Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , Vila είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!
Κατ αρχην να πω συγχαρητηρια στης εγκυουλες!! Με το καλο να παρετε τα μωρακια σας αγκαλιτσα! Δεν φανταζεστε ποοοοοσο πολυ χαρηκα!!  Αντε και στα δικα μας οι υπολοιπες ευχομαι συντομα για ολες! Σας παρακολουθω αλλα δεν προλαβαινω να διαβασω ολες τις σελιδες γιατι αυτη την εποχη εχω αυξημενη δουλιτσα!

Να σας πω κι εγω τον πονο μου γιατι πραγματικα δεν εχω κανεναν αλλο που να μπορω να το συζητησω!
 Λοιπον.. ειχα θετικο τεστακι ωορρηξιας στις 9/7 οποτε στις 10/7 ωορρηξια. ειχαμε επαφες μερα παρα μερα σε ολες τις γονιμες και στις 17/7 ειδα καφε υγρα στο σκουπισμα για 3 μερες και ειχα και ελαφρια τσιμπιματακια στην δεξια πλευρα... μπορειτε να φανταστειτε λοιπον οτι θεωρησα οτι ειναι εμφυτευση και χαρηκα αλλα δυστυχως.. 24/7 ηρθε η ατιμη κανονικα στην ωρα της.

Αλλα βρε κοριτσια τι ηταν αυτα τα λιγα καφε υγρα? επισης ειχα και δεκατα μεχρι τη μερα που ηρθε η περιοδος 37.2 λετε να εγινε εφυτευση και τελικα να μην συνεχισε? Ανησυχω πολυ με αυτο που συνεβει.. αν παω στο γιατρο με υπερυχο θα μπορεσει να καταλαβει τι εγινε?

 

γεια σου κοριτσι !!! μην απογοητευεσε το αιματακι μπορει να μην ηταν κ τιποτα ισως καποια ανωμαλια του κυκλου. καλο ειναι να πας στον γιατρο σου να σε δει. βεβαια δεν καταλαβαινουν αν ηταν εγκυμοσυνη αλλα πρεπει να σε δει μηπως ειναι κατι αλλο πχ πολυποδακι κτλ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

14 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Ειμαστε συνομηλικες! Και εγω τον δεκεμβριο γινομαι 32! Μιας και εχει περασει η ωρα χρονια σου πολλαααααα! Ευχομαι υγεια ευτυχια και οτι αλλο επιθυμεις να το αποκτησεις!

Se euxaristo kali m. Episis xxx

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

@Garifalia1 χρόνια πολλά! Ότι επιθυμείς να έρθει γρήγορα, να χαίρεσαι και να προσέχεις τον εαυτό σου. Και μην ακούω ουφ για τα 32! Μικρή κοπέλα. 

@INA16 Καλωσήρθες στην παρέα. Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και εύχομαι γρήγορα και το δεύτερο, αφού το θέλετε.

@λουπιτα δεν κάνεις άλλο ένα τεστ καλού κακού; Έτσι για σιγουριά...

Εγώ δεν έχω νέα. Έχω αρχίσει τα τεστ ωορρηξιας, δεν έχω δει ακόμα θετικό (λογικο, είναι νωρίς) παρόλα αυτά προσπαθώ εντατικά αφού είμαι σε αυτό που λέμε "γόνιμες μέρες". 

Έχω υψηλές προσδοκίες αυτό το μήνα. Έχω τσιμπήματακια αριστερά και ελπίζω ότι σημαίνει ότι η ωορρηξία θα γίνει επίσης αριστερά (η "καλή" μου πλευρά, θεωρητικά τουλάχιστον). Και επειδή είναι έντονα μερικές φορές αυτα τα πονάκια το αποδίδω (τελείως αυθαίρετα) στο ότι έχουν αρχίσει να αποδίδουν οι βιταμίνες. Ο γιατρός μου είπε ότι στο τρίμηνο λήψης τους επηρεάζουν τον οργανισμό, και ότι βοηθούν στην πάχυνση του ενδομητρίου το οποίο με τη σειρά του βοηθάει στη σύλληψη (αν τα εχω καταλάβει καλά). Συν ότι και το σπέρμα του καλού μου θα έχει δυναμώσει όσο να πεις με τις βιταμίνες (καλό ήταν, αλλά είχε περιθώρια βελτίωσης). Λίγο το καλοκαίρι, λίγο η αναμονή των διακοπών, όπως καταλαβαίνετε κρατάω ηθικό (και ανήθικο είναι απαραίτητο) ψηλά και είμαι αισιόδοξη!

Axaxa e mikri kapos. Se euxaristo @alina80 nase kala. Euxome sintoma na exis sporaki xxx

5 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@Ani ani καλημερα!!!!εγω σε χαπι παιρνω την προγεστερονη!!!

@Alekagala αρχιζουν τα δύσκολα σιγα σιγα ε?κανετε με δοσεις!ενα δωματιο την ημερα!

@Garifalia1 χρονια πολλα!!!!!να σαι παντα καλα!!!με το καλο να ερθει κ το μωράκι!!!!!

@marillia καλυτερα να περιμένεις λιγο!σε ποια μερα εισαι ειπαμε?

@λουπιτα αν μπορεις να το δεχτείς και δεν σκεφτεσαι μηπως και τοτε οκ αλλιως παρε ενα τεστ ακομα για να φυγει απο το μυαλό σου...δεκατα εχεις σμρ?

Se euxaristo. Euxome na exis mia telia egkimosini xxx

πρίν από 2 λεπτά , marillia είπε:

Xρόνια σου πολλά Γαρυφαλίτσα και όλα σου τα όνειρα να γίνουν πραγματικότητα!!!

Se euxaristo episis xxx

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , alina80 είπε:

Κοριτσακια μια ερώτηση. Στα hometest ωορρηξίας σε πόση ώρα εμφανίζεται η δεύτερη γραμμή αν είναι θετικό; 

Εμενα μου εμφανιστηκε αμεσως αλλα μεσα γραφει οτι για να εισαι σιγουρη πρεπει να περιμενεις ενα 10 λεπτο νομιζω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα @Garifalia1! με το καλο να ερθει το μωρακι σου!

@linaa ευχαριστω για την απαντηση κοριτσι! θα τον επισκευθω να δουμε τι γινεται.. τελευταια φορα εκανα υπερυχο τον ιανουαριο και ηταν ολα οκ..

@alina80 μεσα σε 5 λεπτα εχει δειξει το τεστ σιγουρα

  • Μου αρέσει 3

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Garifalia1 είπε:

Kalispera koritsiaaa. Pos iste ? @INA16 kalosorises kali m euxome oloyixa na erthi sintoma to sporaki sas. Ego ime ptoma ekana doulies kai to parakana avrio exo genethlia kai tha exoume trapezi. Ouf ginome 32 :-(.  Oso gia ta xapakia pou legate ego sti arxi eperna sidiro foliko kai progesteroni giati ixa ema kai kafetia.  Deutero trimino eperna mono vitamines kai pros to telos tou deuterou triminou xekinisa azvestio sidiro magnisio kai polivitamines an thimame kala. 

Καλησπερα Γαριφαλλια μου..καλως σας βρηκα..χρονια σου πολλα και ευτυχισμενα!!!

7 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

@Garifalia1 χρόνια πολλά! Ότι επιθυμείς να έρθει γρήγορα, να χαίρεσαι και να προσέχεις τον εαυτό σου. Και μην ακούω ουφ για τα 32! Μικρή κοπέλα. 

@INA16 Καλωσήρθες στην παρέα. Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και εύχομαι γρήγορα και το δεύτερο, αφού το θέλετε.

@λουπιτα δεν κάνεις άλλο ένα τεστ καλού κακού; Έτσι για σιγουριά...

Εγώ δεν έχω νέα. Έχω αρχίσει τα τεστ ωορρηξιας, δεν έχω δει ακόμα θετικό (λογικο, είναι νωρίς) παρόλα αυτά προσπαθώ εντατικά αφού είμαι σε αυτό που λέμε "γόνιμες μέρες". 

Έχω υψηλές προσδοκίες αυτό το μήνα. Έχω τσιμπήματακια αριστερά και ελπίζω ότι σημαίνει ότι η ωορρηξία θα γίνει επίσης αριστερά (η "καλή" μου πλευρά, θεωρητικά τουλάχιστον). Και επειδή είναι έντονα μερικές φορές αυτα τα πονάκια το αποδίδω (τελείως αυθαίρετα) στο ότι έχουν αρχίσει να αποδίδουν οι βιταμίνες. Ο γιατρός μου είπε ότι στο τρίμηνο λήψης τους επηρεάζουν τον οργανισμό, και ότι βοηθούν στην πάχυνση του ενδομητρίου το οποίο με τη σειρά του βοηθάει στη σύλληψη (αν τα εχω καταλάβει καλά). Συν ότι και το σπέρμα του καλού μου θα έχει δυναμώσει όσο να πεις με τις βιταμίνες (καλό ήταν, αλλά είχε περιθώρια βελτίωσης). Λίγο το καλοκαίρι, λίγο η αναμονή των διακοπών, όπως καταλαβαίνετε κρατάω ηθικό (και ανήθικο είναι απαραίτητο) ψηλά και είμαι αισιόδοξη!

Καλησπερα alina μου..σε ευχαριστω πολυ!και εσυ συντομα οτι επιθυμεις να το αποκτησεις!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Κοριτσακια μια ερώτηση. Στα hometest ωορρηξίας σε πόση ώρα εμφανίζεται η δεύτερη γραμμή αν είναι θετικό; 

 φαινεται σχεδον αμεσως αλλα εντελως σκουρα γινεται μεσα σε 2 λεπτακια.στην δικη μου περιπτωση.

@INA16καλωςηρθες! Ευχομαι γρηγορα με αλλο ενα παιδακι!

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Nati85 είπε:

 φαινεται σχεδον αμεσως αλλα εντελως σκουρα γινεται μεσα σε 2 λεπτακια.στην δικη μου περιπτωση.

@INA16καλωςηρθες! Ευχομαι γρηγορα με αλλο ενα παιδακι!

Nati85 ευχαριστω πολυ...μακαρι!!αν δε "τρελλαθω" στο τελος...πολυ μπερδεμα αυτος ο μηνας!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσεις! (Είπε και έκανε αέρα με τη βεντάλια χυμένη στην πολυθρόνα, αδιαφορώντας για τα άπλυτα πιάτα στο νεροχύτη...)

Χαχαχα! Αστα μωρε θα βαρεθουν και θα πληθουν μονα τους δεν βαριεσαι!!θυμηθηκα τωρα που ηρθε η μαμα μου και μου λεει αυτο τον κουβα με τα ρουχα τον ειδα πριν μερες ο ιδιος ειναι?φυσικα της λεω θα βαρεθουν και θα πανε μονα τους στην ντουλαπα τα εχω εκπαιδευμενα!

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...