Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      Με συγκίνησες τρελοκόριτσο. Τι απίστευτα συναισθήματα...Καλή τύχη Angot μας, όλα θα πάνε καλά. Θα ευχηθώ να παραμείνεις στο σπιτάκι σου κι άλλες εβδομάδες και μετά να γυρίσεις σπίτι σου με το αφράτο καρβελάκι σας. Τα πήγες πολύ καλά κορίτσι μου 🥲

      πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς 54 η δεύτερη χοριακη...Δεν είμαι καθόλου καλά,όμως πρέπει να σταθώ στα πόδια μου και να συνεχίσω την προσπάθεια.Ενα ακόμα έχουμε στην κατάψυξη και ελπίζω να πιάσει .Θα κάνω μια μεγάλη αγκαλιά την κόρη μου και θα συνεχίσω!

      Καλή επιτυχία σε όλες ❤️ 

      Λυπάμαι τόσο πολύ. Πάρε όσο χρόνο χρειάζεσαι για να επεξεργαστείς τη θλίψη σου. Σου στέλνω αγκαλιά ❤

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 50 λεπτά , Nati85 είπε:

Γιατι τι εγινε?ποτε περιμενεις να αδιαθετησεις?

Περιμενω αυριο με κυκλο 28 ημερων...απο την 20η μερα του κυκλου καθε μερα ροζ καφε "αιμα¨"..μια εχω μια δεν εχω..πηγα γυναικολογο και τα βρηκε ολα καλα..μου ειπε να περιμενουμε και αν συνεχισω ετσι να κανω μια χορικη γυρω στις 30 του μηνα..εγω βεβαια εκανα τεστ αλλα αρνητικο (αυτο που δειχνει 5 ημερες απο πιθανη συλληψη)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 hour ago, INA16 είπε:

Περιμενω αυριο με κυκλο 28 ημερων...απο την 20η μερα του κυκλου καθε μερα ροζ καφε "αιμα¨"..μια εχω μια δεν εχω..πηγα γυναικολογο και τα βρηκε ολα καλα..μου ειπε να περιμενουμε και αν συνεχισω ετσι να κανω μια χορικη γυρω στις 30 του μηνα..εγω βεβαια εκανα τεστ αλλα αρνητικο (αυτο που δειχνει 5 ημερες απο πιθανη συλληψη)

ποια εταιρείας πηρες?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, INA16 είπε:

Περιμενω αυριο με κυκλο 28 ημερων...απο την 20η μερα του κυκλου καθε μερα ροζ καφε "αιμα¨"..μια εχω μια δεν εχω..πηγα γυναικολογο και τα βρηκε ολα καλα..μου ειπε να περιμενουμε και αν συνεχισω ετσι να κανω μια χορικη γυρω στις 30 του μηνα..εγω βεβαια εκανα τεστ αλλα αρνητικο (αυτο που δειχνει 5 ημερες απο πιθανη συλληψη)

Ναι καταλαβα.αφου πηγες και στον γυναικολογο μην αγχωνεσαι δεν θα ειναι κατι αν συνεχιστει και στον επομενο κυκλο το ψαχνεις.αν υπαρξει επομενη φορα γιατι μπορει και να το πετυχες αυτο τον μηνα!!κανε χοριακη αν δεν ερθει και εχεις δυνατοτητα! 


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Garifalia1 να τα εκατοστήσεις! Κ να μας στέλνεις μπεμπεδόσκονη κ συμβουλές για ηρεμία που βέβαια όπως βλέπεις δεν τις ακολουθούμε! Κ να θες δε γίνεται όταν δεν σε αφήνει! Μα θα σε πιάσουν πονοι μια θα έχεις κηλίδες... κ αυτή η αγωνία κάαααθε φορα!

@INA16  καλώς ήρθες κ γρήγορα να έρθει κ το δεύτερο μωράκι! Πόσα πέρασες βρε κορίτσι μου! Βασικά όλα τα έχεις βιώσει! Σε πόσα χρόνια όλα αυτά  μέχρι να έρθει το μωρό σας; κ χωρίς αιτιολογία να υποθέσω; Τι ηλικία έχεις; πάντως πρέπει να είσαι δυνατη! Πολύ περίεργο αυτό με το καφέ.παίρνεις βιταμίνες; Μπορεί κ να είσαι κ να μη φάνηκε στο τεστ ή να είναι κ απ το άγχος...

@linaa εσύ δεν περιμένεις σε 2 μέρες; πώς αντέχεις την αναμονή; εγώ εχω λίγες μέρες ακόμα αλλά αδύνατον να ξεχαστώ.με το που γυρίσω σπίτι απ τη δουλειά δε μπορώ να μη το σκέφτομαι!

11 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@marillia αφου εισαι πριν την περιοδο κ μετα τημ ωορρηξια γτ βλεπεις τα δεκατα σαν ιωση?στα φυσιολογικα πλαισια κινησε!

@λουπιτα εμεις παντως αυτον το μηνα ειχαμε καθε μετα..ειχα θετικο τεστ το απόγευμα 1/7 (σαββατο) και απο την πεμπτη ειχαμε καθε μερα επαφη εως την κυριακη που κυριακη ειχαμε επαφη 2 φορες...μου ειπς π γιατρος την ημερα της ωορρηξιας καλο ειναι να εχω 2 φορες για να εχει αρκετο σπερμα μεσα...τον προηγουμενο μηνα μου το ειπε,το εφαρμοσα αυτον κ ειχε αποτελεσμα!χαχα!να σημειωσω επισης οτι βραδυ σαββατου που ειχαμε επαφη κοιμήθηκα απευθείας!δε ξέρω τι απο ολα αυτα βοηθησε,πιστευω οτι ηταν κ τυχη..μπορει να ηταν ο μηνας μας κ με μια επαφη παλι να πιαναμε!

κοριτσια αγορασα τα σουτιεν pretty bra..ειπα μιας κ ειναο μπουστακι να το δοκιμασω γτ τωρα που μεγαλωνει το στηθος με βόλευε κ στη γυμναστικη αλλα θελω να κοιμαμαι κιολας με αυτο!το πηρα ενα νουμερο μεγαλυτερο..το εχει δοκιμασει καμια?βολευει η τζαμπα το πηρα?

Γλυκια μου τι κάνεις; δεν ξερω για αυτο το σουτιεν αλλά να παρεις  κ ενα που να στο στηρίζει καλά για να μην εχεις χαλάρωση.λογικά θα μεγαλώσει ακόμα αρκετααα! 

Θυμόμουν αυτο με τις επαφες που ειχες πει.γιατί κ εγω σκεφτόμουν μηπως αποδυναμώνεται το σπέρμα.αλλά τελικά όταν είναι να κάτσει θα κατσει.με προβληματίζει όμως αυτό με τις στάσεις κ τα πόδια που λένε.πρέπει να τα σηκώνεις ψηλά μετά;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elenakii22 είπε:

@andrianni αυτα τα πηρα για τον υπνο κ την γυμναστικη γτ ειναι μπουστακια!!εγω δεν σηκωνα τα ποδια..τα λυγιζα κ εβαζα ενα μαξιλαρι κατω στην λεκανη..

Μαλλον καλά θα είναι! Α!!! Οπότε κάτι έκανες! Απο τον επόμενο κύκλο θα το εφαρμόσω κ αυτο!!!καλό ύπνο αν κ αργεις κ θα τα ξαναπούμε! Εχω να ετοιμάσω κατι αρχεια για αυριο για τη δουλειά! Μήπως κ ξεχαστώ κιολας!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , andrianni είπε:

@Garifalia1 να τα εκατοστήσεις! Κ να μας στέλνεις μπεμπεδόσκονη κ συμβουλές για ηρεμία που βέβαια όπως βλέπεις δεν τις ακολουθούμε! Κ να θες δε γίνεται όταν δεν σε αφήνει! Μα θα σε πιάσουν πονοι μια θα έχεις κηλίδες... κ αυτή η αγωνία κάαααθε φορα!

@INA16  καλώς ήρθες κ γρήγορα να έρθει κ το δεύτερο μωράκι! Πόσα πέρασες βρε κορίτσι μου! Βασικά όλα τα έχεις βιώσει! Σε πόσα χρόνια όλα αυτά  μέχρι να έρθει το μωρό σας; κ χωρίς αιτιολογία να υποθέσω; Τι ηλικία έχεις; πάντως πρέπει να είσαι δυνατη! Πολύ περίεργο αυτό με το καφέ.παίρνεις βιταμίνες; Μπορεί κ να είσαι κ να μη φάνηκε στο τεστ ή να είναι κ απ το άγχος...

@linaa εσύ δεν περιμένεις σε 2 μέρες; πώς αντέχεις την αναμονή; εγώ εχω λίγες μέρες ακόμα αλλά αδύνατον να ξεχαστώ.με το που γυρίσω σπίτι απ τη δουλειά δε μπορώ να μη το σκέφτομαι!

Γλυκια μου τι κάνεις; δεν ξερω για αυτο το σουτιεν αλλά να παρεις  κ ενα που να στο στηρίζει καλά για να μην εχεις χαλάρωση.λογικά θα μεγαλώσει ακόμα αρκετααα! 

Θυμόμουν αυτο με τις επαφες που ειχες πει.γιατί κ εγω σκεφτόμουν μηπως αποδυναμώνεται το σπέρμα.αλλά τελικά όταν είναι να κάτσει θα κατσει.με προβληματίζει όμως αυτό με τις στάσεις κ τα πόδια που λένε.πρέπει να τα σηκώνεις ψηλά μετά;

Euxaristo xxxx

7 ώρες πρίν, INA16 είπε:

Καλησπερα Γαριφαλλια μου..καλως σας βρηκα..χρονια σου πολλα και ευτυχισμενα!!!

Καλησπερα alina μου..σε ευχαριστω πολυ!και εσυ συντομα οτι επιθυμεις να το αποκτησεις!!!

Euxaristo xxxx

8 ώρες πρίν, Vila είπε:

χρονια πολλα @Garifalia1! με το καλο να ερθει το μωρακι σου!

@linaa ευχαριστω για την απαντηση κοριτσι! θα τον επισκευθω να δουμε τι γινεται.. τελευταια φορα εκανα υπερυχο τον ιανουαριο και ηταν ολα οκ..

@alina80 μεσα σε 5 λεπτα εχει δειξει το τεστ σιγουρα

Euxaristo xxxx

8 ώρες πρίν, linaa είπε:

 Garifalia1 παντα ευτυχισμενη!!!:)

Euxaristo xxx

Koritsia m kalispera. Sas euxaristo gia tis euxes sas naste kala. Euxome stis egkioules mas me ena pono kai sta ipolipa koritsia stelno mpoliki mpempedoskoni kai na erthoun ta sporakia tous sintoma xxxx 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , andrianni είπε:

Μαλλον καλά θα είναι! Α!!! Οπότε κάτι έκανες! Απο τον επόμενο κύκλο θα το εφαρμόσω κ αυτο!!!καλό ύπνο αν κ αργεις κ θα τα ξαναπούμε! Εχω να ετοιμάσω κατι αρχεια για αυριο για τη δουλειά! Μήπως κ ξεχαστώ κιολας!!!

εύχομαι να μην χρειαστει να το εφαρμοσεις κ να τα καταφερατε αυτο το μηνα!!καλο βραδυ!καλη δουλεια!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@andrianni αυτα τα πηρα για τον υπνο κ την γυμναστικη γτ ειναι μπουστακια!!εγω δεν σηκωνα τα ποδια..τα λυγιζα κ εβαζα ενα μαξιλαρι κατω στην λεκανη..

ΚΑΛΗΜΕΤΟΥΔΙΑ! εγω παιρνω αγκαλια ενα μαξιλαρι και κοιμαμαι..ετσι αποφευγω να κανει καμια αποτομη κινηση η σκυλιτσα μ αθελα της. Πως ξυπνησατε σημερα?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Ani ani είπε:

ΚΑΛΗΜΕΤΟΥΔΙΑ! εγω παιρνω αγκαλια ενα μαξιλαρι και κοιμαμαι..ετσι αποφευγω να κανει καμια αποτομη κινηση η σκυλιτσα μ αθελα της. Πως ξυπνησατε σημερα?? 

Καλημερα!!!!  Για ενα ακομη πρωινο δυστυχως ο σπορης δεν με αφησε να κοιμηθω....  Παω να μαγειρέψω και μετα να πλύνω το αυτοκινητο!  Φιλακια και απο εμας! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 46 λεπτά , Alekagala είπε:

Καλημερα!!!!  Για ενα ακομη πρωινο δυστυχως ο σπορης δεν με αφησε να κοιμηθω....  Παω να μαγειρέψω και μετα να πλύνω το αυτοκινητο!  Φιλακια και απο εμας! 

Κριμα...ευχομαι το σκ να σου κανει την χαρη και να χαλαρωσετε! Καλες δουλειες!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, andrianni είπε:

@Garifalia1 να τα εκατοστήσεις! Κ να μας στέλνεις μπεμπεδόσκονη κ συμβουλές για ηρεμία που βέβαια όπως βλέπεις δεν τις ακολουθούμε! Κ να θες δε γίνεται όταν δεν σε αφήνει! Μα θα σε πιάσουν πονοι μια θα έχεις κηλίδες... κ αυτή η αγωνία κάαααθε φορα!

@INA16  καλώς ήρθες κ γρήγορα να έρθει κ το δεύτερο μωράκι! Πόσα πέρασες βρε κορίτσι μου! Βασικά όλα τα έχεις βιώσει! Σε πόσα χρόνια όλα αυτά  μέχρι να έρθει το μωρό σας; κ χωρίς αιτιολογία να υποθέσω; Τι ηλικία έχεις; πάντως πρέπει να είσαι δυνατη! Πολύ περίεργο αυτό με το καφέ.παίρνεις βιταμίνες; Μπορεί κ να είσαι κ να μη φάνηκε στο τεστ ή να είναι κ απ το άγχος...

@linaa εσύ δεν περιμένεις σε 2 μέρες; πώς αντέχεις την αναμονή; εγώ εχω λίγες μέρες ακόμα αλλά αδύνατον να ξεχαστώ.με το που γυρίσω σπίτι απ τη δουλειά δε μπορώ να μη το σκέφτομαι!

Γλυκια μου τι κάνεις; δεν ξερω για αυτο το σουτιεν αλλά να παρεις  κ ενα που να στο στηρίζει καλά για να μην εχεις χαλάρωση.λογικά θα μεγαλώσει ακόμα αρκετααα! 

Θυμόμουν αυτο με τις επαφες που ειχες πει.γιατί κ εγω σκεφτόμουν μηπως αποδυναμώνεται το σπέρμα.αλλά τελικά όταν είναι να κάτσει θα κατσει.με προβληματίζει όμως αυτό με τις στάσεις κ τα πόδια που λένε.πρέπει να τα σηκώνεις ψηλά μετά;

Καλημερα κοριτσια μου....τι κανετε?εγω τελικα αδιαθετησα!!τωρα περιμενω να περασουν οι μερες να παω γυναικολογο για τεστ παπ και γενικα ενα πληρη ελεγχο!!! andrianni μου σε ευχαριστω πολυ!!! ειμαι 32..οι περιπετειες μου ξεκινησαν απο το Γεναρη του 2012,,1η αποβολη, μετα απο ενα μηνα εξωμητριο...αφαιρεση σαλπιγγας (χωρις να το γνωριζω)προσπαθειες 2 χρονια και μετα εξετασεις οπου εμαθα οτι πρεπει να κανω εξωσωματικη!!το Γεναρη του 2016 γεννησα το βασιλια μου..προωρα μετα απο 2 μηνες στο κρεβατι με αιμμοραγιες

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ani ani είπε:

ΚΑΛΗΜΕΤΟΥΔΙΑ! εγω παιρνω αγκαλια ενα μαξιλαρι και κοιμαμαι..ετσι αποφευγω να κανει καμια αποτομη κινηση η σκυλιτσα μ αθελα της. Πως ξυπνησατε σημερα?? 

καλημερα!!!!λεγαμε για μετα την επαφή τι εκανα!εγω κοιμαμαι με τρια μαξιλαρια να ξερεις!ενα στο κεφαλι,ενα αγκαλιά και ενα στα ποδια!εχεις το σκυλακι εσυ κ ερχεται στο κρεβατι ε?καλα κανεις κ βαζεις το μαξιλαρι!ξυπνησα στις 7 απο τους κεραυνους...κοιμαμαι λιγο αργα τα τελευταία βραδια κ σερνομαι το πρωο στη δουλεια!εχω κ αρκετα τραβήγματα κατω!με εχει πιασει λιγο κ η μεση μου...αυτα..εσυ??

@Alekagala καλημερα!καλες δουλειες!

@INA16 δε πειραζει βρε κοριτσι!να σρ ρωτησω κατι το γιο σου με εξωσωματική τον επιασες η φυσιολογικα?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλημερα!!!!λεγαμε για μετα την επαφή τι εκανα!εγω κοιμαμαι με τρια μαξιλαρια να ξερεις!ενα στο κεφαλι,ενα αγκαλιά και ενα στα ποδια!εχεις το σκυλακι εσυ κ ερχεται στο κρεβατι ε?καλα κανεις κ βαζεις το μαξιλαρι!ξυπνησα στις 7 απο τους κεραυνους...κοιμαμαι λιγο αργα τα τελευταία βραδια κ σερνομαι το πρωο στη δουλεια!εχω κ αρκετα τραβήγματα κατω!με εχει πιασει λιγο κ η μεση μου...αυτα..εσυ??

@Alekagala καλημερα!καλες δουλειες!

@INA16 δε πειραζει βρε κοριτσι!να σρ ρωτησω κατι το γιο σου με εξωσωματική τον επιασες η φυσιολογικα?

elenakii22 με εξωσωματικη..τη δευτερη..επιασα και στη πρωτη αλλα δεν μεγαλωσε... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , INA16 είπε:

elenakii22 με εξωσωματικη..τη δευτερη..επιασα και στη πρωτη αλλα δεν μεγαλωσε... 

μια χαρα...τωρα προσπαθειτε με φυσιολογικη συλληψη ετσι?εχετε δωσει καποιο χρονικο περιθωριο κ μετα σκεφτεστε παλι για εξωσωματικη?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...