Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 ώρα πρίν, elenakii22 είπε:

Καλημέρα!!τι κανετε???εγω δεν ειμαι πολυ καλα!εχω τρομερη αναγουλα κ εχω παρει μια σακουλα κ απλα περιμενω ποτε θα ερθει!δε ξερω αν θα τη γλιτωσω....

καλημερα κοριτσια!!!

Υπομονη Ελενακι μου, σκεψου οτι πετυχες τον στοχο σου ;) ποτε θα ξαναπας στον γιατρο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, caramel_83 είπε:

καλημερα κοριτσια!!!

Υπομονη Ελενακι μου, σκεψου οτι πετυχες τον στοχο σου ;) ποτε θα ξαναπας στον γιατρο?

αυτο σκεφτομαι!!!θα παω την Πέμπτη!εχω ακομα λιγες μερες μπροστα μου...δεν με εχει πιασει αγχος ακομα!χαχα...1-2 μερες πριν λογικα!εσυ τι κανεις?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , elenakii22 είπε:

αυτο σκεφτομαι!!!θα παω την Πέμπτη!εχω ακομα λιγες μερες μπροστα μου...δεν με εχει πιασει αγχος ακομα!χαχα...1-2 μερες πριν λογικα!εσυ τι κανεις?

εγω καλα ειμαι, πολυ δουλεια, περιμενω να δω τι θα γινει με την περιοδο, κανονικα μεχρι σημερα πρεπει να μου ερθει αλλα δεν βλεπω και πολυ προκοπη, χθες ειχα κατι τραβηγματα απο την δεξια πλευρα ανα διαστηματα αλλα κατα τ'αλλα τιποτα :?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marillia είπε:

Αχχ κορίτσια εγώ δεν την συμπαθώ την κοκά κόλα!!Απ τότε που διάβασα ότι ξεβουλώνει την τουαλέτα λέω φαντάσου τι έχει χαχαχ!!!

@Ani aniμου πως είσαι σήμερα?

Ειμαι καλα αν εξαιρεσεις τον γεγονος οτι με ενοχλουν τα υποθετα για την προγεστερονη και θελω να πω στο γιατρο να μου τα αλλαξει..εχω ενοχληση κολπικα και φαγουρα...δεν τα παω καλα με ολα αυτα και ξεχασα να του το πω η χαζη.. Εσυ πως εισαι??

πρίν από 38 λεπτά , elenakii22 είπε:

αυτο σκεφτομαι!!!θα παω την Πέμπτη!εχω ακομα λιγες μερες μπροστα μου...δεν με εχει πιασει αγχος ακομα!χαχα...1-2 μερες πριν λογικα!εσυ τι κανεις?

Ελενακι μ καλο και εμενα μ ξεκινησαν χθες βραδυ αυτες οι αναγουλες!!! Υπομονη δεν εχω κατι αλλο να πω!!

Λυστε μου μια απορια! Μιλησα με το γιατρο και μ ειπε να σταματησω τα utrodestan υποθετα μια και ενοχλουνε πολυ κολπικα ητε τα παιρνω απο το στομα ήτε αλλιως..Ρωτησα αν πρεπει να τα αντικαταστησω με κατι αλλο κ ειπε οχι..Εσας σας τα εχει γραψει ο γυναικολογος σας ??  Να ανησυχησω ή οχι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 46 λεπτά , Ani ani είπε:

Ειμαι καλα αν εξαιρεσεις τον γεγονος οτι με ενοχλουν τα υποθετα για την προγεστερονη και θελω να πω στο γιατρο να μου τα αλλαξει..εχω ενοχληση κολπικα και φαγουρα...δεν τα παω καλα με ολα αυτα και ξεχασα να του το πω η χαζη.. Εσυ πως εισαι??

Kαλά είμαι γλυκιά μου!!Δεν ξανάβαλα θερμόμετρο και αναμένω λίγες μερούλες!!Το στήθος δεν έχει πρηστεί ούτε για περίοδο χαχαχα!!Με περιπαίζει κι αυτό!!Την προσγεστερόνη μου τη είχε δώσει ο γυναικολόγος μου σε χάπια.Μου το είχε πει τηλεφωνικά,τα αγόρασα από το φαρμακείο.Και όταν πήγα να με δεί μου τα είχε γράψει και έτσι το φαρμακείο μου επέστρεψε τη διαφορά!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , marillia είπε:

Kαλά είμαι γλυκιά μου!!Δεν ξανάβαλα θερμόμετρο και αναμένω λίγες μερούλες!!Το στήθος δεν έχει πρηστεί ούτε για περίοδο χαχαχα!!Με περιπαίζει κι αυτό!!Την προσγεστερόνη μου τη είχε δώσει ο γυναικολόγος μου σε χάπια.Μου το είχε πει τηλεφωνικά,τα αγόρασα από το φαρμακείο.Και όταν πήγα να με δεί μου τα είχε γράψει και έτσι το φαρμακείο μου επέστρεψε τη διαφορά!!

Μια φορα που περιμενα κ εγω περιοδο δεν μ ειχε πρηστει το στηθος πιο πριν αλλα απο την καθυστερηση και μετα πρηστηκε.Ετσι ολα κυλησαν ομαλα αλλα με 5 μερες καθυστερημενης περιοδου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, marillia είπε:

xaxaxa εγώ είμαι με δέκατα και περιμένω Δευτέρα!!

Μόνο καλόοοοο!!Εγώ που δεν ξέρω τι πότε θα μου ρθεί είμαι στην τρέλα!!Γιατί κάνω πάνω από μήνα να αδιαθετήσω και λες ακόμαααα!!

Αστα να πανε αυτο μαλλον ειναι χειροτερο!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ani ani είπε:

Ειμαι καλα αν εξαιρεσεις τον γεγονος οτι με ενοχλουν τα υποθετα για την προγεστερονη και θελω να πω στο γιατρο να μου τα αλλαξει..εχω ενοχληση κολπικα και φαγουρα...δεν τα παω καλα με ολα αυτα και ξεχασα να του το πω η χαζη.. Εσυ πως εισαι??

Ελενακι μ καλο και εμενα μ ξεκινησαν χθες βραδυ αυτες οι αναγουλες!!! Υπομονη δεν εχω κατι αλλο να πω!!

Λυστε μου μια απορια! Μιλησα με το γιατρο και μ ειπε να σταματησω τα utrodestan υποθετα μια και ενοχλουνε πολυ κολπικα ητε τα παιρνω απο το στομα ήτε αλλιως..Ρωτησα αν πρεπει να τα αντικαταστησω με κατι αλλο κ ειπε οχι..Εσας σας τα εχει γραψει ο γυναικολογος σας ??  Να ανησυχησω ή οχι?

Απ οτι ξερω το δινουν οταν εχεις χαμηλη προγεστερονη η εχεις αιμα η αποκολληση μηοως τελικα δεν το χρειαζεσαι και στο εκοψε?και απλως στο εδινε προληπτικα?εγω ειχα παρει στον 5ο επειδη ειχα λιγο αιμα λογω κουρασης.δεν νομιζω οτι χρειαζεται να ανησυχεις.

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Τα έχουμε πει. Το ιδανικό είναι ένα τεστ για αμεσως μετά το σεξ. Πώς είναι το χάπι της επόμενης μέρας, για να αποτρέψει την πιθανότητα σύλληψης. Ένα τεστ της επόμενης μέρας. Και ακόμα καλύτερα ένα χάπι για να επιφέρει τη σύλληψη. Μα όλα εμείς πια; Οι επιστήμονες τι κάνουν ήθελα να ξερά...

χαχαχαχχαχαχα οντως πραγματικα μα τοσο εχει παει μπροστα η επιστημη στο θεμα αυτο τιποτα χαχαχαχα χαλια αστα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελικα δε βαζω κωλο κατω συγνωμη κιολας!!!!  Τελείωσα με τη ντουλάπα μονο οι πορτες μείναν τις οποιες θα τις βαλει οποτε μπορέσει ο συζυγος!!!!  Αυριο θα μονταρω το γραφειο με τη βιβλιοθηκη για να τελειώνω για να τελειώνω με το τρυπάνι και να ξεκινήσω να βαζω τα ρουχα των παιδιων το καθένα στην ντουλάπα τους!!!!  

Ρε κοριτσια τόχω χασει πως φορτώνω φωτο να χαζεψετε λιγο απο το δωματιο μας??? 

  • Μου αρέσει 3

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nati85 είπε:

Απ οτι ξερω το δινουν οταν εχεις χαμηλη προγεστερονη η εχεις αιμα η αποκολληση μηοως τελικα δεν το χρειαζεσαι και στο εκοψε?και απλως στο εδινε προληπτικα?εγω ειχα παρει στον 5ο επειδη ειχα λιγο αιμα λογω κουρασης.δεν νομιζω οτι χρειαζεται να ανησυχεις.

Ναι προληπτικα μου το εδινε οπως και για τα πονακια-κραμπες που με πιανουν

πρίν από 50 λεπτά , Alekagala είπε:

Τελικα δε βαζω κωλο κατω συγνωμη κιολας!!!!  Τελείωσα με τη ντουλάπα μονο οι πορτες μείναν τις οποιες θα τις βαλει οποτε μπορέσει ο συζυγος!!!!  Αυριο θα μονταρω το γραφειο με τη βιβλιοθηκη για να τελειώνω για να τελειώνω με το τρυπάνι και να ξεκινήσω να βαζω τα ρουχα των παιδιων το καθένα στην ντουλάπα τους!!!!  

Ρε κοριτσια τόχω χασει πως φορτώνω φωτο να χαζεψετε λιγο απο το δωματιο μας??? 

Μπομπ ο μαστορας εχεις γινει εσυ κοπελα μου...εγω δε ξερω για τη φωτο..ρωτα τις πιο παλιες! :-)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Alekagala είπε:

Ρε κοριτσια τόχω χασει πως φορτώνω φωτο να χαζεψετε λιγο απο το δωματιο μας??? 

Υποθέτω αν κάνεις στην φώτο αντιγραφή και μετά πας εκεί που γράφουμε μυνήματα και πατήσεις επικόλληση θα σταλεί.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ani ani είπε:

Ναι προληπτικα μου το εδινε οπως και για τα πονακια-κραμπες που με πιανουν

Μπομπ ο μαστορας εχεις γινει εσυ κοπελα μου...εγω δε ξερω για τη φωτο..ρωτα τις πιο παλιες! :-)

Ε ναι γι αυτο στο εκοψε γιατι σε ενοχλουσε δεν υπαρχει λογος να το παιρνεις.παρολαυτα ξαναρωτας οταν πας απο εκει αλλα κανενας λογος ανησυχίας.:)

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια διαβάζω ένα ebook της αμερικανικής γυναικολογικής εταιρείας ή κάτι τέτοιο, το οποίο παρουσιάζει διάφορες μελέτες που λένε ότι η άποψη ότι η περίοδος είναι 14 μέρες μετά την ωορρηξία ισχύει για μικρό ποσοστό, καθώς επίσης ότι ακόμα και γυναίκες με σταθερό κύκλο, μπορεί από μήνα σε μήνα να έχουν άλλη μέρα ωορρηξία. Προτείνουν ότι για να αυξηθούν οι πιθανότητες σύλληψης σε γυναίκες που έχουν σχετικά σταθερό κύκλο και όχι μεγαλύτερο των 32 ημερών, το ζευγάρι θα πρέπει να έχει επαφή μέρα παρά μέρα από την 7η μέχρι την 20η, ή ακόμα καλύτερα από την 6η μέχρι την 21η μέρα του κύκλου. 

Μελέτες έχουν δείξει ότι γυναίκες με κύκλο 28 ημερων μπορεί να έχουν ωορρηξία ακόμα και την 7η ή 19η Μερα του κύκλου τους. 

Λέει και άλλα αλλά δεν το έχω διαβάσει ακόμα όλο.

Οποία διαβάζει αγγλικά μπορώ να της στείλω το link να το κατεβάσει δωρεάν. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...