Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@alina80 σε ευχαριστω πολυ!zero πινουμε!

Καλυτερα μην πινεις zero που εχει ασπαρταμη πιες με στεβια.καλα οχι οτι αν πιες μια στο τοσο κατι θα γινει αλλα ειναι πιο υγιεινή.εχει και καφεινη η κοκα κολα δεν ειναι οτι καλυτερο.

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 hour ago, Nati85 είπε:

Καλυτερα μην πινεις zero που εχει ασπαρταμη πιες με στεβια.καλα οχι οτι αν πιες μια στο τοσο κατι θα γινει αλλα ειναι πιο υγιεινή.εχει και καφεινη η κοκα κολα δεν ειναι οτι καλυτερο.

καλα φαντασου οτι εγω στο χρονο ζητημα να πιω 5κουτακια κοκα κολα...υπαρχουν κ χρονιες που δεν εχω πιει καθολου...τα τελευταια χρονια πινω αυτα τα 5 που σ λεω κ αυτο 1 δαχτυλακι σε κάποιο γευμα που μπορει να εχω φουσκωσει λιγο...δλδ κ σμρ μισο ποτηρι ηπια με πολλα παγακια κιολας...

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλα φαντασου οτι εγω στο χρονο ζητημα να πιω 5κουτακια κοκα κολα...υπαρχουν κ χρονιες που δεν εχω πιει καθολου...τα τελευταια χρονια πινω αυτα τα 5 που σ λεω κ αυτο 1 δαχτυλακι σε κάποιο γευμα που μπορει να εχω φουσκωσει λιγο...δλδ κ σμρ μισο ποτηρι ηπια με πολλα παγακια κιολας...

Ε ναι καλα ετσι δεν το συζηταμε ειναι πολυ λιγο.και εγω προσπαθω να μην πινω αλλα τωρα το καλοκαιρι το θελω.παιρνουμε μια που λεγεται. Green με στεβια την εχουμε συνηθισει και πινουμε ενα κουτακι και οι δυο μαζι για να μην πινουμε ποσοτητα.

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου,!!!!! Τι κάνουν οι εγκυουλες μας?? Τα υπόλοιπα κορίτσια και εγώ μαζί πίστη να έχουμε και θα έρθει και σε μας τα σποράκια!!! Εγώ κορίτσια πλέον δεν παίρνω φιλικό γιατί πήρα τρία κουτιά μου είπαν ότι δεν κάνει περισσότερα και το έκοψα δεν πήρα τέταρτο κουτί... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,!!!!! Τι κάνουν οι εγκυουλες μας?? Τα υπόλοιπα κορίτσια και εγώ μαζί πίστη να έχουμε και θα έρθει και σε μας τα σποράκια!!! Εγώ κορίτσια πλέον δεν παίρνω φιλικό γιατί πήρα τρία κουτιά μου είπαν ότι δεν κάνει περισσότερα και το έκοψα δεν πήρα τέταρτο κουτί... 

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

Μάρθα μου εγώ τον Μάρτιο που είχα κάνει εξετάσεις είχα φολικό πάνω από το όριο.Ο παθολόγος μου είπε να μην πάρω άλλο filicine.O γυναικολόγος μου είπε δεν πειράζει που ήταν πάνω από το όριο.Τελικά το σταμάτησα.Κάποια στιγμή θα ο ξεκινήσω  πάλι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , marillia είπε:

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

Μάρθα μου εγώ τον Μάρτιο που είχα κάνει εξετάσεις είχα φολικό πάνω από το όριο.Ο παθολόγος μου είπε να μην πάρω άλλο filicine.O γυναικολόγος μου είπε δεν πειράζει που ήταν πάνω από το όριο.Τελικά το σταμάτησα.Κάποια στιγμή θα ο ξεκινήσω  πάλι.

Αυτό το παίρνεις και πριν μείνεις έγκυος;

Καλημέρα κοριτσια!

Ερώτηση: σύμφωνα με το ημερολόγιο η ωορρηξία μου είναι κάπου την Κυριακή. Κανονικά το τεστ από σήμερα κάτι δεν πρέπει να δείξει; Η αλήθεια είναι ότι δεν κρατάω το δυωρο χωρίς νερό ξεχνιέμαι. Αλλά καμία ώρα πριν τα καταφέρνω. Χτες έκανα δύο και λέω να κάνω και σήμερα δύο (ένα κατά τις 12 και ένα κατά τις 7.00).

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , alina80 είπε:

Αυτό το παίρνεις και πριν μείνεις έγκυος;

Καλημέρα κοριτσια!

Ερώτηση: σύμφωνα με το ημερολόγιο η ωορρηξία μου είναι κάπου την Κυριακή. Κανονικά το τεστ από σήμερα κάτι δεν πρέπει να δείξει; Η αλήθεια είναι ότι δεν κρατάω το δυωρο χωρίς νερό ξεχνιέμαι. Αλλά καμία ώρα πριν τα καταφέρνω. Χτες έκανα δύο και λέω να κάνω και σήμερα δύο (ένα κατά τις 12 και ένα κατά τις 7.00).

Nαι αλίνα μου!!Το πάίρνεις πριν μείνεις έγκυος και βοηθά στην νευρολογική ανάπτυξη του εμβρύου και απορροφάται το σίδηρο καλύτερα.Αλλά και να μην το πίνεις με το που μάθεις το ξεκινάς.Πιστεύω αν έχεις ωορρηξία την Κυριακή θα δείς θετικό τεστάκι Σάββατο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

κι εμενα μου εχουν πει δυο μαμαδες οτι σηκωσαν ποδια στον τοιχο και εμειναν αλλα θελει αι λιγο τυχη εγω τοσο καιρο καθομαι με τα ποδια στον τοιχο κοιτωντας το ταβανι για κανα δεκαλεπτο αλλα τπτ χχαχαχαχααχα

Εγω απο προσωπικη εμπειρια μπορω να σας πω πως ερχομασταν σε επαφη κυριως το βραδακι και μετα κοιμομουν κανονικα..δηλαδη απεφευγα να σηκωνομαι για τουαλετες ή ο,τι αλλο!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marillia είπε:

Nαι αλίνα μου!!Το πάίρνεις πριν μείνεις έγκυος και βοηθά στην νευρολογική ανάπτυξη του εμβρύου και απορροφάται το σίδηρο καλύτερα.Αλλά και να μην το πίνεις με το που μάθεις το ξεκινάς.Πιστεύω αν έχεις ωορρηξία την Κυριακή θα δείς θετικό τεστάκι Σάββατο.

Ευχαριστώ πολύ. Εγώ παίρνω κάτι πολυβιταμινες, το πιθανότερο είναι να το περιλαμβάνουν. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , alina80 είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Εγώ παίρνω κάτι πολυβιταμινες, το πιθανότερο είναι να το περιλαμβάνουν. 

Σίγουρα σε καλύπτει!!Και καλύτερα γιατί παίρνεις και άλλες βιταμίνες!!:-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλα φαντασου οτι εγω στο χρονο ζητημα να πιω 5κουτακια κοκα κολα...υπαρχουν κ χρονιες που δεν εχω πιει καθολου...τα τελευταια χρονια πινω αυτα τα 5 που σ λεω κ αυτο 1 δαχτυλακι σε κάποιο γευμα που μπορει να εχω φουσκωσει λιγο...δλδ κ σμρ μισο ποτηρι ηπια με πολλα παγακια κιολας...

Ενταξει δεν παθαινεις τπτ μια στο τοσο απλα ξερω οτι καλο ειναι να αποφευγεται λογω πολυ ζαχαρης και συντηρητικων! Αλλα οταν εχεις φουσκωσει δεν υπολογιζεις τπτ επισης! Σε καταλαβαινω!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...