Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

@marillia αφου εισαι πριν την περιοδο κ μετα τημ ωορρηξια γτ βλεπεις τα δεκατα σαν ιωση?στα φυσιολογικα πλαισια κινησε!

@λουπιτα εμεις παντως αυτον το μηνα ειχαμε καθε μετα..ειχα θετικο τεστ το απόγευμα 1/7 (σαββατο) και απο την πεμπτη ειχαμε καθε μερα επαφη εως την κυριακη που κυριακη ειχαμε επαφη 2 φορες...μου ειπς π γιατρος την ημερα της ωορρηξιας καλο ειναι να εχω 2 φορες για να εχει αρκετο σπερμα μεσα...τον προηγουμενο μηνα μου το ειπε,το εφαρμοσα αυτον κ ειχε αποτελεσμα!χαχα!να σημειωσω επισης οτι βραδυ σαββατου που ειχαμε επαφη κοιμήθηκα απευθείας!δε ξέρω τι απο ολα αυτα βοηθησε,πιστευω οτι ηταν κ τυχη..μπορει να ηταν ο μηνας μας κ με μια επαφη παλι να πιαναμε!

κοριτσια αγορασα τα σουτιεν pretty bra..ειπα μιας κ ειναο μπουστακι να το δοκιμασω γτ τωρα που μεγαλωνει το στηθος με βόλευε κ στη γυμναστικη αλλα θελω να κοιμαμαι κιολας με αυτο!το πηρα ενα νουμερο μεγαλυτερο..το εχει δοκιμασει καμια?βολευει η τζαμπα το πηρα?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 58 λεπτά , caramel_83 είπε:

@Nati85 Ρε αγαπη θυμισε μου λιγο τι τιμη ειχες πει? πανω απο 3 δεν ειχες πει ή κανω λαθος? παρε και μια δευτερη γνωμη δες κι εδω http://www.vita.gr/ygeia/article/32078/thyreoeidhs-pws-ephreazei-th-gonimothta/  εγω εχω υποκλινικο υποθυρεοειδισμο

 

@λουπιτα δε κανεις ενα τεστακι παλι ρε κοριτσι για σιγουρια?

Ναι ειναι πανω απο τρια τωρα θα ξανακανω εξετάσεις παλι.τα εχω διαβασει ολα αυτα στο ιντερνετ γιατι ειχα παθει πανικο και ελεγα στον αντρα μου εχω υποκλινικο θυρεοδισμο και αυτος μου ελεγε εσυ εχεις τρεθαλει καθε τοσο και λιγο κατι νομιζεις οτι εχεις χαχαχαχα .αυτος δεν το θεωρησε λογο για να μην μπορω να κανω παιδι και να παρω χαπι.θα παω και αλλου μολις τις κανω οπως ειπαμε.

@marilliaλεω να τις κανω απο βδομαδα να τελειωσω και με την περιοδο. ξεχασα να ρωτησω ποτε πρεπει να τις κανω μιας που ειμαι αδιαθετη.θα παρω το διαγνωστικο να ρωτησω 


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

@caramel_83Ναι ειναι πανω απο τρια τωρα θα ξανακανω εξετάσεις παλι.τα εχω διαβασει ολα αυτα στο ιντερνετ γιατι ειχα παθει πανικο και ελεγα στον αντρα μου εχω υποκλινικο θυρεοδισμο και αυτος μου ελεγε εσυ εχεις τρεθαλει καθε τοσο και λιγο κατι νομιζεις οτι εχεις χαχαχαχα .αυτος δεν το θεωρησε λογο για να μην μπορω να κανω παιδι και να παρω χαπι.θα παω και αλλου μολις τις κανω οπως ειπαμε γιατι πιστευω πως θα χρειαστω χαπι.

@marilliaλεω να τις κανω απο βδομαδα να τελειωσω και με την περιοδο. ξεχασα να ρωτησω ποτε πρεπει να τις κανω μιας που ειμαι αδιαθετη.θα παρω το διαγνωστικο να ρωτησω


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Nati85 είπε:

@caramel_83Ναι ειναι πανω απο τρια τωρα θα ξανακανω εξετάσεις παλι.τα εχω διαβασει ολα αυτα στο ιντερνετ γιατι ειχα παθει πανικο και ελεγα στον αντρα μου εχω υποκλινικο θυρεοδισμο και αυτος μου ελεγε εσυ εχεις τρεθαλει καθε τοσο και λιγο κατι νομιζεις οτι εχεις χαχαχαχα .αυτος δεν το θεωρησε λογο για να μην μπορω να κανω παιδι και να παρω χαπι.θα παω και αλλου μολις τις κανω οπως ειπαμε γιατι πιστευω πως θα χρειαστω χαπι.

@marilliaλεω να τις κανω απο βδομαδα να τελειωσω και με την περιοδο. ξεχασα να ρωτησω ποτε πρεπει να τις κανω μιας που ειμαι αδιαθετη.θα παρω το διαγνωστικο να ρωτησω

nati  κοιταξε τις εξετασεις επειγων δεν σου εχει δωσει  fsh lh e2  προλακτινη??? αυτες πρεπει να γινουν ενω εχεις περιοδο 2-4 μερα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

nati  κοιταξε τις εξετασεις επειγων δεν σου εχει δωσει  fsh lh e2  προλακτινη??? αυτες πρεπει να γινουν ενω εχεις περιοδο 2-4 μερα

Ειχα κανει τον μαρτιο και δεν μου εγραψε παλι.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α οκ τοτε τις υπολοιπες μπορεις να τις κανεις οποτε θελεις η περιοδος δεν επιρεαζει απο οσο ξερω αντε να επιρεασει τον σιδηρο λιγο αμα σου εχει δωσει. εμενα παντως δεν μου ειπε τιποτα για τις υπολοιπες κ ετσι κ αλλιως εκτος απο τις ορμονικες δεν με εχουν ρωτησει ποτε ποια μερα του κυκλου ειμαι για καμια αλλη εξεταση θα ρωτησω βεβαια κ εγω το εργαστηριο οταν παω. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Nati85 είπε:

Ειχα κανει τον μαρτιο και δεν μου εγραψε παλι.

για θυρεοειδη δεν παιζει ρολο η μερα, ομως καλο ειναι να μιλησεις εκει που θα τις κανεις να σου πουν και για τα υπολοιπα μηπως χρειαζεται κατι αλλο ;) 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marillia είπε:

Λουπίτα μου θα συμφωνήσω!!!Η κολλητή μου προσπαθούσαν πάνω από χρόνο.Στις γόνιμες της αυτό τον μήνα ήρθαν σε επαφή μόνο μια φορά.Και ήταν σίγουρη ότι αποκλείεται να έπιανε σποράκι.Κι όμως είναι έγκυος!!!Θέλει και λίγο τύχηηη!!!

Τι λες τωρα? Αυτο ηταν οντως τυχη!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, caramel_83 είπε:

για θυρεοειδη δεν παιζει ρολο η μερα, ομως καλο ειναι να μιλησεις εκει που θα τις κανεις να σου πουν και για τα υπολοιπα μηπως χρειαζεται κατι αλλο ;) 

Ναι εχω και ουρων και ξερω οτι θελει αρκετες μερες μετα να την κανω.θα κλεισω ραντεβου για τον υπερηχο και θα ρωτησω και για τις αλλες.

1 hour ago, linaa είπε:

α οκ τοτε τις υπολοιπες μπορεις να τις κανεις οποτε θελεις η περιοδος δεν επιρεαζει απο οσο ξερω αντε να επιρεασει τον σιδηρο λιγο αμα σου εχει δωσει. εμενα παντως δεν μου ειπε τιποτα για τις υπολοιπες κ ετσι κ αλλιως εκτος απο τις ορμονικες δεν με εχουν ρωτησει ποτε ποια μερα του κυκλου ειμαι για καμια αλλη εξεταση θα ρωτησω βεβαια κ εγω το εργαστηριο οταν παω. 

Ξερω για την ουρων οτι θελει 10 με 15 μερες μετα την περιοδο γιατι μπορει να φανει αιμα μεσα.για υπερηχο θυρεοειδη να κλεισεις ραντεβου.λες να επρεπε να κανω παλι lh προγεστερονη κλπ?και περυσι και φετος ηταν πολυ καλες.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι εχω και ουρων και ξερω οτι θελει αρκετες μερες μετα να την κανω.θα κλεισω ραντεβου για τον υπερηχο και θα ρωτησω και για τις αλλες.

Ξερω για την ουρων οτι θελει 10 με 15 μερες μετα την περιοδο γιατι μπορει να φανει αιμα μεσα.για υπερηχο θυρεοειδη να κλεισεις ραντεβου.λες να επρεπε να κανω παλι lh προγεστερονη κλπ?και περυσι και φετος ηταν πολυ καλες.

Α οκ αμα εχεις κ ουρων ναι δεν μπορεις να κανεις αδιαθετη. αν ειχες κανει τον μαρτιο κ περσι  fsh ktl παλι δεν χρειαζετε να επαναλαβεις εισαι καλημενη γιατην ηλικια σου δεν εχεις θεμα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

Α οκ αμα εχεις κ ουρων ναι δεν μπορεις να κανεις αδιαθετη. αν ειχες κανει τον μαρτιο κ περσι  fsh ktl παλι δεν χρειαζετε να επαναλαβεις εισαι καλημενη γιατην ηλικια σου δεν εχεις θεμα. 

Ναι ειχα κανει απ ολα.περυσι εκανα επειδη καθυστερουσε η περιοδος φετος εκανα επειδη θελουμε παιδάκι!ποτε θα τις κανεις εσυ μεσα στην βδομαδα?


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι ειχα κανει απ ολα.περυσι εκανα επειδη καθυστερουσε η περιοδος φετος εκανα επειδη θελουμε παιδάκι!ποτε θα τις κανεις εσυ μεσα στην βδομαδα?

λογικα αν δεν εχουμε κανενα θαυμα περιμενω περιοδο το σαββατο αντε κυριακη το πολυ. οποτε θα τις κανω την δευτερα τριτη εγω εχω κ τις fsh lh κτλ αν κ ειχα κανει κ εγω τον μαρτιο περιπου παλι αλλα επειδη εχουμε κ καποια ηλικια τις επαναλαμβανουμε συχνα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

λογικα αν δεν εχουμε κανενα θαυμα περιμενω περιοδο το σαββατο αντε κυριακη το πολυ. οποτε θα τις κανω την δευτερα τριτη εγω εχω κ τις fsh lh κτλ αν κ ειχα κανει κ εγω τον μαρτιο περιπου παλι αλλα επειδη εχουμε κ καποια ηλικια τις επαναλαμβανουμε συχνα.

Βγαινουν καλες?καλα θα κανω και εγω τον σεπτεμβριο παλι αν δεν βρω ακρη με τον θυρεοειδη.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!
Κατ αρχην να πω συγχαρητηρια στης εγκυουλες!! Με το καλο να παρετε τα μωρακια σας αγκαλιτσα! Δεν φανταζεστε ποοοοοσο πολυ χαρηκα!!  Αντε και στα δικα μας οι υπολοιπες ευχομαι συντομα για ολες! Σας παρακολουθω αλλα δεν προλαβαινω να διαβασω ολες τις σελιδες γιατι αυτη την εποχη εχω αυξημενη δουλιτσα!

Να σας πω κι εγω τον πονο μου γιατι πραγματικα δεν εχω κανεναν αλλο που να μπορω να το συζητησω!
 Λοιπον.. ειχα θετικο τεστακι ωορρηξιας στις 9/7 οποτε στις 10/7 ωορρηξια. ειχαμε επαφες μερα παρα μερα σε ολες τις γονιμες και στις 17/7 ειδα καφε υγρα στο σκουπισμα για 3 μερες και ειχα και ελαφρια τσιμπιματακια στην δεξια πλευρα... μπορειτε να φανταστειτε λοιπον οτι θεωρησα οτι ειναι εμφυτευση και χαρηκα αλλα δυστυχως.. 24/7 ηρθε η ατιμη κανονικα στην ωρα της.

Αλλα βρε κοριτσια τι ηταν αυτα τα λιγα καφε υγρα? επισης ειχα και δεκατα μεχρι τη μερα που ηρθε η περιοδος 37.2 λετε να εγινε εφυτευση και τελικα να μην συνεχισε? Ανησυχω πολυ με αυτο που συνεβει.. αν παω στο γιατρο με υπερυχο θα μπορεσει να καταλαβει τι εγινε?

 


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ani ani είπε:

Τι λες τωρα? Αυτο ηταν οντως τυχη!!

Oντως τύχη.Εν τω μεταξύ παντρεύεται κι όλας και είχε άλλα στο νου.Μπορεί να βοήθησε αυτό!!

3 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

αφου εισαι πριν την περιοδο κ μετα τημ ωορρηξια γτ βλεπεις τα δεκατα σαν ιωση?στα φυσιολογικα πλαισια κινησε!

Μακάρι να είναι από την ωορρηξία!!Το 37,4 ειδικά χτες με τάραξε γιατί δε ξαναείχα τόσο.Δε ξαναβάζω!!!Ουτως ή άλλως αν έχω παραπάνω θα το καταλάβω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...