Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

 γεια σας κοριτσια !!! σημερα μου ηρθε κ εμενα περιοδος κυρια στην ωρα της. τουλαχιστον λεω θα κανω τις εξετασεις κ θα προλαβω να τις παω κ στη γιατρο την πεμπτη πριν φυγει για διακοπες. για να δουμε τι θα δουμε!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , linaa είπε:

γεια σας κοριτσια !!! σημερα μου ηρθε κ εμενα περιοδος κυρια στην ωρα της. τουλαχιστον λεω θα κανω τις εξετασεις κ θα προλαβω να τις παω κ στη γιατρο την πεμπτη πριν φυγει για διακοπες. για να δουμε τι θα δουμε!!

linaki μου γερά τον άλλον μήνα!!Τι εξετάσεις θες να κάνεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , elenakii22 είπε:

κοριτσια επειδη ειμαι χαλια,το στομάχι μου χαλια εχω κ ανακατοσουρες,ξερει καμια αν μπορώ να πιω Imodium?ο γιατρος μου δεν απανταει..

elenaki  για φαρμακα μονο με τον γιατρο σου θα μιλας. αλλα νομιζω οτι ολα τα φαρμακα απαγορευονται κ  μεχρι κ το ντεπον το περνεις σε συνενοηση παντα με το γιατρο κ αυτο  μετρημενες στα δακτυλα οι φορες κ αν ειναι τεραστια αναγκη. 

πρίν από 15 λεπτά , marillia είπε:

linaki μου γερά τον άλλον μήνα!!Τι εξετάσεις θες να κάνεις?

ναι θα κανω για το θυροειδη κ  ορμονικες κ γενικη αιματος κ βιταμινες μου εχει δωσει διαφορα να κοιταξω. αντε κοριτσι περιμενουμε εσενα τωρα να μας πεις κανενα ευχαριστο να αναθαρισουμε!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenakii22 είπε:

μου απαντησε ενα τεραστιο οχι!ωραια... @linaa σε ευχαριστω για την απαντηση!θα δω πως θα τα καταφερω..

δοκιμασαι διαφορα κ οτι σε ανακουφιζει. αλλους τους ανακουφιζει το γαλα αλλους οι φρυγανιες αλλους οι τσιχλες  αλλους οι μπανανες. υπομονη θα περασουν!!

Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

δοκιμασαι διαφορα κ οτι σε ανακουφιζει. αλλους τους ανακουφιζει το γαλα αλλους οι φρυγανιες αλλους οι τσιχλες  αλλους οι μπανανες. υπομονη θα περασουν!!

φτιάχνω λαπα για αρχη κ βλέπουμε...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , elenakii22 είπε:

 

φτιάχνω λαπα για αρχη κ βλέπουμε...

Αχ Ελενα μου, άρχισαν τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης (τα πραγματικα, τα μετά την καθυστέρηση, όχι αυτά του τίτλου του θρεντ μας). Υπομονή κοριτσάκι μου, να σκέφτεσαι το μπεμπέ σου που έρχεται για παρηγοριά.

2 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Εμενα δεν νομιζω με πιανει γιατι δεν ειναι σταθερη και αργει παρα πολυ.

Νάτι λέει ότι για μεγάλους και ασταθείς κύκλους η καλύτερη λύση είναι τα τεστ ωορρηξίας ή fertility monitor (είναι υποθέτω αυτό που λένε στα φαρμακεία "ψηφιακό τεστ"). 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@elenakii22 υπομονη!!!!αν κανεις εμετο να μην ξεχνας να πινεις νερακι να μην αφυδατωθεις!

@linaa θα κανεις και τις εξετασεις τωρα και θα μπεις δυναμικα τον επομενο μηνα.παμε δυναταααα!

εγω απο βδομαδα θα παω για τις εξετασεις να εχω καποιον να μου κρατησει τον μικρο.υπερηχο θυρεοειδη ειχε πολυ πιο μετα δυστυχως.

πρίν από 22 λεπτά , alina80 είπε:

Αχ Ελενα μου, άρχισαν τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης (τα πραγματικα, τα μετά την καθυστέρηση, όχι αυτά του τίτλου του θρεντ μας). Υπομονή κοριτσάκι μου, να σκέφτεσαι το μπεμπέ σου που έρχεται για παρηγοριά.

Νάτι λέει ότι για μεγάλους και ασταθείς κύκλους η καλύτερη λύση είναι τα τεστ ωορρηξίας ή fertility monitor (είναι υποθέτω αυτό που λένε στα φαρμακεία "ψηφιακό τεστ"). 

ωραια αυτο κανω με τεστ ωορρηξίας εκει γυρω στην 22η μερα βρισκω θετικο τεστ.με νευριαζει που ειναι μεγαλος ο κυκλος μου δεν μπορω να περιμενω με πιανουν τα νευρα μου!!απελπισια με πιανει!!!να παλι τρελάθηκα τωρα!γονιμες μερες την βδομαδα του 15αγουστου θα εχω καλα κρασια!!!αντε να παρω κανενα χαπακι να στρωσει λιγο!!! 

Σε τι φαση βρισκεσαι εσυ αλινα μου?περασαν οι γονιμες η τις περιμενεις?

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Nati85 είπε:

@elenakii22 υπομονη!!!!αν κανεις εμετο να μην ξεχνας να πινεις νερακι να μην αφυδατωθεις!

@linaa θα κανεις και τις εξετασεις τωρα και θα μπεις δυναμικα τον επομενο μηνα.παμε δυναταααα!

εγω απο βδομαδα θα παω για τις εξετασεις να εχω καποιον να μου κρατησει τον μικρο.υπερηχο θυρεοειδη ειχε πολυ πιο μετα δυστυχως.

nati μου ναι για να δουμε τι θα δουμε κ με τις εξετασεις κ συνεχιζουμε δυναμικα θα την βρουμε την ακρη κ θα πετυχουμε που θα παει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

nati μου ναι για να δουμε τι θα δουμε κ με τις εξετασεις κ συνεχιζουμε δυναμικα θα την βρουμε την ακρη κ θα πετυχουμε που θα παει 

Ναι θα το πετυχουμε! Και θα ειμαστε με φουσκωμενες κοιλιες και θα λεμε παλι απο δω τα αλλα θεματα μας τοτε!

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Nati85 είπε:

@elenakii22 υπομονη!!!!αν κανεις εμετο να μην ξεχνας να πινεις νερακι να μην αφυδατωθεις!

@linaa θα κανεις και τις εξετασεις τωρα και θα μπεις δυναμικα τον επομενο μηνα.παμε δυναταααα!

εγω απο βδομαδα θα παω για τις εξετασεις να εχω καποιον να μου κρατησει τον μικρο.υπερηχο θυρεοειδη ειχε πολυ πιο μετα δυστυχως.

ωραια αυτο κανω με τεστ ωορρηξίας εκει γυρω στην 22η μερα βρισκω θετικο τεστ.με νευριαζει που ειναι μεγαλος ο κυκλος μου δεν μπορω να περιμενω με πιανουν τα νευρα μου!!απελπισια με πιανει!!!να παλι τρελάθηκα τωρα!γονιμες μερες την βδομαδα του 15αγουστου θα εχω καλα κρασια!!!αντε να παρω κανενα χαπακι να στρωσει λιγο!!! 

Σε τι φαση βρισκεσαι εσυ αλινα μου?περασαν οι γονιμες η τις περιμενεις?

Εγώ περιμένω να δω θετικό τεστ για ωορρηξία. Κανονικά θα έπρεπε να το δω σήμερα, αλλά με αυτά που διάβασα δεν ισχύει αυτό, οπότε δεν πτοούμαι ακόμα. Θα συνεχίσω τα τεστ. Με όσα έμαθα από αυτό το βιβλίο μπορεί τόσο καιρό να μην πετύχαμε καν ωορρηξία. Συν ότι έλεγε ότι τα αντισταμηνικα μπορούν να εμποδίσουν τη σύλληψη, και εγώ από το Μάη έχω πάρει - μία με αλλεργία στα μάτια, μία με κάτι φουντωσεις στο δέρμα. 

Οπότε εγώ μηδενίζω το προηγούμενο εξάμηνο, το βγάζω από το μυαλό μου και ξεκινάω τώρα. Χωρίς άγχος (λεμε τώρα) και φουλ τεστακια ωορρηξίας μέχρι να γίνει ή ρημαδα η γραμμούλα σκούρα!

Μην αγχώνεσαι με τους μεγάλους κύκλους, θα τους στρώσεις. Στη θέση σου θα αρχιζα πριν την 20η μέρα του κύκλου. Και ας πάνε χαμένα, για σιγουριά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...