Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

@olivia 3 με το καλό! Αυτος ο μηνας είχε πολύ καλά νέα! Δίνετε δύναμη κ ελπίδα για τις υπόλοιπες.κ εγώ προσπαθώ να μη το σκέφτομαι αλλά δεν το καταφέρνω.

σήμερα έκανα τεστάκι αλλά βγήκε αρνητικό 3 μέρες πριν την περίοδο. @elenakii22 διαβασα αυτό που εγραψες για 3 μερες κ μια μέρα πριν αλλά δε νομίζω.εχω πονάκια κ νομίζω θα ερθει.βεβαια δεν εχω ακόμα τα σπυράκια που βγαίνουν συνήθως.κ παλι ομως σκέφτομαι θετικά κ παρηγοριεμαι γιατί το οτι εφτιαξε ο κύκλος μου ειναι απιστευτο...εκει που δε μου ερχοταν με τιποτα.θα το πω στο γιατρο το Σεπτεμβρη κ θα μείνει... 

Καλή υπομονή κ στις κοπέλες που περιμένουν κ ας ελπίσουμε στο αμεσο μελλον για πολλά θετικά.

@elenakii22 εισαι καλύτερα; ενας εμετος ανα μέρα ή ανα δευτερη τυχαίνει μέχρι την 9η εβδομαδα.θα περασει γρηγορα αυτο να σκεφτεσαι...κ 2 ή 3 να κάνεις δεν ειναι τίποτα.γιατι εγω ειχα πανικοβληθει μηπως παθω αφυδατωση αλλα δεν ηταν τιποτα...για τις διαρροιες δεν ξερω...συμβαινει ομως κ αυτο αλλα νομιζω κραταει πολυ λιγο.το χειροτερο ειναι αυτο που εθιξε η @Alekagala!!! Κ μένει κ μετα!?

Φιλια κ δυναμη σε ολες....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Λοιπόν κορίτσια μου εγώ σε 5 μέρες είναι να έρθει η καταραμένη από χθες είπα να αρχίσω να μετράω θερμοκρασία εχθές το πρωί είχα 36.7 σήμερα 36.5 έχω έντονο πόνο στην μέση και σήμερα μικρά πονακια περιόδου ααα η θερμοκρασία μου κανονικά είναι το πολύ 36.1

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου εγώ σε 5 μέρες είναι να έρθει η καταραμένη από χθες είπα να αρχίσω να μετράω θερμοκρασία εχθές το πρωί είχα 36.7 σήμερα 36.5 έχω έντονο πόνο στην μέση και σήμερα μικρά πονακια περιόδου ααα η θερμοκρασία μου κανονικά είναι το πολύ 36.1

Πότε είχες επαφές και τι κύκλο έχεις;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@Olivia3 συγχαρητήρια!!!!!μια χαρα η χοριακη σου!!!αν στην τεταρτη μερα ειχες 770 μια χαρα ειναι...αν πας κ αυριο στο γιατρο θα φανει ο σακος γτ θα εχεις πανω απο 1000!!!!!ποτε θα τον παρεις τηλ??ποσο υπολογιζεις οτι εισαι??? εγω δεν περιμενα την καθυστερηση,βλεπεις εχω πολλά τεστ στο σπιτι κ μπαίνεις στον πειρασμο!εκανα ενα 3 μερες πριν απο την ημερομηνια που περίμενα κ βγηκε αρνητικο κ εκανα κ ενα μια μερα πριν κ νομιζα οτι ειναι αρνητικο το πεταξα αλλα τα hometest αργουν λιγο να δειξουν αποτελεσμα κ πηγα το ξαναδα κ αγχνοφαινοταν(υπηρχε δεν υπηρχε)μια δευτερη γραμμη!αγχωθηκα περιμενα 2 ωρες χωρις νερο κ χωρις να κατουρησω κ βγηκε αρκετα πιο ξεκαθαρα η δευτερη!!!!!

Υπολογιζω οτι ειμαι 4 εβδομαδων . Τον πηρα τηλ το πρωι και μ ειπε να παω αυριο! Θα κανω κι αλλη χοριακη και θα μου γραψει και βιταμινες μ ειπε!! Θα σας πω τα νεα αυριο!!! Εχω πολλες ναυτιες και η οσφρηση μου...λαγονικου!!!!Εχω παθει σοκ και ακομη δεν μπορω να το πιστεψω! Και στα υπολοιπα κοριτσια ευχομαι να ακουσουμε ευχαριστα!!! Μεσα απ την καρδια μου !!!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , μπουμπού92 είπε:

Πότε είχες επαφές και τι κύκλο έχεις;

Έχω μέγαλους κύκλους αλλά τώρα τελευταία είμαι 35 μέρες επαφές είχα πολλές μάλιστα τις γόνιμες μέρες είμαστε διακοπές 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Έχω μέγαλους κύκλους αλλά τώρα τελευταία είμαι 35 μέρες επαφές είχα πολλές μάλιστα τις γόνιμες μέρες είμαστε διακοπές 

ωραία!! Έχεις κάποια συμπτώματα; (ξέρω ότι πολλές φορές τα συμπτώματα εξαπατούν, διότι μοιάζουν με τις περιόδους)...

Link to comment
Share on other sites

@andrianni ευτυχως εχθες κ σμρ δεν ειχα τπτ...χθες ημουν ετσι κ έτσι αλλα εμετο δεν εκανα σμρ μεχρι στιγμης ειμαι πολυ καλα!μπορει τελικα να με πείραξε κ ο χυμος...οι 3 μερες νωριτερα ειναι πολλες!οπως ειδες κ εμενα αρνητικο βγηκε..κανε υπομονη κ κανε η την μερα που περιμενεις η την προηγουμενη!συμπτωματα κ εγω δεν ειχα...βεβαια αν θυμάμαι καλα οταν να αδιαθετησω τις τελευταιες μερες ειχς ασπρα υγρα ενω τωρα δεν ειχα...

@Μαρθα Κ αν γενικα δεν μετριεσαι δε θα βγαλεις ακρη...ξερεις ποσο φτανεις τα πρωινα?εχεις δει στις ποσες μερες πριν πεφτει?εμενα για παραδειγμα επεφτε την ιδια μερα!

@μπουμπού92 σε ευχαριστω πολυ!ευχομαι κ σε εσενα συντομα νεα!μπορει να εγινε καθυστερησε η ωορρηξια σου αυτον τον κυκλο ποτε δε ξερεις!παντως κ αν δεν μην απογοητευεσαι κ απλα προσπαθησε να πετυχαίνεις πιο καλα τις γονιμες!εδω εμεις με κυκλο οτι να ναι κ τα καταφεραμε!θεμα χρονου ειναι να το πετυχετε!

@Olivia3 κοντα ειμαστε εγω ειμαι 6!εγω λεω να πας για υπερυχο κ να μην κανεις αλλη χοριακη...τωρα οτι κανονισατε με τον γιατρο!!!!ξεκινησες νωρις νωρις τα συμπτωματα εσυ ε??εγω τα αρωματα μυριζω πολυ!

  • Μου αρέσει 3

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , μπουμπού92 είπε:

ωραία!! Έχεις κάποια συμπτώματα; (ξέρω ότι πολλές φορές τα συμπτώματα εξαπατούν, διότι μοιάζουν με τις περιόδους)...

Το ξέρω τι να πω θα δείξει σε λίγες μέρες.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , elenakii22 είπε:

@andrianni ευτυχως εχθες κ σμρ δεν ειχα τπτ...χθες ημουν ετσι κ έτσι αλλα εμετο δεν εκανα σμρ μεχρι στιγμης ειμαι πολυ καλα!μπορει τελικα να με πείραξε κ ο χυμος...οι 3 μερες νωριτερα ειναι πολλες!οπως ειδες κ εμενα αρνητικο βγηκε..κανε υπομονη κ κανε η την μερα που περιμενεις η την προηγουμενη!συμπτωματα κ εγω δεν ειχα...βεβαια αν θυμάμαι καλα οταν να αδιαθετησω τις τελευταιες μερες ειχς ασπρα υγρα ενω τωρα δεν ειχα...

@Μαρθα Κ αν γενικα δεν μετριεσαι δε θα βγαλεις ακρη...ξερεις ποσο φτανεις τα πρωινα?εχεις δει στις ποσες μερες πριν πεφτει?εμενα για παραδειγμα επεφτε την ιδια μερα!

@μπουμπού92 σε ευχαριστω πολυ!ευχομαι κ σε εσενα συντομα νεα!μπορει να εγινε καθυστερησε η ωορρηξια σου αυτον τον κυκλο ποτε δε ξερεις!παντως κ αν δεν μην απογοητευεσαι κ απλα προσπαθησε να πετυχαίνεις πιο καλα τις γονιμες!εδω εμεις με κυκλο οτι να ναι κ τα καταφεραμε!θεμα χρονου ειναι να το πετυχετε!

@Olivia3 κοντα ειμαστε εγω ειμαι 6!εγω λεω να πας για υπερυχο κ να μην κανεις αλλη χοριακη...τωρα οτι κανονισατε με τον γιατρο!!!!ξεκινησες νωρις νωρις τα συμπτωματα εσυ ε??εγω τα αρωματα μυριζω πολυ!

Όχι κοριτσάκι μου πότε δεν μετράω θερμοκρασία απλά ξέρω ότι έχω το πολύ 36.1 και πολλές φορές και παρακάτω θα δείξει λίγες μέρες έμειναν.... Εσύ πως είσαι?? Ο εμετός σταμάτησε?? Πόσο χαίρομαι για σένα κοριτσάκι μου δεν μπορείς να το πιστέψεις αλήθεια!!! Όλα τέλεια να σου πάνε!! 

πρίν από 5 λεπτά , μπουμπού92 είπε:

έχεις κάποιο διαφορετικό σύμπτωμα από τις υπόλοιπες φορές;

Μόνο η μέση που δεν με πιάνει άλλες φορές και κάποιες φορές νιώθω για δευτερόλεπτα φούσκωμα στην κοιλίτσα μου!!! Εσύ πότε περιμένεις?? Α ααα και θέλω όλο να τρώω γλυκά σε σημείο να το πάρω από το στόμα του άλλου που εγώ δεν τρελαίνομαι τόσο για γλυκά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Μαρθα Κ σε ευχαριστω πολυ!!!προσπαθουσαμε καιρο η αληθεια ειναι κ ευτυχως ειχαμε αποτελεσμα!σταματησε ο εμετός ευτυχως...σμρ δεν εχω τπτ!!!ευχομαι να τα εχετε καταφερει!!!!!!κανε υπομονη λιγες μερες κ θα δουμε!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

 

Μόνο η μέση που δεν με πιάνει άλλες φορές και κάποιες φορές νιώθω για δευτερόλεπτα φούσκωμα στην κοιλίτσα μου!!! Εσύ πότε περιμένεις?? Α ααα και θέλω όλο να τρώω γλυκά σε σημείο να το πάρω από το στόμα του άλλου που εγώ δεν τρελαίνομαι τόσο για γλυκά 

Μακάρι κορίτσι μου να πάνε όλα κατ' ευχήν!!!! Εγώ περιμένω 8/8... Έχω μέρες ακόμη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ti κάνετε κοριτσάρες μου?Εγώ στο τσακ είμαι να αγοράσω τεστάκι αλλά δεν θα πάρω χαχαχα!!Θα περιμένω μέχρι Τρίτη που θα ξεκινήσει η καθυστέρηση!!

@Μαρθα Κμου και @μπουμπού92μου μακάρι να έγινε το θαυματάκι σας αυτό το μήνα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

Ti κάνετε κοριτσάρες μου?Εγώ στο τσακ είμαι να αγοράσω τεστάκι αλλά δεν θα πάρω χαχαχα!!Θα περιμένω μέχρι Τρίτη που θα ξεκινήσει η καθυστέρηση!!

@Μαρθα Κμου και @μπουμπού92μου μακάρι να έγινε το θαυματάκι σας αυτό το μήνα!!

Μακάρι για όλες μας!! Κρατάω κουτσικο καλάθι :-)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , μπουμπού92 είπε:

Μακάρι για όλες μας!! Κρατάω κουτσικο καλάθι :-)

Kαλύτερα γιατί μετά θα είναι μεγαλύτερος ο ενθουσιασμός!!Και γω πιστεύω θα αδιαθετήσω!!Βέβαια και όταν ήμουν έγκυος και τότε δεν είχα διαίσθηση.Αλλά συγκρίνω κάθε μήνα τα συμπτώματα και δεν μου μοιάζουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...