Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, Nati85 είπε:

ειπαμε τον Σεπτέμβριο να κανει ενα σπερμοδιαγραμμα αλλα αγχώνεται και αυτός πολυ και αφήσαμε περιθώριο το καλοκαίρι.παιρνει βιταμίνες. με τον θυροειδη δεν εχει πρόβλημα έκανε αρχές του χρόνου.θα ψαχτούμε περισσότερο 

nati85  μην μας τρελανεις αμα εχεις εσυ κατι σοβαρο με ενα παιδακι 3 χρονων εμεις παει θα πρεπει να το παρουμε αποφαση οτι παιδι δεν θα κανουμε ποτε. μην μας τρελενεις τιποτα σοβαρο δεν εχετε μην τους παλαβωσεις ολους οικογενειακως με το ανχος σου κ ξεκανεις κ εμας που προσπαθουμε για το πρωτο,  το θεμα σας ειναι απλο σιγουρα που απλως δεν εχουν ασχοληθει οι γιατροι τοσο ωστε να στο λυσουν επειδη εχεις παιδακι κ μαλιστα απο σχετικα προσφατη εγκυμοσυνη κ επειδη εισαι κ μικρη κοπελα ακομα. τοσο απλα ειναι τα πραγματα μην τα περιπλεκεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

4 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@Garifalia1 λογικο μωρε κατι η ζεστη κατι οι ορμονες!!!να σου πω διαβαζω καποιες κοπελες που κανουν μια εξεταση papp-a και σου δειχνει κατι για ανωμαλιες τι ποσοστο εχεις..εσυ ποσο ειχες?ποσο σ ειπε ο γιατρος οτι ειναι καλα??ολοι χαρηκαν πολλοι!!!ενθουσιαστηκαν δεν το περιμεναν!

Το papp-a το κάνεις μαζί με την αυχενική συνήθως. Να σου πω από τη μεριά μου, το έκανα κι απλά πήρα τον γιατρό μου τηλέφωνο να μάθω τα αποτελέσματα. Το μόνο που μου είχε πει ήταν "όλα καλά". Από εκεί κι έπειτα τα όρια πρέπει να υπάρχουν και στο ίντερνετ.

Κορίτσια, μου έφερε χθες η μαμά μου ένα βιβλίο που λεγεται "όσα η αγάπη συγχωρεί" της Μαρίας Τζιρίτα. Μιλάει για μια γυναίκα που έχει περάσει πολλά. Ψιλομάπα είναι γενικά, αλλά είπα να το τελειώσω μιας και δεν έχω τίποτα καλύτερο να κάνω. Και μεταξύ μας, αν και γενικά δε μου αρέσει να διαβάζω βιβλία, είναι προτιμότερο απο το να είμαι όλη μέρα στην τηλεόραση!

Σήμερα με πήρε σε κάποια δόση ο ύπνος και έβλεπα όνειρο ότι έκανα ζέσταμα για να χορέψω (πάντα στο μπαλέτο κάναμε ένα υποτυπώδες ζέσταμα). Όμως πρέπει να έκανα περιεργες κινήσεις με τα πόδια μου γιατί ξύπνησα με πόνους από κράμπα στα δάχτυλα :-P:-P:-P:-P απλά τραγική η δικιά σου...!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

nati85  μην μας τρελανεις αμα εχεις εσυ κατι σοβαρο με ενα παιδακι 3 χρονων εμεις παει θα πρεπει να το παρουμε αποφαση οτι παιδι δεν θα κανουμε ποτε. μην μας τρελενεις τιποτα σοβαρο δεν εχετε μην τους παλαβωσεις ολους οικογενειακως με το ανχος σου κ ξεκανεις κ εμας που προσπαθουμε για το πρωτο,  το θεμα σας ειναι απλο σιγουρα που απλως δεν εχουν ασχοληθει οι γιατροι τοσο ωστε να στο λυσουν επειδη εχεις παιδακι κ μαλιστα απο σχετικα προσφατη εγκυμοσυνη κ επειδη εισαι κ μικρη κοπελα ακομα. τοσο απλα ειναι τα πραγματα μην τα περιπλεκεις 

Ναι έχεις δίκιο!!!!Δεν ήθελα να άγχωσω κανεναν εμένα αγχώνω και προβληματίζομαι αλλα εντάξει ξερω τελικά οτι καποια στιγμή αργά η γρηγορα και εσυ και εγω και όλες εδω θα κανουμε τα παιδάκια μας είτε πρώτο είτε δευτερο είτε τρίτο!κουραστηκα αυτούς τους μήνες αρκετά και με το τρίχρονο να σε τρελενει δεν σκεφτεςαι καθαρά!!!χαχαχα εχω πήξει!!!Αλλα ενταξει θα κανουμε εξετασεις θα το ψάξουμε και θα βρούμε το πρόβλημα.

Εσυ για πες μου πως νιώθεις;τιποτα ασυνήθιστο;

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα στην παρέα και καλή εβδομάδα.......

Τι κάνετε κορίτσια........ βλέπω όλα καλά μόνο που περιμένουμε την Ani ani να μας πει.......:):)

Ελπίζω απλά να πλέει σε πελάγη ευτυχίας........

Αλλά και αυτή η ζέστη δεν αντέχετε βρε παιδί μου...... πόσο μάλλον οι εγκυούλες της παρέας......

Μάλλον @caramel_83 έχω ξεχαστεί στο πινακάκι από πριν που είχα τα ψυχολογικά μου...... αν θες με αλλάζεις και με βάζεις για τις 04/08....... και όχι τίποτα άλλο μωρέ στις 5 ξεκινάει η άδεια μου........ και φεύγω...... τι γκαντεμιά..........:-(:-(:( εσύ τι κάνεις κορίτσι;;;;;;; 

  • Μου αρέσει 1

8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@Ani ani περιμενουμε!!!!!

@ΧρυσαΜ μαλιστα!!θα κανω υπομονη να δω ποσο θα μου βγει εμενα!!!χορος στον υπνο ε?χαχα!μηπως να ξεκινησεις??

Όλα καλά θα πάνε!!!! Μην ανησυχείς!!! 

Μπα δε νομίζω, εδώ καλά καλά δε μπορώ να πάρω τα πόδια μου να πάω μέχρι το μπάνιο, θα αρχίσω χορογραφίες;; :-P:-P:-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


22 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@oneira_glyka εγω το μονο που εχω ειναι πρησμένο στηθος,αν κανω δουλειες πολλες με πιανει η μεση μου κ λαχανιαζω λιγο πιο ευκολα!ουτε εμετους ουτε προβλημα με μυρωδιες γενικα τπτ το τρομερο...με ρωτανε πως νιωθεις που εισαι εγκυος αλλα ακομα ουτε κοιλια εχω ουτε καποιο συμπτωμα που να με κανει να καταλαβω εντονα οτι ειμαι εγκυος...οποτε ακομα δε καταλαβαινω διαφορα!!εσυ τι ειχες στην αρχη?

πολυ καλο που δεν εχει ερθει!!πονο εγω δεν ειχα η αννι ειχε οποτε ειναι συμπτωμα κ αυτο για κάποιες!τεστ θα κανεις η χοριακη?

@Garifalia1 καλα ειμαστε!!!πηγα για μπανακι αργα το απόγευμα βεβαια δε βούτηξα γτ δε μου εκανε ορεξη!!το ειπα εχθες κ σε καποιους συγγενείς!ολα καλα!εσυ πως πας???πλησιαζει το μπεμπε σου!!

Εγώ είχα αναγούλες πριν τη καθυστέρηση Κ Φυσικά μυρωδιές!το ψυγείο το άνοιγα Κ το έκλεινα με μια ανάσα...άστα..

11 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@andrianni Ευχαριστω!!!!αντε γρηγορα να φτιαξεις κ ενα δικο σουνα εχουμε πολλααααααα!!οποτε μυριζω αρωμα λεω οχι Ελενα δεν θα σου προκαλεσει ανακατοσουρα μη το σικεφτεσαι!!!χαχα!!

 

Χαχα Αφήστε τ αφρόλουτρα.. είχαμε αλλάξει καμία τρια.. Ο άντρας μ τ είχε παίξει..Μέχρι κ το αποσμητικό του έβαλα ν αλλάξει Κ Ο καημένος αδιαμαρτύρητα δεχόταν τις παραξενιές μ... Στην πρώτη εγκυμοσύνη μετακομίσαμε στη μαμα Μ..τόσο χάλια...δε μπορούσα ν αντέξω τη μυρωδιά τ σπιτιού.. Μόλις συνήλθα λίγο ξανα Σπίτι μας..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Ναι έχεις δίκιο!!!!Δεν ήθελα να άγχωσω κανεναν εμένα αγχώνω και προβληματίζομαι αλλα εντάξει ξερω τελικά οτι καποια στιγμή αργά η γρηγορα και εσυ και εγω και όλες εδω θα κανουμε τα παιδάκια μας είτε πρώτο είτε δευτερο είτε τρίτο!κουραστηκα αυτούς τους μήνες αρκετά και με το τρίχρονο να σε τρελενει δεν σκεφτεςαι καθαρά!!!χαχαχα εχω πήξει!!!Αλλα ενταξει θα κανουμε εξετασεις θα το ψάξουμε και θα βρούμε το πρόβλημα.

Εσυ για πες μου πως νιώθεις;τιποτα ασυνήθιστο;

Ετσι μπραβο κοριτσακι σε θελω cool ψυχραιμη κ γεματη αισιοδοξια!!! Ολα λυνονται!!! Εγω δε εχω παρατηρησει τιποτα διαφορετικο κ περιμενω τι να πω. Εχω μερες ακομα κ δεν θελω πια να το σκεφτομαι γιατι μετα στεναχωριεμαι περισσοτερο εχω μαθει πια κ ολα τα συμπτωματα πριν την περιοδο πολυ καλα τα σημειωνα στις αρχες μερα μερα στο ημερολογιακι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ολα καλα με το γιατρο! Το σπορακι εχει πιασει για τα καλα και ειδαμε και σακο..σε 15 μερες θα ξαναερθουμε να ακουσουμε και καρδουλα μας ειπε! Οπως μας ειπε απο χθες μπηκαμε στον δευτερο μας μηνα!! Ειχα απαντησει ωρες πριν αλλα δεν πατησα την αποθηκευση η αφελης!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@Garifalia1 λογικο μωρε κατι η ζεστη κατι οι ορμονες!!!να σου πω διαβαζω καποιες κοπελες που κανουν μια εξεταση papp-a και σου δειχνει κατι για ανωμαλιες τι ποσοστο εχεις..εσυ ποσο ειχες?ποσο σ ειπε ο γιατρος οτι ειναι καλα??ολοι χαρηκαν πολλοι!!!ενθουσιαστηκαν δεν το περιμεναν!

Papp-a ? Den ti xero mipos legete kai kati alo ? Gia pio pragma ine akrivos gia to moro ?

πρίν από 6 λεπτά , Garifalia1 είπε:

Papp-a ? Den ti xero mipos legete kai kati alo ? Gia pio pragma ine akrivos gia to moro ?

Elena m auti i exetasi ine gia to sidromo taoun ? An ine auti den thimame time ala m ipe i giatros itan poli kali .

πρίν από 28 λεπτά , Ani ani είπε:

Κοριτσια ολα καλα με το γιατρο! Το σπορακι εχει πιασει για τα καλα και ειδαμε και σακο..σε 15 μερες θα ξαναερθουμε να ακουσουμε και καρδουλα μας ειπε! Οπως μας ειπε απο χθες μπηκαμε στον δευτερο μας μηνα!! Ειχα απαντησει ωρες πριν αλλα δεν πατησα την αποθηκευση η αφελης!

Poli orea @Ani ani mpravo 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Garifalia1 ναι αυτη για το συνδρομο ειναι αν θυμάμαι καλα!

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Εσύ είσαι και σε νησί, ή θυμάμαι λάθος;

ναι!!!!εγω!!!!

πρίν από 52 λεπτά , Ani ani είπε:

Κοριτσια ολα καλα με το γιατρο! Το σπορακι εχει πιασει για τα καλα και ειδαμε και σακο..σε 15 μερες θα ξαναερθουμε να ακουσουμε και καρδουλα μας ειπε! Οπως μας ειπε απο χθες μπηκαμε στον δευτερο μας μηνα!! Ειχα απαντησει ωρες πριν αλλα δεν πατησα την αποθηκευση η αφελης!

τελειααααα....οποτε ειμαστε περιπου μαζι!!στην 5η εβδομαδα ειμαι κ εγω!!! 3 Αυγούστου εχω ραντεβου!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...