Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , elenakii22 είπε:

@Ani ani εγω μενω κεφαλονια.ενα νοσοκομειο εχουμε!!

@Ani ani να σου πω..υγρα εχεις μονο λευκα?γτ εγω εχω κ κιτρινα!

Καλα θυμαμαι λοιπον! Υγρα εχω πολυ λιγα ελαφρως κιτρινα ναι.

Επισης μου εδωσε αυστηρη διατροφη με μονο μια μερα τη βδομαδα ρυζι ή μακαρονια κ τις αλλες κρεας με σαλατα λαδερα και οσπρια, καθολου γλυκα, ελαττωση του αλατιου, και καθολου φαγητο εξω.. φουλ λαχανικα και φρουτα..οφου ουτε διαιτα να κανα... τον ενδιαφερει λεει να μην παρω ασκοπα κιλα. 

Επισης μ εγραψε μαγνησιο νομιζω σιδηρο θα σας πω μετα σιγουρα για αυτο και κολπικα υποθετα που ειναι και για τους πονους που ψιλοεχω και να αποφευχθουν πιθανες επιπλοκες. Ονοματα φαρμακων το απογευμα που θα παρω αν θελετε! Τωρα σας τα ειπα ολα ολα!:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

@Ani ani εμενα διατροφη δε μου εγραψε αλλα οσα σ ειπε εγω τα εκανα ετσι κ αλλιως..υδατανθρακες τρωω ελαχιστους!οσους χρειαζομαι!οποτε δεν εχω μονο εγω κιτρινα!ωραια!χαχα!εγω γενικη αιματος δεν εκανα αλλα επειδη με παρακολουθουσε ηδη ο ενδοκρινολογος κ ειχα κανει τα παντα απο εξετασεις θα μου γραψει τον αυγουστο να κανω..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.....!!!  Τελεια τα νεα σου άνι μου!!!  Εγω σε δημοσιο και στον ιδιο γιατρο θα ξεγεννησω και το τριτο....  Οπως ειπε και η ελενα και εδω στο νοσοκομειο μας δεν εχει ολες τις ειδικότητες απλως ο γυναικολόγος μου ερχεται σε τηλεφωνική επαφη με τους αλλους δυο γιατροους που εχω ρευματολογο ενδοκρι ολογο και μαζι μου αλλάζουν χάπια η αλλες παραπανω εξετάσεις! 

Πολυ νωρις σου εδωσε βιταμίνες.... Ιδιαιτερα το μαγνησιο....  Για τσέκαρε το! 

  • Μου αρέσει 2

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alekagala είπε:

Καλημέρα.....!!!  Τελεια τα νεα σου άνι μου!!!  Εγω σε δημοσιο και στον ιδιο γιατρο θα ξεγεννησω και το τριτο....  Οπως ειπε και η ελενα και εδω στο νοσοκομειο μας δεν εχει ολες τις ειδικότητες απλως ο γυναικολόγος μου ερχεται σε τηλεφωνική επαφη με τους αλλους δυο γιατροους που εχω ρευματολογο ενδοκρι ολογο και μαζι μου αλλάζουν χάπια η αλλες παραπανω εξετάσεις! 

Πολυ νωρις σου εδωσε βιταμίνες.... Ιδιαιτερα το μαγνησιο....  Για τσέκαρε το! 

εμενα ακομα εκτος απο φολλικο κ υltrogestan δε μου ξεκινησε κατι αλλο..εξετασεις αιματος δεν εκανα ακομα γτ ειχα προσφατες λογω της παρακολουθησεις απο τον ενδοκρινολογο..μου τις ανεφερε ομως και λογικα αυγουστο θα μου τις γραψει!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , elenakii22 είπε:

@Ani ani εμενα διατροφη δε μου εγραψε αλλα οσα σ ειπε εγω τα εκανα ετσι κ αλλιως..υδατανθρακες τρωω ελαχιστους!οσους χρειαζομαι!οποτε δεν εχω μονο εγω κιτρινα!ωραια!χαχα!εγω γενικη αιματος δεν εκανα αλλα επειδη με παρακολουθουσε ηδη ο ενδοκρινολογος κ ειχα κανει τα παντα απο εξετασεις θα μου γραψει τον αυγουστο να κανω..

Οχι εχουμε και αυτο το κοινο! 

Εγω ειχε τυχει να κανω πριν κανα μηνα αιματος κ ουρων κ του τις πηγα! Καλη σκεψη τελικα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Ani ani είπε:

Οχι εχουμε και αυτο το κοινο! 

Εγω ειχε τυχει να κανω πριν κανα μηνα αιματος κ ουρων κ του τις πηγα! Καλη σκεψη τελικα..

ειχες ελλειψη σε κατι??ξερεις τι αλλο εχω εγω αν σηκωθω γρηγορα με ποναει κατω..οχι πονος ακριβως σαν να τραβιεται!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenakii22 είπε:

ειχες ελλειψη σε κατι??ξερεις τι αλλο εχω εγω αν σηκωθω γρηγορα με ποναει κατω..οχι πονος ακριβως σαν να τραβιεται!

Οχι μονο στων ουρων ειδε πολλα πυοσφαιρια (αν τα λεω καλα) που ευθυνονται για ουρολυμωξεις αλλα δεν εχω συμπτωματα. Μου εγραψε επαναλληπτικη για σιγουρα.

Αυτο οχι δεν το εχω ακομα! Αλλα φυσιολογικο μου φαινεται

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα κορίτισιάαα!!Σήμερα θα έχει πολύ ζέστηηη!!

@Alekagala πιστεύεις είναι περιττό να δίνουν οι γιατροί στην αρχή της εγκυμοσύνης πολυβιταμίνες?

@Ani aniμου Συγχαρητήρια για τον πρώτο υπέρηχο!!

@linaaμου μαζί δεν περιμένουμε περίοδο.Και γω σημείωνα συμπτώματα σε ημερολόγιο αλλά αυτό το μήνα δεν σημείωσα τίποτα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, linaa είπε:

Ετσι μπραβο κοριτσακι σε θελω cool ψυχραιμη κ γεματη αισιοδοξια!!! Ολα λυνονται!!! Εγω δε εχω παρατηρησει τιποτα διαφορετικο κ περιμενω τι να πω. Εχω μερες ακομα κ δεν θελω πια να το σκεφτομαι γιατι μετα στεναχωριεμαι περισσοτερο εχω μαθει πια κ ολα τα συμπτωματα πριν την περιοδο πολυ καλα τα σημειωνα στις αρχες μερα μερα στο ημερολογιακι. 

Ναι άστο μην το σκέφτεσαι καλα κανεις ας κυλήσουν  ανέμελα οι μερες.

@Ani ani συγχαρητήρια!!χαιρομαι οταν ολα πανε καλα! Μας δίνεται θετική ενεργεια!θα ακούσετε και καρδούλα σε λίγες μερες! Μαγνήσιο έπαιρνα και εγω σχετικά νωρίς με πονούσε πολυ η μέση μου απο την αρχή και πιο μετά πάθαινα κράμπες και μου το έδωσε. Σίδηρο και αςβεςτιο Λογικά θα τα πάρεις πιο μετά.ξερω άλλες κοπέλες που δεν πήραν καθόλου μαγνήσιο.εμενα με βοήθησε πάντως αλλα κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική.

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , marillia είπε:

Καλημέραααα κορίτισιάαα!!Σήμερα θα έχει πολύ ζέστηηη!!

@Alekagala πιστεύεις είναι περιττό να δίνουν οι γιατροί στην αρχή της εγκυμοσύνης πολυβιταμίνες?

@Ani aniμου Συγχαρητήρια για τον πρώτο υπέρηχο!!

@linaaμου μαζί δεν περιμένουμε περίοδο.Και γω σημείωνα συμπτώματα σε ημερολόγιο αλλά αυτό το μήνα δεν σημείωσα τίποτα.

Κοριτσια στο πρωτο μου επερνα απο την αρχη βιταμίνες οχι μαγνήσιο ομως,  στο δευτερο πηρα 2μηνών και τωρα πηρα στο τριτο μηνα και ακομη τον παρακαλάω για μαγνήσιο και δεν μου δινει και ας ειμαι και εργαζόμενη..... Μονο αν εχεις χαμηλό αιματοκριτη!!!! 

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!!!τι κάνετε;εγκυουλες φίλες μου πως είστε?χαίρομαι τόσο πολύ για εσάς!!!!είχα τελευταία περίοδο 13/7 και τις τελευταίες 2 μέρες έχω πολύ ελαφριά τσιμπηματακια που και που στην αριστερή ωοθήκη.τι να είναι λέτε εσείς οι εμπειρες???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Ευχομαι να μην ερθει καθόλου!προσπαθησε να χαλαρώσεις οσο γινεται!καλα ξερω το λέω εγω που ειμαιφουλ στο στρες τον τελευταίο καιρό! Αλλα καποια στιγμή θα το πετύχουμε οπως είπες!ποσο καιρό θέλουν τα χάπια να κανουν αποτέλεσμα σου είπε η γιατρος;

Εμένα ακομα δεν ήρθε αλλα πιστευω μέχρι το βραδυ θα εμφανιστεί.και άντε τωρα άλλες 37 38 μερες μέχρι την επόμενη φορά καλο φθινόπωρο τωρα χαχαχα!!αλλα βαρεθηκα να παίρνω και όλο βιταμίνες φάρμακα και αλλα φάρμακα τωρα που θα προστεθούν εχω αρχίσει και κουράζομαι σαν τους παππούδες θα πάρω κασετίνα να τα βάζω μην τα ξεχνάω...:shock::?

Άσχετο να βάλω θερμόμετρο τωρα το μεσημέρι η λέτε να με μπερδέψει και δεν εχει καμμία σημασία;τι λέτε κορίτσια;

Καλημεραααα!!

Αγαπη μου δεν αγχωνομαι για θεμα παιδιου, εχω πολυ πιεση στην δουλεια αυτο τον καιρο και γι'αυτο αντεδρασα ετσι (για τον εμετο εννοω).

τωρα οσο για θεμα παιδιου, πρωτα με νοιαζει να δω την περιοδο μου να ειναι οπως ηταν και μετα το παιδι, αφου μολις τελειωνει η μια περιοδος λεω στον αντρα μου μακαρι την επομενη να εχει στρωσει ρε γμτ, αφου καποιες φορες σκεφτεται  μηπως δεν θελω παιδι επειδη με νοιαζει η περιοδος, ασχετα αν δεν εχουμε κανει και καμια σοβαρη προσπαθεια περα απο 2 μηνες.

κι εγω παιρνω γλουκοφαζ 1 στο μεσημεριανο μου φαγητο, ειδε μια μικρη υπερινσουλιναιμια η γιατρος, οσο για το ποτε θα φτιαξει οταν την ρωτησα μου ειπε οτι σε περιπου 3 εβδομαδες θα αρχισει να πεφτει η τιμη του θυροειδη οποτε απο τον αλλο κυκλο μαλλον θα δω καποια βελτιωση μου ειπε... αντε να δουμε

 

13 ώρες πρίν, Ani ani είπε:

Κοριτσια ολα καλα με το γιατρο! Το σπορακι εχει πιασει για τα καλα και ειδαμε και σακο..σε 15 μερες θα ξαναερθουμε να ακουσουμε και καρδουλα μας ειπε! Οπως μας ειπε απο χθες μπηκαμε στον δευτερο μας μηνα!! Ειχα απαντησει ωρες πριν αλλα δεν πατησα την αποθηκευση η αφελης!

μπραβο κοριτσακι μου, πολυ ευχαριστα νεακια ειναι αυτα....:wub:

 

@giota@ φυσικα και θα σε αλλαξω καλη μου, γι'αυτο σε ρωτησα :) προσπαθησε να περασεις ομορφα και να ξεκουραστεις 

 

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. mammylicious ΠΗΤ  29/7/2017 - 1/8/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

2. leta87 ΠΗΤ  10/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

3. Zouzoumama ΠΗΤ 20/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

4. Garifalia1 ΠΗΤ 19-24/9/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

5. Alekagala ΠΗΤ  18/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!!

6. oneira_glyka ΠΗΤ  23/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

7. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

8. dimitroula30  ΠΗΤ  18/1/2018!!!

9. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

10. laureta   ΠΗΤ  12/3/2018!!!

11. elenakii22 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 362!!!

12. Ani ani   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 1500!!!

13. reniatzo ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 6477!!!

 

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. Vila 21/6/2017!!!

2. alina80 15/7/2017!!!

3. ath_gal1  18-20/7/2017!!!

4. orianna  20/7/2017!!!

5. Nati85 23/7/2017!!!

6. caramel_83  24-28/7/2017!!!

7. marillia 30/7/2017!!!

8. linaa  30/7/2017!!!

9. andrianni  1/8/2017!!!

10. Μαρθα Κ 4/8/2017!!!

11. giota@ 4/8/2017!!!

12. λουπιτα 20/8/2017!!!

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

 

@orianna ειχαμε καποιο νεακι κοπελα μου?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , caramel_83 είπε:

Καλημεραααα!!

Αγαπη μου δεν αγχωνομαι για θεμα παιδιου, εχω πολυ πιεση στην δουλεια αυτο τον καιρο και γι'αυτο αντεδρασα ετσι (για τον εμετο εννοω).

τωρα οσο για θεμα παιδιου, πρωτα με νοιαζει να δω την περιοδο μου να ειναι οπως ηταν και μετα το παιδι, αφου μολις τελειωνει η μια περιοδος λεω στον αντρα μου μακαρι την επομενη να εχει στρωσει ρε γμτ, αφου καποιες φορες σκεφτεται  μηπως δεν θελω παιδι επειδη με νοιαζει η περιοδος, ασχετα αν δεν εχουμε κανει και καμια σοβαρη προσπαθεια περα απο 2 μηνες.

κι εγω παιρνω γλουκοφαζ 1 στο μεσημεριανο μου φαγητο, ειδε μια μικρη υπερινσουλιναιμια η γιατρος, οσο για το ποτε θα φτιαξει οταν την ρωτησα μου ειπε οτι σε περιπου 3 εβδομαδες θα αρχισει να πεφτει η τιμη του θυροειδη οποτε απο τον αλλο κυκλο μαλλον θα δω καποια βελτιωση μου ειπε... αντε να δουμε

 

Για να κανεις εμετό φαντάζομαι ποσό ζόρι θα ειναι!

Ναι σωςτα Καλυτερα να φτιάξεις πρώτα τον κυκλο σου να έχεις ρυθμίσει τα θεματάκια σου και μετά πιστευω οταν ξεκινήσεις δυναμικα θα εισαι πιο χαλαρή και θα ερθει γρηγορα!πολυ σωστή προσέγγιση!μπραβο!

εγω σημερα παω να μου γράψει τις εξετασεις να δω και τι θα μου πει οταν θα ρωτήσω για την tsh. Ειμαι και στην πρώτη μέρα της περιοδου όποτε θα κανω και κάποιες οταν πρεπει και μετά οταν βγουν θα παω και για την δεύτερη γνώμη. 


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nati85 είπε:

Για να κανεις εμετό φαντάζομαι ποσό ζόρι θα ειναι!

Ναι σωςτα Καλυτερα να φτιάξεις πρώτα τον κυκλο σου να έχεις ρυθμίσει τα θεματάκια σου και μετά πιστευω οταν ξεκινήσεις δυναμικα θα εισαι πιο χαλαρή και θα ερθει γρηγορα!πολυ σωστή προσέγγιση!μπραβο!

εγω σημερα παω να μου γράψει τις εξετασεις να δω και τι θα μου πει οταν θα ρωτήσω για την tsh. Ειμαι και στην πρώτη μέρα της περιοδου όποτε θα κανω και κάποιες οταν πρεπει και μετά οταν βγουν θα παω και για την δεύτερη γνώμη. 

ναι αγαπη μην το αφησεις, ρωτα τον, για την tsh και βιταμινη d μου το εχει πει η δικια μου γιατρος και της ελενας και αλλες κοπελες το εχουν αναφερει απο τους γιατρους τους ;)   να μπεις να μας πεις τι εγινε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...