Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , elenakii22 είπε:

μια χαρα...τωρα προσπαθειτε με φυσιολογικη συλληψη ετσι?εχετε δωσει καποιο χρονικο περιθωριο κ μετα σκεφτεστε παλι για εξωσωματικη?

Το εχουμε αφησει ετσι το θεμα και αν γινει καλως διαφορετικα το Γεναρη παμε παλι για εξωσωματικη!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 hour ago, Ani ani είπε:

Κριμα...ευχομαι το σκ να σου κανει την χαρη και να χαλαρωσετε! Καλες δουλειες!!! 

Αγαπη μου δεν υπαρχει σ/κ ελευθερο δουλευω 6μηνες σερι και εγω και ο συζυγος!!!!  Απλώς καποια πρωινά που θελω να χουζουρεψω στονκρεβατι ο μπαλοκοιλιας δεν με αφηνει.... Απο τις 7 ξεκινάει τις κλωτσιές! 

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Θυμόμουν αυτο με τις επαφες που ειχες πει.γιατί κ εγω σκεφτόμουν μηπως αποδυναμώνεται το σπέρμα.αλλά τελικά όταν είναι να κάτσει θα κατσει.με προβληματίζει όμως αυτό με τις στάσεις κ τα πόδια που λένε.πρέπει να τα σηκώνεις ψηλά μετά;

Καλημέρα γλυκιές μουυυυ!!

@andrianni μου και η κολλητή μου τώρα που έμεινε έγκυος μου είπε ότι έμεινε 20 λεπτά με τα πόδια πάνω στον τοίχο χαχχαχα!!Πως την πάλεψες τις λέω?Εγώ το πιο πολύ που την έχω παλέψει ήταν 2-3 λεπτά!!Για στάσεις λένε ότι υπάρχουν κάποιες που ευνοούν!!Πάντως και έμενα τώρα που φτάνει η περίοδος αγωνιώ.Σκέφτομαι να πάρω τεστάκι και λέω κατευθείαν συγκεντρώσου!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Vila είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!
Κατ αρχην να πω συγχαρητηρια στης εγκυουλες!! Με το καλο να παρετε τα μωρακια σας αγκαλιτσα! Δεν φανταζεστε ποοοοοσο πολυ χαρηκα!!  Αντε και στα δικα μας οι υπολοιπες ευχομαι συντομα για ολες! Σας παρακολουθω αλλα δεν προλαβαινω να διαβασω ολες τις σελιδες γιατι αυτη την εποχη εχω αυξημενη δουλιτσα!

Να σας πω κι εγω τον πονο μου γιατι πραγματικα δεν εχω κανεναν αλλο που να μπορω να το συζητησω!
 Λοιπον.. ειχα θετικο τεστακι ωορρηξιας στις 9/7 οποτε στις 10/7 ωορρηξια. ειχαμε επαφες μερα παρα μερα σε ολες τις γονιμες και στις 17/7 ειδα καφε υγρα στο σκουπισμα για 3 μερες και ειχα και ελαφρια τσιμπιματακια στην δεξια πλευρα... μπορειτε να φανταστειτε λοιπον οτι θεωρησα οτι ειναι εμφυτευση και χαρηκα αλλα δυστυχως.. 24/7 ηρθε η ατιμη κανονικα στην ωρα της.

Αλλα βρε κοριτσια τι ηταν αυτα τα λιγα καφε υγρα? επισης ειχα και δεκατα μεχρι τη μερα που ηρθε η περιοδος 37.2 λετε να εγινε εφυτευση και τελικα να μην συνεχισε? Ανησυχω πολυ με αυτο που συνεβει.. αν παω στο γιατρο με υπερυχο θα μπορεσει να καταλαβει τι εγινε?

 

Καλημερα κοριτσακι.. μπορει να ηταν ανωμαλια της περιοδου, εγω θα σου ελεγα να το αφησεις να δεις και αυτο τον κυκλο πως θα παει και αν δεις παλι καφε  να μιλησεις με τον γιατρο σου ;)  τωρα ποτε περιμενεις επομενη περιοδο για να σε αλλαξω και στο πινακακι ;) 

@Garifalia1 χρονια πολλλααααααα ευτυχισμενη, χαρουμενη και με το καλο το μωρακι σου:wub:

@INA16 καλως ορισες κοπελα μου:)

3 ώρες πρίν, Alekagala είπε:

Καλημερα!!!!  Για ενα ακομη πρωινο δυστυχως ο σπορης δεν με αφησε να κοιμηθω....  Παω να μαγειρέψω και μετα να πλύνω το αυτοκινητο!  Φιλακια και απο εμας! 

ρε θα μας σκασεις εσυ, καλα μαρη τρελη θα πλυνεις το αυτοκινητο??? αυτο το παιδι οταν γεννηθει δεν θα εχει ησυχια ο πισινος του αν παρει απο την μαμα του οσο το ειχε στην κοιλια της :P 

 

 

ποιες στασεις ευνοουν ρε κοριτσια? για ενημερωστε μας :?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου απόρια μπορεί και χαζή!!Κοίταξα τώρα τη εφαρμογή στο κινητό μου και το προηγούμενο μήνα είχα πρωινή θερμοκρασία 36,8 και την μέρα που αδιαθέτησα 36,2.Σήμερα 37,3 για τρίτη μέρα.Η απορία μου είναι η θερμοκρασία σε εγκυμοσύνη και μετά ωορρηξία είναι ίδια?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

Κορίτσια μου απόρια μπορεί και χαζή!!Κοίταξα τώρα τη εφαρμογή στο κινητό μου και το προηγούμενο μήνα είχα πρωινή θερμοκρασία 36,8 και την μέρα που αδιαθέτησα 36,2.Σήμερα 37,3 για τρίτη μέρα.Η απορία μου είναι η θερμοκρασία σε εγκυμοσύνη και μετά ωορρηξία είναι ίδια?

λενε οτι αν εισαι εγκυος δεν πεφτει η θερμοκρασια, συνεχιζει να ειναι υψηλη...... μακαρι να εισαι εγκυουλα :D 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, caramel_83 είπε:

λενε οτι αν εισαι εγκυος δεν πεφτει η θερμοκρασια, συνεχιζει να ειναι υψηλη...... μακαρι να εισαι εγκυουλα :D

Η διαισθησή μου άλλα λέει χαχαχα!!Με εκνευρίζουν τα δέκατα.Και τα καταλαβαίνω κι όλας όλη μέρα!!Σου προκαλούν μια ατονία!!Εχει και ζέστηηηη....!Εσύ πως είσαι καραμελίτσα μου?

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Η διαισθησή μου άλλα λέει χαχαχα!!Με εκνευρίζουν τα δέκατα.Και τα καταλαβαίνω κι όλας όλη μέρα!!Σου προκαλούν μια ατονία!!Εχει και ζέστηηηη....!Εσύ πως είσαι καραμελίτσα μου?

εγω καλα ειμαι γλυκια μου εχω αρχισει τα ψιλοπονακια χθες το βραδυ οποτε σημερα αυριο θα μου ερθει, μακαρι να ειναι πιο καλη η ροη μου αν και η γιατρος μου ειπε για την επομενη περιοδο και οχι αυτη αλλα σκεφτομαι οτι επειδη ειναι πολυ καθαρος ο οργανισμος μου μηηηηηπως και δω μια μικρη βελτιωση ;) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , marillia είπε:

Κορίτσια μου απόρια μπορεί και χαζή!!Κοίταξα τώρα τη εφαρμογή στο κινητό μου και το προηγούμενο μήνα είχα πρωινή θερμοκρασία 36,8 και την μέρα που αδιαθέτησα 36,2.Σήμερα 37,3 για τρίτη μέρα.Η απορία μου είναι η θερμοκρασία σε εγκυμοσύνη και μετά ωορρηξία είναι ίδια?

marillia κατι μου λεει οτι εισαι εγκυος. κανονικα τα δεκατα μετα την ωορηξια δεν τα αισθανεσε για να εχεις ατονια μου μυριζει εγκυμοσυνη

πρίν από 7 λεπτά , caramel_83 είπε:

εγω καλα ειμαι γλυκια μου εχω αρχισει τα ψιλοπονακια χθες το βραδυ οποτε σημερα αυριο θα μου ερθει, μακαρι να ειναι πιο καλη η ροη μου αν και η γιατρος μου ειπε για την επομενη περιοδο και οχι αυτη αλλα σκεφτομαι οτι επειδη ειναι πολυ καθαρος ο οργανισμος μου μηηηηηπως και δω μια μικρη βελτιωση ;) 

caramelaki  αντε να πανε ολα καλα να βρεις την σειρα κ εσυ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

marillia κατι μου λεει οτι εισαι εγκυος. κανονικα τα δεκατα μετα την ωορηξια δεν τα αισθανεσε για να εχεις ατονια μου μυριζει εγκυμοσυνη

caramelaki  αντε να πανε ολα καλα να βρεις την σειρα κ εσυ!!

τωρα που ειδα οτι ειναι πειραγμενος ο θυρεοειδης νιωθω μια ηρεμια, παιρνω τα χαπακια μου και ολα θα στρωσουν ;) 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

marillia κατι μου λεει οτι εισαι εγκυος. κανονικα τα δεκατα μετα την ωορηξια δεν τα αισθανεσε για να εχεις ατονια μου μυριζει εγκυμοσυνη

Γλυκιά μου πριν 3 μέρες δεν αισθάνθηκα καλά.Με έκαγαν τα μάτια.Βάζω θερμόμετρο και σχεδόν όλη μέρα έχω δέκατα.Δεν τα αισθάνεσαι τα δέκατα της ωορρηξίας?Γιατί όταν έχεις φυσιολογική θερμοκρασία πχ 36,7 και μετά 37,2 λες κάπως νιώθω!!Επίσης στην ωορρηξία έχεις όλη μέρα ανεβασμένη θερμοκρασία για τα δεδομένα σου?

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Γλυκιά μου πριν 3 μέρες δεν αισθάνθηκα καλά.Με έκαγαν τα μάτια.Βάζω θερμόμετρο και σχεδόν όλη μέρα έχω δέκατα.Δεν τα αισθάνεσαι τα δέκατα της ωορρηξίας?Γιατί όταν έχεις φυσιολογική θερμοκρασία πχ 36,7 και μετά 37,2 λες κάπως νιώθω!!Επίσης στην ωορρηξία έχεις όλη μέρα ανεβασμένη θερμοκρασία για τα δεδομένα σου?

οχι δεν το αισθανεσε σαν αδιαθεσια τα δεκατα της ωορηξιας αν αισθανεσε ατονια κ να καιγεσε εγκυμοσυνη μου μυριζει. τα δεκατα της ωορηξιας μονο στο θερμομετρο φαινονται αν ηταν ετσι καθε μηνα θα νιωθαμε αρρωστες. 

ναι μετα την ωορηξια κ μεχρι να ερθει περιοδος εχεις ανεβασμενη θερμοκρασια συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

οχι δεν το αισθανεσε σαν αδιαθεσια τα δεκατα της ωορηξιας αν αισθανεσε ατονια κ να καιγεσε εγκυμοσυνη μου μυριζει. τα δεκατα της ωορηξιας μονο στο θερμομετρο φαινονται αν ηταν ετσι καθε μηνα θα νιωθαμε αρρωστες. 

ναι μετα την ωορηξια κ μεχρι να ερθει περιοδος εχεις ανεβασμενη θερμοκρασια συνεχεια

Φωτιά παίρνω χαχαχχα!!Θα κάνω υπομονούλα μέχρι Δευτέρα!!!Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, caramel_83 είπε:

λενε οτι αν εισαι εγκυος δεν πεφτει η θερμοκρασια, συνεχιζει να ειναι υψηλη...... μακαρι να εισαι εγκυουλα :D 

Εκτος απο τη δικια μου....  Σημερα ειχα 36.3 με το που ξυπνησα!!!! 

πρίν από 56 λεπτά , caramel_83 είπε:

τωρα που ειδα οτι ειναι πειραγμενος ο θυρεοειδης νιωθω μια ηρεμια, παιρνω τα χαπακια μου και ολα θα στρωσουν ;) 

Ολα θα στρώσουν μην αγχωνεσαι!!!! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...