙ..ΕΙΝΑΙ ΟΝΕΙΡΟ ΖΩΗΣ...!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , INA16 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ..ΜΟΛΙΣ ΕΓΙΝΑ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ (ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΙΔΕΥΤΗΚΑ ΑΡΚΕΤΑ) ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΓΓΥΟΥΛΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΝΟΣ ΥΠΕΡΟΧΟΥ ΑΓΟΡΙΟΥ 18 ΜΗΝΩΝ...Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΗ...2 ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΦΥΣΙΚΗ ΣΥΛΛΗΨΗ , 1 ΕΞΩΜΗΤΡΙΟΣ ΚΥΗΣΗ .1 ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΞΕΣΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΟΠΟΥ ΕΧΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ...ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ 2ο ΠΑΙΔΑΚΙ..ΕΙΝΑΙ ΟΝΕΙΡΟ ΖΩΗΣ...!!!

Καλως ορισες!!!! Να χαιρεσε το παιδακι σου κ με το καλο να ερθει  το δευτερο!!! Θα προσπαθησεις παλι με εξωσωματικη? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , linaa είπε:

Καλως ορισες!!!! Να χαιρεσε το παιδακι σου κ με το καλο να ερθει  το δευτερο!!! Θα προσπαθησεις παλι με εξωσωματικη? 

Σε ευχαριστω παρα πολυ..το θεμα μου ηταν η αφαιρεση μιας σαλπιγγας..η δευτερη μετα την  σαλπιγγογραφια που ειχα κανει εδειχνε συμφησεις...λενε οτι υπαρχει πιθανοτητα φυσικης συλληψης μετα απο εξωσωματικη..αν δεν τα καταφερουμε..ναι θα ξανακανω!!!το προβλημα ειναι οτι καθε μηνα εγω "εχω " συμπτωματα!!! μαλλον ειναι η αγωνια μου....

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , INA16 είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ..το θεμα μου ηταν η αφαιρεση μιας σαλπιγγας..η δευτερη μετα την  σαλπιγγογραφια που ειχα κανει εδειχνε συμφησεις...λενε οτι υπαρχει πιθανοτητα φυσικης συλληψης μετα απο εξωσωματικη..αν δεν τα καταφερουμε..ναι θα ξανακανω!!!το προβλημα ειναι οτι καθε μηνα εγω "εχω " συμπτωματα!!! μαλλον ειναι η αγωνια μου....

 

ναι βεβαια υπαρχει πιθανοτητα συλληψης κ με μια σαλπιγγα.  δεν ξερω αν μπορεις να ξανακανεις σαλπιγγογραφια γιατι οι συμφησεις πολλες φορες καθαριζουν με την σαλπιγγογραφια για ενα μικρο χρονικο διαστημα κ υπαρχουν ακομα περισσοτερες πιθανοτητες. ρωτα το γιατρο σου αν εχουν περασει χρονια απο την πρωτη σαλπιγγογραφια μηπως σε βαλει να ξανακανεις. επισης μπορεις να δοκιμασεις για μεγαλητερες πιθανοτητες να παρακολουθεις την ωορηξια σου με το γιατρο κ να δεις ποτε κανεις ωορηξια απο την πλευρα που ειναι η σαλπιγγα σου ωστε να προσπαθητε πιο εντονα εκεινες τις μερες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ γλυκιές μου.Μπορεί να είναι της ωορρηξίας.Είμαι 30 μέρα του κύκλου.Είναι νωρίς ακόμα λογικά Κυριακή με Δευτέρα θα αδιαθετήσω.Δεν γνώριζα ότι στη ωορρηξία παραμένει υψηλή όλη μέρα.Εκανα μπανάκι και ηρέμησα και με ηρεμήσατε και σεις.Γιατί τα φοβάμαι γενικά τα δέκατα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...