Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, Ani ani είπε:

Καλημερα! Μια χαρα! Μακαρι να εμενα και εγω σε νησι και ας ειχα αγνοια απο την Αθηνα! Θα ηρεμεις και με τη θαλασσα! Βλεπεις περιγραφω μονο τα θετικα! :-)

Ευτυχως πλεον δουλευω λιγες ωρες και χαιρομαι την θάλασσα γιατι τοσα χρόνια που ειμαι εδω μονο με το κυαλι την εβλεπα!!!! 

Επειδη έζησα και σε μεγαλούπολη σε πληροφορώ οτι καθε πολη εχει και τα υπερ και τα κατα της"!!!


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 6 λεπτά , Alekagala είπε:

Ευτυχως πλεον δουλευω λιγες ωρες και χαιρομαι την θάλασσα γιατι τοσα χρόνια που ειμαι εδω μονο με το κυαλι την εβλεπα!!!! 

Επειδη έζησα και σε μεγαλούπολη σε πληροφορώ οτι καθε πολη εχει και τα υπερ και τα κατα της"!!!

Ειμαι σιγουρη, αυτο ισχυει γενικοτερα στη ζωη μας! Παντως την καλυτερη δουλεια κανεις οποια κ αν ειναι αυτη!:) Λατρευω τη θαλασσα!:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@λουπιτα δεν νομιζω οτι γινεται αυτο που λες...της ωορρηξιας εβγαλε δευτερη γραμμη?

έβγαλε αλλα άχνη.Αφού είναι ακόμα πολύ νωρίς!!!5 μερα κυκλου! Ναι αλλά δν θα γινόταν ροζ της εγκυμοσυνης όλη η γραμμή από πάνω ως κάτω?Αυτή ροζιζε η μισή.δλδ εκεί που ακούμπησε με το άλλο τεστ μέχρι την μέση και λίγο παραπάνω. θα ρωτήσω την home test θα το αναφέρω πως έγινε να δω τι θα μου πουν!

πρίν από 53 λεπτά , alina80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

@Garifalia1 χρόνια πολλά! Ότι επιθυμείς να έρθει γρήγορα, να χαίρεσαι και να προσέχεις τον εαυτό σου. Και μην ακούω ουφ για τα 32! Μικρή κοπέλα. 

@INA16 Καλωσήρθες στην παρέα. Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και εύχομαι γρήγορα και το δεύτερο, αφού το θέλετε.

@λουπιτα δεν κάνεις άλλο ένα τεστ καλού κακού; Έτσι για σιγουριά...

Εγώ δεν έχω νέα. Έχω αρχίσει τα τεστ ωορρηξιας, δεν έχω δει ακόμα θετικό (λογικο, είναι νωρίς) παρόλα αυτά προσπαθώ εντατικά αφού είμαι σε αυτό που λέμε "γόνιμες μέρες". 

Έχω υψηλές προσδοκίες αυτό το μήνα. Έχω τσιμπήματακια αριστερά και ελπίζω ότι σημαίνει ότι η ωορρηξία θα γίνει επίσης αριστερά (η "καλή" μου πλευρά, θεωρητικά τουλάχιστον). Και επειδή είναι έντονα μερικές φορές αυτα τα πονάκια το αποδίδω (τελείως αυθαίρετα) στο ότι έχουν αρχίσει να αποδίδουν οι βιταμίνες. Ο γιατρός μου είπε ότι στο τρίμηνο λήψης τους επηρεάζουν τον οργανισμό, και ότι βοηθούν στην πάχυνση του ενδομητρίου το οποίο με τη σειρά του βοηθάει στη σύλληψη (αν τα εχω καταλάβει καλά). Συν ότι και το σπέρμα του καλού μου θα έχει δυναμώσει όσο να πεις με τις βιταμίνες (καλό ήταν, αλλά είχε περιθώρια βελτίωσης). Λίγο το καλοκαίρι, λίγο η αναμονή των διακοπών, όπως καταλαβαίνετε κρατάω ηθικό (και ανήθικο είναι απαραίτητο) ψηλά και είμαι αισιόδοξη!

Μην ξεχάσεις το γεγονός ότι δεν θέλει κάθε μέρα επαφές Ε.Κάθε 2 μερες.να μην είναι μπεμπέ το σπέρμα.να έχει δύναμη να φτάσει και να γονιμοποιησει!!!!περιμένουμε ευχάριστα αντεεε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Ani ani είπε:

Ειμαι σιγουρη, αυτο ισχυει γενικοτερα στη ζωη μας! Παντως την καλυτερη δουλεια κανεις οποια κ αν ειναι αυτη!:) Λατρευω τη θαλασσα!:)

Ολοι λατρεύουμε τη θαλασσα αλλα λογω δουλειάς θυσιαζω τον αντρα μου.... Δηλαδη ενω είμαστε ολοι μαζι με τα παιδια ο συζυγος δουλευει....  Και το ανάποδο συμβαινει βραδυ που δουλευω εγω....!!!!  Τουλαχιστον τα παιδια απολαμβάνουν τον ήλιο! 

Καλημερα λοιπον σε ολες σας!  Σημερα ειπα να καθήσω σπιτι να κανω καμια δουλεια αλλα δε το βλεπω!!!! Πρεπει υποχρεωτικά ομως να κανω τιποτα γιατι μπήκα στον 7ο και θα αρχισω να βαραινω αρκετα!!!! Εδω τριγύρω θα'μαι να σας διαβαζω


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Alekagala είπε:

Ολοι λατρεύουμε τη θαλασσα αλλα λογω δουλειάς θυσιαζω τον αντρα μου.... Δηλαδη ενω είμαστε ολοι μαζι με τα παιδια ο συζυγος δουλευει....  Και το ανάποδο συμβαινει βραδυ που δουλευω εγω....!!!!  Τουλαχιστον τα παιδια απολαμβάνουν τον ήλιο! 

Καλημερα λοιπον σε ολες σας!  Σημερα ειπα να καθήσω σπιτι να κανω καμια δουλεια αλλα δε το βλεπω!!!! Πρεπει υποχρεωτικά ομως να κανω τιποτα γιατι μπήκα στον 7ο και θα αρχισω να βαραινω αρκετα!!!! Εδω τριγύρω θα'μαι να σας διαβαζω

Τουλαχιστον το Σαββατοκυριακο τον βλεπεις τον αντρουλη σου? Σιγα σιγα της δουλιτσες σου ακομα 10 ειναι!! :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 40 λεπτά , Ani ani είπε:

Εγω ξεκινησα τα υποθετα utrogestan για την προγεστερονη αλλα με ενοχλησαν λιγο κολπικα..μιας κ ειμαι καπως ευαισθητη εκει κατω..Μπορω να το παρω και σαν χαπι απο το στομα οποτε θα το δοκιμασω ετσι σημερα

Σε μένα το χάπι είχε φέρει υπνηλία τις πρώτες 3 μέρες.Τίποτα άλλο.Και μενα με ενοχλούν τα κολπικά.:)

Κορίτσια και σήμερα το πρωί 37,1.Εν τω μεταξύ άλλες φορές που έβαζα πρωί θερμόμετρο κοντά στις μέρες που περίμενα περίοδο είχα 36,6.Και δυστυχώς έχω να συγκρίνω απ την προηγούμενη εγκυμοσύνη που μεσημέρι είχα 37,4.Δεν μπορώ να καταλάβω από τι μπορεί να είναι τα δέκατα.Και στο γιατρό να πάω δεν έχω αλλού ενόχληση.Τι να του πω?Και πιο πολύ φοβάμαι να μην έχω τίποτα.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

να σας πω τα νεότερα.έστειλα στην εταιρία Μήνυμα για τα τεστ.Και μου είπανε ότι δεν γίνεται να περάσει το αντιδραστηριο απο το ένα τεστ στο άλλο.Αυτό που μάλλον συνέβη είναι το ρούφηξε υγρασία από το δίπλα τεστ στην περιοχή που δεν πρέπει να μουσκευετε. Αυτή ήταν η απάντηση.Τώρα τι να πω .μου είπανε ότι δν χρειάζεται να επαλαβω το τεστ.Αλλά είδατε τι μπορεί να συμβεί Ε.αν το έκανα πριν την περιοδο και έβλεπα κάτι τέτοιο τζάμπα η χαρά μου θα πήγαινε !!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , marillia είπε:

Σε μένα το χάπι είχε φέρει υπνηλία τις πρώτες 3 μέρες.Τίποτα άλλο.Και μενα με ενοχλούν τα κολπικά.:)

Κορίτσια και σήμερα το πρωί 37,1.Εν τω μεταξύ άλλες φορές που έβαζα πρωί θερμόμετρο κοντά στις μέρες που περίμενα περίοδο είχα 36,6.Και δυστυχώς έχω να συγκρίνω απ την προηγούμενη εγκυμοσύνη που μεσημέρι είχα 37,4.Δεν μπορώ να καταλάβω από τι μπορεί να είναι τα δέκατα.Και στο γιατρό να πάω δεν έχω αλλού ενόχληση.Τι να του πω?Και πιο πολύ φοβάμαι να μην έχω τίποτα.....

Υπνηλια?? Ωραια! Τιποτα δεν εχεις μημ βαζεις το νου σου στο κακο! Για θερμοκρασιες θα παρουν τα αλλα κοριτσια αποψη..εγω μονο στον πυρετο εβαζα θερμομετρακι!

Link to comment
Share on other sites

@Ani ani καλημερα!!!!εγω σε χαπι παιρνω την προγεστερονη!!!

@Alekagala αρχιζουν τα δύσκολα σιγα σιγα ε?κανετε με δοσεις!ενα δωματιο την ημερα!

@Garifalia1 χρονια πολλα!!!!!να σαι παντα καλα!!!με το καλο να ερθει κ το μωράκι!!!!!

@marillia καλυτερα να περιμένεις λιγο!σε ποια μερα εισαι ειπαμε?

@λουπιτα αν μπορεις να το δεχτείς και δεν σκεφτεσαι μηπως και τοτε οκ αλλιως παρε ενα τεστ ακομα για να φυγει απο το μυαλό σου...δεκατα εχεις σμρ?

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ani ani είπε:

Υπνηλια?? Ωραια! Τιποτα δεν εχεις μημ βαζεις το νου σου στο κακο! Για θερμοκρασιες θα παρουν τα αλλα κοριτσια αποψη..εγω μονο στον πυρετο εβαζα θερμομετρακι!

Καλύτερα!!!Θα βάλω τον άντρα μου να το κρύψει!!!Εχω μια ιδιαίτερη σχέση με το θερμόμετρο γενικά χαχαχα!!!Ναι ένιωθα σαν μαστουρωμένη αλλά μετά μια χαρούλα.

Just now, elenakii22 είπε:

καλυτερα να περιμένεις λιγο!σε ποια μερα εισαι ειπαμε?

Ελενάκι μου 31 μέρα του κύκλου.Νομίζω θα αδιαθετήσω Κυριακή με Δευτέρα.Με σιγουριά δεν ξέρω!!!Γόνιμες νομίζω κατάλαβα 19-21!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , elenakii22 είπε:

@Ani ani καλημερα!!!!εγω σε χαπι παιρνω την προγεστερονη!!!

@Alekagala αρχιζουν τα δύσκολα σιγα σιγα ε?κανετε με δοσεις!ενα δωματιο την ημερα!

@Garifalia1 χρονια πολλα!!!!!να σαι παντα καλα!!!με το καλο να ερθει κ το μωράκι!!!!!

@marillia καλυτερα να περιμένεις λιγο!σε ποια μερα εισαι ειπαμε?

@λουπιτα αν μπορεις να το δεχτείς και δεν σκεφτεσαι μηπως και τοτε οκ αλλιως παρε ενα τεστ ακομα για να φυγει απο το μυαλό σου...δεκατα εχεις σμρ?

Σήμερα δεν εχω δεκατα.36.7 . έλα μωρέ πάμε για τον επόμενο μήνα.θα εφαρμόσουμε άλλη τακτική αυτόν τον μήνα.επαφές κάθε 3 μερες.να έχουμε πιο δυνατό σπέρμα!!!! το έχουμε ξεφτιλίσει κάθε μέρα που να πιάσω !!!χχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λουπίτα μου θα συμφωνήσω!!!Η κολλητή μου προσπαθούσαν πάνω από χρόνο.Στις γόνιμες της αυτό τον μήνα ήρθαν σε επαφή μόνο μια φορά.Και ήταν σίγουρη ότι αποκλείεται να έπιανε σποράκι.Κι όμως είναι έγκυος!!!Θέλει και λίγο τύχηηη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Λοιπον πηγα στον γιατρο και μου εγραψε και εμένα ενα σωρο εξετασεις γενικη αιματος ουρων θυρεοειδη  τα αντισώματα β12βιταμινη d και πολλα αλλα που δεν τα θυμαμαι. Και υπερηχο.τον ρωτησα κοριτσια για την tsh αλλα μου ειπε δεν ειναι λογος υπογονιμοτητας αυτη η τιμη.ε δεν ξερω τι να πω! Θα παρω και δευτερη γνωμη

Ρε αγαπη θυμισε μου λιγο τι τιμη ειχες πει? πανω απο 3 δεν ειχες πει ή κανω λαθος? παρε και μια δευτερη γνωμη δες κι εδω http://www.vita.gr/ygeia/article/32078/thyreoeidhs-pws-ephreazei-th-gonimothta/  εγω εχω υποκλινικο υποθυρεοειδισμο

 

@λουπιτα δε κανεις ενα τεστακι παλι ρε κοριτσι για σιγουρια?

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

 

Λοιπον πηγα στον γιατρο και μου εγραψε και εμένα ενα σωρο εξετασεις γενικη αιματος ουρων θυρεοειδη  τα αντισώματα β12βιταμινη d και πολλα αλλα που δεν τα θυμαμαι. Και υπερηχο.τον ρωτησα κοριτσια για την tsh αλλα μου ειπε δεν ειναι λογος υπογονιμοτητας αυτη η τιμη.ε δεν ξερω τι να πω! Θα παρω και δευτερη γνωμη

Ρε αγαπη θυμισε μου λιγο τι τιμη ειχες πει? πανω απο 3 δεν ειχες πει ή κανω λαθος? παρε και μια δευτερη γνωμη δες κι  εγω εχω υποκλινικο υποθυρεοειδισμο

 

@λουπιτα δε κανεις ενα τεστακι παλι ρε κοριτσι για σιγουρια?

Link to comment
Share on other sites

@Nati85 Ρε αγαπη θυμισε μου λιγο τι τιμη ειχες πει? πανω απο 3 δεν ειχες πει ή κανω λαθος? παρε και μια δευτερη γνωμη δες κι εδω http://www.vita.gr/ygeia/article/32078/thyreoeidhs-pws-ephreazei-th-gonimothta/  εγω εχω υποκλινικο υποθυρεοειδισμο

 

@λουπιτα δε κανεις ενα τεστακι παλι ρε κοριτσι για σιγουρια?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...